Skoči na vsebino

Skrbi me za Wii - Krivec: NoE


MaTiCeK

Priporočene objave

Wii imam sedaj dobre 3 tedne in sem nad njim navdusen, a moram priznati, da me globoko v dusi zanj skrbi. Saj je res, da gre konzoli kot po maslu v US in JAP, a evropejci zivimo v dokaj hudi susi. Vse polno je nekih bednih mini iger variant (razen Warioware, ki je kul) in prav nic epskih iger poleg Zelde. Ameri med tem igrajo ze Super Paper Maria, pri nas pa se niti ni termina za izid. Zgleda, da se evropski N ni prav nic naucil iz debakla z Metroid Primom v casu GCja. Prav grozno se mi zdi, da bom moral cakati na igre zaradi njihove nesposobnosti, ce ne bo kaksna firma izumila Free Loaderja.

Predstavljajte si nekoga, ki pride k vam in mu pokazete Wii Sports, nakar ves navdusen leti po Wii. Ce kupi kateri koli drug spil razen Zelde, Waria in recimo Excite Trucks, bo mislil, da je konzola eno najvecjih sranj, kaj jih je kadarkoli privlekel domov in je ne bo igral vec nikoli.

Za hardcore igralce v bistvu niti ni tak problem imeti Wii in na njem igrati v povprecju le 1 igro na 3 do 4 mesece, saj vmes igrajo se kaj drugega. Povprecnemu posamezniku, komur je Wii tudi namenjen, pa je trenutna situacija nenaklonjena, celo odvrne ga lahko.

Potem me pa skrbi se naslednje. Trenutno najboljsi igri za Wii sta tehnicno igri za GameCube in le rahlo tweakani, da podpreta par posebnosti Wiija. Ceprav je Zelda genialna igra, se velikokrat vidi, da je nov nacin igranja dodan na GC osnovno naknadno. In hvala bogu da je, se huje bi bilo, ce ga ne bi bilo. A vendar, dejstvo ostaja, Wii se ni videl sebi lastne genialne igre. To pa daje vsaj malo grenkobe, se tako vrhunski igri.

Pravtako je SPM izpeljanka iz zasnove za GC, ki se je nato preselila na Wii. Po prebranem wiimote skoraj sploh ne bi bil potreben. Neglede na to, gre za igro, ki jo pricakujem z veliko upanja.

Da Wii zmore ogromno vec se vidi pri Super Mario Galaxy trailerju, kjer so modeli zelo podrobno narejeni in je grafika nasploh ubijalska. Vprasanje je le, kdaj bomo vse to dobili k nam? Upam, da ne prepozno.

In potem je tukaj se tocka, ki jo boste pravi Nintendo fani prezrli (in kljub temu, da sebe pristevam med njih, tega sam ne zelim prezreti).

Pozivam vas, da si nehate zatiskati oci in zacnete razmisljati, kako bi lahko Nintendo svoje igre dopolnil z glasovnim igranjem (Voice Acting - sinhronizacija, ce tako zelite). Rekli boste, da bi vecina iger izgubila na pravljicnosti zaradi tega, saj si vsak sam predstavlja kaksen glas ima katera izmed Njevih stvaritev, a vseeno menim, da pocasi prihaja cas, ko bi morali dodati igram glasove, ce ze ne vseskozi igro pa vsaj v "cut-scenes".

Link to comment

Tudi mene je začelo rahlo skrbeti in premišljujem za nazaj, če ne bi naredil bolje, da sem obdržal GC in nabavil Zeldo: TP za GC. Trenutno, razen Zelde, ne vidim nič takega v EU izdaji, kar bi me privlačilo. Dejansko.

