Skoči na vsebino

LCD TV , pomoč pri nakupu


Priporočene objave

Kupujem TV za svoj kabinet, LCD, diagonala zaslona med 80 in 83 cm. Če si kdo lasti podobno zadevo, ima kaj izkušenj in drugo, prosim za Vaše predloge in pomoč kaj naj si kupim :cash:

TNX.

Tozo

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • 2 tednov kasneje...

Samo, da povem, kako je s tem Mediamarketom. Sem šel včeraj v LJ po ta TV, ki sem ga omenjal. To je čisto taka trgovinica, družinsko podjetje, se mi zdi, ki obratuje v kleti ene (njihove?) hiše, oziroma nekaj v tem stilu.

Obratovalni čas je od 10.00 do 13.00 in 16.00 do 19.00 pon - pet, ob sobotah pa 10.00 do 13.00.

Samo tukaj imajo vse zapakirano, pač so čisti preprodajalci, se ne da kake televizije pogledati. Samo za take hude nakupe se itak že prej pozanimamo, da potem že vemo, kaj bomo kupili. Jaz sem pa itak šel prejšnji teden v Big Bang po PS3, pa sem še malo pogledal njihove televizije, da sem videl, kako nasplošno stvari delujejo. Saj tudi dejansko je tip potem rekel, da brezveze, da sem tam prišel (iz Krškega), bi bilo bolje, če bi on kar s hitro pošto poslal, bi prišlo kakšnih 15 EUR.

Pač, tako, da veste, če misli kdo tukaj kupovati. Imajo pa res čisto evropske cene, torej precej ceneje kot v SLO trgovinah. (Če pa kaj crkne, pa prinesemo v LJ, pa že on naprej rihta. Jaz sem za svoj TV dobil 2 leti garancije.)

Aja, edino to. Sem se že pred nekaj tedni odločil za Toshibo 42X3030D (Full HD), tukaj stane 1470 EUR, ker to vsepovsod priporočajo kot ultimativno zadevo v tem rangu, sploh za kakšne PS3 zadeve. No, tukaj pa zadeve nimajo na zalogi (baje je nasplošno zelo težko dobavljiva zadnje čase), sem pa kupil prav tako Toshibin 42X3000P, ki ima menda čisto enak zaslon, vse je isto, edino digitalnega sprejemnika nima. Ta pa nam v SLO itak nič ne koristi, pa še 70 EUR je ceneje zaradi tega. (Tam na linku v mojem prejšnjem postu imate oba TVja enega pod drugim, pa tudi na uradni Toshibini strani imata zadevi enake specifikacije.)

Sem včeraj TV samo malo na hitro tako v ene dveh uricah preveril, dela s PS3 vse super, preko HDMI kabla na 1080p je že začetni menu čisto hudi, ko pa kakšno pravo zadevo zakurblamo, pa itak. Mene je najbolj navdušila slika pri NGS (zaenkrat še demo), te res čisto not potegne.

Potegaman.jpg
Link to comment

Zivjo,

tudi meni je zgoraj omenjena TV padla v oči in samo se malo me loči od nakupa le te in prevoz v kk ;) ?!

Junior, mi lahko poveš ali je v mediamarketu sploh mogoce dobiti tosh 42X3030D! Zaenkrat se mi se ne mudi ker se cakam pohistvo za dnevno sobo, tako da.... Ali morda ves, če se da ta LCD kje videti v zivo? Povej mi se ali si zadovoljen z nakupom ali bi sedaj kupil kaj drugega? Kaksna pa je slika iz kabelske??? Ali bi lahko, če ti ni odveč seveda, prilepil sliko Tv-ja s HD programom in kabelskim!

Thx

Mare

Link to comment

Se opravičujem za zamudo. Ni bilo časa čez vikend, je bilo treba PS3 nažigat.

No, glede tvojih vprašanj. Za ta TV nimam pojma, če se ga da kje v SLO pogledati v živo, samo ne bi rekel, je pomoje še preveč nova zadeva. Za Mediamarket sem pa napisal v prejšnjem postu, da imajo namesto 42X3030D enako zadevo 42X3000P, ki se loči le po tem, da nima digitalnega sprejemnika, je pa zato 70 EUR cenejši. Pač jih pokličeš, pa je (tisti dan, ko sem šel v LJ, sem zjutraj klical, pa je tip rekel, da je ravno dobil tri. Sem enega rezerviral, ko sem pa tam prišel, pa sta bila samo še dva, oziroma samo še eden, ko sem jaz svojega vzel. Zato je bolje, da prej pokličeš, če imajo na zalogi, da ne hodiš zastonj.) Sicer pa sem rekel, da nima smisla tam hoditi, če si bolj oddaljen, itak ti za male denarje pošlje s hitro pošto, pa jaz sem itak tudi TV škatlo komaj stlačil v avto. Kolikor se spomnim, mi je rekel, da delujejo tudi po naročilu, traja nekaj dni in zadevo dobijo (za 42X3030D je sicer rekel, da ga že dva meseca ne more nikjer dobiti).

