Skoči na vsebino

NDS / PSP / Nokia / ostali ??


Gost PujsaPepa

Priporočene objave

Gost PujsaPepa

Prosim, če se stari mački in uporabniki konzol vzdržijo hudih

komentarjev ter mi pomagajo pri odločitvi kaj kupiti 7 letnemu otroku.

Prebral sem mnogo postov po raznih forumih, ter nekaj reviewev,

a nekaj stvari bi rad razčistil preden grem v nakup.

... če začnem pri Nintendovem Dual Screenu...

WPA izvedenko WiFija podpira le NDSi, kajne ? varnost mi je pomembna in

domačega routerja zaradi "usrane" konzole res ne bi rad prekonfiguriral

na ranljivejši WEP, da bi morali še ostali notebooki internetat po WEP.

NDS in NDSlite žal podpirata le WEP, kajne ?

Ima NDSi še kakšne druge težave pri povezovanju na public WiFi točke,

ki sevajo po mestnih ulicah (pod pogojem da veš vstopno geslo seveda) ?

Kako močna je antena v NDSi v primerjavi z noteboooki, ali netbooki ?

Je WiFi prek "Nintendo Wi-Fi USB Connectorja" v čem boljši ?

NDSi 0.3M kamera je brezvezna kajne ? VGA ? pih, a je to sploh uporabno ?

Se kmalu kaže k izidu kakšna izvedenka vsaj z 2 Mega pixla (pa je lahko

samo ena), toliko da otrok poleg igračarkse konzole pridobi tudi svoj fotič ?

Ali Sonyev Play Station Portable sploh prodaja kak dodatek, ki bi imel

kamero za slikat ? Tudi PSP-GO bo brez kamere kajne ?

Ali spodnji touch screen pri NDS toliko izboljsa obcutek pri igranju

ali upravljanju, da sploh ni za razmisljat o PSP ?

Nikjer ne najdem podatka kaj (WEP ali WPA) podpira katera od izvedenk PSP ?

Že vgrajen WWW browser ima le NDSi, kajne ? Je res že naložen ali ga moraš

zdownloadat iz NIntendo Stora ? Za starejše jih dobiš na R4 karticah.

So podprti šumniki pri HTML straneh na NDS ali PSP ?

To za WWW brskanje bi imel bolj jaz, za hiter pelet novic, kakšen YOutube

film, gmail ipd. PDFje odpira morda katera od konzol ali dodatkov ?

Ali podpira kateri od NDS ali PSP web brskalnik tudi javascript

ali flash, da bi lahko igral tudi navadne javanske ali flash igrice iz

neta, npr. igre.najdi.si ?

Je potem bolje kupit kakšen GSM, ki podpira Java igrice,

ki jih dobis na netu? Pa tudi fotič imajo GSMi neprimerno boljši.

Je pa kvaliteta igric verjetno slabša na GSMih ?

Certifikate podpira katera od konzol (sigenca, klik nlb) ?

Potem: kako je z backupiranjem original igric, ki jih imaš doma.

NDS imajo razne dodatke kot berem. Ima kaj podobnega tudi PSP, in katera verzija

ja, katera ne ?

Obstajajo še kakšne druge uporabne rešitve kot je Revolution4 za NDS ?

Če imam original risanko na DVDju. Kako jo lahko prenesem na NDS ali PSP ?

Obstajajo kakšni uporabni pretvorniki, kot je npr. DivX za netbooke, ki nimajo DVD enote ?

Katere video formate podpirata obe konzoli ?

Podpira že osnovni v trgovni kupljen PSP (brez dodatkov) poslušanje mp3jev ?

Prav berem da jih NDSi ne, da podpira le AAC ? je na NDSjih to možno

s kakšnim od dodatkov (R4), in na katerih ? stari NDS podpira mp3 ?

SKYPE berem da že uspešno deluje na PSP-3000. Je morda SKYPE možen tudi

na NDSjih ?

