Skoči na vsebino

[GC] RGB kabel


Wonderboy

Priporočene objave

Razmišljam o nakupu RGB kabla za Gamecube in imam dve vprašanji.

Ali je res da moraš imeti za Gamecube RGB kabel TV ki podpira 60Hz sliko?

Lastim si Philipsov stolp, in do zdaj sem z navadnim kablom povezoval zvok preko njega. Ali obstaja način da bi lahko obdržal kakovost RGB kabla na TVju in da bi obenem prenašal zvok preko stolpa? TV ima namreč vgrajen en ušiv zvočniki(mono) in ob tem je vzdušje igranja dosti slabše kot pa igranje v stereo oziroma v dolby digital zvoku.

Link to comment

Vse lepo in prav, toda za najlepšo sliko je priporočljivo imeti orig. Nintendov RGB kabel za GC. Tega dobiš npr. v Mediamarktu v Avstriji. Vendar pa ta kabel nima ekstra izhode za zvok (kot ga imajo drugi RGB kabli za GC) - meni je mojega predelal en mojster tako, da ga je odprl in nalotal kabel za zvok (prej sem mu seveda našel shemo - diagram vezav za scart priključek) zdaj ga lahko priklopim na ojačevalec in tako uživam ob Dolby Digital oz. Pro Logic prostorskem zvoku. Lahko se pa tudi priklopi na stolp prek AUX vhoda.

Bankaj.png
Link to comment

Oscilious jaz mislim glede zvoka. Moj Tv ima samo SCART izhod, nič drugega.

ManInBlack nisem vedel da obstajajo takšni RGB kabli z ekstra izhodi za zvok. :o

Takšnega bi jaz rabil.

Mogoče veš kje takšne prodajajo?

No, jaz sem gledal RGB kabel na lik-sang. http://www.lik-sang.com/info.php?category=76&products_id=220&

In comparison with the official Nintendo RGB lead I am unable to see any difference in image quality, though build standards on the official lead are far better. :)

Link to comment

A nisi vedel? Zanimivo, ker jaz sem jih opazil v vsaki večji trgovini v Avstriji. Tudi sam imam še enega doma. Je pa res (vsaj zame) da ima Nintendov kabel opazno boljšo kvaliteto prikaza barv (bolj ostre, "žive" barve) kot pa "third party" izdelki, katerih kontakti so lahko tudi pozlačeni (kot je ta, ki ga imam doma). Ima tudi ekstra izhode za zvok, Nintendov pa tega pač nima, zato se je potrebno znajti kako drugače ;)

Bankaj.png
Link to comment
  • Pred 10 meseci ...

hmm jaz sem pa nabavil nov tv, ki je crt matrix in ima celih 35 cm diagonale :lol: ampak tako je če nimaš placa za večji tv dat v sobo :D (pa 2 cm večja diagonala od evelux čuda ki sem ga imel prej je :beer: )

no moje vprašanje je naslednje -> v navodilih piše tudi naslednje, pod sekcijo "povezava z zunanjo opremo"-> "prosimo upoštevajte: preko scart1 lahko povežete zunanje RGB naprave. nujno je, da v ta namen uporabljate pravi Scart kabel. če obstaja, preko menija zunanje naorave določite njene video izhode kot rgb. preko scarta lahko predvajate tudi video kasete posnete v ntsc formatu (možnost)"

zdaj trik je v tem, da je manual narejen za vse možne matrix tv-je... vem da tudi moj najbolj beden model podpira 16:9 sliko, in s-video sliko tut, ker se ko preklapljam av/tv gumb, pojavi najprej AV1 in potem še AV1-S (ta drugi je kao s-video, slika je na tem črnobela, ko je prek kompozitnega priklopljen gamecube)... ne vem pa če moj AV1 prebavi tudi rgb signal, drugače pa sicer piše, za druge stvari, da je odvisno od modela tv-ja ki ga imamo, za rgb nič ne piše da je odvisno od modela tv-ja... kakšne ideje? mi lahko kdo stvar posodi da probam če dela? da ne vržem stran keš pa to... :beer:

Link to comment
  • 5 tednov kasneje...
Vse lepo in prav, toda za najlepšo sliko je priporočljivo imeti orig. Nintendov RGB kabel za GC. Tega dobiš npr. v Mediamarktu v Avstriji. Vendar pa ta kabel nima ekstra izhode za zvok (kot ga imajo drugi RGB kabli za GC) - meni je mojega predelal en mojster tako, da ga je odprl in nalotal kabel za zvok (prej sem mu seveda našel shemo - diagram vezav za scart priključek) zdaj ga lahko priklopim na ojačevalec in tako uživam ob Dolby Digital oz. Pro Logic prostorskem zvoku. Lahko se pa tudi priklopi na stolp prek AUX vhoda.

Zdaj sem si zrihtal originalen Nintendov kabl in me zanima, če imaš kje kakšno sliko te skice, ker bi si ga rad predelal, tako kot ga je tebi mojster. :)

Link to comment

Dejansko mi ni uspelo. Lepo sem razdrl SCART priključek, povlekel ven pina, nalotal žici, še dodal bužirki, SCART zalepil in voila!

p2210024u6cb.jpg

Je pa prišlo do težave ko sem zadevo sprobal. Ob zvoku gamecubinega špila, je bil iz zvičnikov prisoten neznan nizkotonski "brn". Če bi brnelo potihem bi še nekako potrpel, ampak je bilo zlo glasno in moteče. Isto je brnelo, ko je bil gamecube ugasnjen. :chicken:

Zato sem potem zadevo zmontiral v prvotno stanje, in dela brez problema. Me pa malo teži, kaj bi lahko bil problem. :/

p2230029u6cq.jpg

Anyways, hvala vseeno.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.