Skoči na vsebino

[GC] Wind Waker pomoč !


RIDDICK

Priporočene objave

Meni ni glih jasno, zakaj mate vsi WW za tak ultimativno lahek špil...sem že igral precej lažje špile...meni se je zataknilo po tem ko sem spoznal pravi obraz tistega kralja in moram zdaj najti še tempelj zemlje in tempelj vetra. Nimam pojma, kaj naj naredim, ker v templja se ne da prit, namiga od mojega čolna pa ne razumem najbolje. Se kdo spomni oz. ve kako naprej (aja pa še to...kje najti puščice za lok, ker mi jih je zmanjkalo pa jih ne najdem nikjer:S)

Sicer pa šefi so do zdaj bili res precej lahki, le tisti v tower of gods me je enkrat fental.

lp

Prvo moraš z lokom ustrelit tistega boga v vrtincu, da dobiš možnost teleportiranja do nekaterih otokov. Nato se teleportiraš do Mother & Child Isles, tam dobiš ognjeno in ledeno puščico. Z ledeno zamrzneš vulkan, z ognjeno odmrzneš zledeneli otok. V enem dobiš težke čevlje (da te veter ne more odpihnit) v drugem se mi zdi rokavice za dvigovat težka bremena.

Če se ne motim, dobiš puščice v travi ali pa jih lahko kupiš od trgovca na barki.

No ja, tistega bofa v vrtincu sem že enkrat ustrelil pa se ni nič zgodilo, samo posesal me je, tako da ne vem...Sicer pa, kak ste drugi sploh prišli na to, da ga je treba streljat? Jaz namreč nisem zasledil niti enega namiga na to.

Večkrat ga moreš. Nekdo ti namigne, da bi če bi imel kaj za streljat, bi ga mogoče lahko sklatil dol.

Link to comment
Večkrat ga moreš. Nekdo ti namigne, da bi če bi imel kaj za streljat, bi ga mogoče lahko sklatil dol.

No, jaz sem ga samo enkrat. Namig ti pa da Fishman. Se splača v vsakem kvadrantu dajati tem ribam hrano (all-purpose bait), če ne drugega, ti kvadrant "mapirajo", pa kake uporabne hinte ti dajo. Kolikor vem, je hint vezan na kvadrant (v istem kvadrantu dobiš vedno isti hint), pa tudi tej hinti imajo ponavadi neko logiko, ponavadi se tičejo kvadranta, v katerem se nahajamo, ali pa enega okoliških.

Robben: Ljudje imajo ta špil za lahek zato, ker JE LAHEK. Pa daj, jaz v celi igri niti enkrat nisem umrl (sem se precejkrat utopil ali padel v prepad/lavo, samo v boju pa niti enkrat). Enkrat celkrat, kakšna sramota, me je igra celo prisilila, da sem en potion spil, pa še to v tistem 50 level challengu (ki je skrit na začetnem otočku pod megaskalo). Ljudje, ki so WW igrali, so pač tudi kakšne ostale Zelde igrali in vedo, kakšna mora prava Zelda biti. Saj meni je WW res super, samo preprosto nima tistega Zelda filinga, ker je vse tako lahko, da sploh kakršnokoli bildanje srčkov in ne vem česa nima nobenega smisla (razen tega, da je to zelo zabavno, ker so side questi :car: ). Se spomnim starih 2D zeld, ko si tam dobil kak srček, si bil tako vesel, ker si vedel, da zdaj pa mogoče ne boš glih vsake dve minuti umrl, ampak vsake tri. Kot da že itak nimaš preveč srčkov, pa ponavadi ob kontaktu izgubiš četrt, kvečjemu pol srčka (se spomnim ALttP, ko so ti neki čisto obični random prašiči mimogrede ob dotiku Radensko vzeli (tri srca), originalna Zelda za NES je pa itak skoraj kot kakšen Ninja Gaiden Black, ena napaka, pa crkneš v sekundi). Pa štiri flaše imaš, ki jih lahko s potioni filaš, pa še babičina župca ima dve porciji!!! Mislim, prav bolano nadtumač prelahek je ta špil (kar se bojev tiče. Ko vsaj ne bi vsak monster za sabo pustil celega kupa srčkov, pa vsepovsod so neke vaze, ki imajo dostikrat tudi sama srca notri.), samo sicer je pa res zakon, je pač bolj poudarek na pustolovskem delu, ki pa je res odličen. Pa uganke so tudi kul, tam pa dejansko se je treba kdaj tudi malo pomatrati.