Zelo pogrešate USB na NDSjih ? je pri PSPjih sploh uporaben,

in zakaj ?

Ali se na PSP-2000 Youtube preko "PSPtube" lepo .FLV in drugi filmčki predvajajo ?

(http://dl.qj.net/PSPtube-PSP-Homebrew-A ... /catid/140)

Deluje tudi zvok ? ali še vedno občasno zamrzne PSPje ?

Deluje to tudi na PSP-3000 ? Že obstaja homebrew za PSP-3000 ? kaj sploh je homebrew ?

Kaj podobnega za playat youtube na NDSjih obstaja ? katerih ?

Gmail.com lahko prebiras na obeh konzolah ? GSMih ?

a PSP ima samo "gsm" emulacijo tipkovnice ali tudi pravo Qwerty kot

NDSi ? hmmm, verjetno le "gsm" ker nima touchscreena, kajne ?

Za PSP se dobi "TV output and accesorry port". Je 272 pixlov grafika

zelo smešna na TVju ? se slika dovolj hitro obnavlja. Je treba pazit,

da kupiš sam konzolo v Sloveniji, da predvaja na naših TVjih ?

Obstaja kaj podobnega za NDS ?

Pri PSPjih se bojim, da bo ekran prehitro "pošrinfan", zato se tudi

bolj nagibam k NDS.

Ker ima kolega star NDS, me zanima ali se bo dalo igrati na NDSi tiste

njegove kartice (podobne CF, le malo manjse) ?

Vem da so pri NDSi ukinili GBA in novo uvedli, a ne vem točno kam to spada.

Ne spomnem se ali se pri NDS te kolegove kartice vstavljajo spredaj (kar

so pri NDSi ukinili) ali od strani (ker ta SD so pri NDSi ohranili, kajne?).

Ali pač NDSlite sploh ni imel SD vtiča, in je šele pri NDSi uveden ?

Je tisti "interlacing feature PSP-3000" zelo moteč, in zarad tega

bolj ekupit PSP-2000 ?

Baterija se ne PSPjih tudi neprimerno hitreje iztroši kot na NDS, kajne ?

Je NDSi baterijsko veliko bolj požrešen kot stari NDS ?

Torej, na plan z idejami, in odgovori.

Kaj je trenutno "IN".

Kaj se splača kupovat in kateri trgovini ?

Sploh v Sloveniji ali bolje v tujini ?

Če v Sloveniji: rabljeno robo ali novo ?

Hvala!

Link to comment

Torej kupuješ konzolo 7-letnemu otroku? Nočem zveneti kot neki fan-boy, vendar tu sploh ni neke debate. Nintendo DS Lite ali DSi bo izvrsten za njega.