Jaz sem s svojo 42X3000P televizijo zaenkrat čisto preveč zadovoljen, ni šans, da bi kaj drugega kupil. Prvi dan sem bil sicer razočaran, ker se mi je slika zdela prevelika ( :doh: ), samo sem se hitro navadil in navdušil. Samo problem je v tem, da sem jaz tudi ravno kupil PS3, pa se še bolj s tem ukvarjam, TVja sploh še nisem nič sprobaval in kakšnih nastavitev spreminjal, sem ga kar pustil na default settingsih. Še nikoli prej nisem videl niti X360 niti PS3 niti take hude televizije, zato sem itak čisto bogi zdaj od vsega lepega, samo mi je zaenkrat še bolj PS3 prioriteta za obdelovati, TV še ni prišel na vrsto, ker mi je že default slika čisto prehuda, pa zato ni še bilo motivacije česa spreminjati.

Kar se tiče TV signala, jaz sem itak kupil televizor zaradi PS3 (kar vključuje tudi Blu-Ray filme) + nekoč še X360, kvečjemu še za kakšen DVD. Imam televizor v pritličju, kabelsko imamo v hiši potegnjeno edino v zgornjem nadstropju, zato sploh nisem sprobal običnega TV signala. Pa tudi ni neke motivacije vleči tako beštijo v zgornji štuk samo za to, da vidim, ali je slika rahlo bedna ali pa totalno bedna. Sem pa že malo gledal DVDje, pa je slika čisto kul. Sicer se jasno opazi, da ni glih to to, samo je pa čisto fino za gledati (no, odvisno kaj gledaš, če boš kak NMK gledal, ti bo itak slabo ratalo). Slik pa ne morem dati, ker doma nekako nimam delujočega fotoaparata.

Vglavnem, jaz sem čisto navdušen, samo ne vem zdaj, ali sem navdušen zaradi TVja ali zaradi PS3, ker to dejansko je pri meni prišlo v kompletu. (Iz mojega stališča sem dejansko dal 2000 EUR za PS3. Kako mi grejo ljudje na živce, ki nekaj jamrajo, kako 600 EUR za PS3 ni to, če bi bil 500, bi pa takoj šibali v štacuno. Zdaj, ko bo pa namesto pocenitve PS3 bundlan s tremi "must buy" zadevami v skupni vrednosti okoli 150 EUR za isto ceno (600 EUR), se pa obnašajo, kot da je to še slabše kot nič. In to še najbolj jamrajo tisti, ki itak že imajo HDTV in bi jih res PS3 stal 600 EUR. Samo jaz sem dal pa 2000+ EUR samo zato, da bom lahko NGS nažigal, pa nič ne jamram, čeprav so tudi meni to skoraj tri mesečne plače. Eh, eni res ne vedo, kaj bi radi.)

Samo to bom rekel: KUPI, KER JE TO TABULJŠA ZADEVA. Sicer se na HDTV zadeve ne spoznam kaj veliko, samo, če je kakšen drug TV boljši od tega, je pač še bolj tabuljši, samo s tem 42X3000P sigurno ne boš mimo usekal. No, še vedno lahko kupiš kaj večjega, meni je sicer 42 inčev ravno prav (ne premajhno in tudi ne preveliko), ti pa že sam veš, kaj bi rad. Za samo velikost pa najbolje, da greš v kak Big Bang pogledat razne televizije, da dobiš občutek, kako to sploh izgleda.

Potegaman.jpg
Link to comment

ty za odgovor...

No ja, tudi sam kupujem taksen Tv zaradi PS3 ampak vseeno mislim na istem tv-ju gledat poročila in kaksen fusbal oz basket. ravno zato me je zanimalo ali se je slika primerljiva s starimi katodnimi tv-ji.

@Prvi dan sem bil sicer razočaran, ker se mi je slika zdela prevelika ( ), samo sem se hitro navadil in navdušil

hehe, tudi jaz mislim da me bo 42" najprej vrglo na rit!!! :mwahaha:

Sicer bom gledat tv s 3,5 m tako da mislim da ne bo prevelik!!!

sedaj pa komaj čakam da grem oz da pridem z morja, ker potem sledi hunting for TV HEHEHE :plan:

Ty se enkrat

LP

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Bump.

