Skoči na vsebino

Formula F1


Priporočene objave

Sezona se je končno začela :car:

Novosti je kar nekaj, še posebej v kvalifikacijah. Prva tekma je bila recimo kar zanimiva. Predvsem novinec Niko me je presenetil. Močno upam, da bo letos bolj zanimivo dogajanje, ker zadnja leta je bil dolgčas.

Drugače pa mislim, da bo letos zopet Šumi prevzel vodstvo. :)

re.jpg
Link to comment
  • Odgovorov 194
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Te sezone se veselim bolj kot dnevno sveze kokakole.

Ze vedno sem navijal za underdoge, ki so se mi na kak nacin prikupili. Lani mi je bil pri srcu bolj Alonso, letos mislim, da mi bo Button. Velik fan zgolj enega voznika ze od casov konca kariere Prosta nisem.

Na prvi tekmi me je definitivno najbolj navdusil Kimi :bowdown: . Clovek vozi enostavno noro dobro. Potem pa je se tukaj novinec Rosberg, ki je zame veliko presenecenje. V primeru, da bo konstantno tako dobro vozil, bo sezona se zelo zanimiva. Sploh je williams nehumano boljsi od pricakovanj.

Ferrari mislim, da je trenutno nekje enako hiter kot Renault. Schumi enostavno vec ni pripravljen pri 7 naslovih v zepu reskirat toliko, da bi na vsak nacin zelel prehiteti Alonsa. Itak mu je bilo jasno, da bi bilo to zelo tezko, pa se niti trudil ni. V mladih letih, v tem dvoboju ne bi popustil, pa ceprav bi oba odstopla. :ninja:

Link to comment

Bliza se nam naslednja tekma in napetost narasca. Temu primerno, sem se odlocil, da iz teme naredim Sticky. Od sedaj naprej naj ves pogovor o formulah tece tukaj.

Danes sem bral, da sta se Montoya in Ron Dennis totalno skregala, saj kolumbijec se vedno trdi, da je njegov motor bil za 5 km pocasnejsi od Kimmijevega, kar bi naj pomenilo do 0.4s izgube na krog. Pri McLarnu mu ne dajo prav.

Druga zanimivost je Rosberg, na katerega so malezijski mediji navalili, tisti hip, ko se je pokazal na dirkaliscu. Zanimalo jih je, ce bo tudi tokrat tako hiter. No decko je rekel, da progo do sedaj pozna le iz video iger.

Link to comment

Zanimivo zanimivo! Da bi si kaj takega privoščil Mclaren mi je malo čudno. Kako je prišel do te ugotovitve sploh montoya?

Niko Rosberg je pa tudi mene zelo presenetil v pozitivnem smislu. Za tako mladega in neizkušenega novinca je vozil zelo dobro. Upam, da ni bila to le začetniška sreča in da bo pokazal še kaj več v naslednjih dirkah.

Saj sem bral tudi nekje, da je naredil zelo zelo malo krogov z F1 pred začetkom sezone!

Ja prva dirka mi je bila kar zanimiva, sploh tesno prehitevanje med Alonsom in Šumijem, ko je ravno prišel z boxov. Upam, da bodo čim bolj izenačeni vsi skupaj, da bo napeta sezona. :bowdown:

re.jpg
Link to comment
Danes sem bral, da sta se Montoya in Ron Dennis totalno skregala, saj kolumbijec se vedno trdi, da je njegov motor bil za 5 km pocasnejsi od Kimmijevega, kar bi naj pomenilo do 0.4s izgube na krog. Pri McLarnu mu ne dajo prav.

Sej če pogledaš iz Montyjeve perspektive, je to letošnja verjetno zadnja sezona pri Mclarnu razen če bi se ornk dokazal. Drugo leto pride Alonso, Kimija pa tudi ne bodo tako lahko spustili, kot si nekateri želijo.

 

 

Link to comment

Začetek zanimiv kot že dolgo ne. Kvalifikacije so zame osvežitev. Mogoče malce občasne zmede, ker lahko spremljamo čas in vožnjo enega voznika hkrati. A nič ne de, smo vsaj deležni pestrosti. (Škoda, da se prva tri mesta na kvalifikacijah ne točkujejo.)

Z napovedmi pa bom raje počakal do izteka prvih nekaj dirk. Predvsem naslednje tekme bodo pokazale, kdo je med zimo spal (za Toyoto se itak ve) in kdo ne.

Link to comment

Kimi sigurno ne bo hotel podaljsati pogodbe pri McLarnu. Tu so mu tolko sranja nakopali, da je joj. Ceprav, morda ne zna najbolj sparavno vozit, je vsekakor krivda za njegove odstope vecinoma za iskati v McLarnovi slampavosti. In kolikor ga jaz vidim, mu gre vseskupaj ze posteno na luleka. Da je najhitrejsi je dokazal ze dovolj krat (ne nisem Kimi fan, niti slucajno).

Montoya je pa mene razocaral na celi crti. Ce se ne bo dost bunil, bo lahko naslednje leto zraven Alonsa vozil, drugace pa se lahko od top teama itak poslovil. Je sicer miren, ker ima verjetno v zepu kaksno fino pogodbo, z recimo RedBullom, njegovim nekdanjim sponzorjem, ko je vozil se F3000 (takrat je btw stanoval v meni bljiznjem Grazu, nisem ga pak nikoli srecal).

Link to comment

Razen eksplozije Ralfove mašine ni bilo nič pretresljivega. Lepi Šime gre 10 mest nazaj (torej na 14 mesto), saj so mu menjali motor, tako kot Massi. Presenetljivo visoko sta Williamsa, Mclarna dobro - tokrat Montoya ni sam vlekel dirkalnika v bokse :ihih: . Tak da bo jutri ob osmih al kdaj je že dirka (nočem ustat pol ure prezgodaj, da bi Mirsada poslušal), bo zelo zanimivo.

