Skoči na vsebino

PS3 DODATKI (tipkovnice, ploščki, polnilci, USB naprave...)


megli

Priporočene objave

Konkurenčni izdelek? A ti vidiš kak HDMI port na temu? Veš koliko nepotrebnih motenj da ven SCART in kako to zgleda ko se upscala po sprejemu v TV? Maš kak review, ki mu govori v prid in se lahko postavi v bok s pozitivnimi reviewi PlayTVja? Dej ne nakladaj, tole je daleč od konkurenčnega izdelka. Iz riti privlečeno in o tem izdelku ne veš praktično nič. Jabolka in hruške.

Kaj so prednosti Play tvja pred tem mi boš ti povedal... Razen tega, da je treb nadgradit PS3 disk, če maš namen prklopit gor play tv... vsaj če maš 40GB izvedbo ali pa 60 GB in inštalirane dve igre... Je pa dejansko res, da se PS3 zbudi iz stanbya ko napoči čas snemanja (okoli Playtvja je blo veliko deinformacij glede featurjev).

Prednost pred tem je višja kvaliteta signala in vgrajena sposobnost upscala SD signala - toliko glede na specifikacije, za karkoli več pa bi žal moral poizkusiti oba, kajne? Samo nepoučeni primerjajo AV opremo izključno glede na specifikacije, jaz pač to nisem. Za kaj več bi pa z veseljem videl kak review tega Wharfedale, ampak ker ga ne ti ne jaz nimava, je vse skupaj spet mlatenje prazne slame, med tem ko je PlayTV požel precej dobre reviewe, kajne? In to dejstvo ti vztrajno ignoriraš, čeprav PlayTV tako kot jaz od blizu videl nisi. Ne, ti si se obesil na neke funkcionalnosti, ki si jih sam pričakoval, pa ti jih nihče pravzaprav ni najavil? Seveda, zajebal si, ko si slišal DVB-T in mislil, da gre za HDTV.

Sam nisem pristaš logike, da če je nekaj poceni to opraviči pomanjkanje funkcionalnosti. Odštet moraš toliko repe kot je potrbno, da dobiš tisto kar potrbuješ. Jaz osebno na PVRju potrbujem snemanje v HD (future is HD pa to). Ni vprašanje ali na freeviewu lahko snemam HD ampak ali bo Play Tv kompaktibilen z Freeview HD?

Ne, PlayTV ne zgleda da bi bil kompatibilen z DVB-T2 in ne znam ti povedati, ali bo nekoč to funkciojo morda podpiral. Prej bi rekel da ne, ker ni bil delan s tem namenom - zakaj pa misliš, da je bila najava trgov, kamor je namenjen, tako omejena? Prav tako vsi obstoječi Setup boxi in PVRji brez podpore za CAM in kompatibilne razširitvene kartice tega ne bodo omogočali. Glede na specifikacije, tudi tvoj primerek poceni PVRja v to ne spada. Zakaj bi ga? A osnovna plošča za procesor Pentium 3 morda podpira Core 2 Duo procesorje. Razumeš zakaj jih ne?

Ali morda analogni tuner v tvojem trenutnem televizorju podpira DVB-T2? Razumeš logiko? Imaš drage produkte, ki poizkušajo biti čim bolj univerzalni, pa žal v svetu tehnologije prevelikokrat opečejo stranke in imaš poceni namenske naprave. PlayTV je poceni namenska naprava, ki naj bi svoje delo, glede na kredibilne reviewe, opravljala dobro. Ti si edini, ki imaš polna usta tega, kako je vse skupaj nedodelano.

Proti Sonyju nimam nič - imam proti izdelkom, ki ne izpolnjujejo osnovnih funkcij.

Vidiš? I <3 Sony.

In katere funkcionalnosti po tvoje PlayTV za DVB-T ne omogoča? Pa ne rečt, da ne zbudi PS3 iz standby, ker to smo že obdelali, da je bila napaka ocenjevalcev, ki so v roke dobili predprodajno verzijo izdelka in ga opisali kot končno verzijo. In tudi snemanje v HD ne more biti, ker DVB-T in HD resolucija sta dva različna pojma in tvoje nepoznavanje dejstev to ne spremeni. Če bi najavili DVB-T2 MPEG4 HD reciever za PS3, potem bi bilo to tvoje klamfanje upravičeno. Tako pa ni in je žal čisto zgrešeno.

DVB-T2 še vedno ni finaliziran standard, je trenutno samo draft. Kot si se lahko poučil iz mojih prejšnjih linkov, se o prvih testnih broadcastih HD signalov v sklopu Freeview v UK govori v letu 2009. Pri nas še kasneje. In vsi, ki jih bo zanimal HD Freeview, bodo rabili bodisi razširitvene kartice CAM (ala PCCARD), bodisi nove setupboxe/PVRje. Še eno tržno dejstvo, ki ga ni izumil PlayTV.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T

Link to comment

Wharfedale je res iz riti potegnjen... 2 minute google search... In pojma nimam če ma hdmi output.

