Skoči na vsebino

item isnt available from your current location!!!


Gost xMatjaz

Priporočene objave

Gost xMatjaz

Ker se spet pojavljajo probelmi z dolvleko določenih vsebin z xbox live-a -- this item isnt available from your current location -- imate tu vodič lepo na vidnem mestu.

Tu je več načinov kako zaobidemo ip blokado oz. so različni ponudniki.

Jaz uporabljam AUT in deluje brez problema --

Stvarca še deluje probal glih včeraj za DR:Case Zero 3.9.2010

edit: Samotar

:beer:

[vodič] Kako zaobidemo IP blokado

Eden od največjih problemov, ki jih imamo Slovenci na Lajvu je popolna odsotnost kakršnekoli podpore za servis. Še več, prenos marsikaterih map, iger itd. z Marketplace nam je celo onemogočen, saj ne dovoljuje slovenskih IPjev. Stvar me je tako razkurila, da sem končno pogruntal metodo, ki je tako delovala, kot tudi bila zastonj. :D

Ni najlažje, ampak preverjeno deluje.

POTREBŠČINE

Potrebujemo računalnik, ki ima dostop do interneta in še en prost ethernet priključek. Idealen za to je laptop, priključen na brezžično omrežje. Uporabimo lahko tudi računalnik z USB modemom, dvema mrežnima karticama, telefonom … v glavnem, pomembno je le, da ima polega povezave na internet tudi prost izhod, s katerim bomo povezali na Xbox. Za to potrebujemo ethernet kabel – pa ne crossover kabla, ampak čisto navadnega, takega, ki ga imamo za priklop računalnika na router, npr.

POSTOPEK

Opomba: ta vodič je v osnovi sicer spisan za Windows 7 (ki ga sam uporabljam) – postopek na ostalih Windows sistemih bi moral biti zelo podoben, če ne enak. Če se mi bo ljubilo, bom dopisal še za XP in Visto, ampak trenutno sem pač omejen s časom. Postopek je gotovo možen tudi na Linuxu in Mac OS, ker pa s tema operacijskima sistema nimam kaj dosti izkušenj, upam, da se bo našel kdo, ki bo dopisal navodila zanju. ;)

Osnovi princip je takšen; Xboxovo pipico v splet preusmerimo skozi računalnik, na katerem laufa povezava VPN, ki za ta namen služi kot proxy (vmesni strežnik, ki skrije naš IP, oziroma ga nadomesti z ameriškim). Xbox je prepričan, da je priklopljen nekje v ZDA in blokad tako ni. Edini uporaben in hkrati zastonj VPN servis je Hotspot Shield, ki je primarno namenjen potujočim Američanom. Nič pa ni narobe, če ga malce zlorabimo v lastno korist, hehe :D . Hotspot Shield sicer ponuja lastnen program, ki ga inštaliramo in deluje brez dodatnih nastavitev, vendar pa ta ne omogoča pretakanja Lajva. Zato je postopek nekoliko drugačen.

1. Odsurfamo na tale link: http://hotspotshield.com/clientless/iph ... tarted.php

Navodila so za iPhone, zato jih ignorirajmo. Kliknemo na Get Account ID, ki nam dodeli naše uporabniško ime in geslo, tega si nekam zapišite.

2. Poklikamo Start -> Control Panel -> Network and Sharing Center in nato "Set up a new connection or network".

capture1.png

3. "Connect to a workplace", na naslednjem oknu pa "Connect using a VPN connection".

capture2.png

4. Pod IP vnesemo 64.55.144.10, ime pa nastavimo po želji (npr. Hotspot Shield). Odkljukamo "Don't connect now." Kliknemo "Next."

capture3.png

5. V naslednjem oknu vnesemo uporabniško ime in geslo iz prvega koraka. Sledita klika na "Create" in "Close".

6. Spet navigacija skozi menije; Start -> Control Panel -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings

Tu vidimo novo ikono "Hotspot Shield". Desni klik in "Properties".

