Skoči na vsebino

Nasvet, kaj izbrati?


Priporočene objave

Pozdravljeni,

Želel bi nasvet, katero konzolo naj izberem.

Iščem konzolo, katero bi igral parkrat mesečno na LCD tv Sony 32 inch (ful HD,100 H). Želel pa bi da bi bila slika normalna. Konzolo bi si omisli verjetno rabljeno, saj bi jo uporabljal redko. Pa da bi bila cenovno ugodna.

Zanima me kaj mi priporočate. Nova PS2 stane samo še 100 eur, vendar berem da je slika slaba na LCD TV.

Ali je slika na XBOX-ih bolšja?

Hvala za vsak nasvet!

LP Tomaž

Link to comment

Ja na xobxih nevem če je kaj boljša vem pa da definitivno na xbox 360-ju je :)

Osebno ti predlagam da nabaviš xbox 360. Zakaj? Pride cenejše kot kakšen ps3 ima zakon online izkušnjo(čeprov nevem če si pripravljen plčati 50€ letno za online naročnino glede na to da ga ne misliš igrati pogosto), ima odlično izbiro iger ta pa bi bilo tudi to če hočeš preprosto razlago če bi pa kaj bolj globje pa povej..

Zakaj ne ps3? Ker je dražji ima slabšo online izkušnjo manj izbire kar se iger tiče..

Zakaj ne Wii? Slabša grafika za na LCD tv je bolj otročji, ima pa tudi nekaj dobrih party iger :D

Moj predlog, izberi xbox 60. Seveda sem ti zgoraj naštel samo next-gen konzole če se pa zanimaš za strejše pa grafika ne bo tako dobra bojo pa seveda dosti cenejše :D

L.p Tomaž :beer:

demongame.jpg
Link to comment

A ma mogoče kdo izkušnjo s ps2 na novih LCD TV?

Prek online tako ali tako ne bi igral. Sem pa videl da prodajajo v Mulerju ps3 in Xbox 360 oba za 200 evrov.

V čem se pa razlikujejo da so nekateri PS3 tolk dražji.

PS2 pride pa zelo poceni pa igric je tud zelo veliko za mejhn dnar.

Link to comment
A ma mogoče kdo izkušnjo s ps2 na novih LCD TV?

Prek online tako ali tako ne bi igral. Sem pa videl da prodajajo v Mulerju ps3 in Xbox 360 oba za 200 evrov.

V čem se pa razlikujejo da so nekateri PS3 tolk dražji.

PS2 pride pa zelo poceni pa igric je tud zelo veliko za mejhn dnar.

PS2 preko komponentnega kabla na progresive scan servira na LCD krasno sliko (pač krasno za PS2 razmere...).

Ni HD, je pa progresive scan, kar ti nardi sliko razmeroma čisto.

Je pa veliko odvisno od igre, ki jo igraš. Recimo Resident Evil 4 ali Burnout Revenge sta bistveno lepša, če ju priklopiš na LCD s komponentnim. Kakšno skropucalo od igre najbrž ni prevelike razlike...

Torej na kratko; Slika na PS2 ne bo HD... nebo pa grda... nebo pa tako lepa kot jo imajo igre danes. Sam to predpostavljam, da ti je jasno. Jaz bi rekel, da bo PS2 samo profitiral zaradi LCD zaslona. Slabše kot na SDju ne bo.

Mit, da SD material zgleda slabo na HDju pa ne velja na splošno. Vsekakor rabiš prave kable (za PS2 je to komponent in nikakor scart) in PS2 igra lahko zgleda na HDTVju bistveno lepše kot na SDTVju. Ali pa se igra bolje (Burnout Revenge).

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
...

Mit, da SD material zgleda slabo na HDju pa ne velja na splošno. Vsekakor rabiš prave kable (za PS2 je to komponent in nikakor scart) in PS2 igra lahko zgleda na HDTVju bistveno lepše kot na SDTVju. Ali pa se igra bolje (Burnout Revenge).

Mnja, dve luknji sta tu.

1. SD televizor, torej CRT bo zameglil vsako drugo vrstico in s tem v naši percepciji povišal resolucijo. Nizek detajl bo manj viden. Pri LCDju vidimo ama baš vse. Kar nas spomni, da igra ima dejansko nizek detajl. glavi se še vedno lahko prepričamo, da je to ista igra, kjer pa kvečjemu vidimo več akcije, zato grša ne more biti. A če tega ne razumem in po možnosti nismo ljubitelji igre od prej, nam bo dejansko grša, kot če bi enako sliko videli na isto velikem CRTju.

2. Seveda prejšnje ne velja in kar si ti rekel drži, če je igra upscaleana v 480p preko komponentnega kabla. Potem se črte dejansko zapolnijo z novim detajlom. A fora je, da komponentni kabel to sam kot tak ne naredi. Moraš vklopiti progresivni prikaz v igri, če ne bo prikaz preko component identičen RGB kablu. Progresivne slike pa pač ne podpirajo vsi naslovi. In posebno PAL verzije znajo biti prikrajšane za to funkcijo. Tu je seznam: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pl ... HD_support

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.