Skoči na vsebino

[Uradna tema] Nintendo Wii


MaHe

Priporočene objave

  • vrhovni

http://blogs.ign.com/matt-ign

Insiders stress that Revolution runs on an extension of the Gekko and Flipper architectures that powered GameCube, which is why studios who worked on GCN will have no problem making the transition to the new machine, they say. IBM's "Broadway" CPU is clocked at 729MHz, according to updated Nintendo documentation. By comparison, GameCube's Gekko CPU ran at 485MHz. The original Xbox's CPU was clocked at 733MHz. Meanwhile, Xbox 360 runs three symmetrical cores at 3.2GHz.

Revolution's ATI-provided "Hollywood" GPU clocks in at 243MHz. By comparison, GameCube's GPU ran at 162MHz, while the GPU on the original Xbox was clocked at 233MHz. Sources we spoke with suggest that it is unlikely the GPU will feature any added shader features, as has been speculated.

The overall system memory numbers we reported last December have not greatly fluctuated, but new clarifications have surfaced. Revolution will operate using 24MBs of "main" 1T-SRAM. It will additionally boast 64MBs of "external" 1T-SRAM. That brings the total number of system RAM up to 88MBs, not including the 3MB texture buffer on the GPU. By comparison, GameCube featured 40MBs of RAM not counting the GPU's on-board 3MBs. The original Xbox included 64MBs total RAM. Xbox 360 and PlayStation 3 operate on 512MBs of RAM.

It is not known if the 14MBs of extra D-RAM we reported on last December are in the current Revolution specifications.

Definitivno grafično par lig pod x360 in ps3, če so to pravi podatki .. sicer sem osebno pričakoval vsaj mal močnejšo beštijo, ampak dobro, it's all about the revmote. :)

Link to comment

Mja, malce razočaranja čutim, priznam (predvsem homebrew razlogi), ampak itak bo prva stvar ob nakupu Revolution download A Link To The Past za SNES (nikoli preigral) in obe Zeldi za N64 (prav tako nikoli preigral :fiufiu: ).

Bo pa zato poceni. Kar je zame velik :thumbup: .

P.S.:

Vse kar je o Revolution sedaj znanega:

http://www.gamespot.com/features/6146540/index.html

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

Glede na to, da bi ga rabidni N partizani najraje kamenjali, križali, živega zažgali in še razčetverili, se je tole pojavilo na IGN boardih.

"So we've posted an updated look at the Revolution specs and the message boards have collectively imploded. A quick browse through some threads shows that Nintendo fans are by and large in an uproar over the console's power. This is an unfortunate eventuality, and also one that stems mostly from a mentality that insists Nintendo is competing with Microsoft and Sony, which it isn't.

As could be predicted, a few stupidly devoted posters out there refuse to budge from their position that Nintendo can do no wrong, and have as a result launched a counter-attack against IGN or, even better, me. Some incredible douchebag on another forum even referred to me colorfully as "Assamassina," which I admit is a pretty cool handle; I have used it once or twice myself. This same person then called into question my credibility, saying that my track record speaks for itself. Indeed, it does. If you've read the Nintendo section of IGN for any amount of time, you know that we have our sources, we break stories, and far more often than not, our information is accurate. I don't need to defend myself beyond that.

These Revolution specs should come as no surprise to most people. Back in December we reported more or less the same thing without hard numbers. Let's move past that, though. Nintendo's own leaders have stated more times than can be counted that Revolution is not a console focused on horsepower. Its executives have flat-out dismissed the possibility of high-definition graphics on the system. When Revolution is the topic, three words keep coming up: small, quiet, affordable. Where does massive horsepower fit into this equation?

Even so, I want to be clear on the point that hardware specs rarely tell the full story. We listed Xbox's CPU and GPU speeds compared to Revolution's, but readers should not assume that they are really comparable. These are different architectures. Fact is, GameCube's PowerPC-based Gekko CPU and ATI-developed Flipper GPU held their own against Xbox despite the fact that Microsoft's console's speeds were -- on paper -- dramatically faster. Further, these specs do not account for bandwidth, RAM speed, and other important factors. I expect that when Revolution finally surfaces, it will be a console whose strengths are greater than the sum of the parts we've listed thus far. Please, please keep that in mind.