Ker sem se skobacal iz jame, odvrgel medvedji kožuh ter zalučal gorjačo na bližnje drevo, je prvi logičen korak vstop v HD (ready :ihih:) ero. Po pregledu ponudbe na domačem trgu sem vrgel uč na tole zadevo: SAMSUNG LE 37 R82. Pa še specifikacije.

Nanj nameravam navesiti x360, Wii ter občasno TV-out z računala. Za full HD pa se glede na moje zahteve požvižgam.

Mnenja, pripombe in predlogi dobrodošli. :beer:

Link to comment

ok mene tut zanima. Kaj se bojl splača kupit Plazmo al LCD, ker mi mamo velko dnevno pa bi kupili okol 127cm al pa 107cm pa me sam tko zanima ka je bol plazma al LCD(karaktaristike pa cena, predvsem me zanima al je bolj npr da je večja svetilnost al manjša pa to,...). Aja pa zanima me kje se splača pogledat(al na netu al v kiri trgovini)

Lp Sasuke

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment

ragnarock, jaz sem nabavil pred mescem dni S81, torej predhodnik serije R. moram rečt da sem prekleto zadovoljen, sploh za ceno 650eur. slika je odlična. bal sem se da slika kabelske ne bo najbolša, vendar je bolja kot prej. seveda ko ga pravilno uštimaš. sploh PRO7, rtl in podobni tuji zgledajo super. tenis na eurosportu je pravi užitek. naši programi pa, no ja, isti kot prej. za konzolo pa jackpot, nimaš kaj fulat, nabavi.

ratt-logo.gif
Link to comment

@TheMan: Hvala. Kje pa si kupil, če smem vprašat? Pa je teh 650€ za 37 palčnega? V tem primeru bi se morda splačalo ozreti tudi za tvojim modelom. Manjšega nekako nočem kupovati, saj bi vertikalno bila slika manjša kot sedaj na starem katodniku. TV program pa komaj še kaj gledam, tako da to ni prioriteta (sicer malo čudno, da pol kupujem televizor :lol:).

Link to comment

ne, jaz sem kupil 32", prav tako v mediamarketu. cenejši za 150eur kot drugod pri nas. jaz gledam tv z razdalje 4 metre, pa se ne morem navadit. za kaj več bi moral vrat premikat pri branju podnapisov. mislim da ma R serija več kontrasta, kar je ena najbolj pomembnih stvari pri teh tv-jih. v glavnem, s samsungom ne boš fulal. to ti bo vsak na forumu potrdil.

ratt-logo.gif
Link to comment

Hm, tudi zgleda zanimivo... ampak ne vem no, nimam v planu kupit še PS3 (ugotavljam, da mi že 2 konzoli vzameta preveč časa - poleg vsega drugega). Drugih 1080p virov pa pri nas ni ravno na pretek... je pa tista razlika 150€ mikajoča... :fiufiu:

Ampak se mi splača žrtvovati kontrast (če je res tako dober) za višjo resolucijo, ki je verjetno ne bom izkoristil? :headscratch:

Sicer nekateri naslovi za x360 podpirajo native 1080p, vendar verjetno z nižjim framerate-om - kako pa izgledajo 720p igre na native 1080p TV-ju (zrnatost pa to)?

Zelo bi bil vesel odgovora na to zadnje vprašanje, če ima kdo konkretne izkušnje s tem. Je kdo pripravljen onečastiti svoj Full HD TV s 720p resolucijo? ;)

Link to comment

Ampak se mi splača žrtvovati kontrast (če je res tako dober) za višjo resolucijo, ki je verjetno ne bom izkoristil? :headscratch:

Če pogledaš Samsungove številke pri kontrastu, je zraven pripisano Dinamični kontrast. Treba je biti pazliv, saj recimo številka 8.000:1, lahko dejansko deliš z faktorjem 5 in prideš na dejanski kontrast nekje 1.600:1. Top model recimo Samsunga, ima danes dinamičnega kontrasta 15.000:1, kar je dejansko lahko primerljivo z kontrastom, ki ga je imela plazmo že pred dvema letoma 3.000:1.

Sicer nekateri naslovi za x360 podpirajo native 1080p, vendar verjetno z nižjim framerate-om - kako pa izgledajo 720p igre na native 1080p TV-ju (zrnatost pa to)?