1. G. FISICHELLA Renault 1:33,840

2. J. BUTTON Honda 1:33,986

3. N. ROSBERG Williams 1:34,626

4. M. WEBBER Williams 1:34,672

5. J. MONTOYA McLaren 1:34,916

6. K. RÄIKKÖNEN McLaren 1:34,983

7. F. ALONSO Renault 1:35,747

8. C. KLIEN Red Bull 1:38,715

9. J. TRULLI Toyota

10. J. VILLENEUVE Sauber

11. N. HEIDFELD Sauber

12. S. SPEED Toro Rosso

13. V. LIUZZI Toro Rosso

14. M. SCHUMACHER Ferrari

 

 

Link to comment

Zal so danes williamsi ze kar zgodaj izpadli. Zdeli so se kar hitri. Webber je komot drzal pace Alonsa, ki je sicer bil tezji, pa vendarle.

Ferrariji so uganka, saj bi iz boljsih startnih mest, sigurno vozli vsaj za stopnicke. Massa me je vsekakor navdusil.

Renault je trenutno definitivno najboljsi, mislim da za kar nekaj boljsi od McLarna. Montoya ni slab voznik, pa zivotari za stopnickami. Raikkonen pa upam, da se bo koncno odlocil za prestop od McLarna, ker toliko nesrece res ne mores met. Dobro, danes ni krivo mostvo, ampak situacija v tekmi, da ga ja Klien nagazil, ker ni bilo prostora. Vendar bi se pocasi moral ze vprasati, zakaj nagazijo vedno njega. Taksno usodi imajo ponavadi vecni nešampioni.

Honda je pokazala, da so omembe vredni tekmeci v borbi za stopnicke, morda na kaksni progi tudi za zmago. Button je meni itak najljubsi voznik, ceprav je veliko premalo agresiven v dvobojih. Danes je imel peh z guzvo in ga je tako Alonso "lazje" prehitel skozi bokse. Zakaj lazje, zato ker bi ga verjetno tudi brez te pomoci.

Najbolj me je razveselil Villneuve, ki je dokazal, da bo pocasi spet nasel svojo formo. Ze drugo tekmo vozi konstantno in je tokrat bil poplacan celo s tockami. V kolikor BMW odpravi tezave z motorjem jih dolgorocno vidim v borbi za tocke na vsaki tekmi. Heidfeld je danes vozil odlicno, a zal agregat ni zdrzal.

Toyota je malce popravila vtis, ki ga je pustila v Bahrainu, Ralfu je uspelo pripeljati v tocke iz zadnje startne vrste. In vendar se to ni avto, s katerim bi lahko dosegli kaj vec. Pravijo, da imajo tezavo s temperaturo gum.

Najvecje razocaranje je verjetno ekipa Red Bulla. Delno za to nosi krivdo tudi Ferrari, saj noben motor ni zdrzal celih 2 tekem brez tezav. Klien se je povrhu zapletel se v nesreco. Najbolje bo, da ta vikend pozabijo.

Tako, to bi bil moj povzetek, danasnje tekme, zacinjen s parimi mislimi.

Link to comment

Lani so podobno radi naskakovali Montoyo. Verjetno je Klien zamenjal Kimija z njim :ihih:

Glede na jokanje Montoye mu vse pohvale da je odfural tako kot je, škoda za Kimija, ampak jebat ga, fant nima sreče in ni važno, kje bi vozil, vedno bi se mu dogajalo isto. Pa saj je še bataljon dirk do konca.

Škoda za Williams, veliko prebavnih motenj motorjev (itak so Cosworthi danes crkavali kot za stavo, nekako tako kot v dneh prej Ferrarijevi osemvaljniki)

Drugače si pa pohvale zasluži vrli Mirsad, saj je po nekaj časa danes zopet pribil legendarno izjavo:

"In sedaj kratki oglasi"

(tišina)

(tišina)

(tišina)

/par kapelj na objektivu kamere

"DEŽ DEŽ DEŽ!!! WUHUHUHUHUHUHU"

/Reklame

:razzy: :ihih: :mwahaha:

 

 

Link to comment

Kar zanimiva je bila tekma danes, ja. Skoraj sem zamudil tekmo, ker me ura ni zbudila in sem vklopil TV ravno, ko so startali :)

Meni je postal zanimiv novinec Rosberg. Mislim, da bo še kaj iz njega. Škoda, da je imel smolo danes :fiufiu:

DrMiha: Ja sem videl tud jaz to in mi ni blo jasno kaj je blo...a je tip mislu, da so že oglasi, al pa ker jih še ni bilo, je dodal par besed, da ni tišine :hyper:

Drugače pa gledam F1 na popu, ko so reklame preklopim na RTL :beer:

re.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

zanimiva dirka, še več takih :)

Sicer pa, Renault je svinjsko močan, Kimi je imel zanič vibracije, pa še sprednje krilce v delih, Ralfi je mel polno sreče. Williams ima po Bahrajnu več problemov kot ne, Massa ni vreden tega dirkalnika, Lepi Šime pa je pač hotel preveč.

 

 

Link to comment

Še kar zanimiva tekma. Ferrari srednja žalost (verjetno se bo potrebno navadit :P). Renault suvereno močen in po mojem je osvojitev prvenstva odvisna samo še od sreče in zanesljivosti voznikov.

So pa sedaj na koledarju evropske tekme, ki bodo pokazale pravo sliko pripravljenosti ekip. Vendar sumim, da kakšnih korenitih sprememb od lanskega ne bo. (Seveda upam, da se zelo motim) :fiufiu:

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.