At the same time, if you're still holding out for the miracle, do me a favor and stop. It seems that every time we write anything hardware related, there are the skeptics with the retaliatory comment, "Why does IGN post hearsay as fact? Nobody has final development hardware!!11111" Yes, the "1s" are there to demonstrate that these people are freakin' morons. I did not wake up today, roll into the office and write a piece of literary fiction for readers to enjoy in lieu of legitimate news. This is not "hearsay" or rumor. These specs we post, they are copy/pasted to us directly from Nintendo's latest (as in, in the last couple of weeks) Revolution documentation. Quoted to us verbatim. And these quotes do not come from creatures that exist inside my head. I am talking with numerous development sources with hardware; people who have been briefed by Nintendo about what to expect from the final machine. Some of these people are preparing games to show at E3 2006, which is one month away. in short, they know what to expect; they aren't working with old materials; they aren't relaying old specs; and we aren't posting out-of-date information.

Is everything set in stone? Nope. If history has taught me anything, it's that hardware specs can and do change. Xbox 360 had 256MBs of RAM during a major phase of the development cycle. That number only doubled later in the cycle, likely after Sony relayed specs for PlayStation 3 to studios. That being true, there's always the chance that some of Revolution's numbers may change before the system finally hits retail shelves. I certainly wouldn't mind if the 88MBs of main RAM in the console increased before or after E3 2006. At the same time, you're not going to see the CPU and GPU suddenly quadruple in speeds; it just doesn't work that way. The numbers we have now -- they're the same as they were in December and before that. Final dev kits in June will be reflective of that -- not in conflict with it.

GameCube saw some beautiful, epic games, and Revolution utilizes almost twice the power. The console is going to get its fair share of gorgeous software, I can guarantee you.

Some gamers are -- whether they have admitted it to themselves or not -- obsessed with the notion that Revolution must compete visually with Xbox 360 and PlayStation 3. From that point of view, it's easy to look at the console's tech specs and wonder why they are not as powerful as the others. But I propose you take a different point of view -- one that puts graphics in the back seat and gameplay up front. Ask yourself why Microsoft and Sony have not advanced their controllers. Look at what Nintendo is attempting with Revolution's free-style pointer. Look at the technology in place there. Now, imagine the gameplay possibilities that may await because of this new device, which is, at least to me, fundamentally more important than any bump in graphic horsepower. This is the driving force behind Revolution. Whether the final system will live up to Nintendo's ambitions, I have no idea. But I'll tell you, quite honestly, that the potential is enormous."

 

 

Link to comment

Sej Nintendo (se mi vsaj zdi oz. ej moje mnenje to) sploh ne gleda kaj preveč na grafiko, temveč na igralnost iger. In pomojem ej tako še najboljše, vsaj zame je. Meni ni pomembna tako grafika, le da je igralnmost dobra. Če pa uspejo narediti (velja za vse konzole) igro ki ima tako božansko grafiko kot božansko igralnost pa ej to ---> :headscratch: ---> :bowdown:

followmeontwitter.png
Link to comment
Ne pozabite: tukaj Nintendo cilja na povsem nov trg - neigričarje, kar mu je na Japonskem odlično uspelo z DSjem. Tem pa grafika pomeni malodane nič.

hja... samo to je povečini le na japonskem. poglej slovenski, oziroma evropski in ameriški trg. tam pa veliko dajo na vizualne učinke... meni je nintendova politika malce neumna. slepo verjamejo da grafika ni vse, kar je seveda res a večina jih je drugačnega mnenja. če bi še malo grafiko izboljšali (četudi bi bil REV dražji) bi gotovo REV nadvladal PS3 in X360, kaj bo sedaj ko so domnevne specifikacije REVa nekaj lig pod PS3 in X360 bomo pa še videli kako bo =/ jaz sicer še vedno verjamem v nintendo in da mu bo uspelo tudi z REVom. na japonsekm gotovo, kako bo pa v evropi in drugod pa bo pokazal le čas

Link to comment
... meni je nintendova politika malce neumna. slepo verjamejo da grafika ni vse, kar je seveda res a večina jih je drugačnega mnenja ...

