Skoči na vsebino

oglas na bolhi


Priporočene objave

No pac gledam malo da bi kupil nek fotoaparat in zasledim canona EOS 5D Mark II 21.1 Megapixel,

za 900 evrov!

tezava je da mi vse malo sumljivo,

saj stane v trgovini 3000 evrov...

se citiram prodajalca/prodajalko :

Zdravo,

Hvala za kontakt mi moj izdelek, to je še na voljo za prodajo. Proizvod je cisto nova, so vkljuceni vsi dodatki, in imajo 2 leti garancije. Prosim, vrni se k meni in mi povej, ce želiš kupiti mojega izdelka. V tem trenutku sem v Grciji, ker sem se preselila sem. Mi lahko ta obravnava v samo 3 dni. Davkov za odpremo, so vkljucene v ceno.

Hvala.

P.S.: If you know english please write me in english.

Dodaja se da ga je kupila/kupil po dobri ponudbi a da ga mora sedaj prodati,

se link do bolhe : http://www.bolha.com/oglas383074803

GT: jonskiC

Link to comment
  • vrhovni

Jao, folk, pa ne bit tako naivni, no.

a) če je cena tako nizka, da po nobeni logiki taka ne bi smela biti, bi se ti moral oglasiti v buči prvi alarm, da nekaj ne štima;

B) če je oglas napisan v polomljeni slovenščini (takšni, kot jo sproducira kak Google Translate ali Babelfish *hint, hint*), bi moral samo še teči stran od takšnega oglasa.

Verjetno kak Nigerijček, kateremu bi ti preko neke ful zanesljive in poceni, a čisto neznane online payment strani nakazal 900€, v zameno bi dobil pa škatlo s ceglom. Ali pa še to ne.

Link to comment

Nekje na netu sem nedavno bral članek o goljufanju po bolhi in prodajali so ravno fotoaparate.

Tipičen postopek je, da oni kao pošljejo eni špedicijski firmi svojo robo, ta firma ti pošlje potrdilo, da so prejeli njihovo robo, nato pa ne preostane tebi kot da firmi nakažeš denar, nato pa oh tako zelo zanesljiva firma njim da denar šele zatem, ko tebi dostavi robo. Ti ustvari ful nek varen občutek zaščite proti nategu. V resnici pa, ja, itak, you guessed, je celo veliko špedicijsko podjetje samo skrben elaborat za nategovanje folka.

Malo pogooglaš za goljufanje po bolhi in boš ziher našel.

p.s.: zanimivo, da so ravno fotoaparati aktualni v takih ponudbah. Verjetno so naivne fotografsko-umetniške duše ravno prave tarče za tak nateg. :petting:

Link to comment
Nekje na netu sem nedavno bral članek o goljufanju po bolhi in prodajali so ravno fotoaparate.

Tipičen postopek je, da oni kao pošljejo eni špedicijski firmi svojo robo, ta firma ti pošlje potrdilo, da so prejeli njihovo robo, nato pa ne preostane tebi kot da firmi nakažeš denar, nato pa oh tako zelo zanesljiva firma njim da denar šele zatem, ko tebi dostavi robo. Ti ustvari ful nek varen občutek zaščite proti nategu. V resnici pa, ja, itak, you guessed, je celo veliko špedicijsko podjetje samo skrben elaborat za nategovanje folka.

Malo pogooglaš za goljufanje po bolhi in boš ziher našel.

p.s.: zanimivo, da so ravno fotoaparati aktualni v takih ponudbah. Verjetno so naivne fotografsko-umetniške duše ravno prave tarče za tak nateg. :petting:

ej ves da mi je tipo to priporocal, ker sem ga se mal drezal, da kak je dobil tok pocen pa da ne verjamem on pa

OK. Anyway... pa naprej kaksen postopek, cim pa je omenil nakazilo preden dobis, sem pa rekel ja misl si :D

tisto je verjetno v slo z googlom, ker drugace ima nemsko ime, zivi pa sedaj kao v grciji, :D itak :a_a:

sem gledal pol se mal odnjega pa ma vse stvari od fotkicev do 3krat ceneje... :)

GT: jonskiC

Link to comment

Napisano na bolha.com

Pa če malo prebereš kako je tisto napisano...je uporabljen nek online translate :)

Moja praksa kupovanja preko bolhe...kdor ima napisano telefonsko ga pokličem :) preko mejla in drugih programov ne kupujem rabljene ali nove robe.

Glede na to, da se v zadnjem času na spletu pojavlja vedno več goljufij, opozarjamo vse uporabnike spletne strani Bolha.com, da naj bodo posebej previdni pri nakupih, kjer kontaktirate prodajalca izven Slovenije in ta zahteva plačilo v tujino, komunikacija pa je mogoča samo preko elektronske pošte oziroma raznih "chat" programov.

Na Bolha.com si prizadevamo, da bi se oglaševalo v skladu z veljavno zakonodajo, zato vam bomo, v primeru, da naletite na takšnega uporabnika, hvaležni, če nam to sporočite na elektronski naslov podpora@bolha.com.

Lep pozdrav

Matjaž

PiKi17.png

xbox3603.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.