Skoči na vsebino

RAČUNALNIŠKE REVIJE


Katero računalniško revijo berete najraje  

66 glasov

  1. 1. Katero računalniško revijo berete najraje



Priporočene objave

Oni članek o PS3 sem samo preletel, ampak se mi zdi, da je bil dokaj nepristranski. Kar se tiče zastonj PS3 je pa Sneti na mn3njalniku povedal, da so dobili ono verzijo ki prebavlja samo igre nasnete na recordable blu-ray, al kako temu rečejo. Ne zdaj mislit, da jih zagovarjam kar tako, Joker je največja Slo gaming revija in kot taki so seveda deležni pozornosti zastopnikov, ipd. Ampak če bi imeli res v interesu samo profit, bi tudi recimo NFS: Carbon ocenili z dobro, da ne rečem odlično, oceno. Pa so ga? Ne, celo spljuvali so ga, kot si zasluži! Nasploh je Joker postal tako priljubljen ravno zaradi nepristranskosti, kar za večino drugih revij ni mogoče trditi. Sprektakularne napovedi na desetih straneh, visoke ocene za vse večje naslove, napisi kot so "FIRST REVIEW!!!" na naslovnici, ipd. Vam zveni znano? No, tega pri Jokerju nikoli ni bilo, če pa že, pa v zelo sarkastičnem tonu, kot posmeh takim revijam.

Kar se mene tiče je stvar preprosta: Jokerjeve kritike se najbolj ujemajo z mojimi stališči. Seveda se ne strinjam povsem, recimo opis prvega Metroid Prima za NGC se mi zdi podcenjujoč in še kaki primeri se najdejo. Ampak v splošnem jim pa res ne moreš očitati pristranskosti. Še vedno so "by gamers for gamers" revija in ne "by greedy capitalists for non-critical kids". Poleg tega krijejo tudi druga področja, kar je le pohvalno imo.

Link to comment
  • vrhovni

Ja, č.u.k. je kar lepo povzel stanje. Če se kaj težko očita Jokerju, je to podkupljivost, kar že leta kažejo z neizprosnimi opisi, ne glede na to ali gre za 'high-profile' špil ali ne. Da ne omenjam scene z Nokio in NGageom, ko so imeli 'javno' dopisovanje s predstavnikom Nokie, ki jih je kurcal, češ da bi lahko malce bolj pozitivno ocenili telefon, glede na to, da so jih sponzorirali or something. Good times. :lol:

Tisti, ki pljuvate po slovenščini v Jokerju - pojma nimate. Joker uporablja (ozr. vsaj je, ko sem ga bral) hvalevredno slovnico, še celo v primerjavi z 'resnimi' publikacijami in dnevniki, pri katerih se zgodi, da ne znajo pravilno uporabljati rodilnika, dvojine in ostalih najbolj pogostih napak v slovenščini. Ne bom dajal roke v ogenj za ostale avtorje, ampak Sneti v svojih opisih uporablja slovenščino, ki se je ne bi sramoval niti kakšen Gradišnik v svojih prevodih. Po njegovi zaslugi verjetno marsikdo pozna mnoge arhaizme in nepogoste besede, ki jih drugače v življenju ne bi slišali.

O njihovih 'jokerizmih' pa samo to: za razliko od vseh ostalih medijev izumljajo nove slovenske besede (naj si ga bodi smešne ali resne) in ne ponucajo samo bedno bednih tujk, ki jih je v slovenščini že tako preveč. Imam mnogo raje njihove smešne izume, kot pa neka polangleška skropucala.

.LuKa.: a se ti delaš, da ti v nobeni situaciji ni jasen princip kraje intelektualne vsebine (po domače piratstva) ali samo čakaš trenutek, ko te bom v navalu obupa kar v naprej poslal v banovo luknjo? :annoyed:

Link to comment

č.u.k. sedaj pa poglej ceno teh dveh izdelkov in se statistiko prodaje ... za Wii-je so se skor tepli u big bangu, PS3 pa lahko kupis kdaj hoces ... na policah je samo zato, da ni treba brisat prah ...