Zrnavosti se ti ni treba bati. Če kupuješ TV okoli 40 inch, boš zelo težko opazil razliko med 720p, 1080i in 1080p materijali, neglede na to, kakšno nativno resolucijo ima TV. Seveda je vse odvisno od kakšne razdalje boš gledal TV.

In the last couple of years, there has been a big influx of HDTVs with 1080p native resolution, which typically cost a good deal more than their lower-resolution counterparts. But as we've been saying all along, once you get to high-def, the difference between resolutions becomes much more difficult to appreciate. We've done side-by-side tests between two 46-inch LCD HDTVs, one with 1366x768 resolution and the other with 1080p resolution, using the same 1080i source material, and it was extremely difficult for us to see any difference. It becomes even more difficult at smaller screen sizes or farther seating distances--say, more than 1.5 times the diagonal measurement of the screen. We've reviewed a 37-inch 1080p LCD, for example, where it was impossible to see the separation between horizontal lines at farther than 45 inches away.

The 10870p technically do deliver more detail, which can enhance the viewing experience for more eagle-eyed viewers. Also, many manufacturers build other picture-quality benefits, such as better contrast and/or color, into their 1080p HDTVs simply because those sets are the high-end models.

Še ena zanimiva razlaga:

http://img671.libsyn.com/img671/0b93afc ... .55.44.mp3

Link to comment

tomyboy: thanks a bunch. :)

We've reviewed a 37-inch 1080p LCD, for example, where it was impossible to see the separation between horizontal lines at farther than 45 inches away.

Glede na to, da že sedaj sedim dlje kot 45 palcev od TV-ja, in kolikor sem razbral iz tega in pa podcasta, se mi torej za TV izpod 42" ne splača kupovat Full HD modela.

Mislim, da bom kar ostal pri Samsungu.

Hvala vsem za odgovore. :beer:

Link to comment
tomyboy: thanks a bunch. :)

We've reviewed a 37-inch 1080p LCD, for example, where it was impossible to see the separation between horizontal lines at farther than 45 inches away.

Glede na to, da že sedaj sedim dlje kot 45 palcev od TV-ja, in kolikor sem razbral iz tega in pa podcasta, se mi torej za TV izpod 42" ne splača kupovat Full HD modela.

Mislim, da bom kar ostal pri Samsungu.

Hvala vsem za odgovore. :beer:

ja samsung moj prjatu ga ma in je znjim zelo zadovoljen in jaz tudi čeprov mam boljši tv doma

sig-4-si-2-sispeed_479.gif
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Včeraj mi je crknil Philipsov TV (največja jajca kar je možno, v treh letih je bil 4x na servisu, prvič 1mesec po izteku garancije in Philipsa ne kupim nikoli več, s tem da takrat ni bil med najcenejšimi cca. 1000€)

No sedaj pa moram na hitro kupiti TV in sem gledal v smeri LCD-jev, ne večjih od 32" in zagledal tale TV LG 32LC2RR zdi se mi idealen za naše potrebe, risanke, DVD filmi, Wii, PS2 nekoč PS3 (ko pride Killzone 2) zanima me če ima kdo osebno izkušnjo s tem TV-jem oz. ali konkurenca ponuja kaj boljšega za isto/nižjo ceno (lahko je tudi brez diska, to je samo dodaten plus) in pa če mogoče kdo ve za kak model TV-LCD, ki ne bi imel tunerja (na T2 ga ne rabiš) imam raje en HDMI ali scart več oz. da ima že vdelan sprejemnik za digitalno TV tako, da bi lahko vmesnik od T2 odstranil? Verjetno mora imeti potem TV UTP/mrežni/IPTV vhod.

BessieSABU.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

naj mi kdo pove, če je slučajno imel ima, imel ga bom za igranje iger, ker delam 2 simulatorja in bi mi bil nekako idealna rešitev, kaj menite je vredu??

Tehnične podrobnosti:

Diagonala: 22"

Maksimalna ločljivost: 1680 x 1050 pri 75 HZ

Odzivni čas: 5 ms

Svetilnost: 300cd/m2

Kontrast: 3000:1

Vidni kot: 170/170 (H/V)

Videoizhod/analogni videosignal: RGB, TV, S-Video, FBAS, Scart,

DVI

Barvna globina: 16,7 mio

Delovna frekvenca: horizontalna frekvenca: 30~83Hz

vertikalna frekvenca: 56~75Hz

Velikost pik: 0.282 mm

Napajalnik: vgrajen

Z daljinskim upravljalcem

še link

http://www.bolha.com/oglas2609952

hvala za kakršni koli odgovor!

malo me le preganja ta resolucija?

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.