Skoči na vsebino

Tomb Raider (2013)


Priporočene objave

  • vrhovni
Definitive Edicija igre za PS4 in Xbox One bo "tekla" pri 30FPS v 1080p.

Govori, da bi naj obe konzoli dosegali minimalno 30FPS, medtem ko bi naj povprečno bil večji framerate na PS4:

Verified sources close to Rocket Chainsaw have detailed performance and rendering quality of both the Xbox One and PlayStation builds of Tomb Raider: Definitive Edition. And for that we’re thankful. So here it is!

On average:

PlayStation 4 = 60 fps

Xbox One = 30 fps

Yes, the PlayStation 4 build is, on average, twice the framerate of the Xbox One build. Both builds are rendering at native 1080p resolution, and generally look the same in graphical effects (though some minor differences may apply). Performance is a different matter. Both feature unlocked framerates, meaning framerate fluctuates between higher and lower values. The Xbox One build can technically reach around 45 fps, though this performance is generally only achieved during the most empty, simplest environments. For most of your play, and during action scenes, the Xbox One build will sit on around 30 fps. On the other hand, the PlayStation 4 build will attempt to hit 60 fps as often as possible, and does a pretty good job of doing so, but does have slight dips under 60 fps during certain scenarios.

So there it is. Both 1080p. PlayStation 4 = ~60fps average. Xbox One = ~30fps average. Take with a grain of salt if you’d like, but we’ve confirmed it on our end, and confirmation for the rest of the world is only a week away.

PS4 verzija bo torej boljša izbira.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 1 year later...
  • vrhovni

8,5 milijonov prodanih izvodov!

Tomb Raider's 2013 reboot has sold 8.5m copies, making it the most successful game in the entire franchise.

Of course, this is also taking into account Tomb Raider's 2014 Definitive Edition on Xbox One and PS4.

Upon its March 2013 release, Tomb Raider sold 3.4m copies in a month, which also set a record for the series, but fell halfway shy of what Square Enix thought it would do.

It eventually reached profitability by the end of 2013.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 5 years later...
  • vrhovni

Od novembra 2017(!), je bilo prodanih več kot 11 milijonov kopij! Po lastnem preigranju, bi rekel da več kot zasluženo! 😁

 

Igra je meni bila res super! Sem bil resnično pozitivno presenečen. Pričakoval sem precej manj, na koncu pa dobil precej več. Še posebej je impresivno, da gre v prvi vrsti za PS3/X360 igro in na PS4 bi rekel da jo starost oz. osnovna zasnova iz prejšnje generacije nič ne daje.

Izpostavil bi level dizjan, ki je meni eden najboljših kadarkoli. Bi rekel da je kar razred za sebe in prekosi Uncharted serijo v tem pogledu. Res fantastično narejeno prepletanje starih in novih delov mape! Ko dobiš upgrejd pripomočka/orožja, lahko z lahkoto prideš do že prej prehodene mape in odpreš nove prehode, ter počistiš level ali odkriješ nove predele. Da se ne ponavlja vse skupaj, so določena okolja vezana na evente, ki spremenijo level, kar popestri, da ne hodiš ves čas po istem terenu. Igra je sicer linearna, kar je meni super, ampak zaradi tega level dizajna kar dobi open world občutek. Lahko pogosto vidiš da nekaj je še višje oz. dalje, ampak do tja še ne moreš priti. Moraš počakati, da te igra skozi zgodbo odpelje tja.

Všeč mi je tudi preprostost igre. Nobenih globokih RPG elementov in ostale navlake, da bi igro umetno naredili daljšo ali bolj kompleksno. Enostavno in dobro narejeno, kar mi je ponovno všeč. Orožja in pripomočke upgrejšan s "salvage" valuto, ki jo pobiraš. Simpl in deluje. Niti malo me ni motilo, da je lok prevzel vlogo glavnega orožja, namesto pištole oz. bolje rečeno dveh pištol (konec jim naredi lep homage!). Mehanika loka je po moje narejena v nulo. Brez pripomb. Ostala orožja dopolnjujejo lok in poskrbijo za bolj direktni pristop, kjer z lahkoto prerešetaš vse kar se premika. Lok ostaja moja najljubša izbira in omogoča tudi precej stealth igranja, čeprav ponavadi nisem zanj. Ampak v tej igri mi paše. Ko je vse skupaj resno, pa tako uporabiš ognjene puščice ali pa preklopiš v rambo mode z ostalim orožjem. 😁

Sama zgodba mi je bila všeč. Prepletanje mističnosti z realnostjo mi je super! Japonska osnova je super in poskrbi zraven arhitekture, tudi za všečno glasbo v ozadju z njihovimi gongi. Kar mi ni všeč so bili določeni res čudno izpeljani dogodki v zgodbi, ki bi naj naredili nek vtis name. Na primer na začetku Lara doživi svoj prvi uboj z orožjem, ki je ful dramatično narejen, nakar 5 min kasneje pokolje par 10 ljudi brez kakšnega pomisleka, skozi celo igro pa itak par 100. Enostavno pač takšni prizori ne dobijo neke težnje in izpadejo neumni, če nato zgodba ne stoji za njimi. Isto je kasneje tudi dodan mini love story, ki izpade naravnost komično in bi bilo bolje, da bi ga izpustili, kot pa da ga na silo tlačijo noter. Enostavno ne paše in je viška.

In potem moja največja čudna odločitev kar se tiče zgodbe... Zakaj za vraga so grobnice/uganke opcijske?!? Zakaj jih niso zapakirali v samo zgodbo? To mi res ni jasno zakaj takšna odločitev in je čudna. Grobnice so ene najboljših zadev v igri, naredijo pa jih opcijske. In konec koncev je naslov igre Tomb Raider in ne Optional Tomb Raiding. Želel bi si tudi večjih, kompleksnejših grobnic. So preenostavne in majhne, ampak ok, so to težavo popravili v nadaljevanju.

 

Če potegnem črto, zelo dobra Uncharted konkurenca! Le določene čudne poteze v zgodbi in odločitve glede postranskosti grobnic, jo postavita v mojih očeh stopničko nižje. Sicer pa sedi 5!

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.