Tle pravjo da ga ma (sam to je internet):

http://www.pricerunner.co.uk/pi/229-983 ... oduct-Info

http://planetprices.co.uk/c-10/p-983993 ... DD/details

Če gledamo ozko v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti za napravo namenjeno sprejemanju DVB-T signala" potem ma vse kar rabi imet razen primernega HDDja (dvigne ceno za vsaj 50€). Pa še kakšne nevšečnosti... kot recimo čudaški format videa.

Če gledamo širše v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti za PVR" mi je pa glavna ta s snemanjem HD-eja. Nima veze s freeview ima pa veze s Play TV kot PVR napravo.

Ker dokler nebomo imeli HDja na TV mene osebno snemanje ne zanima... Oddaje dobim na 24ur al pa rtv (če me res zanima, kar me pač ne), "Housa in Heroje" si pa tudi nudim v HDju (na blurayu se razume... da ne bo pomislekov). Tako da SD snemat je malo banalno že v svojem bistvu.

Če gledamo še širše v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti v primerjavi z recimo TiVo-m" pa najbrž ni smiselno niti začeti... to je seveda razloga da ga američani ne bodo dobili.. Ne rabijo ga spljoh.

Je pa mogoče res, da sem tako kritičen, ker sem avtomatično predpostavil, da bo snemalo HD in bil zelo začuden, ker temu ni tako. Samo to ne spremni tega dejstva.

Sem pa prepričan, da marsikdo tako kot jaz zaradi tega ne bo kupil Play tvja in prav je da se ve če so kakšne limitacije. Pa četudi se tebi zdi absurdno, da bi nekdo sploh pričakoval da bo DVB-T naprava snemala HD signal, mnogi sploh tega ne vedo kaj je DVB-T.... tako da to ni za vsakega tako samo po sebi umevno.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Če gledamo ozko v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti za napravo namenjeno sprejemanju DVB-T signala" potem ma vse kar rabi imet razen primernega HDDja (dvigne ceno za vsaj 50€). Pa še kakšne nevšečnosti... kot recimo čudaški format videa.

Ok, to imaš prav - po drugi strani se pa zadeva "integrira" s PS3, kar pomeni da imaš 1 napravo (več prostora, manj prašenja, manj porabljene elektrike - ker tudi v standby se nabere) in 1 daljinec manj. Jaz imam raje manj naprav in manj daljincev.

Pa naj potem vsak sam oceni, kaj mu je ljubše. Kot sem rekel, če bi bila cena 10-20 funtov cenejša, ne bi škodilo. Ni pa polom in neumnost.

Osebno se ne bi branil DVB-C verzije PlayTV, pa čeprav imam v TV že integriran DVB-C tuner.

Če gledamo širše v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti za PVR" mi je pa glavna ta s snemanjem HD-eja. Nima veze s freeview ima pa veze s Play TV kot PVR napravo.

Ker dokler nebomo imeli HDja na TV mene osebno snemanje ne zanima... Oddaje dobim na 24ur al pa rtv (če me res zanima, kar me pač ne), "Housa in Heroje" si pa tudi nudim v HDju (na blurayu se razume... da ne bo pomislekov). Tako da SD snemat je malo banalno že v svojem bistvu.

Ja ok, v širšem smislu je to pomankljivost Freeviewa. Tako kot je pomankljivost IPTVja na ADSLju premočna kompresija. Pa zato še ne pomeni, da so čisto vsi IPTV setupboxi zanič. "Smrd" žal drugje.

Če gledamo še širše v smislu "pomanjkanje funkcionalnosti v primerjavi z recimo TiVo-m" pa najbrž ni smiselno niti začeti... to je seveda razloga da ga američani ne bodo dobili.. Ne rabijo ga spljoh.

Se zavedaš, da je bil TiVO lansiran tudi v UK leta 2000? http://en.wikipedia.org/wiki/TiVo

Je pa mogoče res, da sem tako kritičen, ker sem avtomatično predpostavil, da bo snemalo HD in bil zelo začuden, ker temu ni tako.

Sem pa prepričan, da marsikdo tako kot jaz zaradi tega ne bo kupil Play tvja in prav je da se ve če so kakšne limitacije. Pa četudi se tebi zdi absurdno, da bi nekdo sploh pričakoval da bo DVB-T naprava snemala HD signal, mnogi sploh tega ne vedo kaj je DVB-T.... tako da to ni za vsakega tako samo po sebi umevno.

Kot sem rekel - Slovenci bomo od DVB-T imeli zgolj to, da se bo začelo oddajati tudi v HDju. Verjetno pa bomo HD vsebine večina sprejemali preko drugačnih poti in ne preko DVB-T. Kdo pa bo preklapljal na setupbox s parimi interesantnimi kanali, med tem ko ima povsod drugje po 120+ kanalov. No ja, razen če se bo pojavil kak komercialni ponudnik preko DVB-T, samo ne vem kako je z CAM moduli. Pa tudi infrastrukture za oddajnike nima nihče?

