Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Danes bo PSN nedosegljiv!


cR7`

Priporočene objave

Če pogledaš kartico ni naslova, na kartici je samo ime in priimek, št. kartice, veljavnost... tvoj naslov ve banka, pa še to ve za naslov kamor pošiljajo račune in dokler so računi plačani jih ne zanima a je pravi al ni.

PSN čekira, predvidevam, pravilnost naslova ali sploh obstaja, kdo je na tem naslovu doma pa ne morejo vedeti, varstvo osebnih podatkov pa te fore.

Lahko pa usklajujeo podatke v svojih bazah, če se pojavi ista št. kartice za več različnih naslovov in imen bo verjetno težava.

Ko delajo avtorizacijo na banki in jim javijo (zavrnejo avtorizacijo), da pod tem imenom nimajo kartice s to številko, bo tudi težava.

Pri avtorizaciji se nikoli ne preverja naslova, ker ga pač ni na kartici!

BessieSABU.png

Link to comment

Quake in Guild Wars scene, ja. :)

Naceloma ne bi smelo bit tezav, dokler se ime na kreditni kartici ujema s tistim na PSN racunu. Ce ne uporabljas debit/credit kart in bos kupoval s PSN karticami, verjetno ne bo tezav.

Zaenkrat me se niso unbanali, cakam na odgovor od PSN supporta.

Sporocim kako pa kaj.

Link to comment

Ok, tezava resena.

Poklical sem na Sony support v US (preko Skypa je kr cheap, 0.75 EUR za 40 minutno jajckanje in cakanje) in so mi povedali, da je bil account flagan kot "fraud", ker sem naredil prevec transakcij v zelo kratkem casu (2x sem polnil wallet, ker lahko izbiras samo po $10 in $5, napolnit pa sem hotel $20, ter kupil sem eno igro preko PSN stora).

Prav tako so mi povedali, da ni ravno najbolj priporocljivo uporabljat virtualne kartice, ker ce se slucajno ime ne ujema z imenom na PSN accountu, ti ga prav tako flaga. Tako se zdaj ne vem, ce mora v primeru Entropaya bit ime "Entropay User" ki je na virtualni kartici ali ime, ki je registrirano na mojem Entropay accountu.

No, v mojem primeru je bila verjetno kombinacija obeh okoliscin, ki je prinesla avtomatski suspend.

V glavnem, precej strog oz. obcutljiv fraud detection sistem imajo, ki takoj suspenda account in konzolo, ce se dogajajo "cudne" stvari. Sem pa vprasal in zaradi tega ne dobis perma bana, ampak ti vedno avomatsko suspenda account in potem moras pac klicat na support.

Back to PSN cards from eBay I guess? :(

Link to comment

Ja z temi virtualnimi karticami je križ, pri preverjanju podatkov. Vse bolj pogosto se namreč preverja billing address. Zadeva poteka tako, da ko vpišeš kartico se zraven avtorizacije sredsetev preveri tudi, če podatki, ki si jih vnesel ob registraciji ujemajo z tistimi na katici. Razlog je v tem, da ravno pri virtualnih nakupih prihaja do številnih zlorab. Zato v tem trenutku ne dela mastercard na US accountih, ker striktno preverjajo ujemanje naslova, že pri vpisu kartice v PSN. Viza je v tem trenutku manj striktna zato je možno uporabit virtualno kartico.

Zatakne se pa se pri naključnih pregledih, sploh v kombinaciji z "sumljivimi" transakcijami kot jih je omenil Throne. Takrat pa podatki z accouta ne ustrezajo tistim s kartice čemur sledi blokada računa.

Jaz sem ugotovil, da je v končni fazi nakup vrednostne kartice z uporabo paypala, najbolj enostavna rešitev.

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • 5 tednov kasneje...

Se eno hitro vprasanje, ki je verjetno ze bilo odgovorjeno, pa ga nisem nasel. :fiufiu:

Ce prav razumem; imam UK Uncharted 2 in ce zelim kupiti map pack, ga moram kupit v UK PSN storu?

Kako pa je z accounti? Ga lahko instaliram in igram na kateremkoli accountu?

Vprasam zato, ker sem vecina igral na US accountu (lvl24) in me zanima, ce lahko UK DLC instaliram in potem igram spet na US accountu.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.