Skoči na vsebino

PS3 DODATKI (tipkovnice, ploščki, polnilci, USB naprave...)


megli

Priporočene objave

LoL travar se vidi da si iz pod Kamna :lol:

Kolko bojo dualskocki?

Opica... vem da se ne da piratizirat PS3 iger na medijih. Vendar v tej temi je nekdo že parkrat omenu da se da Eye of Judgement karte "sprintat" in uporabljat.

Sprintas? ^^

Pa z nekim prebarvas pa je ... ^^

To ni fuckin' piratstvo zate?

Kamen ti je v glavi namesto mozga.

Ja joj no ... a se to (se) sploh da? Mislim prevec resno si vse skup vzel :)

Hell is where the police are German, the chefs British, mechanics French, lovers Swiss and it's all organized by Italians.

Link to comment
  • Pred 7 meseci ...

Ne razumem čisto dobro tvojega vprašanja.

Najprej rečeš, če lahko disk uporabiš za PS3 in PC, potem pa, da ga za PC ne potrebuješ več. Sem prav razumel?

Vsekakor ti priporočam formatiranje diska na FAT32 file system, ker ga znajo brati PS3, Linux, Windows,...

Le ena omejitev pri tem je to, da FAT32 omogoča maksimalno velikost datoteke 2GB (gigabajta).

Jaz sem si prav za ta namen mojega 1TB Mybook-a formatiral na 10GB FAT32 particijo (za multiplatform) in ostalo na NTFS (Windows, Linux). NTFS je kljub vsemu naprednejši of FAT32.

PS3-jev interni HDD pa ima svoj, proprietary file system, pri katerem ob formatiranje le-tega na PS3 izgubiš cca. 15% prostora ne glede na kapactiteto diska. Domnevam, da je tam shranjen journaling in korekcija napak. Sicer pa ima nekaj podobnega vsak naprednejši file system.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Najlažje je tako:

1- Skopiraj podatke na drug medij

2- Zaženi My Computer: Manage: Disk Management

3- Z miško se postavi na tvoj WD disk, na obstoječo particijo, klikneš desni klik in izbereš 'Delete Partition'

4- Ko je zbrisana, začneš delati nove particije (pač, spet desni klik). Najprej narediš 30GB FAT32 particijo, potem pa še preostanek NTFS particijo.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Zadeva pride ven 19. tega meseca, najprej v UK sledijo stale EU države. RTVSLO baje že nekaj časa poskusno oddaja digitalni signal.

Prva poskusna oddajanja televizije visoke razločljivosti HDTV lahko spremljamo z oddajne točke Šance (pokrivanje širšega območja Ljubljane), kjer lahko na 26. kanalu spremljamo poizkusna HDTV oddajanja RTV Slovenija, na 47. kanalu pa poizkusna HDTV oddajanja POP TV / KANAL A. Več informacij najdete na HDTV straneh.

Me pa zanima nekaj drugega, kako je z anteno?

BessieSABU.png

Link to comment

Sam sem imel velika pričakovanja od te reči... vendar glede na to, da stane skoraj toliko kot standalone PVR enota z HDD-jem in ponuja zelo okrnejno funkcionalnost sem se odločil, da si bom pred letom 2011 (ko bo to nujno) omislil raje standalone komponento PVR z vso funkcionalnostjo in pomožnosti DRM free. Zagotovo bo DRM free...

Pomojem ima najbolj gnila generična kitajska usb tv tuner kartica več funkcionalnosti... S to razliko, da le ta ni v črni škatlici iz kvalitetne plastike z PS brandom... Kar je za nekatere OGROMNA razlika. I guess.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Sam ti maš neke težke probleme s Sonyjem, ki jih ne moreš skrivat. Kaj ti človek more, če si se že ob najavi samega izdelka premalo pozanimal o dejstvih, potem pa ves osoren ugotovil, da ne bo nič s tem.

Že ob najavi je bilo dejstvo, da je zadeva za Slovenijo, kjer DVB-T še uradno zalaufal ni, ni aktualna. Pa tudi ko DVB-T bo zalaufal, ostane dejstvo, da se za 4 pametne kanale enostavno ne splača kupovati tunerja. Verjetno skoraj ne najdeš gospodinjstva, ki ima PS3 in HDTV, zraven pa sprejema teh nekaj brezplačnih TV programov preko analogne antene. Vsi ostali imajo DVB-C, IPTV ali Satelitsko. Za tisto rabiš pač druge tunerje.

Druga zgodba je pač UK s svojim Freeviewom, ki je za naše standarde fenomenalen.