Potegaman.jpg
Link to comment

Vztrajam pri tem, kar sem rekel. Sem do pred enim tednom en mesec orenk nažigal WW, pa sem ga v nulo obrnil (dobil vse srčke, modre želejčke, celotno mapo kartiral in vse skrite zaklade našel, pa tudi vse charte,..., edino vseh slikic/kipcev se mi ni dalo delati). Zato so te zadeve še čisto friške v mojem spominu. (Sicer pa nima veze, kdo v igri da hint, zdaj smo ga Robbenu itak mi dali, tako da ve, kaj mora storiti.)

Ko prideš prvič na Dragon Roost Island, ti ladjica da palčko presenečenj. Če greš okoli islanda ali pa skozi tunel, prideš do nekih dveh spomenikov, eden je razbit, na drugem pa piše pesmica. Ko to pesmico zašpilamo, se naučimo kontrolirati smer vetra, potem pa pride tista žaba mimo, pa reče, kako se je njegovemu bratu spipalo, ker je njegov kamen poškodovan, pa zdaj okoli terorizira (in ladje razbija) s svojimi tornadi. Prav točno, da je treba "terorista" sestreliti, pa reče Fishman (zdaj ne vem točno, v katerem kvadrantu), ko namigne, da za to rabimo nekaj, s čimer bomo lahko "piercali" (se spomnim, da točno to besedo uporabi) njegov vrtinec, ki ga obdaja. Ko v Tower of Gods dobimo lok, to res lahko storimo.

Potegaman.jpg
Link to comment
Večkrat ga moreš. Nekdo ti namigne, da bi če bi imel kaj za streljat, bi ga mogoče lahko sklatil dol.

Robben: Ljudje imajo ta špil za lahek zato, ker JE LAHEK. Pa daj, jaz v celi igri niti enkrat nisem umrl (sem se precejkrat utopil ali padel v prepad/lavo, samo v boju pa niti enkrat). Enkrat celkrat, kakšna sramota, me je igra celo prisilila, da sem en potion spil, pa še to v tistem 50 level challengu (ki je skrit na začetnem otočku pod megaskalo). Ljudje, ki so WW igrali, so pač tudi kakšne ostale Zelde igrali in vedo, kakšna mora prava Zelda biti. Saj meni je WW res super, samo preprosto nima tistega Zelda filinga, ker je vse tako lahko, da sploh kakršnokoli bildanje srčkov in ne vem česa nima nobenega smisla (razen tega, da je to zelo zabavno, ker so side questi :car: ). Se spomnim starih 2D zeld, ko si tam dobil kak srček, si bil tako vesel, ker si vedel, da zdaj pa mogoče ne boš glih vsake dve minuti umrl, ampak vsake tri. Kot da že itak nimaš preveč srčkov, pa ponavadi ob kontaktu izgubiš četrt, kvečjemu pol srčka (se spomnim ALttP, ko so ti neki čisto obični random prašiči mimogrede ob dotiku Radensko vzeli (tri srca), originalna Zelda za NES je pa itak skoraj kot kakšen Ninja Gaiden Black, ena napaka, pa crkneš v sekundi). Pa štiri flaše imaš, ki jih lahko s potioni filaš, pa še babičina župca ima dve porciji!!! Mislim, prav bolano nadtumač prelahek je ta špil (kar se bojev tiče. Ko vsaj ne bi vsak monster za sabo pustil celega kupa srčkov, pa vsepovsod so neke vaze, ki imajo dostikrat tudi sama srca notri.), samo sicer je pa res zakon, je pač bolj poudarek na pustolovskem delu, ki pa je res odličen. Pa uganke so tudi kul, tam pa dejansko se je treba kdaj tudi malo pomatrati.