Anduril ja in s tem ko si izmisljajo nove besede nihce ne ve kaj hocejo povedat in potem porabis 20 min vec casa da preberes revijo ... jao ... in ne, ni tista prava stara slovenscina. Dalec od tega so. Uporabljajo veliko drugih besed ...

Link to comment
č.u.k. sedaj pa poglej ceno teh dveh izdelkov in se statistiko prodaje ... za Wii-je so se skor tepli u big bangu, PS3 pa lahko kupis kdaj hoces ... na policah je samo zato, da ni treba brisat prah ...
In to ima zvezo s (po tvojem)pristranskim člankom za PS3 kako? :crazy:
Link to comment

Sem lepo napisal, pa bom se 1x:

PS3 se slabo prodaja in cena je velika, zato pa so verjetno Jokerju nekaj malega placali, da bi hvalili PS3 in so ga res. Pac, ker so najboljsi in jih veliko bere revijo jih bo veliko prebralo clanek in se odlocilo za nakup PS3jev...

Carbon pa je se ena izmed iger za katero se verjetno ne bodo prevec sekirali ce se ne bo prodala ... ali pac ... ?

Link to comment
Sem lepo napisal, pa bom se 1x:

PS3 se slabo prodaja in cena je velika, zato pa so verjetno Jokerju nekaj malega placali, da bi hvalili PS3 in so ga res. Pac, ker so najboljsi in jih veliko bere revijo jih bo veliko prebralo clanek in se odlocilo za nakup PS3jev...

Carbon pa je se ena izmed iger za katero se verjetno ne bodo prevec sekirali ce se ne bo prodala ... ali pac ... ?

:doh:

Tvoja logika je torej: ˝Kdor hvali PS3 je sigurno podkupljen˝. Sneti je PS3 čisto lepo objektivno opisal in pohvalil, ker si to konzola zasluži.

V opisu nisem nikjer zasledil stavke, ki bi jih podkupljeni pisci pisali(taki stavki bi bili: PS3 je najboljši, pwna Xbox 360 in Wii, takoj ga morate kupit + cela stran redeniranih slik z komentarji: Vau kaka grafika, NEXT-GEN !!!)

Glede Carbona, v isti številki so imeli REKLAMO za Carbon, pa so ga vseeno skritizirali.

Link to comment

Še enkrat, KAJ GA JE POSRAL? :mirror:

Popolnoma lepo in objektivno je v svojem slogu izpostavil dobre lastnosti konzole. Čemu bi kritiziral? Konzola je komaj na začetku svoje poti

Poglej si PS2, si pričakoval leta 2000, ko je imel PS2 neimpresivne igre z nažaganimi robovi(npr. GameCubov RS4 je bil lepši), da boš par let kasneje igral grafično/igralne umetnine kot so God of War 1,2 , GT4, FF12, ...

Sneti je pred enim letom napisal članek tudi za Xbox 360, kjer ga je na podoben način opisal(objektivna pohvala in izpostavitev dobrih lastnosti).

Če si pa kroničen Xbox fanboy, ki ne prenese hvaljenja konkurence, pa je to tvoj problem. :china:

Link to comment
vsa ta sovražnost do Snetija .. :amazed:

Da nekaj tu razjasnimo, da ne pride do nesporazuma.

Nobenega sovraštva ni do Snetija.

Sneti je itak po domače povedano oče konzolne scene v Sloveniji mislim s tem na opisov v reviji Joker , ki jo prebiram že od št. 11 in jo tudi cenim.

PS3 je uradno prisoten v Sloveniji in s tem so kriteriji tudi drugačni.

Ko je bila splovitev PS3 pri nas je takoj bil tudi oglas na Jokerjevi strani

:bleh:

Pač marketing :fiufiu:

In se je sigurno to mal poznalo pri testu PS3 , koliko jaz poznam opisovanje Snetega bi sigurno pripisal kako bridko o PS3 , saj roko na srce mene je PS3 razočaral kar precej " trenutno " grafično nič novega mogoče za tiste ki so prešaltali iz PS2 na PS3 je bil čuti vau.