7. Pod jezičkom "Security" izberemo "L2TP" kot "Type of VPN". Nato kliknemo "Advanced Settings", izberemo "Pre-shared key" in tega tudi vpišemo: password

capture5.png

8. Izberemo jeziček "Sharing" in obkljukamo kot na sliki (pri čemer naj bo namesto Local Area Connection nastavljena naša mrežna kartica, s katero se povezujemo na Xbox):

capture6.png

Stisnemo "OK".

9. Dvoklik na ikono Hotspot Shield in v odprtem oknu kliknemo na "Connect". Če je šlo vse tako kot mora, zdaj surfamo po netu z ameriškim IP naslovom. :D

10. Xbox ugasnemo, in network kabel povežemo z mrežno kartico na PCju. Prepričamo se, da je HS povezan, šele na to prižgemo Xbox. Če vse deluje, bi se morala konzola brez problema vpisat na Live. Zdaj lahko v Marketplacu snemamo brez omejitev. :thumbup:

Par namigov:

- povezava preko proxyja je zelo počasna, zato se igranje iger skoraj ne splača;

- ko smo zadevo enkrat začeli snemat, lahko konzolo izklopimo, preklopimo na navadno mrežo in nadaljujemo prenos bistveno hitreje; ampak pozor! Na zadnjih 3% prenosa MS spet preveri naš IP, zato takrat spet izklopi Xbox in ga poveži preko proxyja, ter tako končaj prenos. Kljub temu brez panike - če se IP preverjanje zgodi še pred koncem prenosa, lahko brez problema priklopimo na proxy in nadaljujemo zadnjih pet procentov;

- priporočam uporabo ameriškega računa; ampak samo zato, ker imajo največ robe - pa točke so v glavnem cenejše, sploh če jih kupujete z eBaya;

Veliko sreče. :D

Vodič je na hitro spacan in zato še "nedokončan". V prihodnje bom dodal nekaj slik, popravil tekst, ter mogoče še postopek za XP in Visto.

Link to comment

Ja, če redno downloadaš je redna VPN naročnina skoraj boljša rešitev. Jaz pa z Marketplace zelo malo pobiram, zastonjskih VPNjev pa razen Hotspot Shielda praktično ni ...

P.S.: Vodič preverjeno dela tudi z evropskim gamertagom (v kolikor je seveda v izbrani državi vsebina na voljo). :)

Link to comment

Postopek na Visti je zelo podoben (malo so stvari drugače porazdeljene po zavihkih v nastavitvah).

Sicer pa jaz tega ne znam usposobit. Povezava preko proxy-ja steče brez problema. Kot kaže imam težave pri povezavi xboxa z PC, ker se mi nikakor noče povezat na Live.

LikeSLOwww.jpg
Link to comment

V Network Settings na Xboxu poglej kako je nastavljeno. Dodelitev IPja in DNSja mora bit avtomatična ("Automatic").

Če še vedno ne dela, naredi network test in povej, kje se ustavi. :)

Link to comment

sem glih prej probal tvojo varijanto glede povezave je ok

ne gre pa AUT gamertag oz. z avstrijskim gamertagom ne moreš potegnit map in dvomim, da gre tudi z UK accontom

More biti oboje enako, če imaš USA gamertag rabiš USA IP in če maš UK gamertag rabiš UK ip in enako je za DE in AUT

Pozna morda kdo koga v Avstriji ( mislim predvsem v mojem kraju Prekmurje) da bi sprobal , če bi šlo s AUT ip in AUT gamertagom potegnit CODWW MP2 :beer:

Xbox

Link to comment

Lep vodič.Samo bi res rad vedel preden začnem postopek ali je z UK računom to delovalo kakšen od vas in z Visto?

Prosim za nadalnja mnenja.

Hvala ti Matjaž.

