Skoči na vsebino

Formula F1


Priporočene objave

  • Odgovorov 194
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

kvalifikacije

1 massa

2 hamilton

3 raikkonen

4 alonso

moja statistika

1.- massa bo štartal dobro hamilton bo štartal malo slabše in massa ga bo zaprl nato bo raikkonen hamiltona prehitu morda tudi zrinu s steze in bo dobil kazen -5 mest.ko bomo čist na cilju že pa ga bo massa morda ker je rekel da bo vse naredil da bo pomagal raikkonenu za prvaka ker itak massa dobi konstruktorsko krono.

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment

danes 0b 17:30 približno bo začetek formule ena

naslov svetovnega prvaka bo dobil: po moji vrjetnosti alosno pol hamilton nato pa raikkonen vse bomo izvedeli po koncu formule zadnje dirke v sezoni še en podatek raikkone je sprejet pri ferariju do sezone 2009 a ko massa do sezone 2010. :ihih: :ihih:

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment
Pa ja, Hamilton itak ne zna vozit po dežu, tak da bo v Braziliji spet ven zleto ker bo itak deževalo. Raikkonen bo prvi, ker pač more bit, Massa bo drugi, ker je to njegova domača dirka. Alonsu bo pa vseeno, ker gre itak od McLarna, pa jim bo za konec leta avto razbil. Tretji bo Kubica.

Moja teorija :lol:

No, pa poglejte zdaj... Kaj sem vam reko? Kaj sem jaz vam reko??? :):):)

Moja teorija je bla približno pravilna, glavno je dejstvo, DA JE KIMMI ZMAGAL, in da je zdaj SVETOVNI PRVAK.

Slava mu. :car:

Kakorkoli, ker je končal Alonso na 3. mestu, Hamilton pa na 7. sta oba McLarnovca izenačena na 109 točkah, je pa drugi vseeno Hamilton, ker ma eno 5. mesto več. Po vseh ostalih uvrstitvah sta izenačena.

Kratek povzetek, če sem se pri kakih točkah oz. uvrstitvah uštel mi prosim oprostite...

Forca Scuderia Ferrari! :rock: :bowdown:

NitroBlast90.jpg

Link to comment
Mislim da bo letos kr Masa rasturu, bomo vidl kaj bo.. :tard:

no kaj sm reku, ok masa, vedu sm da bo naredil, in je res naredil največ za F, tisto o boksih je blo čist namišljeno, sej kako bi pa spet zgledalo, da bi na progi enko uredili,spet bi bilo govora še 2leti, so lepo vedl kdaj dajo maso ven iz boksa, tm je lepo zgubil 1-2s, in lepo je šel Kimi spred, pa vseeno roko na srce, F je mel letos boljši bolid, sm tako minilano da glava peče, mi je pa žal ko vidiš F ali M kolko sta boljša od popvprečne formule, moje mnenje je da tudi nekje 80 100km moči, škoda da so take razlike, vse Formule bi mogle met nekje 800hp in da se res vidi kdo je zakon voznik, pač to je formula je zanimiva ali ne...sm zadne čase so ohoho razlike v samih bolidih,sploh ne toliko med vozniki, za moje pojme je trenutno nekje 5-6 enakih voznikov,sm velka razlika v bolidih! :ihih:

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment

v bmw zauberju in wiliamsu našli napako moštvo mclaren mercedes :thumbdown: se je pritožilo danaj jih kaznuje roberta kubico,nika haidfelda in nika rosbrka.zato ker so imeli temperaturu goriva pod 10 stopinj celzija.pravna komisija je odločila da naj jih nebi kaznovala.a tu je moštvo mclaren mercedes :thumbdown: ki se je tem uprl saj če bi bili kaznovani mi lewis hamilton prišel 3 mesta višje tako namreč na četrto mesto in bi postal svetovni prvak.

več informacij še ni bilo. :china:

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment

Alonso: Ne strinjam se s pritožbo

Sao Paolo/Ljubljana | 22.10.2007 | N.J.

Španec Fernando Alonso se ne strinja s svojim delodajalcem, da se bo na odločitev komisarjev FIA po dirki pritožil.

Razburljiva sezona formule 1 je na zadnji dirki sezone dobila svoj epilog. Novi svetovni prvak je Finec Kimi Raikkonen. Vsa Italija je na nogah, saj je Ferrari po naslovu med konstruktorji osvojil še naslov med dirkači. Po Michaelu Schumacherju je novi junak zdaj Kimi Raikkonen. Tradicionalni Ferrarijev finale, ki je na sporedu 28. oktobra v Mugellu, bo zagotovo v znamenju letošnjega popolnega uspeha italijanskega moštva. Zdaj pričakujejo veliko množico ljudi, ko bo prišla pozdraviti nove prvake v formuli 1, Italija in Finska pa sta danes na nogah.

