Skoči na vsebino

SIOL VDSL2


Priporočene objave

Od danes ponuja SIOL VDSL2, cene za 5/2 in 5/5 so kar kul, sploh tam kjer ni druge opcije ponudnika.

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
A to mors ceno gledat kot cena paketa ADSL Solo + se recimo nadgradnja na VDSL2 5/5, da dobis potem resnicno ceno?
Mislim da je tako ja.

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Čisto preveč številk. Somebody explain it better plz. :love:

Koliko bi torej prišel en 5/5 mesečno? Sedaj imam nikakav 1024/256 in dajem smešnih osem čukov. Dan za dnem se sprašujem, zakaj sem tako teslo, da ne grem na T2 in dobim za malo več 10/4. Zdaj, ko si spet vbodem Xbox Live, mi res ni izgovora. Sem pa tako lojalno tele (ali pa len), da bi bil še vedno pripravljen ostat na SiOLu, če bi bila to zares spodobna ponudba (in 5/5 je dejansko še bolje od 10/4 :love: ). Se komu da izbljuvati približno končno številko, koliko bi dal za to na mesec? :beer:

Link to comment

V MB imam na Trieri za 8 cukov 8/1 linijo ze leto in pol, tako da vsem tistim, ki ste se vedno na siolovem 1 mega solo paketu mocno namigujem, da se ogledate malo po drugih ponudbah, kr je tale vasa prav bedna. Sploh, ce bodo zdaj trzili poceni boljse linije samo tam kjer bodo imeli optiko. In za 8 jurjev na mesec bi moral dobiti hitrejsi ADSL prikljucek vsepovsod!

Link to comment
V MB imam na Trieri za 8 cukov 8/1 linijo ze leto in pol, tako da vsem tistim, ki ste se vedno na siolovem 1 mega solo paketu mocno namigujem, da se ogledate malo po drugih ponudbah, kr je tale vasa prav bedna. Sploh, ce bodo zdaj trzili poceni boljse linije samo tam kjer bodo imeli optiko. In za 8 jurjev na mesec bi moral dobiti hitrejsi ADSL prikljucek vsepovsod!

jah, kaj pa ko imaš moj domači primer:

1) Nobenih ama res nobenih težav s Siolom, le dragi so

2) Škofovski internet a.k.a T2 je mesec dni mutil z odgovorom, nakar so mi poslali obvestilo da priklop ni mogoč. Ja pa ja de, ista centrala, ista razdalja, pa mi boste pravili da ne gre? Kurc vas gleda.

3) Telemach je tak al tak čist v kurcu, saj nam kabelsko meče vun parkrat dnevno, internet je podobna katastrofa.

Tak da mi ostane zgolj Siol in upanje, da bomo v roku petih let ugledali optiko (če ne zaradi drugega, zaradi hotelov)

 

 

Link to comment

Glede T2 in nedosegljivosti ni kriva firma T2 ampak telekom, pred meseci je bil zanimiv clanek na to temo v reviji Connect, ko so testirali vse mozne internetne povezave v SLO.

Primer je bil sledec:

Vseskupaj se je dogajalo v neki stolpnici v Ljubljani. Sosed nadstropje nad osebkom, ki je internet testiral je bil vesel uporabnik T2 ze kar nekaj mesecev, kar pomeni, da je bila vsa infrastruktura v zgradbi ze navzoca.

Ko je testni osebek zaprosil za T2 so mu veleli, da bo dobil odgovor v roku 2 dni. Iz tega ni bilo nic, cakal je teden, dva nakar se je odlocil, da poklice na T2. Seveda so mu veleli, da odogovora se nimajo in da bo ga dobil, ko bodo ga imeli oni. Kontaktiral je kolega pri T2 in on je preveril, da so pri Telekomu prosnjo T2 za "posojo" linije ali karkoli ze drugi dan po zahtevi zavrnili. Ko je potem poklical se enkrat na T2 so mu povedali, da zal v njihovi zgradbi T2 ni dobavljiv. Kako hudica pa ga ima potem sosed?

Nauk:

SiOL je Telekom in telekom sciti svoje interese ter zato T2 ne pusti uporabljati linijo. Je pa hecno, da jim po zakonu to mora dovoliti. Kdo pa sploh spostuje zakon na Balkanu?

Link to comment
  • vrhovni
2) Škofovski internet a.k.a T2 je mesec dni mutil z odgovorom, nakar so mi poslali obvestilo da priklop ni mogoč. Ja pa ja de, ista centrala, ista razdalja, pa mi boste pravili da ne gre? Kurc vas gleda.

To sem že reku - ADSL nima istih omejitev kot VDSL in če ste precej oddaljeni od centrale (1000 metrov in več) je čisto možno, da si predaleč za VDSL, medtem ko ADSL še potegne.

Vsekakor pa, če že govorimo o tem - podpora s strani T-2ja je nesposobna. Še več, bolj kot ne neobstoječa in če težiš preko uradnih kanalov, ne dosežeš nič. Na srečo obstaja neuradni T-2 forum, kjer sodeluje cel kup T-2jevcev, ki so izjemno prijazni in postorijo res vse, kar se da, če so problemi na njihovi strani.

Ko je potem poklical se enkrat na T2 so mu povedali, da zal v njihovi zgradbi T2 ni dobavljiv. Kako hudica pa ga ima potem sosed?

Ja, Telekom blokira in teži z vsem možnim, če se želiš s SiOLa spokati na katerega izmed drugih ponudnikov - če pri njih nimaš kakšnih vez, ti lahko oreeeenk zagrenijo tiste dni/tedne/mesece, ko se trudiš prešaltati na drugega ponudnika. Za dober primer si lahko preberete mojo zgodbico o prehodu s SiOLa na T-2. Smo doživeli pomoje ravno vse, kar Telekom lahko stori, da ti zamori življenje.

V zgornjem primeru je čisto možno, da so hoteli prosto razvezan dostop, pa jih je Telekom zavrnil - isto se je zgodilo tudi nam. Čeprov po besedah enega izmed T-2jevcev je PRD mogoč na vseh centralah in nima Telekom kaj srat. Kdo ima prav ne vem. :)

Link to comment

T2 ne bo več dolgo med nami.....ker se kuha v ozadju........

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
V MB imam na Trieri za 8 cukov 8/1 linijo ze leto in pol, tako da vsem tistim, ki ste se vedno na siolovem 1 mega solo paketu mocno namigujem, da se ogledate malo po drugih ponudbah, kr je tale vasa prav bedna. Sploh, ce bodo zdaj trzili poceni boljse linije samo tam kjer bodo imeli optiko. In za 8 jurjev na mesec bi moral dobiti hitrejsi ADSL prikljucek vsepovsod!
Sedaj je 5/2 vdsl2 prb 7800 sit, kar spremeni zadevo.

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.