Jump to content

Xbox in povezava z internetom ??

nnxckj

Recommended Posts

Pozdravleni nekaj dni nazaj sem kupil xboxa360 vendar se že od takrat matram z njim da bi gapovezal na internet ( xbox live) Ko ga hočem povezati sprva ne dobi povezave nato dam da naredi test in VEDNO se test ustavi pri:

IP >>> faild

pojskusil sem že čisto UUSSEE :annoyed: :x probal sem use možne povezave npr xbox>>>modem>>>internet skratka brez računalnika vsega vendar nič ne pomaga naredil sem tudi kar piše na tej strani

http://support.xbox.com/support/en/us/x ... xboxlive#4

vendar nič ne pomaga tako da kakšen nasvet prosim hvala že v naprej

prvo kot prvo postaj v že ustvarjeno temo o problemih :x

drugič pa mal opiši kak internet maš ,

kako si povezal xbox na router oz. modem,

a si vnesel ppop podatke če jih rabiš za internet ????

mam 10mb downloada pa 1mb uplowda samo za upload nism siguren

povezal sem tako xbox>>>modem>>>internet

ppop podatkov pa nisem vnesel ker tudi ne vem kaj soto

tako da če mi lahko kdo to obrazloži?

• 2 months later...

Jst sm pa pred kratkim kupu Xbox 360 Elite pa se kle že 1 tedn matram connectat na xbox live. Pac sm vtaknu utp kabl v konznol pa router (en tenda star) pa iz routerja pac v modem. In ko pac hocm testat connection mi pol ze prot konc (Network->XboxLive) javi da moram updatat ( NXE dashboard sm že updatu prek usb kljucka kakor so mi rekl tisti iz xboxa) in kliknm yes, update now. Ampak update se ne premakne in cez par sekund javi da mam problem v MTU. Ampak jst sm dou MTU na routerju na 1500 pa probavu vse nad 1364. Gospodje iz xboxa pa so mi pravili da je tezava mogoce v routerju. A je to res al more bit res kksn D-linkov? Pravili so tudi da mora router imeti certifikat Windows Vista supported, kar moj router nima.

Hvala za pomoč

Lp

Citrus117.jpg
Jst sm pa pred kratkim kupu Xbox 360 Elite pa se kle že 1 tedn matram connectat na xbox live. Pac sm vtaknu utp kabl v konznol pa router (en tenda star) pa iz routerja pac v modem. In ko pac hocm testat connection mi pol ze prot konc (Network->XboxLive) javi da moram updatat ( NXE dashboard sm že updatu prek usb kljucka kakor so mi rekl tisti iz xboxa) in kliknm yes, update now. Ampak update se ne premakne in cez par sekund javi da mam problem v MTU. Ampak jst sm dou MTU na routerju na 1500 pa probavu vse nad 1364. Gospodje iz xboxa pa so mi pravili da je tezava mogoce v routerju. A je to res al more bit res kksn D-linkov? Pravili so tudi da mora router imeti certifikat Windows Vista supported, kar moj router nima.

Hvala za pomoč

Lp

Kot prvo imaš polno tem za vprašanja, tako da ti ni trebalo odpirat nove teme -sem premaknil sem !! :roll:

Probaj direknto povezat Xbox360 in modem brez routerja !

Pa boš videl , če dela ali ne.

Če bo ti delalo probaj resetirat router in poskusi ponovno brez odvečnih nastavite v routerju .

Xbox

Če imaš ruter in modem...potem je najboljša varjanta da tako priklopiš kot je tukaj na sliki. post-3801-144771010594_thumb.jpgxbox_LAN.jpg[/attachment:3kqm2qg6]Fajn je tudi da na ruterju užgeš DHCP (samodejno dodeljevanje IP naslovov) na računalniku in Xboxu pa nastaviš da samodejno prejme IP naslov.

Uporabiš pa tak kabel...

images.jpeg[/attachment:3kqm2qg6]

Upam da ti to kaj pomaga...

Lp, M.

PiKi17.png

xbox3603.png

Jah pač mam omrežje zvezan kukr tale zadna slikca prikazuje. Internetni ponudnik je Siol, router en Tenda (nima certifikata o windows Visti (kar bi baje mogl bit)). Če pa dam direkt v modem xbox mi pa pri test connectionu takoj napise da ne najde DNS namea.

če daš xboxa na modem potem moraš na xboxu vzpostavit pppoe povezavo.

lp

PiKi17.png

xbox3603.png

• 9 months later...
Guest Grujos

Sedaj imam pa jst podoben problem.

Lastim si T2 Internet (10Mb download, 2MB uploada)

Probal sem tako preko routerja, kot z priklopom direktno na modem, pa mi še vedno ne gre povezat na Xbox (slim), ki je star 2 dni.

Išče povezavo, vendar potem vrže error oziroma zastoka da se ne more povezat.

Pozna kdo rešitev? Moram naštimat pppoe? Kje se to naštima? Na računalniku imam Windows 7, moram tam kaj v internetnih povezavah naštimat, če moram, me zanima kaj....

Bil bi zelo hvaležen za pomoč. Hvala vsem ki boste pomagali.

Načeloma s T2 VDSL povezavo nikoli nisem mel problemov. Enkrat sem slišal, da se povezava ne vzpostavi, če si imel v portu pred tem že kaj vklopljeno in moreš počakat 24 ur, da se resetira tvoj IP naslov oz. whatever. Sicer ne vem koliko je resnice v tem, se mi je pa že zgodilo, ko sem pred slabim letom menjal starega boxa za novega, da sem naletel na podoben problem. V glavnem, vklopi kabel lepo v router zraven vsega ostalega, vse nastavitve na xboxu na default in potem počakaj kak dan.

NitroBlast90.jpg

Po moje bo, kar pravi nitro. Počakati, da se ti zresetirajo.. uhm, kaj pa vem, dnsi a neki. V glavnem, če si imel prej dve napravi že priklopljeni direktno na modem od T2ja (ne na router iz modema - seveda, tudi router se šteje kot ena od njih), potem so moraš počakati cca 24 ur od takrat, ko si eno izklopil, da vklopiš novo in bo vse štimalo.

Pač, omejitev je 2 sigurni, tretja pa tko tko.. Malo komplicirano in ko sem šel s siola na T2, me je super znerviralo, ko sem se s tem moral igračkat. A potem se pač naučiš, da najprej vedno daš router, pa da on naprej štela, pa gre.

Sicer pa so na T-2 številki za pomoč uporabnikov (24/7) sposobni in prijazni in ti bodo takoj pogledali, kaj s tvojim setupom ne štima in ti povedali, kako je s tem problemom in potencialno kakim drugim. Kar pokliči jih.