Kamera 0.3MP zveni kot da bo izjemno slaba, vendar boste ob delanju z njo kar presenečeni. Moja sestrična, ki je prav tako stara 7 let, vedna uporablja kamera na mojem DSi-ju in naredi na stotine fotk(še vedno se ni naveličala). Kar se tiče baterije, ni preveč razlike iz prejšnjih modelov. Mogoče kakšna ura manj, kar pa sploh ni problem saj večinoma zdrži po kakih 5-6 ur igranja. Mislim, vendar nisem popolnoma 100%, da DSi podpira WAP. Vem pa da prejšnje izvedenke podpirajo samo WEP, kar je res malce moteče. Težav z povezovanjem ne boste imeli, razdalja povezav pa je nekje primerljiva z notebooki(čeprav še nisem testiral takih stvari). Z Wi-Fi connectorjem ne boste pridobili nič, kvečjemu izgubili, saj mora biti za delovanja prižgan računalnik in še razdalja Wi-Fi-ja, ki jo oddaj connector je izjemno slaba(v hiši približno čez 1-2 stene). Zdaj o zaslonu na dotik. Preprosto rečeno je touch-screen to kar naredi DS posebnega. Je res super in sem prepričan, da se bo vaš otrok zabaval ob različnih igrah. Internetni brskalnik za DSi je brezplačen in se ga naloži preko Nintendo Stora. Kakor vem šumniki niso podprti tako na DSi kot na PSP. Za PDF datoteke nisem prepričan, vem pa da za DSi za zdaj še ni dodatka ki bi podpiral kaj takega. Youtuba se na DSi-ju ne da gledat, za PSP nevem, ker ga uporabljam izključno za igre, filme in glasbo. Flasha NE podpirata obe konzoli in se igric preko interneta, ne da igrati. Za DS Lite je ena boljših kartic za homebrew, glasbo in filme(piratiziranje tu ni dovoljeno, tudi če se temu reče "varnostne kopije") R4, medtem ko so za DSi prišle nove kartice in boljše verzije prejšnjih. Ene boljših, ki jih lahko izpostavim so AceKard2i, EZ5i, R4i(čeprav je to kopija od AceKard2i), DSTTi, itd. Filme in glasbo se na PSP-ju lahko posluša že kar direktno iz škatle, saj podpira MP3 in avi(prosim naj me nekdo popravi če sem se zmotil), medtem ko DSi podpira samo glasbeni format AAC(rabili boste pretvornik za MP3-je) in video datoteke z končnico .dpg(filme podpira samo program MoonShell, ki ga naložite na katero od kartic, ki sem jih omenil zgoraj. Brez tega DSi ne prepozna video vsebin, sploh pa ne formata .dpg. Skype za DSL/DSi ne obstaja, pravtako pa DSi nima podpore za starejše igre(tiste, ki ste rekle da so približno velike kot CF kartice). Podpira izključno DS in DSi igre. USB-port se na DS/DSi-ju ne pogreša saj ni potreben, je pa dobrodošel pri PSP-ju, saj se preko njega prenaša glasbo, filme, itd.). DSi ima tudi podporo za SD kartice, medtem ko PSP bere Sony Pro Duo kartice.

Gmail lahko brez težav berete na obeh konzolah in seveda tudi na GSM-jih.

PSP ima samo "GSM" emulacijo konzole.

Pa gremo k PSP-ju. Za PSP obstaja kamera, ki se jo mora dodatno kupiti. Priklopi se jo na vrh PSP-ja, in je kot nekakšna web-kamera za računalnik samo manjše velikosti(PSP-Go je brez kamere). Doma imam povezavo WEP(sem na vasi, tako da ne potrebujem neke "uber" zaščite) in se PSP poveže brez težav, WPA pa nisem preizkusil. Za razliko od DS-ja, za PSP ne obstajajo različne kartice, ampak nadgradljiv firmware, ki omogoča igranje homebrew-ev in (kršim pravila)*kreh* varnostnih kopij *kreh*. Igranje na TV-ju preko izhodnega kabla iz PSP-ja niti ni tako slabo, vendar se pripravite na malce razmazano sliko.

Telefona za 7-letnega otroka resnično ne priporočam. Igre za telefone še niso zelo razvite(razen Iphone igre in Nokia N Series igre) in tudi telefoni niso primarno narejeni za igre.

Upam, da sem vam s tem kaj pomagal. Če rabite še kar, vprašajte! Vso srečo :beer:

Link to comment

Glede predvajanja videa in multimedije ti ne morem kaj dosti povedati, lahko pa ti svetujem, da ima Nintendo DS veliko več iger kot PSP (to bo po moje veliko boljše za 7 letnega otroka), 2 screena (eden je občutljiv na dotik), PSP ima pa zato boljšo grafiko. Zdaj je zunaj Nintendo DSi, ki ima kamero 1.3mp (ti ne koristi nevem kako), opera browser, režo za MSD kartico in še kaj. Najboljše je, da kupiš kar novo konzolo, ker ni tako zelo draga, okrog 170€ (NDS).