Čisto vsak kitajski jajc pač ne moreš primerjati z vsem. In pri raznih kitajskih PC tunerjih, se boš tudi hitro zajebal s pomanjkanjem gonilnikov (koliko pritožb sem že videl na to temo, da ni gonilnikov, ali pa jih ni za Visto), slabo programsko opremo za gledanje programov in posledično katastrofalnim EPG vmesnikom. Pa ne pozabi, da gre dejansko za 2 tunerja (kar omogoča sočasno gledanje drugega kanala in snemanje v ozadju, PIP/PAP dveh kanalov itd.). Mimogrede, ko preverjaš cene, še preveri da gre za MPEG4 DVB-T, ker poznamo tudi MPEG2 DVB-T (slednjega trenutno aktivno uporablja UK s svojim Freeview, se pa tudi oni počasi selijo na MPEG4). Kar se standalone komponent tiče, te pa vabim da najdeš trenutno kaj pametnega v tem cenovnem razredu, pa bomo dalje diskutirali. Strong SRT5440 kot primer, pride 179 dolarjev brez diska.

Prve ocene PlayTV pravijo, da je zadeva s tehničnega stališča prijetno narejena, čeprav ti imaš spet, bolj zaradi svoje osornosti, polna usta bedarij.

Res je, Sony ima vedno malo zasoljene cene, ampak vsak semi inteligentni človek lahko take zadeve najde ceneje na Ebayu ali pa kar direkt v Nemčiji. Lahko bi bilo 10-20 funtov ceneje, kaj dosti več pa že počasi ne.

Za Slovenijo je tole pač neaktualno. Bistvo uvedbe DVB-T je bolj v tem, da se bo začelo oddajati tudi v HD resolucijah, ampak večina uporabnikov z HD sprejemniki bodo svoj "feed" tako in tako dobili po drugih kanalih.

Link to comment

Mogoče si preveč osebno vzel predzadnji stavek, da je brand za nekatere pomemben...

Vendar dejstvo, da se PVR naprava ne zbudi iz standby-ja ko je treba snemat naredi katerokoli napravo za snemanje neaktualno. Ali ne?

Zagotovo pa so najbolj aktualni PVRji ki nemorjo recordat HD-ja. Ane? Play TV ne more recordat HD...

In brez skrbi... ko je bil produkt napovedan še ni bilo teh informacij.

Standardi in ves ostali mambo jumbo je sekundarna zadeva aktualnosti o kateri bi govorili, če bi stvar imela osnovne funkcionalnosti PVR-ja (recimo da se zbudi iz standbya, recorda HD...).

Zate to mogoče ni pomembno... za nekatere so to osnovne funkcije TV rekorderja.

Mogoče to ne sodi sem, ampak glede na to da si začel...Rekel bom tako; "Sam ti maš neke težke afekcije do Sonyja, ki jih ne moreš skrivat." To bo razlog... jaz sem povedal zgolj limitacije na podlagi realnih dejstev, ki so za povprečnega Janeza lahko pomembn faktor pri nakupu PVR naprave.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

No dej ne nakladaj Travar, primerjaš PlayTV z nekim future produktom. Pokaži primer (izdelek, ki ga danes lahko kupiš, če ti ni jasno) takega DVB-T PVR in njegovo ceno, pa bomo potem dalje diskutirali in kritizirali PlayTV. Do takrat pa raje ne pametuj s fiktivnimi produkti.

FYI večina trenutnih lower budget standalone DVB-T PVRjev ne zna snemati HD materjala, ampak samo SD. Če pa najdeš kakega se pa le oglasi, pa bom potem z dejanskim primerom izdelka primerjali PlayTV. Seveda tega ne veš, ker o konkurenčnih DVB-T PVRjih nimaš pojma.

Nimam afekcij, samo z razliko od tebe ne kurcam vsega, kar izda Sony, po tekočem traku in čisto neutemeljeno. In sem svoje izjave tudi podkrepil z argumenti in primerjavami z drugimi produkti, kar je več kar lahko povemo zate.

PS: PlayTV zbudi PS3 iz standby http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=196481

Očitno si res ti čuden, ker po večini reviewov, ki sem jih bral je PlayTV dobil ocene nad 7/10. Ti imaš pa polna usta tega, kako je zadeva neumnost, brez da bi poizkusil.

Hočeš še malo konkretnih primerjav? Glede na to, da gre za primarno UK targeted produkt, najbolje da si pogledaš, kake so cene Freeview PVRjev - pa se čudi zraven, koliko teh snemalcev dejansko snema v HD (sicer nevem, kaj naj bi sploh snemal v HD, če imajo SD signal). http://www.freeview.co.uk/products/dtr

Verjetno se ne zavedaš, da trenutni UK Freeview ni v HD (Freeview UK = DVB-T MPEG2), ker morajo za slednje še vpeljati DVB-T2 ("naš" DVB-T MPEG4). Verjetno tudi zato PlayTV ne podpira opcije snemanja HD signala, če ga sploh ne dobi od nikoder. Logično, kajne? Kot sem rekel, zadeva je izdelana primarno za UK in podobne države, kjer je SD DVB-T že nekaj časa v zagonu. In izdelana je za DVB-T, torej SD MPEG2 DVB-T in ne DVB-T2. Beri http://en.wikipedia.org/wiki/Freeview_(UK)

Ti je zdaj jasno, zakaj pravim, da ignorantsko blatiš zadeve o katerih nimaš dovolj jasne slike?