Še dobro, da sem potegnil dol OOT.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Jasno se tudi jaz strinjam, še posebej kar se tiče Papirkota, ki sem ga že veselo pričakoval, nato pa izvedel, da v Evropo pride ? nekoč. Edino to me moti, da nikoli noben ne omeni Raymanovih Veselih Zajčkov. Saj vem, da obstaja za vse mogoče konzole, a jaz sem si ga vseeno kupil za Wii (za 9k tastarih na ChoicesUK, je itak cenejši naslov). Igra je prav zaradi kontrol super duper, še posebej tračniško-streljaške stopnje. Pa multiplayer je tudi fora. Sicer pa imam Wiija dva meseca, pred kratkim sem se zaposlil pa sem si ga kupil za prvo plačo. Do sedaj nisem nikoli imel nobene Nintendove konzole, sem veselo fural PS2 in XBOX, pač zato, ker ni bilo dovolj denarja za vse skupaj. Za Wiija sem se pa odločil ravno zaradi tega, ker ignorira vse to HD sranje. Čeprav zdaj, ko kmalu pride Ninja Gaiden Sigma, si bom pa itak takoj nabavil še PS3 in še eno hudo televizijo, se je že dovolj denarja nabralo (tudi XBOX sem si pred leti kupil izključno zaradi Ninja Gaidena, medtem ko mi je NG Black pa itak praktično najboljša igra vseh časov). Gre za to, da je meni Wii turbosuperkul mašina, ga nonstop nažigam in nobene druge konzole, odkar ga imam zadnja dva meseca. Vendar pač zaradi tega, ker mi je to prva N konzola in trenutno igram razne GC in VC zadeve, pa internet vsak dan uporabljam, kar se vidi iz večine mojih postov, da ni ČŽŠjev.

Hotel sem samo to povedati, kdor ima GC, mu je res Wii lahko krneki (zaenkrat), medtem ko je za ostale Wii čisto preveč vreden nakupa. Kar se pa tiče grafike, ravno sem obrnil pet let starega Super Mario Sunshina, pa se mi je grafika zdela prav lepa. Jasno, da ima Wii še rezerve, a to je še vedno neHD, kdor hoče grafiko, pa itak kupi PS3 ali 360.

Pa tudi VC ima čisto preveč legendarnih naslovov, tudi oldschool Nintendo fan lahko najde kaj "novega". Pogrešam edino še kakšen (Super) Metroid.

Edit: aja, še to, da se vidi, kaj sploh imam. Za Wii sem si kupil Raymana in Wariota. Za GC pa Sunshine, Pikmin, WindWakerja in SSBM. Twilight Princeske si ravno zato nisem zrihtal, ker bi rad prej še WindWakerja obrnil (še prej pa Okarino, ki sem si jo kupil za VC). Wario je pa obvezen nakup za Wii, edini res pokaže, kaj kontrole zmorejo, pa še super igra je.

Potegaman.jpg
Link to comment

js sm začel z wii sports pa play pa sta me obe igri navdušili nato pa sem nadaljeval z zeldo ( ki se mi je ni dalo naresti do konca ) in nato še COD3 in moram račt da so šplili zanimivi in da nekateri malce bolj slabo narejeni vendar nič zato, še posebej moram tu malo kritizirati COD 3 : med igro je grafika k**c ko pa pride do vmesnih filmčkov je pa grafika božanska in sem navdušen še posebej me pa zelo zelo jezi ker začne štekat ko ti vleti velik švabov :x .... js mislim da nintendotu ne gre slabo vendar si bo moral kmalu priboriti dobrih naslovov igre da ne bo ostal pozabljen in ničvreden drgač pa wii rula :rock:

Link to comment
  • vrhovni
js mislim da nintendotu ne gre slabo vendar si bo moral kmalu priboriti dobrih naslovov igre da ne bo ostal pozabljen in ničvreden drgač pa wii rula :rock:

Novodobni Shakespeare.

