Skoči na vsebino

HD konzole in monitorji. Kaj nabaviti, na kaj paziti.


Priporočene objave

  • Odgovorov 52
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Top debaterji

  • Pred 2 meseci ...
  • Pred 1 mesecem ...

Wa, do sedaj sem se uspel izogniti, a zgleda, da je tudi mene prizadel dreaded K-Si login bug. Samo z enega račuinalnika se lahko še povežem, tako da nisem mogel prej odgovoriti. T_T

Anyway, sebek. Sicer tega ne uporabljam, a po specifikacijah sodeč zmore 75 Hz velevečina monitorjev, pa tudi HDMI kabli že trenutne generacije tudi sfurajo full HD na 75 Hz.

Je pa res, da mi je vsa ta stvar glede resolucij nad 60 Hz in LCD monitorji malo meglena. Od nekdaj sem mislil, da je 60 Hz fiksen refresh rate na LCD monitorjih.

In ta link to nekako potrjuje: http://en.wikipedia.org/wiki/Refresh_rate

Zdaj, kje in zakaj boš ti rabil 75 in ne 60, boh, magari razložiš. ;)

Glede unega ASUSa, se je že tedaj, ko sem to objavil, težko dobil pri nas. Dvomim, da ga ima sploh še smisla obravnavati. LG 2442PA-je slovenska (in sedaj tudi zamejska :D) pretepaška skupnost pokupila že malo morje in smo vsi super zadovoljni, tako s kvaliteto slike, kot z odsotnostjo laga. Edino 2x1W zvočniki ga res suxajo - nisem pričakoval nič, kot glih usput ozvočenje, ampak ej.. RES so ubogi, čim pride pikič basa. Kak streamlajnan Tekken je kul, a ko začne pokat tutti frutti SF4/BLazBLue, bolijo ušesa. (Cinnarey grins evilly).

Če ne, par postov gor pravi, da je itak tudi uni lepi, beli samsung sedaj lepo dobavljiv pri nas.

Itak pa je verjetno še kaj konkurence, ki prihaja nonstop (neki kul LG LED LCDji so zdaj the rage), samo če hoče človek stvar lagless (in ti, bem, da vsaj malo hočeš), takoj postane štala, ko gremo v netestirane vode. ;)

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Yo mal pozen response, sam zdaj se pa počasi res zanimam za nakup. 75 1080p, sem prečekiro pa ne obstaja, mogoče drugo leto, ko bo več screenov vsebovalo display port, 75 hz je fajn, če igraš na pcju, lah imaš 75 fps pri vsyncu in posledično precej manj laga pri slednjem oziroma precej manj tearinga, če so frejmi pod 75, tudi miška je precej bolj smooth, ko jo premikaš, ko grem z laptopa na en moj star lcd na 75 hz opaziš razliko takoj. Sicer je zdaj nekaj pravih 120 hz lcd monitorjev sam so predragi pa slika tudi baš ni nekaj.

Kaj misliš o tem LED http://www.mimovrste.com/artikel/265008 ... -e2250t-pn oziroma o tem S-IPS http://www.nakupovanje.net/hp-zr22w-lcd ... pr-1230316, tile HPji kljub temu, da so S-IPS so baje odlični sam jaz bi vseeno raje številke, kak je že tista stran, ko je baza, primerjav s CRTjem. Nebi pa imel večjega od 21.5 za 1080p vbistvu mi je že to prevlko, sam manjših ni, jaz bi mel 18.5 1080p, saj vem, da sem čuden, ker večina preferira večje monitorje.

Matr vidim par filmčkov o halo reach, že bi imel monitor, pa že kujem načrte o Xbox 360 slimu, ki bo verjetno prišel konec leta, GPU+CPU on the same chip, bring it onnnnnn. Ti igraš kaj beto kak se ti zdi, Hypeee.

Sem gledal http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm S-IPS vbistvu večji zr22w in ma input laga average 10ms sekund koliko je sploh sprejemljivo? Sklepam do 8ms za pretepačine in do 16ms za shoterje?

