Skoči na vsebino

(vodič)Problemi z slušalkami(slaba kvaliteta)-naredi svoje


bobi

Priporočene objave

Imate probleme z slušalkami....

-kabel je prerukan in kadar govorim ,me drugi ne slišijo ker hrešči

-zvok je zjeban,ne slišim zaradi motenj ,pokanja in hreščanja

-da me drugi dobro slišijo,moram mikrofon skoraj poriniti u usta

-če si dam zvočnike naglas,skoraj nobenega več ne slišim

vodič na željo......

Kvaliteta osnovnih slušalk za xbox 360 je porazna!!!Se pa da narediti slušalke doma ,ki znajo bit precej kvalitetnejše od le teh.Kaj rabimo:

1.Pc slušalke za male pare,ali srednji rank(ne dajat profesionalne k vam bo baterijo pojedl zlo hiter,al pa

sploh nau delal)

2.tamalo bananco,malo manjšo od standardnih slušalk(obvezno STEREO)

3.spajkalnik(cin,in pasto)

4.ter malo potrpljenja

razlika v normalnih slušalkah in xbox sl., je v bananci in da ima pc dve banani(ena stereo-zvok,druga mikrofon),xbox pa eno(stereo razdeljen na mono zvok in mikrofon)

Potek dela.

1.bananci odščipnemo od slušalk,ter jih olupimo z olfa nožem

-če pogledate žico ima(zvok-zelena bananca)v notranjosti bel(rdeč) kabelček in okoli je ovita še ena žica

-barvni sta signala levi in desni zvočnik .Te dva lahko povežemo skupi,saj so slušalke mono

2.zunanjo žico pri zvoku in mikrofonu(vijolična bananca)povežemo skupaj-to je nula

3.sedaj imamo tri žice(nula-ovita žica iz obeh kablov),zvok(rdeča-bela na enem kablu)in mikrofon

(verjetno sta tu tudi še dve žici ki ju lahko damo skupaj)

4.kupljeno bananco odvijemo in damo skozi plastični okvir obadva kabla(da nau kdo zacinu,pa pozabu stvar na mizi,k bo treba odcint ,pa še enkrat)

5.bananco obrnemo stran od nas(npr.proti ploščku),tako da je debelejši jeziček spodi

6.ta ježiček(debeli spodaj) je nula

7.levi jeziček je mikrofon,deni pa zvok

8.ko zalotamo zadevo ,kabel na koncu kjer je zaključek plastičnega okvirja ,povijemo z izolirnim trakom toliko,da

nam kabel stisne(če se slučajno zgodi da slušalke zapnemo in izpulimo kabel,da ne potrgamo kablov iz

banance)-PAZITE DA SE KABLI MED SEBOJ NE STIKAJO KJER JE ZACINJENO!!! :a_a:

9.dodatno slušalko lahko obdržite,ali pa jo odbite(ne preveč da nau z glave padal use skup),in na ostanek

daste kako gobico,da vas ne bo tiščalo u bučo :thumbup:

XSTRA :headscratch:

-če pa ste še mal maherji ,pa si lahko naredite še stikalo za izklop mikrofona

-stikalo dajte na kabel od mikrofona tako,da prekinete nulo,kjer uspostavite tokokrog z vklopom stikala

Jaz sem si naredil svoje in morem rečt da so precej bolš(bla je nuja in ni blo cajt kupt,pa še nikjer bliz jih niso mel)

Lep pozdrav Bobi

Link to comment

Dvomim da je ceneje..

V glavnem, originalne so tudi brezžične. Sem jih ravnokar dobil, in so ok. Malo glasnejši moraš biti (ne bistveno), pa med filanjem se jih ne da uporabit. Drgač pa delujejo čist vredu. Meni je fajn, ker ni unga kabla do pada pol.

Maš pa še eno opcijo, jo ima apollo. Na e-bayu kupiš (manj kot 1€) adapter za navadne slušalke in mikrofon, in imaš lahko navadne slušalke v ušesih (kar pomeni da slišiš govor na obe ušesi - awesome, pa mic po želji). Tko da verjetno bom to kupil v prihodnosti.

Link to comment
ja, bolsa resitev bi bla ce bi meu dejansko slusalke iz katerih bi prisel zvok iz iger ter govor... in bi to glasnost si nekako ustimou in bi blo zakon.

--} Ear Force X4 {---

ear-force-x4-headphones.jpg

http://www.limexb360.co.uk/product/Ear_Force_X4_5.1_Dolby_Wireless_Headset_TBEFX4

Si jih lastim in večina COD5 SLO igralcev ;) in morem reči ,da sem zelooo zadovoljen !!!

Predvsem so mi vredu ker so brežžične in končno lahko igram full naglas , ko moja mala spi :lol:

Xbox

Link to comment

--} Ear Force X4 {---

http://www.limexb360.co.uk/product/Ear_Force_X4_5.1_Dolby_Wireless_Headset_TBEFX4

Si jih lastim in večina COD5 SLO igralcev ;) in morem reči ,da sem zelooo zadovoljen !!!

Predvsem so mi vredu ker so brežžične in končno lahko igram full naglas , ko moja mala spi :lol:

Fiuuu to je pa mal preveč zame za dat za zdej. jest bi rabu sam en reciver, podoben kot jih imajo tele slušalke

, ker 5.1 slušalke že imam (http://www.speedlink.com/?p=2&cat=183&pid=18675&paus=1). Sam pol bi bil problem za chat uštimat, razmišlu sm da bi sam enostavno center pa chat združu, sam ne vem kako bi se to pol obnesl ?

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.