Tako da; za 7 letnega otroka, se mi zdi DS bolj priporočljiv. O čem drugem, pa ti lahko več povejo naši konzolno- drkalski g33ki :lol:

Lp

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

Link to comment
Gost PujsaPepa
Internetni brskalnik za DSi je brezplačen in se ga naloži preko Nintendo Stora.

Je kaj nevarnosti, da se ti takrat ko gres na Store poupdata NDSi ali uniči homebrew kartico ?

Za DS Lite je ena boljših kartic za homebrew, glasbo in filme(piratiziranje tu ni dovoljeno, tudi če se temu reče "varnostne kopije") R4, medtem ko so za DSi prišle nove kartice in boljše verzije prejšnjih. Ene boljših, ki jih lahko izpostavim so AceKard2i, EZ5i, R4i(čeprav je to kopija od AceKard2i), DSTTi, itd. Filme in glasbo se na PSP-ju lahko posluša že kar direktno iz škatle, saj podpira MP3 in avi(prosim naj me nekdo popravi če sem se zmotil), medtem ko DSi podpira samo glasbeni format AAC(rabili boste pretvornik za MP3-je) in video datoteke z končnico .dpg(filme podpira samo program MoonShell, ki ga naložite na katero od kartic, ki sem jih omenil zgoraj. Brez tega DSi ne prepozna video vsebin, sploh pa ne formata .dpg.

Filme konvertas v .dpg verjetno na PCju, kajne ? kako pa jih preneseš iz PCja na NDS ?

Skype za DSL/DSi ne obstaja, pravtako pa DSi nima podpore za starejše igre(tiste, ki ste rekle da so približno velike kot CF kartice). Podpira izključno DS in DSi igre. USB-port se na DS/DSi-ju ne pogreša saj ni potreben, je pa dobrodošel pri PSP-ju, saj se preko njega prenaša glasbo, filme, itd.). DSi ima tudi podporo za SD kartice, medtem ko PSP bere Sony Pro Duo kartice.

Se pravi: v DSi lahko vstaviš in SD in ene starejše kartice, ki so šle tudi v DSlite ? kako se je reklo tem "starejšim" ?

Pa gremo k PSP-ju. Za PSP obstaja kamera, ki se jo mora dodatno kupiti. Priklopi se jo na vrh PSP-ja, in je kot nekakšna web-kamera za računalnik samo manjše velikosti(PSP-Go je brez kamere).

Imate kak link te PSP kamere ?

Hvala.

Link to comment
Je kaj nevarnosti, da se ti takrat ko gres na Store poupdata NDSi ali uniči homebrew kartico ?

Za večino kartic je še nevarnost, malo boljše kartice pa imajo že rešitev. To sta AceKard2i in EZ5i.

Filme konvertas v .dpg verjetno na PCju, kajne ? kako pa jih preneseš iz PCja na NDS ?

Daš jih na micro SD kartico, ki se vtakne v homebrew kartico.

Se pravi: v DSi lahko vstaviš in SD in ene starejše kartice, ki so šle tudi v DSlite ? kako se je reklo tem "starejšim" ?

V DSi se lahko vstavijo samo DS/DSi igre in navadne SD kartice ob strani za glasbo. Nima pa podpore za starejše igre(GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advance).

Imate kak link te PSP kamere ?

http://www.superstore.si/index.asp?tn=p ... 84&c=11743

Link to comment
Gost PujsaPepa
....malo boljše kartice pa imajo že rešitev. To sta AceKard2i in EZ5i.

Se te kartice naroča samo preko interneta ali se dobijo tudi kje v Sloveniji ?

Te kartice se vstavijo tja kamo gredo DS/DSi igre, ali v SD slot, ali v kak 3.slot na DSiju ?

Filme konvertas v .dpg verjetno na PCju, kajne ? kako pa jih preneseš iz PCja na NDS ?