Glej, bojevalno je igra res izjemno lahka. Samo jaz sem že nekajkrat v tem špilu zmeden iskal okoli, pa nisem vedel kaj naj naredim. Tako da TAK lahka ko eni pravite spet ni. Sem pa sam tudi že recimo Ocarino of time obrnil in je bila sicer bojevalno težja, ampak nikoli nisem tako dolgo kdaj lutal okoli, kot včasih pri WW. Prav tako se mi pri Twilight Princess še ni zgodilo, da bi se za dalj časa izgubil in ne bi vedel kam in kako.

Če pa gledam samo bojevanje, potem sem do zdaj imel pred sabo samo en pravi izziv- tisti šef v tower of gods, ki ga premagaš podobno kot znamenitega bongo bongota v ocarini, tist je bil precej težaven meni, enkrat me je celo ubil in sem bil v drugem poskusu primoran vzet ono vilo. Je pa tudi res, da je bil Bongo Bongo iz ocarine meni še težji.

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment

Saj sem napisal, da so pač fajti lahki in je v igri bolj poudarek na pustolovskem delu.

No, jaz sem pač odraščal ob legendarnih Sierrinih (kjer je bilo treba še tekst na roke pisati, so pa že imele grafiko) in Lucasfilmovih oziroma Lucasartsovih pustolovščinah. Imam zato malo drugačno predstavo o tem, kaj se pravi ne imeti pojma in kar na random nekaj okoli lutati. Te dandanašnje zadeve ti vedno dajo na tone namigov, meni se pri WW niti približno ni zgodilo, da kdaj ne bi vedel, kako in kam. Kvečjemu še preveč se mi je igra zdela tečna z raznimi hinti. Bolj me je zmatrala sama obsežnost, ko res lahko kar bluziš, kakor/kamor ti paše in je tona side questov. Samo sam zgodbovni del, main quest je pa ves čas jasno določen. Očitno nisi igral prve Zelde. Tam pa res nisi imel pojma, kaj delati, si samo bluzil gor in dol, nakar si čisto na random skapiral, da se naslednji dungeon skriva v uni eni slikici, ki ima glih ene dvajset dreves gor, pa da moraš ravno tistega tam nekje v tretji vrstici v petem stolpcu skuriti, da si razkril vhod v dungeon. Brez bilokakšnih hintov. Ja, to je bil oldschool, ne pa te novodobne pusi variante. Saj WW je odlična igra, ni pa popolna, to pa ravno zaradi pretirane lahkosti, zaradi katere je igranje včasih že kar mučno. Igra je tako prelahka, da je že kar težka, mene je psihično popolnoma izmučila zaradi te neznosne lahkote. Sem na trenutke prav trpel zraven.

Tako da imaš prav, igra je dejansko totalni hardkor, samo na malo drugačen način kot smo vajeni. Saj sem že nekje pisal kak teden nazaj, da mene ravno take igre najbolj izmučijo, medtem ko razne NGB, DMC, Shinobi zadeve obračam za zajtrk. Mene najbolj ubija nelinearnost. Npr. Deus Ex, meni osebno ena najboljših iger vseh časov, jo imam nekje v istem rangu kot NGB, samo jaz je nisem zmogel obrniti, sem obupal po enem mesecu celodnevnega igranja med poletnimi počitnicami sedem let nazaj. V NGB sem pa sigurno eden redkih, ki je, ne samo prefural kampanjo na največji težavnosti, ampak na njej tudi vse misije. Verjetno je malo takih, ki bi rekli, da je Deus Ex bolj hardkor kot kak NGB, samo meni je stokrat težja. No, WW je pa ravno še znotraj mojih zmogljivosti, kar se obsežnosti tiče, zato mi ni bila preveč težka. Samo za večino normalnih ljudi, ki jim kakršnakoli trohica nelinearnosti ne ubije volje do življenja, pa je sigurno WW tako lahka, kot je lepa.

