Skoči na vsebino

Kaj točno pomeni FRP


Priporočene objave

  • vrhovni

Ne, sta se kar do pravih odgovorov dokopala ..

FRP = Fantasy Role Playing

RPG = Role Playing Game

Kaj je dejanska razlika, nimam pojma. Mogoče se FRP uporablja za špile, ki se dejansko odvijajo v fantazijskih (aka LOTR, Warhammer, WoW, itd) svetovih, RPG pa za vse ostale (sci-fi in podobno). Ugibam. :)

Link to comment

V principu je pomen obeh enak - jasno, saj so v obeh vloge fantazijske, izmišljene. A spet, vem, da se je konzolnim igram te zvrsti od nekdaj pravilo RPG, medtem ko se je s FRP vedno označevalo naslove za PC, praviloma zahodnih razvijalcev. Zdaj, glede na to, da so konzolam od nekdaj vladali japonski predstavniki zvrsti, bi lahko rekli, da so vse Squarove pogruntavščine, Zelde in podobna roba z japonske RPGji, medtem ko bi lahko vse zahodne zvarke od Baldurs Gatea, pa do Obliviona in ostalih avantur imenovali FRP. Glede na izvorno deželo se dve veji denjansko razlikujeta po mnogih skupnih točkah, ki ločijo japonske izdelke od zahodnih, četudi pojma RPG in FRP sama zase pomenita eno in isto.

Link to comment

wikipedia? nein danke :thumbdown:

kekken3? ja, bitte :thumbup:

kekken moram rečt da te mora met človek prav rad :objem: vedno ko nekdo rabi pomoč ali pa kako vprašanje in imaš vsaj malo pojma o stvari si vedno vzameš čas da napišeš en špica post (lepo berljiv). npr. tud jaz sem vedel da je RPG in FRP eno in isto, ampak zdaj vem zakaj sta dve poimenovanji. si razmišlaljal o kakšni kekkENCARTI?

če bi mel sestro bi ti jo zdaj poslal naj ti ga malo... :bringiton: :beer:

ratt-logo.gif
Link to comment

Na zahodu (ZDA) so vedno uporabljali RPG in ne FRP. To se je vidlo v vseh njihovih revijah. Enako za Anglijo.

Osebno sem se prvič srečal z izrazom FRP v Jokerju leta (in leta XD) nazaj. RPGje sem igral še preden je Joker začel izhajat in se je vedno uporabljalo izraz RPG. :P

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.