LP

P.S-Še tole me zanima Matjaž,jest mam doma router kjer imam 4 vhode,na enem je računalnik na drugem xbox ostala dva sta televezija je to v redu bo delovalo ali moram kaj priklaplat?

xCoNzOLaRxSLO.png

xCoNzOLaRxSLO.png

Link to comment

Jest sem glih probal na Visti pa mi ne deluje,tudi povezave ne morem ustvarit ker mi zahteva up.ime in geslo ko ga vtipkam in kliknem na vzpostavi povezavo mi napiše da povezava ni uspela!!!FAK znoru bom!!! :x

Aja naredim pa vse do zadnjega koraka isto kot piše sam ne vem zakva noče!

xCoNzOLaRxSLO.png

xCoNzOLaRxSLO.png

Link to comment

Strežnik Hotspot Shielda je dostikrat zaseden. Probaj kasneje. Kar se UK računa tiče, ne vem - Samotar pravi, da mu ne dela, ampak jaz nisem imel problemov. :? Mogoče se je odvisno od posameznih 'artiklov' na Marketplacu? Sicer pa bi problem lahko tičal kjerkoli. Kakšno 'kodo' napake ti javi Vista?

Link to comment

Se opravičujem če je ta problem že kje opisan, vendar ga jaz nisem zasledil. Ne gre za regijsko zaščitene vsebine ali kaj podobnega. Gre za kupljene vsebine kot so dodatki za igre oz. nadgradnje (update verzije), ... Zdeva se mi ni zgodila prvič zato sem se odločil, da odprem to temo in tako morda pridem do rešitve problema. Live support mi namreč tu ne pride nasproti in se vedno zgovarjajo, da niso pristojni za "našo lokacijo" ...

Že večkrat se mi je zgodilo, da sem kupil določeno vsebino na Marketplace-u, seveda mi odšteje MSP kolikor je vredna vsebina (kar pomeni, da naj bi bilo v tem primeru regijsko OK) in začne z downloadanjem. Težava ponavadi nastopi ne kakšnih 33, 50 pa tudi 99%, ko ze adeva ne premakne nikamor več in javi, da vsebine ne more biti downloadana ...

Tudi po več poskusih, brisanju vsebine, brisanju HDD Cacha, DL na spominsko kartice, ne pomaga ...

Konretni primeri so nekaj komadov za Lips, in nakatere vsebin za Burnout Paradise kot so: dodatek BIKES, in sedaj zadnji update mislim da 1.9, ki je potreben za zagon dodatka z novim otokom (mimogrede ta dodatek, ki je bil plačljiv - 1000 MSP - sem naložil brez težav vendar je neuporaben brez zadnjega update-a, ker me je precej razjezilo), in mogoče še nekaj primerov, ki pa se jih ne spomnim.

To temo odpiram z namenom, da napišete svoje izkušnje in morebitne rešitve za takšne in podobne situacije.

Link to comment

zadeva deluje-za zdej wleče dol -

10 konzolskih zapovedi :car:

1. grete na stran,se prjavte za brezplačni dvodnevni account do 2gb

2. upišite svojo tel.številko ,dobite ustopno kodo ki jo upišete

3. na email dobite username,password in naslov

4. pojdite nazaj na stran in kliknite how to install

5. jaz imam xp--tam podčrtano piše =customer's area= in pokaže se upis za user in pass

6. upišite in zloudajte installer

7. inštalirajte program in restartajte pc

8. pojdite na povezave....control panel-connections

9. sedaj imate dodatno povezavo kjer piše -- TAP-Win32 adapter V9 --

10. desna tipka in properties , drugi zavihek in share connection , ter v okno dodajte povezavo na kateri stoji vaš xbox

morate pa imeti vezan xbox na računalnik,za ruter mislim da ne

če kakšen proba ki ni pod austrio,pa da dela naj sporoči

zadeva je totalno simpl

če si mape zares,zares želite,pa natredite dodatni acc na austrijo in jih potegnite dol-use kar je na konzoli velja za uporabnike na njej

PREVERJENO, ZADEVA DELUJE !!!!!!!!!

ne deluje pa za ostale acc ,preverjeno za UK

lep pozdrav Bobi

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.