Potegaman.jpg
Link to comment

Ker bo ta post bolj dolgi, sem raje kar novega naredil, kot pa da bi editiral. Ni to mišljeno zdaj kot neko zajebavanje, ampak samo tako za primer, da se vidi, kako dobesedni so v Wind Wakerju namigi. To za mene sploh niso namigi, to ti igra kar sama pove, kako kaj narediti.

Na Gamefaqs je en Quote FAQ z vsem tekstom in vsemi dialogi iz igre, tudi vsemi Fishmanovimi hinti in ostalimi zadevami.

http://www.gamefaqs.com/console/gamecube/file/469050/29705

Vsi ti dialogi so jasno dobesedno prenešeni iz igre. Sledi nekaj glavnih namigov za Robbenov problem, prepisanih iz tega FAQa (se že vnaprej opravičujem za dolžino, samo se mi zdi, da je to pomembna stvar, čisto resno, brez nekega Đuni EMO-da).

Prvo dialog, ki ga je Alpha omenjal:

ZEPHOS:

(learn the Wind's Requiem)

Yep! That's a miiiiiighty nice breeze!

The name's Zephos.

I'm the god of winds.

So, you're the new Wind Waker, are you?

Great, great. For a beginner, you've got a

nice wind-sense about you.

I like you, kid!

That tune you just picked up?

Well, it gives you control over the direction

the wind blows.

Depending on how it's used, wind can be a

good thing...or a very bad thing. You want

an example of it being a bad thing, then

you should see my brother.

It saddens me to say that my brother,

Cyclos, is miffed about his monument here

being broken, and how he spends his time

creating cyclones to torment people with.

So if you encounter any cyclones at sea,

chastise my brother for me, will you?

And THAT...is my request for you!

Zdaj pa Fishmanovi hinti (pred vsakim piše, na katerem kvadrantu ga dobimo).

MOTHER & CHILD ISLES:

They say that inside the ring of rock

that makes up the perimeter of that island,

there lives an incredibly beautiful fairy!

But the thing is, nobody's ever met her.

Supposedly, the only way you'll ever meet

her is to take a ride on a whirlwind and

drop inside that rock perimieter from the

sky above. Doesn't sound easy, fry...

SHARK ISLAND: (ta je najpomembnejši)

Tell me, small fry, have you ever been

caught in one of those cyclones?

The wind deity, Cyclos, uses those cyclones

to fly across the sea instantaneously, or so

I've heard. Could be just a rumor.

Boy, if you had that power, you wouldn't

have to spend so much time sailing back

and forth across the sea all the time.

Wouldn't that be nice, fry?

But let me tell you, there's no way he'll

give up his power easily! You can't get near

the guy, so you'll have to figure out how to

shoot him from a distance.

Don't you have a weapon that can pierce

things from a distance? You know, fffwip?

FFFWIP, I tell you! You get my point, fry?!

Sem zdaj pogledal, pa post res zelo dolg pride, pa sem mislil še hinte za vstop v oba templja dati. Mogoče samo skrajšana verzija, zgornji trije "dialogi" so namreč v celoti bili predvajani.

GALE ISLE: If you go five squares south and one square

east from here, you'll reach Ice Ring Isle,

where you'll find an item that will make

you as heavy as stone!

ICE RING ISLE: But...if you go four squares north and three

squares west, you'll find the power to melt

any ice--no matter how cold!

HEADSTONE ISLAND: If you go north four squares and east three

squares to Fire Mountain, you'll find an

item that gives you the strength to easily

lift anything, no matter how heavy it is.

FIRE MOUNTAIN: If you want to get inside, you ought to go

find the island that's one square north and

four squares west of here. That's where the

power to freeze anything is hidden.

Torej hintov je toliko, da glava peče. Samo brati je treba tekst, ne ga pa kar skipati. Ko pa Fishmana prvič srečaš, pa ti itak reče, da imajo njegovi "brati" na vsakem kvadrantu pomembne hinte. Torej jasno, da boš takoj, ko prideš na nek kvadrant, dal ribici papico v zameno za mapo in podatke. Jaz sem to vedno storil, zato mi je bila zadeva čisto prelahka.