Odgovoril si si že sam:

... še vedno verjamem v nintendo in da mu bo uspelo tudi z REVom. na japonsekm gotovo ...

Dejstvo je, da bi Nintendo prav lepo shajal tudi če bi prodajal le doma. Tujina je le češnja na vrhu torte - zato jim je gladko vseeno, kaj si tam mislijo.

Verjami, da izjemno dobro vedo, kaj delajo. ;)

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
... meni je nintendova politika malce neumna. slepo verjamejo da grafika ni vse, kar je seveda res a večina jih je drugačnega mnenja ...

Odgovoril si si že sam:

... še vedno verjamem v nintendo in da mu bo uspelo tudi z REVom. na japonsekm gotovo ...

Dejstvo je, da bi Nintendo prav lepo shajal tudi če bi prodajal le doma. Tujina je le češnja na vrhu torte - zato jim je gladko vseeno, kaj si tam mislijo.

Verjami, da izjemno dobro vedo, kaj delajo. ;)

vem da vedo kaj delajo =P samo se mi zdi neumno da gledajo rpeveč le na japonski trg :rockbrow:

Link to comment
  • vrhovni

Ne bi 2x rekel, da DS tepe PSPja tako v Evropi, kot tudi v Ameriki. Mogoče ne tako blazno, a je pomoje vseeno pred njim. In to še brez najbolj udarnega non-game softwarea, ki jim je na Japonskem verjetno prinesel še kak ekstra milijon uporabnikov ..

In glede na pesimistične napovedi večine folka, kako bo PSP potolkel 'zastarelega' DSja po dolgem in počez .. trenutna slika pravi, da Nintendo ve kaj dela. :thumbup:

Link to comment
Ne bi 2x rekel, da DS tepe PSPja tako v Evropi, kot tudi v Ameriki. Mogoče ne tako blazno, a je pomoje vseeno pred njim. In to še brez najbolj udarnega non-game softwarea, ki jim je na Japonskem verjetno prinesel še kak ekstra milijon uporabnikov ..

In glede na pesimistične napovedi večine folka, kako bo PSP potolkel 'zastarelega' DSja po dolgem in počez .. trenutna slika pravi, da Nintendo ve kaj dela. :thumbup:

ne pravim da ne ve kaj dela :roll: samo je pa DS imel nekaj kar REV nebo imel =/ DS je že imel ''podlago'' in so ga mnogi obravnavali kot naslednik zelo uspešnega Gameboya in je folk to kupoval tudi ker je vedel da je nintendo prava stvar za ročne drkalice. REV pa bo ''naslednik GCja'' (vem da ni naslednik samo večina bo tako mislila =/ ) in ker GC ni bil tako zelo uspešen se bodo ljudje morda raje odločili za PS3 .

druga slabost je pa ta da DS ne zaostaja po grafiki toliko za PSPjem kot bo REV za konkurenco. je pa res da iwata pravi da so kljub šibkejši opremi dosegli mnogo boljše in lepše rezultate kot so sprva mislili.

Link to comment
  • vrhovni

Eh, ne vem koliko je kej resnice v tej 'podlagi' DSja. Prodaja se zaradi novih funkcij, nizke cene in predvsem zaradi precej hudega izbora dobrih iger, ki bo, kar se mene tiče, pri vsaki konzoli, domači ali prenosni, vedno odločilni faktor. DSja verjetno špila ogromno folka, ki prej niso imeli nobenega kontakta z videoigrami.

Glede grafike pa - zaenkrat še pojma nimamo, kaj bo Rev uspel spacati, obenem se mi zdi pa preskok iz DSjeve na PSPjevo grafiko precej večji (vsaj v prvi generaciji iger), kot ga je recimo opaziti med GCjem in x360. Obenem je treba še upoštevati, da bo Rev očitno za vsakega razvijalca, ki se je kadarkoli kaj ukvarjal z GCjem, verjetno zelo enostaven za razvoj - kar pomeni, da bodo precej prej iz njega iztisnili več, kot iz drugih konzol naslednje generacije. Med, recimo, dvakrat lepšim Resident Evilom 4 in pa trenutnimi špili na x360 pa verjetno niti ne bi bila taka razlika - definitivno manjša kot med DSjem in PSPjem.

