Skoči na vsebino

Ugani film!


MaHe

Priporočene objave

Joj, to ni fer. Se spomnim tega filma, še vedno točno vem, za kaj se gre, in cel kup scen iz filma se spomnim, razen naslova. Sem enkrat pred mnogo leti gledal na TV, pa verjetno niti takrat nisem vedel naslova, pač na TV je bil, jaz sem ga gledal, pa fino sem se imel. Sicer pa, kolikor se spomnim, je prav fora film, ima tudi zanimive ideje, kar se zgodbe tiče, pa nekaj scen ima totalno spipanih.

Edit: sem šel pogledat naslov, ker me je res zanimalo, se ga verjetno ne bi sam spomnil. Bo treba ta film še enkrat pogledat, je res hud, pa še oldschool. Ne bom zdaj goljufal, če pa ne bo do jutri pravilnega odgovora, bom pa povedal, jaz sem ga vsaj gledal.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Glede na to, da je že več kot 8 ur, odkar sem postal zadevo, pomoje ni ravno več bojazni, da bi kdo še uletel s pravilnim odgovorom .. lahko verjetno že kar prej najaviš. :)

Ja, drugače je pa povsem hud film. Jaz sem ga sicer nazadnje gledal, hja, pomoje ravno enih 10 let nazaj, ampak marsikaj pove že to, da sem si dogajanje zapomnil precej bolje, kot v 90% novejših filmov. Če koga zanima - gre za sci-fi (doh :lol:) o dveh vesoljskih pilotih z nasprotnih vojaških strani, ki strmoglavita na nek odročen planet, kjer je edina možnost, da preživita, da si kljub sovraštvu med seboj pomagata. Res ful v redu film, kolikor se ga spomnim .. Junior vas bo pa v kratkem počastil še z naslovom. Jst se ga moram pa kmalu spet spravit gledat, ker me že par mesecev čaka na disku, pa ni nikoli časa .. :tard:

Link to comment

Kako sem prisel do naslova: spomnil sem se, da je v glavni vlogi Dennis Quaid (tip na levi, iz slike ga je malo tezko prepoznati). Sem vtipkal to ime v IMDB, sem jasno takoj nasel: Enemy Mine.

Anduril je ze v naprej potrdil pravilnost mojega odgovora, ko je opisal zgodbo, tako da kar nadaljujem. Pa zakaj ravno doma vedno pridem na vrsto? Ta je pa res cisto prelahka:

Here's Johnny!

Potegaman.jpg
Link to comment

Tocno tako. To je ja ena najbolj znanih scen v celotni filmski zgodovini, ko Jack Nicholson s sekiro naredi luknjo v vrata, nato pa da glavo skozi to luknjo. Potem pa rece Here's Johnny in pri tem naredi tisto legendarno psiho faco, ki jo zna samo on. Ta scena je veliko bolj znana od filma samega (vsaj pri nas). Ce slucajno kdo ne ve, gre za Kubrickovo klasiko nekje iz okoli 1980, posneto po Stephen Kingovi knjigi.

Potegaman.jpg
Link to comment

Jaz sem tudi pomislil na Dawn of the Dead, pa je bil ta odgovor že napisan, zato sem šel preverit.

IMDB: Dawn of the Dead(2004) Taglines:

When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.

Ne vem, mogoče si pa mislil Land of the Dead? Samo tam pa ni tega napisanega.

Problem je s temi taglini, trailerji, vsemi promocijskimi zadevami. Če se že daje neke tekstovne, je najbolje res dati kakšen citat. Sicer ne vem, samo skoraj ne bi rekel, da je to citat iz tega ali kakšnega drugega filma, res zgleda bolj taka udarna reklamna izjava.

Potegaman.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.