Skoči na vsebino

Home Theater PC (HTPC)


Repminister

Priporočene objave

Hello,

mal sem iskal po forumu pa nisem našel podobne teme.

Zadeva je sledeča:

Rad bi si naredil HTCP ki bo poleg HD TV-ja. Video, music & photos bo pa streamov z mojega main PC-ja v moji sobi (povezana prek ruterja).

Samo problem je v mojih evrih, ker jih ni ravno veliko. (Fotr kupu tv, jst sm samo bogi študent)

Po internetu sem iskal članke o tej zadevi vendar so vsi iz leta 2008 ter starejši, kar zame ni več aktualno.

Glavne prioritete naj bi bile:

- Full HD spec. (možnost predvajanja 1080p brez vsakeršnega problema)

- Glasnost (čim manj ventilatorjev možno)

- Malo bolša zvočna kartica (z optičnim izhodom, I hate bad sound)

V mislih sem imel sistem ki bi ga lahko sedaj ubavil in kasneje po potrebi nadgrajeval (npr. HDD za SSD zamenu, bolš proc itd) Vendar pa nimam pojma in ne znam poiskati na netu informacije, koliko močan procesor potrebuješ za predvajanje takih videov ?

Če bo kdo tako prijazen da bi mi pomagal, naj mi poda informacije samo za matično ploščo, procesor, ram, grafično kartico, hdd ter napajalnik; ostalega ne potrebujem.

A je možnost da to skupaj spraviš za manj kot 200€ ? In ali so kakšne alternative ?

Edit: naletel sem na "Radeon HD 4550" katera je poceni in naj bi bila odlična za predvajanje takih vsebin. Glede ostalega pa še vedno blodim v megli.

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Tole sem zdajle na hitro sestavil in bi moralo čist gladko predvajat vse 1080p filme:

Pentium Dual-Core E6300 2,8GHz

ATI Radeon HD 4550, 512MB

Gigabyte GA-EP31-DS3L

Corsair Power CX400W

WD Caviar Blue 250GB, 7200rpm, 16MB, SATAII

OCZ DDR2 2x1GB 800MHz

Zdaj za kaj bi ti tale sistem pozneje nadgrajeval nevem, ker 1080p filme ti bo gnalo vedno lepo. Ni smisla nadgrajevat takega sistema in zgubljat dnara. SSD disk je tudi pomojem vstran metanje dnara za tak sistem, kasneje se ti le splača dodat kak HDD ali dva. Grafične tudi recimo neboš moral menjat na kaj bistveno močnejšega (ok do kakega 4850 Radeona še bi šlo), ker boš rabil boljši napajalnik potem. Procesor pa boš tudi lahko zamenjal samo za kak močnejši C2D ali kaka Core 2 Quad, ker i5 in i7 že uporabljata druga podnožja: 1156 in 1366, kar pa pomeni novo matična. Cena je sedaj približno 300€ (res se mi neda računat točno :) ), kar pa sploh ni tako drago, ker ti lahko tale računalnik služi za predvajanje filmov še lep čas. Nadgradiš lahko tale sistem pozneje še samo s kakimi večjimi diski, tole pa so zopet minimalni stroški (1TB HDD notranji - 85 do 90€). Upam da sem ti kaj pomagal.

Edit: Za DVD pogon, 3 grafične in disketnik razumem, da ne rabiš, ampak kako ohišje bi blo pa fajn ane :) ? Razen če misliš klačit tole v kako staro kišto.

followmeontwitter.png
Link to comment

Moj nasvet bi bil nettop:

http://www.asrock.com/nettop/spec/ION%20330.asp

Prenosno v nulo, tiho, vrti HD preko DXVA (strojno pospeševanje), porabi 90% normalnega PCja, lahko gori forever.

Sam ga sicer nimam tako da govorim na pamet, sem pa veliko bral o njemu potem, ko sem na vrat na nos kupil Asus EEE Box 206 z Radeonom 3450 HD. V bistvu je tudi slednji glih dovolj, da vse zmore, pa še bolj eleganten in feature packed je (vklučen daljinec in vse možno brezžično, ala WLAN, bluetooth, brezžična mini tipkovnica, miš in podobno), le da je malo podhranjen, kar se pozna pri bolj bogem vrtenju HD posnetkov v flashu, pri le 1 GB stock rama (max 2) in z bolj švoh procesorjem. Najeda tudi, da ima LE HDMI izhod. Saj je kul, ampak lepše je imeti tudi vVGA za kompatibilnost s starimi monitorji. Vseeno fura 1080p MKVje, samo no, čutiti je malo podhranjenosti.

Zato pa pravim za ta Asrock. Manj stane, glih toliko močnejšibi moral biti, da se pozna, ima oba video izhoda (hdmi za novo robo in VGA za staro) in v ostalem je več ali manj tam.

+tih

+eleganten

+minimalna poraba elektrike

+minimalna poraba prostora

-sicer zlahka vrti vse MKVje preko DXVAja, surova moč ni tako izrazita, da bi lahko gor vrgel katerikoli codec in vrtel katerikoli levo enkodiran muvi, ali pa z njim razturaval Photoshop in procesorsko zahteven stuff. DXVA je to to

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.