Novi sonyev pad je porazen mislim predvsem na zadnja dva trigerja , namreč prsti drsijo dol.

Igral sem Motorstorm celotno verzijo ne demo , saj s tem padom nemoreš igrat . Gas ni na trigerjih, ampak na tipkah :headscratch: Sixaxes razočara !!

Xbox

Link to comment

V Hrvaškem Bugu so testirali tudi PS3 in en mesec nazaj Wii. v testu PS3 so omenili tako slabosti kot prednosti konzole hkrati pa v male okvirčke napisali še nekaj o ostalih konzolah. pograjali so sixaxis vendar pa povedali, da je za objektivno oceno počakati še eno leto. tako, da nima okvirčka z plusi in minusi.

To ti je objektivnost!

Tukaj pa še scan revije (pozor Hrvaški jezik!!!):

012311e0a.jpg0123000111e0b.jpg0123000211e0c.jpg

Scan je malo slabše kvalitete, tako, da se hitreje naloži vendar je še vedno berljiv.

Drugače pa je to meni osebno najboljša računalniška revija vseh časov.

Link to comment
  • vrhovni
hmm ne hvala sej sm sam omenu net pa fotokopiranje... kaj je tle narobe :headscratch:

Da zadevo, ki bi jo moral normalno plačati, zastonj pobereš z interneta? Le kaj je v tem res narobe .. :doh:

Lihkar sem prebral Snetijev x360 članek in res ne vem, kaj v njem najdete tako negativnega, da je PS3jev članek lahko takšno nasprotje. Treba je upoštevati, da je x360 izšel še v času, ko HDTV ni bil ravno vsakodnevna stvar (no, saj še vedno ni) in je bilo zato marsikaj povedanega v smeri ekstra finančnega zalogaja. Vse ostalo je v članku samo pozitivno, razen kratkega opisa špilov, ki so bili na voljo ob izidu, ki, roko na srce, res niso bili skupek najbolj prelomnih biserov v zgodovini konzolaštva.

DjRider: kaj je pri tem tako smešnega? :?

Link to comment

V kolikor razumem je bil navdušen nad obema konzolama, ker če si taprav gamer se pač razveseliš, ko dobiš v roke hardver, ki bo krojil podobo industrije iger. Sicer pa je najbolje, da postavite kar na mn3njalniku temo v kateri mu argumentirano dokažete, da je bil opis PS3 pristranski in netehten. Čeprav ne gre garantirati, da teme ne bodo Mefisto, Stipe2 & co. spremenili v totalen flaming offtopic :D

Link to comment

Sem tudi jaz zelo vesel ko dobim kaksno igro ali pa kaksen koscek hardwera, samo vseeno izpade neprofesionalno, da ti potem tvoje veselje zlijes na papir in poves samo dobre strani konzole ...

Npr. slaba lastnost (ki se bo sele cez nekaj let izkazala za dobro delo!) je, da so dali Blu-Ray zraven. MS je naredil lepo, ceprav po drugi strani izpade malo bedno, ko je za HD-DVD kar posebej naredil in kupis ko kupis, ce kupis, pri PS3 pa te posilijo z Blu-Rayem in si prisiljen placati vec, veliko vec ... :no_no:

Link to comment
  • vrhovni

Kar se mene tiče je to pozitivna lastnost, ki več kot odtehta višjo ceno - še posebej če računaš, da te samostojna Blu-ray enota verjetno pride ravno toliko, kot cel PS3 z vgrajenim Blu-rayem.

Pa dost oftopikiramo, ne bomo sedaj v tem topicu razglabljali o posameznih lastnostih PS3ja in x360 .. še posebej, ker so stališča glede takih stvari povsem subjektivna. Se pač ne strinjate s Snetijem, hebat ga, ne moremo vsi enako misliti. Tebi se Blu-ray očitno zdi slaba lastnost, meni in še marsikomu pač ne.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.