Skoči na vsebino

Knjige


Priporočene objave

Prebrala Twilight sago, prve tri knjige so res super in fajn, četrta je pa... hmnja... Bolj " :doh: " kot " :car: "... Knjige so pač bolj za ženske/punce kot za moško populacijo.

Trenutno berem The Host, ki je prav tako napisana pod prsti Stephenie Meyer.

Kaj pa ostali? Kaj berete med temi vročimi poletnimi dnevi? :)

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment
  • Odgovorov 63
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Prebrala Twilight sago, prve tri knjige so res super in fajn, četrta je pa... hmnja... Bolj " :doh: " kot " :car: "... Knjige so pač bolj za ženske/punce kot za moško populacijo.

Trenutno berem The Host, ki je prav tako napisana pod prsti Stephenie Meyer.

Kaj pa ostali? Kaj berete med temi vročimi poletnimi dnevi? :)

Manuale za igre in različne mode :lol:

Se moram pa resno spraviti že k kakšni knjgi. Nisem bral že več kot 1 leto(niti domačega branja). :doh:

Link to comment
  • Pred 5 meseci ...

Pravkar pričel (drugič) s čitanjem serije Pesmi Ledu in Ognja (prva knjiga: Igra Prestolov) avtorja Georga R.R. Martina. Obsežna bukva, ki meri dobrih 800 strani je pustila izjemen prvi vtis. Če pa je knjiga res tako dobra kot Gospodar Prstanov pa povem, ko preberem do konca.

Še cover knjige, ki je totalno /slin.

igra_prestolov.jpg

In še angleški cover.

game-of-thrones_90606t.jpg

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 1 year later...
  • vrhovni

Na, jst sem pa leto in pol kasneje kot vidva začel z branjem AGOT, ker sem hotel prehiteti serijo. Fenomenalna knjiga, čeprav je prvi del komaj kaj fantazijski, bolj samo spletkarjenje in klasično srednjeveško bojevanje .. je pa iz vmesnih namigov in konca pričakovati, da je naslednja knjiga precej bolj fantazijska. Včeraj začel brati naprej. :drool:

Link to comment

Prve tri iz Pesmi ledu in ognja sem dal že skozi čakam na četriti prevod, BTW mlajši brad dela postprodukcijo za HBO TV serijo.

Trenutno berem Saga o Missisipiju in otrokom zvečer Sinovi velike medvedke, v tem sklopu sem dal skozi tudi vse knjige o Narniji, Gospodar prstanov je itak klasika, že zdavnja večkrat prebrana, zraven spada še Hobit, Silmarillion, Drevo in list, Húrinova otroka... ena knjiga, ki jo vsem priporočam, še posebej takim, ki bi radi že odrasli je Neskončna zgodba ;)

Drugače sem pa velik fan Zolaja in Flauberta (na Tv SLO je bila pred kratkim serija po njegovih zgodbah), Kafka pa itak... pa Pratcheta se ne sme pozabit.

Aja pa vse knjige, ki jih preberem si lastim, nekako zapravljanje zanje hodi v bok z igrami, filmi in glasbo.

Svoj čas so bili še stripi ampak zadnje čase so na strani.

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Da se še jas malo priključim debati o zbirki A Song of Ice and Fire, sedaj ko je spet in, zaradi HBOjeve serije. Prebral sem prve 3 knjige v slovenščini, ter prvi 2 v angleščini. Sedaj čakam prevod četrte (ob tem bi pohvalil Boštjana Gorenca aka Strica Bedanca, njegovi prevodi so fantastični), ter upam da se gospodič Martin zaradi svojega življenja ne stegne preden mu uspe napisati vseh 7 delov. Mogoče ga bo serija sedaj vzpodbudila k hitrejšemu pisanju, saj se lahko zgodi, da ga le ta celo prehiti. Vsem ljubiteljem fantazije, srednjeveškega življenja, spletk, odlične zgodbe knjigo bolj kot priporočam, saj je z eno besedo, epska. Ne se ustrašit dolžine same bukve, ob njej boste uživali vsako sekundo. Kot zadnje bi rad izpostavil, da tisti ki obvladate angleščino malo bolje (vseeno ni potrebe po odličnem znanju) le to preberete v dotičnem jeziku. Stvar je fenomenalna, in popolnoma drugačna od slovenskega prevoda, kljub odličnosti le tega. Zgodba je tako še za stopničko višja, bolj barvita, bolj Martinova...

