Skoči na vsebino

Fotoapart


Priporočene objave

Hellov :).

Rd bi si kupu nov zrcalno refleksni fotoapart. No, taglavn štos je v tem, da so seveda dost dragi in sem pomislil da bi si mejbi iz kkšne anglije/austrije/nemčije nabavil zadevo :).

Tko d me zanima, č pozna kdo kkšno preverjeno tujo trgovino, z fotoaparati :)?

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
Hellov :).

Rd bi si kupu nov zrcalno refleksni fotoapart. No, taglavn štos je v tem, da so seveda dost dragi in sem pomislil da bi si mejbi iz kkšne anglije/austrije/nemčije nabavil zadevo :).

Tko d me zanima, č pozna kdo kkšno preverjeno tujo trgovino, z fotoaparati :)?

Še ga kupuješ?

OK, upam da že imaš izkušnje z kakim digitalcem (ISO, zaslonka itd.) ker drugače je brezveze DSLR (zrcalnorefleksnega) kupovat, ker bodo same težave. Jaz bi ti najbolj priporočal enega kupit rabljenega, po bolhi poišči in potem pač ga greš pogledat. Tak sem jaz naredil pa sem ful zadovoljen, saj fotoaparate in objektive ter vse po vrsti prodajajo povečini izkušeni fotografi. Jaz sem nabavil canona eos 450d z 18-55 IS objektivom za 500€ in mi ni žal.

Njabolje da si kupiš nekega vstopni razred (canon 500d, nikon d500, sony a200, pentax k200 itd.).

Na tvojem mestu bi gledal bolj kakega nikona ali canona, ki nudijo več objektivov in raznih stvari.

Če te kaj zanima, kar vprašaj ;)

Lp

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

Link to comment

Lol :D.

Kupu sm si Canona 400D z kit objektivom (isti k tvoj), kao 3 leta starga, ampak res brez znakov uporabe skor, pa narjenih je mev sam 7k fotk. Za 240€. Tko d top :D.

Drgač pa ja, sm mel že prej mal izkušenj z dslrji, kakih 5 slik sm z 450Dnaredu :P. No, k sm si tega nabavu so me frendi itak u pol urce 3/4 vseh stvari naučil v teoriji. Tuki ni problema, dva sta ameterska ki tud že mal služta z tem, eden je pa res profi tko d ni blo problemov sploh :). Pol pa še kkšn dan dva skakanja okol bajte pa improvizacije, pa sm zadevo hitr naštuderu :). Do dons pa še sploh.. Super stvarca uglavnm xD.

Dejle razmišlam o kkšnmu 55-250mm objektivu (http://www.mimovrste.com/artikel/239003 ... -f-4-56-is), sam nevem še kko bo šlo finančno :P.

Link to comment
Lol :D.

Kupu sm si Canona 400D z kit objektivom (isti k tvoj), kao 3 leta starga, ampak res brez znakov uporabe skor, pa narjenih je mev sam 7k fotk. Za 240€. Tko d top :D.

Drgač pa ja, sm mel že prej mal izkušenj z dslrji, kakih 5 slik sm z 450Dnaredu :P. No, k sm si tega nabavu so me frendi itak u pol urce 3/4 vseh stvari naučil v teoriji. Tuki ni problema, dva sta ameterska ki tud že mal služta z tem, eden je pa res profi tko d ni blo problemov sploh :). Pol pa še kkšn dan dva skakanja okol bajte pa improvizacije, pa sm zadevo hitr naštuderu :). Do dons pa še sploh.. Super stvarca uglavnm xD.

Dejle razmišlam o kkšnmu 55-250mm objektivu (http://www.mimovrste.com/artikel/239003 ... -f-4-56-is), sam nevem še kko bo šlo finančno :P.

OK, fajn pol :D

Jaz pa razmišljam o 500mm, kot je sigma 170-500 - sicer je malo slabša, a za 300€ od enega kolega se mi zdi zlo poceni :)

Uživaj pri fotkanju! evo moj blogspot, trenutno samo metulji, imam pa še ogroomno drugih slik, slikanih z canonom sx100 :beer:http://www.leon-fotoblog.blogspot.com/

Lp

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

Link to comment

U madonca. 500mm je pa že kr.. ful velik :o. Ja, kr pocen varjanta.. Sam a maš še kkšn objektiv drgač? Kr pol od 55 do 170mm nimaš objektiva.. Milsm, mene bi motil :P.

Dost všečne fotke :D. Edin tapredzadna je mal.. nevem, neki me mot na njej. Zmaga ga pa tihožitje itak :). Hmm metulji.. biotehnična fakulteta al pa kej :o?

No, jst sm se za fotkanje odloču, kr sm že prej mel photoshop naštuderan in mi je blo mal žov d nimam kksnga fotkica tazga.. pol sm pa prklopu na lightroom in je to to :). Edin včas me mal zanese, pa preveč komercjalno fotko spedenam..

No, d še eno svojo prkažm:

img9099.jpg

Užavm nj pr fotkanju? Pha, dobr veš kok je veselje un gumbek prtiskat!

Link to comment

Hehe..je lahko en gumbek pritiskat ja :)

Drugače še nimam nobenega drugega objektiva, 500mm pa bi si kupil zaradi slikanja ptic in živali v naravi.

In ne, ne hodim na biotehniško fakulteto ampak v tehniško gimnazijo :D

pa tudi tak fan metuljev nisem, da bi šel v to smer :lol:

Tale slika mi je ful všečna, takšen sij iz teme kot če bi se bog prikazal hh

drugače pa poskušaj malo manj obdelovat in se posveti bolj "fotografiranju"; je več znanosti in narave v njej ;)

Maš mogoče msn, da te vpišem pa se tu pa tam kaj pogovorima? :)

Lp

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

Link to comment

Ne pravm d je lahko gumbek prtiskat, pravm d ga je take veselje d bi ga res skos stiskov :P.

Drgač pa ja, za živali ti tak zoom res prov pride. Kr dobre fotke ratajo, č bi več v naravo hodu bi blo kr zanimiv to fotkat mal :).

Okol biotehnične.. Jst bom šu naprej tja, pa pač uprašam mal :P. Sam na krajinsko arihitekturo, tko d mi nebo treba metuljev znat..

Sj drgač dej odkar sm na lightroomu sploh ne obdelujem tok.. 2min fotko. K sm se še z ps zajebavu, sm tud po 15min eno fotko rihtu. Je pa res, d je z tem fotkičem trikat mn za popravlat :D. Ta fotka recimo.. un sij je tud na originalu dobr viden. U resnici ga pa ni blo lol..

Ja msn np: grega_repnik@gmail.com. Drgač mi je ime Jure, ne sprašuj zakaj tak msn :P. Sm pa bl redko gor drgač.. No zdej med počitncam sm bl pogost :).

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.