Skoči na vsebino

Forza Motorsport 3


Priporočene objave

  • Odgovorov 244
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

No, zdaj sem tudi jaz sprobal demo - že takoj na začetku me je pozitivno presenetila čistost in preprostost menijev. Ni več čakanja da se avtomobil naloži, da bi si ga lahko ogledal. Tudi drugače so meniji pregledni in uporabni, kar je dobro.

Za tiste, ki ne vedo - v demu je na voljo 5 avtov, to so Mini John Cooper Works (D), Mitsubishi Lancer Evo X GSR ©, Ferrari California (B), Audi R8 (A) in Porsche 911 razreda GT3 (R3). Med njimi je ravno Audi tisti, ki s svojim zvokom pričara najboljše vzdušje med petimi. Avti so načeloma lepo modelirani in prikazani, vsakega posebaj si je moč ogledati v galeriji ob izbiri barve vozila. Nekoliko me motijo edino nazobčani robovi, ki jih še vedno niso povsem odpravili ter črnina v nekaterih notranjih delih avta. To se najbolj vidi, če preletimo izpušno cev, okoli disk zavor, pri sprednji maski ipd. Tudi odsev v ogledalih ne bi škodil. Mogoče bodo do izida te malenkosti še izboljšali.

Vožnja se tudi meni zdi dokaj lahka, a kljub temu zabavna. Turn 10 je v igri hotel združiti ljubitelje avtomobilov in ljubitelje dirkanja, sodeč po demu jim je to uspelo. Sam bi se uvrstil med prvo skupino in pozdravljam spremembe, vključno z rewind funkcijo. Pa tudi cockpit view je uporaben, za razliko od ostalih dirkačin.

V glavnem dober špil, komaj čakam še na ostale avte in funkcije v polnem špilu.

Izid v drugi polovici oktobra.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Bom kar prilepil moje mnenje ki sem ga napisal ne mnenjalu, da ne bom 2x pisal istih stvari:

Grafika je dobra, okolica se mi zdi boljša kot pri GT5p, malo je aliasinga (zelo malo), modeli avtomobilov niti ne zaostajajo toliko za konkurentom kot se mi je zdelo iz slik ter videov. Čeprav boljša osvetljava ter manjši filing plastičnosti prevesita tehtnico v prid GT5. Sem pa ostal prijetno presenečen.

Cockpit view je meni osebno boljši pri Shiftu ter GT5p. Tukaj se mi zdi preblizu volana, pa vidno polje ceste zaradi tega ni nič večje kot pri konkurenci. Manjka animacija menjavanja prestav, kar mi ni niti malo všeč, a bomo že preživeli...

Vožnja je kot pri dvojki vredu – avto ima več teže (kot pri GT5p) - kar je meni zelo pozitivna lastnost! Končno nimam več filinga da manovriram milo ki drsi po mokri cesti. Sicer s petimi avti ni kaj dosti za ocenjevat fiziko, se mi pa zdi igra lažja kot Forza 2 (igram z vsem na off ter na simulation). Upam da niso fizike priredili bolj casual igralcem. 4WD avti se še vedno vozijo prelahko.

Proga je kul, bistveno manj ploska kot so proge v dvojki.

Damage model se mi zdi izboljšan kar se same fizike trkov tiče, to je dober korak naprej. Se mi pa zdijo vizuelne ter mehanske poškodbe iste kot pri Forzi 2 – tukaj bi se lahko bolj potrudili. Prevračanje mi ne deluje 100% realistično, včasih se mi zdi malce zapretiravano. Pa ko se prevrneš se lahko postaviš spet na cesto, zame osebno bi moralo biti konec tekme, to ni Burnout.

Špil je dober, vozi se dobro, sem pa pričakoval malce več. Osebna ocena dema: 85.

Link to comment
Bom kar prilepil moje mnenje ki sem ga napisal ne mnenjalu, da ne bom 2x pisal istih stvari:

Grafika je dobra, okolica se mi zdi boljša kot pri GT5p, malo je aliasinga (zelo malo), modeli avtomobilov niti ne zaostajajo toliko za konkurentom kot se mi je zdelo iz slik ter videov. Čeprav boljša osvetljava ter manjši filing plastičnosti prevesita tehtnico v prid GT5. Sem pa ostal prijetno presenečen.

Cockpit view je meni osebno boljši pri Shiftu ter GT5p. Tukaj se mi zdi preblizu volana, pa vidno polje ceste zaradi tega ni nič večje kot pri konkurenci. Manjka animacija menjavanja prestav, kar mi ni niti malo všeč, a bomo že preživeli...