Link to comment

Zadeva vsebuje dva tunerja, ki podpirata MPEG-2 HD in MPEG-4 AVC, sem tudi videl 720p in 1080i sliko preko tega. Drugace pa PS3 od 2.40 naprej upskejla vse vsebine na nastavljeno izhodno resolucijo.

HD snemanje se bo ziher kasneje dodalo s kakim patchem. Bi pa rekel, da niso tega not dali, ker freeview ne oddaja HD signala vsepovsod. Nekaj je testnih oddajnikov, pa se tega signala ne dovolijo snemati, ce niso sami certificirali snemalne naprave.

(:

Link to comment
]No dej ne nakladaj Travar, primerjaš PlayTV z nekim future produktom. Pokaži primer (izdelek, ki ga danes lahko kupiš, če ti ni jasno) takega DVB-T PVR in njegovo ceno, pa bomo potem dalje diskutirali in kritizirali PlayTV. Do takrat pa raje ne pametuj s fiktivnimi produkti.

FYI večina trenutnih lower budget standalone DVB-T PVRjev ne zna snemati HD materjala, ampak samo SD. Če pa najdeš kakega se pa le oglasi, pa bom potem z dejanskim primerom izdelka primerjali PlayTV. Seveda tega ne veš, ker o konkurenčnih DVB-T PVRjih nimaš pojma.

Nimam afekcij, samo z razliko od tebe ne kurcam vsega, kar izda Sony, po tekočem traku in čisto neutemeljeno. In sem svoje izjave tudi podkrepil z argumenti in primerjavami z drugimi produkti, kar je več kar lahko povemo zate.

PS: PlayTV zbudi PS3 iz standby http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=196481

Očitno si res ti čuden, ker po večini reviewov, ki sem jih bral je PlayTV dobil ocene nad 7/10. Ti imaš pa polna usta tega, kako je zadeva neumnost, brez da bi poizkusil.

Hočeš še malo konkretnih primerjav? Glede na to, da gre za primarno UK targeted produkt, najbolje da si pogledaš, kake so cene Freeview PVRjev - pa se čudi zraven, koliko teh snemalcev dejansko snema v HD (sicer nevem, kaj naj bi sploh snemal v HD, če imajo SD signal). http://www.freeview.co.uk/products/dtr

Verjetno se ne zavedaš, da trenutni UK Freeview ni v HD (Freeview UK = DVB-T MPEG2), ker morajo za slednje še vpeljati DVB-T2 ("naš" DVB-T MPEG4). Verjetno tudi zato PlayTV ne podpira opcije snemanja HD signala, če ga sploh ne dobi od nikoder. Logično, kajne? Kot sem rekel, zadeva je izdelana primarno za UK in podobne države, kjer je SD DVB-T že nekaj časa v zagonu. In izdelana je za DVB-T, torej SD MPEG2 DVB-T in ne DVB-T2. Beri http://en.wikipedia.org/wiki/Freeview_(UK)

Ti je zdaj jasno, zakaj pravim, da ignorantsko blatiš zadeve o katerih nimaš dovolj jasne slike?

Konkurenčen izdelek: http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... LE+PVR.htm

Kaj so prednosti Play tvja pred tem mi boš ti povedal... Razen tega, da je treb nadgradit PS3 disk, če maš namen prklopit gor play tv... vsaj če maš 40GB izvedbo ali pa 60 GB in inštalirane dve igre... Je pa dejansko res, da se PS3 zbudi iz stanbya ko napoči čas snemanja (okoli Playtvja je blo veliko deinformacij glede featurjev).

Sam nisem pristaš logike, da če je nekaj poceni to opraviči pomanjkanje funkcionalnosti. Odštet moraš toliko repe kot je potrbno, da dobiš tisto kar potrbuješ. Jaz osebno na PVRju potrbujem snemanje v HD (future is HD pa to). Ni vprašanje ali na freeviewu lahko snemam HD ampak ali bo Play Tv kompaktibilen z Freeview HD?

Sicer pa nevem od kod tebi, da imam kaj proti Sonyju... Doma ima več sonyjevih konzol kot katerihkoli konzol drugih blagovnih znamk - natančno dve in sonyev AV reciever. Proti Sonyju nimam nič - imam proti izdelkom, ki ne izpolnjujejo osnovnih funkcij. In lahko rečem da sem samo z dvema izdelkom od treh, ki jih imam od Sonyja zadovoljen. Now, you figure that out.

V bistvu zdej, ko bolje pomislim imam doma največ izdelkov (windowsi na vsaki mašini ne štejejo) od Sonya...

Vidiš? I <3 Sony.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.