Link to comment

Okej se enkrat, ker sta oba spregledala. DVB-T je digitalni standard za prenos podatkov s pomocjo MPEG2 transport streama. Preko njega lahko furas MPEG2, MPEG4 in svasta ostalih stvari. PlayTV podpira MPEG2 in MPEG4 AVC, kar smo tudi mi pozegnali (APEK) kot nacionalni kodek. Kaksne resolucije ti oddajas, je cisto irelevantno, odvisno je od oddaljenosti in parametrov. Za HDTV jasno da rabis bolj gosto postavitev oddajnikov. PlayTV je skratka zmozen sprejeti in pokazati 720p in 1080i sliko. Sem videl na lastne oci v Lajpcigu.

DVB-T2 je se dalec od sprejetja in za zdaj tudi ni nujno potreben. Neodvisno od transportnega medija, so ze zdaj vsi mozni nositi HDTV signal (DVB-{S,C,T,H}). Slovenija 1 je testno oddajala olimpijske v HD z Ljubljanskega gradu v sklopu svojega multipleksa. Ker mam TV samo z MPEG-2 odkodirnikom sem si na posojo dobil zunanji Iskrin (Turske izdelave, Italjansk/Svicarska notrajnost) tuner, ki je lepo spilal celo z sobno anteno.

(:

Link to comment

Da da, sem se hotel že včeraj popraviti, ker sem zajebal, pa je bilo žal prepozno. Se posipam s pepelom.

Ostane dejstvo, da je bil PlayTV zaenkrat lansiran v Angiliji, kjer nimajo HD streamov preko DVB-T1, predvsem zaradi zasišenosti in bodo o Freeview HDju govorili šele z uvedbo DVB-T2. Torej noben trenutni reviewer o tem ni pisaril, ker nima kaj sprobati.

V Nemčiji, Franciji, Avstraliji itd., pa uspešno furajo DVB-T z HD. Pri nas bomo ubrali isto pot. Kaj to za PlayTV, ko bo lansiran v Nemčiji in Franciji pomeni, bomo videli. Dejstvo je, da Angleži v svojih reviewih niti nimajo možnosti testirati HDja.

Potem dela tudi HD praviš? No, morda si ga potem omislim, ker v TV mi omogoča bodisi uporabo DVB-C, bodisi DVB-T tunerja in mislim da je jasno, kateri mi ponuja več kanalov.

Link to comment

Ja sej pravim, da je bil zaenkrat lansiran šele v UK kolikor mi je znano. Tam opisovalci nimajo kje testirati HDja. Tudi jaz dvomim, da ni nekaj kazali, izdali pa drugo. Sicer pa sem sedaj videl še najavo SCEE, ki tudi pravi, da ima podporo za vse HD signale, prav tako snemanje. Razen če jih je snemanje HD vsebin pojebalo, to bi bil edini obskurni razlog, ki mi bi lahko prišel na misel. Ampak prej verjamem, da se zaenkrat govori o SDju zgolj zaradi Freeview reviewov.

Link to comment

Naceloma ne bi smelo biti problemov, razen ce se tega ni v firmwaru. Skratka vgrajen hw omogoca sprejem do 1080i, vec pa itak zaenkrat ne bodo pretakali. Komaj cakam da dobim lastnega v shape, bom takoj preveril kako pa kaj s tem.

EDIT:

Aja, tak mimogrede, zna se tudi pripetiti, da so transport streami kodirani (dva kljuca) in je dekoridnik zmozen zadevo samo prikazat, ne pa posnet. To pa je pol zoga na strani ponudnika storitve. Ker se da na transport streamu udejanjit svasta DRM in slicnih pizdarij.

(:

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...
  • N7

konzola nikoli ni bila namenjena simulatorjem. sploh ne letalskim. si sploh ne predstavljam, da bi sedel 5 ur na fotelju, sredi dnevne sobe in simuliral let iz ljubljane do nevemkam. sploh pa, če govorimo o ta zarasnih simulatorjih to poleg potegne še kakšne tri joysticke in dva dodatna zaslona. get it?

consoles ain't playin that. :thumbdown:

ozi_SLO.png

Link to comment

Mi lahk en razloži kaj storit da mi ps3 zazna 1tb prenosni disk, rad bi si gor dal shranjene položaje iger, prek njega gledal filme in poslušal muziko. Sej vem da je zgoraj vse napisano sam jaz se bolj malo spoznam na to. Aja še nekaj bo šlo pri ps3 tudi igre naložit na disk pa pol preko njega igrat igre podobno kot lahko na psp-ju(naložim iso pa igram) ?

lp vsem tu gor. :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.