Potegaman.jpg
Link to comment

Junior, problem je, da sem jaz včeraj začel igrat WW po prilbižno 5 mesecih in sem pozabil vse namige, ki so mi jih dali prej. Ostal sem tam v Forsaken fortress in sem do zdaj premagal tistega ptiča, spoznal kralja in je to to. Kaj več še nisem naredil. Sem pa po otokih iskal puščice za lok, pa jih nisem našel v travi ali v tistem čolnu, kjer prodajajo stvari različne.

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment

No, potem pa jasno, da boš okoli bluzil, če si pozabil hinte in vse ostalo (kar je normalno, če skoraj pol leta nisi zadeve pipnil). Samo ni potem igra kriva, da ne veš, kaj je treba narediti. Take zadeve so pač mišljene, da se jih v enem kosu prefura, saj tako je pri vseh pustolovščinah. Jaz sem samo pokazal, da ne moreš reči, da ti igra ne da dovolj namigov. Fishmani ti pa vedno dajo isti namig (tudi po pol leta neigranja igre), tudi če so ti ga že prej dali. Samo vsakič jih moraš nahraniti, čeprav ti nato dajo isti namig (vezan na kvadratek, v katerem se trenutno nahajaš).

Kaj pa s temi puščicami točno misliš, mi pa ni čisto jasno. Si rekel, da si Tower of Gods in njegovega šefa obrnil, kar pomeni, da imaš lok. Sedaj bi se ti morale puščice na random pojavljati, ko režeš travo, razbijaš vaze, kolješ sovrage,... Enako, kot se na random pojavljajo srčki, denar, bombe in magične flaške. Če pa misliš na posebne fire in ice puščice, pa smo ti povedali, kako jih dobiš (ustreliš žabo z navadno puščico in se z novo naučeno pesmico teleportiraš na Mother & Child Isles, kjer ti fairy da te posebne puščice. Nato lahko poljubno izbiraš med navadnimi, ognjenimi in ledenimi puščicami, s tem da slednji jemljeta tudi magijo, vse tri pa črpajo "metke" iz istega vira - puščice, ki jih random spuščajo razbite stvari in sovragi za sabo, ali pa jih kupiš v določenih Beedle Shop Shipih.)

Sicer pa, če hočeš na hitro obnoviti, kaj se je do tam, kjer trenutno si, dogajalo, pa ti res priporočam tisti link, ki sem ga dal, tam imaš vse dialoge napisane. Ali pa kak walktrough pogledaš, da se malo spomniš, na Gamefaqs imaš teh zadev na tone, kar malo preveč za moj okus.

Potegaman.jpg
Link to comment

Junior, kaj ta hrana za ribe...to je tisto ko se kupi v oni trgovini na ladjah? Tega namreč še nisem kupil nikoli, sem pa pomislil, da bi to lahko bilo to.

Btw, špil sem začel od znova včeraj zvečer, saj sem ugotovil, da sem preveč stvari pozabil. Zdaj ravno plujem proti forest havenu, ker sem naredo prvi dungeon pri dragon roostu. Sem pa srečal fishmana, ki mi je zdaj povedal ono o hranjenju rib. :)

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment
Btw, špil sem začel od znova včeraj zvečer, saj sem ugotovil, da sem preveč stvari pozabil.

:thumbup: ! Tako se dela.

Ja, hrani se reče all-purpose bait ali nekaj takega, dobiš pa jo v raznih Beedle shop shipih, stane 10 rupej za tri porcije. Uporabljaš jo za Fishmane, pa tudi za prašiče na domačem otoku (Outset Island), jo vržeš na tla, da pujceki tam kopljejo zaklade.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • Pred 11 meseci ...

Ravnokar sem obrnil Wind Temple in zdaj moram najti še 8 triforce koščkov. Pa ne vem, al sem jaz tak nor, da nisem v igri zasledil nobenega namiga, al pa res moraš teh 8 koščkov čisto brez namigov po celem morju iskat? Ker se mi namreč sanja ne niti za enega, kje bi ga lahko dobil...Lahko poveste, kako ste vi prišli na idejo, kje so? Pa ne dajat linke od walkthroughjev in guidov, prosim.