Alonso se z odločitvijo delodajalca ne strinja (Foto: Reuters) Še nekaj ur po dirki je kazalo, da odločitev o prvaku še ni uradna, saj je FIA pod drobnogled vzela moštvi BMW Sauberja in Williams Toyoto. Temperatura goriva v omenjenih dirkalnikih je bila prenizka in čeprav so komisarji kršitev potrdili, pa na rezultate dirke to ni vplivalo. Potrdili so Raikkonenov naslov prvaka, McLaren Mercedes pa je napovedal pritožbo. A vsi upi srebrnih, da bi Ferrariju še lahko odvzeli naslov med dirkači, so najverjetneje pokopani.

Oglasil se je tudi Fernando Alonso, ki se z odločitvijo njegovega delodajalca ne strinja. Španec meni, da dodatni zapleti, po že tako z aferami začinjeni sezoni, mečejo slabo luč na formulo 1. Ron Dennis pa je na pritiske medijev, kje bo prihodnjo sezono dirkal dvakratni svetovni prvak, s katerim že od madžarske velike nagrade ne govori, dejal, da bo informacijo sporočil v naslednjih dneh.

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment

McLaren se bo pritožil

Sao Paulo | 22.10.2007 | N.J.STA

Čeprav je FIA nekaj ur po zmagi Kimija Raikkonena potrdila njegov naslov svetovnega prvaka, se bodo pri McLarnu pritožili.

Kljub pritožbi, je FIA potrdila Kimija Raikkonena za svetovnega prvaka (Foto: Reuters) Takoj po dirki je Mednarodna avtomobilistična zveza (FIA) pri pregledovanju dirkalnikov odkrila, da sta moštvi Williams-Toyote in BMW-Sauberja nastopali z neustreznim gorivom, vendar zaradi morebitnih odstopanj pri meritvah moštev vendarle niso kaznovali. FIA je potrdila naslov finskega dirkača, a očitno se s tem nikakor ne morejo sprijazniti pri McLaren Mercedesu, ki so napovedali, da se bodo na to odločitev pritožili.

McLaren-Mercedes praktično nima več možnosti, da bi še ustoličil Lewisa Hamiltona na prvem mestu, čeprav imajo v moštvu sedem dni časa za pritožbo. Na nek način so pri McLarnu upravičeni do naslednjih korakov, saj so bili pred sedmouvrščenim Hamiltonom kar trije vozniki omenjenih moštev, ki so kršila pravilnik in s četrtim, celo z osvojenim petim mestom bi bil Britanec svetovni prvak. Voznikoma McLarna, ki sta v skupni razvrstitvi osvojila po 109 točk, točko manj od Finca Kimija Raikkonena, tako ostaja samo drugo mesto, Hamilton pa je zaradi večjega števila zmag pred Špancem Fernandom Alonsom.

Preiskave FIA po dirki so pokazale, da je bila temperatura goriva v bolidih BMW-Sauberja in Williams Toyote prenizka. Temperatura goriva v bolidih se je gibala med 23 in 24 stopinjami Celzija, kar je bilo glede na zunanjo temperaturo zraka, ki se je gibala okrog 37 stopinj Celzija, občutno premalo. Največja dovoljena razlika je namreč deset stopinj. Tekmovalni komisarji so izide dirke ne glede na omenjeno kršitev potrdili

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment

Tudi Hamilton upa

Interlagos | 23.10.2007 | Nina Jerančič

Lewis Hamilton upa, da se letošnje prvenstvo formule 1 ne bo končalo za "zeleno mizo".

Po Fernandu Alonsu tudi Lewis Hamilton upa, da se letošnje prvenstvo formule 1 ne bo končalo za "zeleno mizo". "To ne bi bilo prav," je povedal 22-letni Britanec, ki je sicer še vedno žalosten, da mu ni uspelo osvojiti naslova, ki ga je imel na VN Kitajske praktično že v eni roki.

Lewis Hamilton je v prvi sezoni F1 zmagal na štirih dirkah. (Foto: Reuters) "Želim si zmagati na stezi, ne pa na takšen način," je razložil Hamilton še novinarjem, potem ko je na nedeljski brazilski dirki doživljal pravo nočno moro, ko je ciljno črto prepeljal šele kot sedmi. McLaren Mercedes se je pritožil na odločitev komisarjev FIA, ki je ugotovila nepravilnosti na dirkalnikih Williams Toyote in BMW Sauberja.

Nico Rosberg, Robert Kubica in Nick Heidfeld so imeli po dirki premajhno temperaturo goriva. V moštvu srebrnih so povedali, da so se pritožili zato, ker morajo pač narediti vse, kar je v njihovi moči, da se bodo borili do konca.

"Neprijetno bi bilo, da bi Kimiju Raikkonenu vzeli naslov, saj je tudi on letos dirkal odlično. Sploh na zadnjih dveh dirkah sezone. Imam le 22 let in zame bo še veliko priložnosti in ne dvomim, da mi bo to v prihodnosti uspelo,'' je še povedal Hamilton, ki je v svoji prvi sezoni formule 1 štirikrat zmagal.

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.