Vožnja je kot pri dvojki vredu – avto ima več teže (kot pri GT5p) - kar je meni zelo pozitivna lastnost! Končno nimam več filinga da manovriram milo ki drsi po mokri cesti. Sicer s petimi avti ni kaj dosti za ocenjevat fiziko, se mi pa zdi igra lažja kot Forza 2 (igram z vsem na off ter na simulation). Upam da niso fizike priredili bolj casual igralcem. 4WD avti se še vedno vozijo prelahko.

Proga je kul, bistveno manj ploska kot so proge v dvojki.

Damage model se mi zdi izboljšan kar se same fizike trkov tiče, to je dober korak naprej. Se mi pa zdijo vizuelne ter mehanske poškodbe iste kot pri Forzi 2 – tukaj bi se lahko bolj potrudili. Prevračanje mi ne deluje 100% realistično, včasih se mi zdi malce zapretiravano. Pa ko se prevrneš se lahko postaviš spet na cesto, zame osebno bi moralo biti konec tekme, to ni Burnout.

Špil je dober, vozi se dobro, sem pa pričakoval malce več. Osebna ocena dema: 85.

Se bom moral kar strinjati s tem. Sem popolnoma istega mnenja.

Link to comment

Nad demom sem navdušen in razočaran, navdušen zato ker bodo proge zgledale končno malo bolj pisane in sveže, avti se odično vozijo pa še veliko jih bo bilo. Razočaran nad cockpit viewom, preprosto je preblizu volana , sicer se da z nežnim dregnjenjem pogledat malce po cockpitu in armaturki vendar zgleda vse nekam pusto sploh kr tip sploh ne prestavlja, izgovori da bi vzelo preveč časa so bedni, še dirt2 i NFS iznata boljši cockpit imet. GT5 ga tukaj nese pravtako ima gt bolj lepše in realistično izdelane avtomobile, forzo rešuje edino to da je bolj realistična, da ima boljo fiziko in predelavo avtomobilov. Nevem imam neka slab občutek da so vse nekam prehitro naredili, vsekakor si bi morali gulit kakšno leto.

Link to comment
forzo rešuje edino to da je bolj realistična, da ima boljo fiziko in predelavo avtomobilov.

Ne da hočem trollat izven fanboy teme, a to sploh ni res. Fiziki sta tam-tam, sploh pa se je Forza 3 približala fiziki GT5:p kar se tiče teže avtomobilov. Je treba prenehat z dizinformacijo, da je Forza bolj realistična.

Preberi si mnenje dirkača, kaj si misli o fiziki v GT5p:

viewtopic.php?f=43&t=7632

Link to comment

Kaj je zdaj to postalo spet neki fanboy-izm med Forzo ter GT? Rent A Porsche pa se idi naganjat, nobenga ne zanima GT serija v Forza topicu, raje napisi o Forzi nekaj dobrega pa kak je izbolšana proti Forza 2, preveč ste pričakovali zdaj pa jočete ker ni isti ko GT? Vsi vemo da je GT serija stara že skoraj 13 let boljša kot Forza in GT5 bo imel 1000 avtov in 100 prog itd...Naredite si na GT pa Gamespot pa IGN account pa se tam kregajte z fanboy-i tukaj nas zanimajo samo dejstva ne pa kaj je boljše...Mimogrede lahko igrate nešteto krogov v demo če pred dirko Y stisnete pa pridete v Leaderboards pa A start racing, Drift score pa aktiviraš z D-Pad levo...LP

xXTrustN1Xx.png

Link to comment

Mirno, mirno.

O Forzi sem napisal mnenje na prejšnji strani.

Nisem se hotel nič kregat, mi pa gredo na kurac laži da je Forza bolj realistična... obe sta arkadni simulaciji.

In nikjer nisem napisal da je GT boljši od Forze.

EDIT: ja vem, isto se dogaja v obratni smeri. Pač gaming hobi je poln frocov, ki raje kot da misli na špile, raje pljuva po špilih katerih ne more igrat. Sem skrajšal malo prejšnji post, da ne bo petkilometrski post o GTju v Forza temi.

Back on topic: v mojem mnenju o Forzi 3 sem pozabil dodat, da se mi umetna pamet zdi boljša kot v dvojki. Deluje mi veliko bolj življensko, kot da se boti med sabo borijo, neglede kje se nahajaš. Pri veliko špilih se boti bojujejo samo v tvoji bližini, ko te ni pa vozijo v ravni črti.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.