Link to comment

Olla. Mja, žal moram povedati, da nimam kaj dosti pomagati s formulo, kjer nekdo da model monitorja in nato vpraša, kaj si mislim. Meni je input lag totalno uber alles in dokler nimam hard številk na dlani, mi je čisto vseeno, kaj vse drugo ima in podpira monitor. In za ugotovit, koliko so resne te številke, sem na koncu vedno moral sam fizično priklopit monitor in fotkat.

Tako da za edini monitor, za katerega lahko dam roko v ogenj danes, da je res to to za igričarje in JE dobavljiv pri nas, je LG W2442PA.

Vse drugo je zame le mumbo jumbo, dokler ne vidim serije fotografij z meritvami.

Jaz slišim ja, da se zdaj folk slini za LEDe in baje da eni so z nizkim lagom.. samo smo spet tam. Slikce s številkami ali GTFO. Tako da je res težko karkoli reči. Treba si je en model izbrati, nato pa v hardcore iskanje po googlu.

Digitalversus.com je kul stran, čeprav mislim, da ni več tako ažurna. Drugi forum z ogromno videofreaki je AV science (AVS forums), kjer je veliko testov objavljeno. Tako da, meni je žal, ampak v tem threadu sem naredil, kar sem lahko - objavil vest, da je LG W2442PA perfekten za zahtevnega igričarja. Druge dobre informacije bi zahtevale nove teste, ki pa jih sedaj, ko smo na slovenski pretepaški sceni vsi opremljeni s top monitorjem, niti ne planiram delati. :/

Glede, zadnjega, torej koliko je sprejemljivo za razne zvrsti, bi jaz rekel, da nič ni nikjer sprejemljivo. V smislu, da itak, nekje pod 16 ms boš že težko opazil samo z običnim igranjem. V pretepačinah 16 lahko opaziš, ko nekaj ne štima tam, kjer si robotsko navajen reagirati točno v tem in tem času. Shooterji so malo bolj relativni. Vseeno pa, gre se že za princip. Višji lag, slabša performansa in večja oddaljitev od realne igre. Sam ne mislim nikoli več ciljati na karkoli z input lagom nad 16. Itak, da če igramo online, potem je vse izkrivljeno. Namesto dobrega monitorja si kupimo optiko, pa smo zglihali probleme, kao. Ampak za vsestransko uporabo, jaz ciljam samo še na "lagless" monitorje (torej une, ki po ful slikah dajo povprečje nekje pod 8 ms).

---

Hehe, glede Reacha, mislim, da sem edini HC Halo fan pri nas brez bete. :crybaby:

Pač, ODSTja si nisem nikoli ubodel in sedaj je malo pozno za it v nakupe, ker beta itak ne bo trajala tako zelo dolgo, pa tudi potem mi ODST sploh ne bo koristil. Itak pa je sedaj izšel SSF4 in smo nahypani za to, tako da kljub temu, da bi ful rad sprobal, sem se odločil ,da pač preskočim to (kot sem preskočil beto Hala 3) in grem potem jeseni direkt po celo verzijo in je to to.

Če se tehnološko opremiš in joinaš še ti, bo cel raztur! :rock:

Link to comment

Dobro povedano, vbistvu bom nabavil dva enega S-IPS za desktop in tega LG W2442PA, ko pride halo reach in bo to to še bo verjetno kanček ceneje, malo je žalostno, da je po vseh letih še vedno ta input lag problem, da bi nažigal špil na 42 inchem lcdju je brez laga se tako ne bo zgodilo.

Link to comment

Glede velikih TVjev, imamo par podatkov s prve roke in par s prve in pol.

Galko ima velikega JVCja (42 ali 46), ki laga nič ali skoraj nič. Pravi moški igričarski TV. Na pretepu smo govorili o temu.

Veliko govora pa je zdaj o večjih LG TVjih, konkretno LG SL8000, ki se dobi v ful modelih in naj bi imel FUL nizek input lag.. tam okoli 10, kar je super za velik TV. Postopek naj bi bil da daš v enega od HDMI portov in ga potem rinejmaš v VGA da izklopiš post-processing. Ne vem, od nekdaj so mi te fore bile zelo bose in parkrat se je iskazalo tudi v mojem testiranju, da nima nič veze, kaj nastavimo, ampak ok. Če bi zdaj začel iskati zase velik lagless TV, bi verjetno začel pri SL8000 in upal, da najdem kak pozitiven test.