Hah, to sem pogrešal na tem forumu. Console waaaars! Kakega Hipyja pa Folkena bi rabli v takih temah, pa bi hitro zaživela spet stvar. :lol:

Link to comment

No, jaz bom znorel ker bi ze rad videl screenshote iz iger Revolutiona. Danes sem iskal in sem našel en sam screenshot pa še za tega nevem če je pravi.

Pomojem je pravi ker so ga objavili na Gamespot-u, igro izdeluje Tecmo in tudi oni so prispevali ta screenshot za Gamespot. Igra se glasi Sukatto Golf Pangya Revolution, kaj pa jaz še bluzim sploh ? ajde tu mate Link-----> http://www.gamespot.com/rev/sports/suka ... index.html

Izvedel sem eno novico s strani Nintendo :bringiton: , upam da je ni že tukaj kdo objavil.... mislim da je ni v tem postu še nišče :headscratch: . No vaš Revolution bo lahko igral VSE GameCube igre. In ko ga boste kupili vam začne tečti doba 20let, in potem se sistem zruši :rock: ...... hecam se. 20 let boste imeli možnost z REV-om dolvlačit igre za SNES (super nintendo emtertaiment system), NES (nintendo entertaiment system) in za N64 (nintendo 64)....... Pomojem je že to velika prednost pre konzolami Next-gen.

followmeontwitter.png
Link to comment

RIDDICK žal mi je vendar je nam N fanom to že znano od prejšnega E3 ;) tisti screeni so pa iz PC verzije igre in ne iz REVa.

glede grafike je pa res da se bo iz REVa dalo iztisiniti mnogo več kot iz PS3. glede lepote špile nisem v dvomih da bodo fenomenalne. Vendar me pa malo skrbi da z leti bodo tudi razvijalci delali igre, ki bodo izkoriščale vse več hardwarea x360 in PS3, takrat pa se bo že bolj pokazal REVov mali zaostanek. vendar če si bo REV na začetku uspel uveljaviti mislim da tudi potem ko bodo igre na konkurenci izkoriščevale več grafičnih sposobnosti teh pošasti nebo imel problemov z prodajo

Link to comment

Hah, to sem pogrešal na tem forumu. Console waaaars! Kakega Hipyja pa Folkena bi rabli v takih temah, pa bi hitro zaživela spet stvar. :lol:

HA HA.

Zadnje čase forum samo še prebiram.mi je pa všeč,da se me še kdo spomne.A Ne Anduril? - MOJ VEČNI NASPROTOVALEC TEORIJ -

Naj povem,da zadnje čase nažigam DS in občasno GameCube.

Xbox sem prodal,čakam na PS3 in seveda Revolution.

Kar naenkrat sem postal malo večji Nintendo Fan.

Seveda sem še vedno isti in imam modan Gamecube ter za DS mi ravnokar z Italije potuje Super Pass me 2 Z ter Super Card SD za igranje "Home....in Backupov iger,katerih si lastim ;)"

Za se kregat pa aktivno sodelovanje v Forumu žal nimam več časa.

Moje mnenje o naslednji generaciji pa je tako,da bo še vedno Sony v naši deželi vladal že zaradi imena.

Nintendotu ni za se bat saj vsi ,ki v njega verjamejo si ga bodo omislili.Takih kupcev je več kot si lahko mislimo in res je,da grafika na katerikoli konzoli dandanes je zadovoljiva tako ,da je resnično bolj pomembna igralnost in zgodba. Pri temu pa je Nintendo car.

Iger ne igram veliko,ker so po večini glupe.

Imam nekaj svojih favoritov:

- Zelda GameCube

- Zelda The Minish Cup GBA

- WarioWare Touched za sprostitev DS

- Vse Resident Evil Serije GameCube

- Metal Gear serija PS2,XBOX,GameCube

- Super Pang - SNES EMU

Vse razen Panga imam oziroma sem imel original,saj so to igre vredne vsakega tolarja oziroma v mojem primeru lire in kasneje eurota.

No malo sem zabluzu po dolgem času.