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment

Uf, a si opazil, da je minilo natanko eno leto od tvojega zadnjega posta v tej temi? To je pa malo dolgo trajalo pri tebi, da si do sem prisel. Zdaj sem pa res ze prevec pozabil, da bi ti lahko svetoval. Kolikor pa se spomnim, obstaja osem chartov, ki ti vsak pove lokacijo enega dela Triforca. Skupaj z 41 treasure charti to znese ravno 49 map, kolikor je tudi kvadrantov (vsak kvadrant ima natanko en skrit zaklad - poleg tistih malih z rupijami).

Kolikor se spomnim, moras vsako od teh osmih map odnesti Tinglu, da ti jih prevede (v zameno za velike kolicine denarja, zaradi cesar tudi rabis dva wallet upgrada...). Teh osem map pa je skritih po celem svetu (npr. ena je na Ghost Shipu, se mi zdi; druga morda na domacem otoku, tisti 50 level trial,...) na raznih kljucnih skritih mestih. Mislim, da celo obstaja ena mapa, ki ti pokaze lokacije teh osmih map, samo sem ze pozabil, kje se jo dobi.

Drugace bi ti pa spet lahko rekel, da si ocitno prehitro sibal skozi igro, ali pa prevec znaral in si v enem letu ze vse hinte pozabil. Ker igra te res ves cas usmerja in tako nisi nikoli izgubljen. Recimo jaz res vidim zdaj, ko se trudim, da bi ti pomagal, kako se mi po enem letu res samo se malo sveti vse skupaj.

Potegaman.jpg
Link to comment

Junior, igro sem začel pred dvema tednoma, tisto prej nisem končal, ker se mi je pokvaril wii in sem dobil novega (garancija). In ne, nobenih hintov nisem pozabil, pa tudi dobil nisem nobenih hintov za triforce charte, res ne vem, kje bi lahko prišel na to, da bi moral odnest nekah Tinglu itd. itd....

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment

Ko Tingla resis iz jece, ti rece, da ga kdaj obisci na njegovem otoku. Hkrati ti da se "mapo" svojega domovanja (tista vesela slikica, kakrsne petletni froci risejo). Mislim, da imas gor tudi narisani lokaciji dveh fairy deklic, ki ti dasta wallet upgrade.

Ko pa Tingla doma obisces, ti rece, da mu prinesi kaksne posebne mape, ce jih najdes. Razen, ce sem kaj pomesal. Samo glavni problem je itak je mape najti. Tukaj ti pa ne morem pomagati, bi moral kak FAQ pogledati, da osvezim spomin.

Edit: sem sel pogledat na Gamefaqs, da tebi ne bo treba spoilerjev brat.

IN-Credible Chart (pokaze lokacije vseh Triforce chartov): dobis po posti od Tingla, potem ko dobis Master Sword (moras placati 201 rupej, da lahko vzames iz nabiralnika). To je to, cisto preprosto. Ce pa nikoli ne cekiras nabiralnikov za morebitno posto, si pa sam kriv, da sfalis take pomembne zadeve.

Potegaman.jpg
Link to comment

Čekiram. Ampak še nimam rupee upgrada...Zdaj se mi je spremenilo mnenje o Wind Wakerju, ko vidim da dobim lokacije triforce chartov...Prej sem mislil, da jih moram iskati čisto na blef...Grem ob prvi priložnosti po rupee upgrade.

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment

Evo, pa sem končno obrnil Wind Wakerja, to je "že" tretja končana Zelda iz moje strani :D (po Ocarini in Twilight Princess).

Odlična igra, čeprav sta mi bili Ocarina in TP še stopničko višje, pa je Wind Waker epski špil v vseh pogledih, odlično igra na čustva in na koncu ti povrne za vse majhne nevšečnosti, zaradi katerih ni best game evah, ampak "le" izjemna igra. :bowdown:

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment
  • 4 years later...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.