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • Pred 3 meseci ...

Me nekaj iz čiste radovednosti zanima.

Recimo, da bi imel 27 inčen monitor (Scepter x270w 1080p), ki ima resolucijo 1920x1080. Pixel Pitch pa bi imel 0,311mm (veliko monitorjev kar gledam ima ta pixel pitch velikosti okoli 0,280mm). In če bi sedel približno 75 cm proč od monitorja, ali bi opazil slabšo kvaliteto slike (<- zrnatost).

Pomojem razlika v sliki ne more biti ravno velika, ker gre samo za 0,031mm razlike.

Baje pa, da je ta monitor dokaj vredu, saj ima zelo nizek input lag (opis na Anandtech-u).

LP

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Sorry za pozen odgovor, a naK-Si se lahko loginam le še z enega od vseh kompov, do katerih imam dostop. Do sumthing, tech guyz! T_T

Sekirati se za pixel pitch se po moje na konzolah ni treba, ker itak samo peščica iger teče zares v full HD, druge pa tam okoli 720p in mnoge še nižje, nato pa upscalea, bodisi konzola sama (x360) bodisi monitor (PS3 največkrat). Že v tem prehodu se izgubi kar nekaj detajla, tako da zares "čiste" slike v tej generaciji na full HD monitorjih itak ne bomo dobili razen na naslovih, ki tečejo nativno v 1080p. Teh je malo. Tako da po moje je vse kul. Samo, da ne laga in da slika ni izrazito slaba iz kakih drugih razlogov (kaj pa vem, recimo preveč blede/hladne/žive barve in podobno. Ampak to je potem že stvar za obične rivjuje, kjer se ukvarjajo s temi stvarmi. ;)

Link to comment

mja, nisem se se igral z razlicnimi browserji. Zanimivo je, da mi ga firefox povsod faila na windows 7 (in te se uporablja vse vec), ampak kjer imam xp (glih se en komp) pa je kul. No, itak zdaj ful browsam s telefona in glavni android browser ga tudi faila... sem pa zdaj na tvoj predlog poskusil opero mini, v katero me je mobitelova divja okrnitev itak paketa tako in tako prisilila (1gb na mesec - > 100mb wtf), in dela. :cool:

Link to comment

Jaz mam pa en manjši problem z monitorjem Samsung P2370HD. Nanj priključim Playstation 3 in vse zgleda ok. Resolucija je 1080p. PS Menu je kristalno jasen, nobenih nagačenih robov whatsoever. Ko pa zaženem katerkoli špil, je slika nejasna, nagačeni robovi, itd. Vem, da igre tečejo v 720p(tudi na monitorju izpiše resolucijo 1280x720, ko zaženem igro), vendar bi morala biti slika še vedno "lepa". Imam doma tudi Sony Bravio KDL 40Z5500 in je na njej slika kristalno jasna, tudi v igrah. Mi lahko kdo svetuje v čem leži problem?

Link to comment

Uh, potem se bojim, da to lahko pomeni edino to, da je P2370HD zanič pri upscalingu nižjih resolucij.

http://www.tomsguide.com/us/LCD-Samsung ... 463-3.html

Films

Today, the big problem for computer monitors--even combined monitor/TVs like this--is video. The upscaling is disastrous. To help you understand exactly what that looks like, take any image on your computer, and zoom in. You'll find it gradually gets more and more blurry. The edges of people and objects are also problematic, producing small gradations known as the staircase effect.

Link to comment
  • vrhovni

Mal si zamutil pri odstavku, ker v enem nižje napiše, da ta monitor niti ni tako švoh pri upscaleanju:

We can't deny that Samsung has made progress with the P2370HD. Although upscaling is still not as good as what a decent LCD television would do, it's a lot better than previous attempts. The staircase effect has been largely reduced, and you can't see any problems from a distance of 1.5 m. At that distance, you can enjoy an excellent quality image.

There's still a lot of work to do before monitors can rival TVs, but this is already an improvement on previous generations.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.