Lep pozdrav Hipy

l

PS4, Nintendo 3DS, WiiU

Link to comment
  • vrhovni

Hipy! :beer:

Te vtaknemo pod Nintendofila? :lol:

Drugače sva pa na istem - čakam Revolutiona in PS3. Enega zaradi novih možnosti igranja, drugega zaradi grafike .. in pomoje je precej takšnih. Denarja še za x360 ni, itak pa me njegova glavna prednost, Live!, že v osnovi totalno odbija zaradi mesečne cene. Če Halo 3 ne bo res abnormalno božanski, zelo dvomim, da bo Bilko v tej generaciji videl moje dinarčke. Si ga potem raje samo sposodim za kak teden nekje. :chicken:

Btw, samo še dober mesec do letošnjega E3ja. :hyper: Sem dečvi že napovedal, da bo takrat ene dva dni bolj na stranskem tiru. :lol:

Link to comment

bolje za nintendo da nam na E3 res pokaže nekaj kar bo potešilo nintendofile. kdaj točno je E3, katerega maja? (okoli 10.?) in ali se ga bo dalo spremljati po TV.

lani so prvič pokazali REV, letos upajmo na kaj več. res srčno upam na igre :hyper: se spomnim kako sem se lani slinil cel dan po ekranu ko sem gledal nive E3 :mirror:

Link to comment
Ne vem ce ste v tej temi ze objavili. Ampak nekaj se je pisalo po netu, da bi naj novo ime za Rev bilo nPlay. A ima kdo vec informacij?

nPlay :? :bleh: :petting: upam da ne =/ čeprav je vseeno boljše kot so neakteri sprva domnevali da bo ime kionole nintendo GO (skrivnosten logo nintendo GO). zakaj preprosto nemorej pustiti imena REV :doh:

Link to comment
Hipy! :beer:

Te vtaknemo pod Nintendofila? :lol:

Drugače sva pa na istem - čakam Revolutiona in PS3. Enega zaradi novih možnosti igranja, drugega zaradi grafike .. in pomoje je precej takšnih. Denarja še za x360 ni, itak pa me njegova glavna prednost, Live!, že v osnovi totalno odbija zaradi mesečne cene. Če Halo 3 ne bo res abnormalno božanski, zelo dvomim, da bo Bilko v tej generaciji videl moje dinarčke. Si ga potem raje samo sposodim za kak teden nekje. :chicken:

Btw, samo še dober mesec do letošnjega E3ja. :hyper: Sem dečvi že napovedal, da bo takrat ene dva dni bolj na stranskem tiru. :lol:

Tokrat je Microsoft res pušnu že v štartu.

Trenutno nima niti ene igre,ki bi človk reku vua to hočem imet in bi bila vredna tega denarja ......To je res konzola katero se bo splačalo imet zaradi modanja.Pustimo času čas.

Ima pa eno prednost in to je predvajanje Divxov ....preko Win Media Centra.

Definitivno bo čez kako leto vreden nakupa.(Beri - ne zaradi iger)

PS3 ga res čakam ampak tudi tega ne bom kupu v štartu.Prvo zaradi napak ,ki so pogoste pri prvih verzijah konzol.Drugič pa zaradi tega ,ker se splača malo počakat na izid dobrih iger,da lahko potem med sabo menjavaš,prodajaš......

Nintendo Revolution ali kakoršnokoli že bo njegovo ime bo pa moj kmalu po izidu in to v kompletu s kako Zeldo......

Pošteno od Nintenda je to ,da ne razmišlja o nekih astronomskih cenah...iger in konzole same.

Če izbiraš prave naslove so dejansko igre,ki ti nekaj nudijo in to je za nas "stare" igričarje kar pomembna zadeva.

Pomanjkljivost večine današnjih full reklamiranih iger je v pomanjkanju originalnosti,pomanjkanju iziva ,nečesa,ki bi te pritegnilo da igraš do konca,da vidiš naslednjo stopnjo......da rešiš princesko........

Te stvari žal morem priznat zna ustvarit samo Nintendo.

Poleg tega DOBRO blago ne rabi reklame in Nintendo proti ostalim,kar se tega tiče je res zadnji.

PS4, Nintendo 3DS, WiiU

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.