Daš jih na micro SD kartico, ki se vtakne v homebrew kartico.

Aha, in na PCju tudi rabim miniSD bralnik ?

V DSi se lahko vstavijo samo DS/DSi igre in navadne SD kartice ob strani za glasbo. Nima pa podpore za starejše igre(GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advance).

Daj mi tole prosim še malo bolj razloži. Kje bi našel sliko kako igleda kartica "DS/DSi igre" ? kakih mer je.

Ker sumim, da kolega v resnici nima GBA kartice ampak točno to DS igro, in bi potem tudi šla v moj DSi

Link to comment

Pomojem si celoten nakup nepotrebno zakomplicirala (sklepam ženski spol po nicku, če sem se uštel, si pač ob branju popravi :D ). Če mene vprašaš, bo 7 letnemu otroku pomembno zgolj in predvsem igranje iger in v končni fazi sta NDS in PSP namenjena točno temu. Vse ostalo so sicer lahko lepi bonusi, ampak to je njuna primarna funkcija in sklepam, da kupuješ zaradi tega. Na podlagi tega predlagam, da se raje osredotočiš na nabor iger, ki jih posamezni konzoli imata (pač, glej najbolj prodane / najbolje ocenjene) in razmisliš, kaj bo otroku ljubše. Oziroma, kaj bo strašem ljubše, nenazadnje. NDS ima IMHO malo manj krvave igre, kot PSP - če na hitro namignem.

Edit: pa čestitam na zmedi ob kreaciji dveh enakih topicov v različnih podforumih. Saj vidimo vsi celoten forum, veš. ;)

Link to comment
Se te kartice naroča samo preko interneta ali se dobijo tudi kje v Sloveniji ?

Te kartice se vstavijo tja kamo gredo DS/DSi igre, ali v SD slot, ali v kak 3.slot na DSiju ?

Kartice se lahko naroči preko interneta iz tujine, v Sloveniji obstaja Bolha. Gredo v DS/DSi slot.

Aha, in na PCju tudi rabim miniSD bralnik ?

Ne, potrebovali bosta Micro SD bralnik.

Daj mi tole prosim še malo bolj razloži. Kje bi našel sliko kako igleda kartica "DS/DSi igre" ? kakih mer je.

Ker sumim, da kolega v resnici nima GBA kartice ampak točno to DS igro, in bi potem tudi šla v moj DSi.

DS in DSi igre so si identične. Izgledajo takole:

416339658_30a86b3d3c.jpg

Link to comment
Gost PujsaPepa
]

Edit: pa čestitam na zmedi ob kreaciji dveh enakih topicov v različnih podforumih. Saj vidimo vsi celoten forum, veš. ;)

Se opravičujem vsem. Bal sem se, da PSP forum berejo le PSPSjaši, DS pa le oni.

In da bi mi odgovorili oboji sem pisal obojim :)

Link to comment
]

Edit: pa čestitam na zmedi ob kreaciji dveh enakih topicov v različnih podforumih. Saj vidimo vsi celoten forum, veš. ;)

Se opravičujem vsem. Bal sem se, da PSP forum berejo le PSPSjaši, DS pa le oni.

In da bi mi odgovorili oboji sem pisal obojim :)

Naslednjič naredi temo v Multiplatform. Razmisli, zakaj se imenuje multiplatform..... :eye:

Link to comment
]

Edit: pa čestitam na zmedi ob kreaciji dveh enakih topicov v različnih podforumih. Saj vidimo vsi celoten forum, veš. ;)

Se opravičujem vsem. Bal sem se, da PSP forum berejo le PSPSjaši, DS pa le oni.

In da bi mi odgovorili oboji sem pisal obojim :)

Naslednjič naredi temo v Multiplatform. Razmisli, zakaj se imenuje multiplatform..... :eye:

Okej brez hude krvi. Prestavljam v bolj nevtralne vode.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.