Link to comment

Jaz sem bil pred par dnevi po dolgem času spet v lokalni knjižnici, sem šel iskat kaj na izi za prebrat. Zadnje čase je moje čtivo večinoma neka kvazi strokovna literatura, pa še to berem z vedno večjim odporom.

No, hodim med leposlovnimi policami in iščem kako zanimivo knjigo. Itak nisem ravno na tekočem o tem, kaj bi se splačalo brat, zato se samo malo sprehajam in uživam v tišini. Prav fino se mi je zdelo - se mi zdi, da so knjižnice eno izmed redkih prostorov, kjer je ozračje res tiho in umirjeno. Pa še to ne vedno. Malo preletavam police, berem naslove, gledam platnice... Tu pa tam kaj vzamem ven in malo prelistam. Najdem zloglasni Krasni novi svet Aldousa Huxleya, ki ga že dolgo hočem prebrat, ker sem o njej slišal zanimive zadeve. Malo mi je žal, da je knjiga v bistvu precej stara, natisnjena davnega leta 1983. Kljub temu za svoja leta zgleda dostojno, pa jo vzamem. Iščem naprej, potegnem ven nek fantazijski roman, Veliki rajh 1964. Vsebina zgleda zanimiva, vzamem še to. Na tej točki se počutim prav dobro, ker sem očitno pozabil, da obstajajo tudi knjige, ki so prijetne za branje, za razliko od vseh študijskih bedarij, ob katerih se ne počutim prav nič prijetno. Naprej torej iščem še tretjo knjigo in naletim na prvenec Hugha Laurieja, ki ga mnogi poznate kot Dr. Housa - gre za kriminalni roman z angleškim naslovom The gun seller, pri nas pa mu pravijo Poka puška. Vzamem še tega in ker se mi zdijo tri knjige dovolj za naslednji mesec ali dva se spravim pogledat še do socioloških polic. Po petih minutah strmenja v naslove grem do checkouta in domov.

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...
  • 4 tednov kasneje...

Prebrala 4 del 6-ologije Mortal Instrument, zdaj pa lahko čakam do naslednjega leta na nov del :( Končno se bom lahko lotila branja AGOT-a.

Če koga slučajno zanima - serija Mortal Instrument, ki jo je napisala Cassandra Clare, je bolj ženska mladinska literatura, ki bi znala pritegnit k branju tudi marsikatel del moške populacije. Govori o najstnici Clary, ki ugotovi, da pripada druščini Shadowhunterjev - ljudi z angelsko krvjo, ki branijo svet pred demoni in vampirji. Serije se ne sme mešati s Twlightom, bi bila pa všeč vsem, ki so brali Harrya Potterja, serijo Njegova temna tvar (His Dark Materials) ipd. V slovenščino še ni prevedena.

Mnja... sem ugotovila, da po mojem opisu knjige niti slučajno ne bi šel noben brat zato prilagam link do spletne strani : http://www.mortalinstruments.com/books.php .

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment
  • N7

nekje čez dobro polovico Bitke Kraljev. mam hude težave, in sicer: ali preberem nekaj poglavij in grem spat ob 3 a.m. in sem naslednji dan deadmanwalkin. al pa preberem 10 strani, po možnosti 3x in zaspim s knjigo v roki. naslednjič preberem vse še 1x, ker se ne spomnim kaj sem bral. bemti cajt...

ozi_SLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.