Ah, pomoje se za Wiija in softversko podporo ni bati, ker se z njim dogaja isto, kot se je sprva z DSom. Kupil sem ga kak mesec po izidu skupaj z Mariom 64 DS, ga delno preigral in pozabil nanj za par mesecev, ker ni bilo nič pametnega za igrati. Ene pol leta po izidu je izšel Kirby, prvi DSov naslov, ki je res prinesel nek nov način igranja in potem spet suša nekaj časa. Šele kakšno leto po izidu je potem DS doživel pravi softverski boom (tudi z Nintendove strani), s tem izjemno povišano prodajo in posledično ogromno podporo razvijalcev. Kam ga je to konec koncev pripeljalo, lahko vidimo vsi.

Enkrat med ali po letošnjem poletju se bo pomoje podobno zgodilo z Wiijem. Takrat bo Nintendo usekal z orenk ofenzivo (SMG in MP3, med drugim) verjetno tudi marsikateri 3rd party razvijalec in pomoje se bo šele takrat pokazalo, kaj vse Wii ponuja. Koliko od tega bodo uspeli zabloditi pri NOE, je pa druga zgodba .. muttering.gif

Link to comment

Jaz predvsem kritiziram na racun suse ustvarjene iz strani Nintendo of Europe. Prevajalce imajo zgleda, da resnicno slabe, saj verjetno dlje kot mesec dni za prevesti Paper Maria ne rabi noben normalni clovek. Glede na to, da si predstavljam, da imajo dostop ze tekom samega razvoja igre, pa je zamuda se toliko bolj nerazumljiva.

A je tako tezko, dobiti zanesljive prevajalce iz vseh vecjih evropskih drzav?

Link to comment

glede prevajanja: kaj za vraga imajo za prevajat. iz amerikanščine v angleščino :no_no: vem, tu so nemčija, italija, francija... ampak to je brezveze.

kar je nedopustno je to, da igre kot so excite truck, tony hawk, wii sports nimajo internetnega multiplayerja. zato samo upam (in predvidevam), da bo novi metroid tako sekal preko neta da bo Halo 3 zgledal kot vrtec. (ne me flejmat xboxaši :tepen: )

ratt-logo.gif
Link to comment

Mislim, da cel Nintendo Evropo zanalašč mal, oz. kr fajn zajebava. V bistvu nas celotna Japonska Gamerska scena zajebava.

Pa zakaj moremo vedno dobit vsako konzolo, al pa igro, pa tut igrco zadnji (pustimo Avstralijo ob strani, sicer pa tudi ta kontinent dobi skoraj vse stvari pred Evropo). Kaj smo tak fejst odzadi za razvitim svetom, al kaj? Pa lahk bi nam vsej te prvo angleško verzijo dali- mislim :doh: - ne pa da morem čakat na multi-language igro, kjer itak nikol ne bom izbral neke Francoščine, al pa Nemščine, ampak bom izbral Angleščino. Naj Nemci, Francozi,... čakajo, če že morejo, ne pa mi! Joj, mogoč se pa Wii ne prodaja dobro?

System sales

Region..............Units sold...................................First available

North America...2,342,880+ as of April 7, 2007.....November 19, 2006

Japan...............2,167,982 as of April 22, 2007......December 2, 2006

Europe.............2,000,000+ as of April 13, 2007....December 8, 2006

Australia/New Zealand.. 80,000 / 6,000 as of March 31, 2007..December 7, 2006

vir: http://en.wikipedia.org/wiki/Wii#System_saleshttp://en.wikipedia.org/wiki/Wii#System_sales

Hmm..... Kolk js vidim, Evropa ne zaostaja prav velik. Sploh pa, če gledamo odmerjen čas, v katerem se je prodaja Wii-ja merila, po premisleku ugotovimo, da obstaja celo zelo velika možnost, da se v Evropi Wii najbolje prodaja, sploh mi diši tisti +. Kot, da bi hotli Japonci zanalašč poskrbet, da ja ne bi bla Evropa pred njimi. :annoyed:

Sicer sem se pa že v Wii temi razpisal, tako da ne bom še enkrat.

Nintendo you are losing me..... Don't lose me!

@zadnji trije posti;

@MaTiCeK, TheMan, č.u.k.: Se strinjam.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.