Skoči na vsebino

PSP-290 gps


LaMike

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem skupaj!

Kupil sem originalni gps sprejemnik za psp ( PSP-290). Cena je nekje takšna;

Cena: $39 sprejemnik +$24 poštnina ( Hong-Kong)

Končna cena ( sprejemnik+poštnina+carina+posredovanje) €65 ( Maribor)

Carinska stopnja je 3,7% crednosti (€1,91).

DDV je 20.00% ( mislim, da je to dokaj jasno) in je €10,69.

Ostanek je pa poštnina od pošte do doma.

Za sprejemnik ni nobenega uradnega softweara. Kar pomeni, da mora biti vaš psp homebrew compatibilen.

Jaz uporabljam Map This! v.0.4.99 program in pa FW 3.40 oe-a.

Moja ocena; 4 od 5

Zakaj? Ker zaenkrat GMDL zraven mape iz google map ne potegne GeoData-e, kar pomeni, da ne morete določiti pot od-do. GeoDate pa ne potegne zraven, ker je EU odločila, da ostaja zaenkrat zaklenjena za javnost. Hrvaške še nisem sprobal! Sicer pa za ta denar dobite veliko!!

Vodenje je ob lepem vremenu natančno, ob oblakih manj natančno ( od 5 do 10m mimo). Ni velike razlike od kakšnega Garmina nuvi 300-350 ( slednjega sem tudi testiral).

Probati še ga moram na velike razdalje, da vidim če "šteka". <-- Ala Garmin

Slikice pa video pa upam, da kmalu sledijo ( ko dobim nazaj fotoapart :sweat: ) :beer:

Link to comment
  • Odgovorov 127
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Top debaterji

Delujejo. Potegneš jih iz google map z GMDL. Potegneš pa tisti del mape, ki te zanima. Lahko tudi celotno Slovenijo ampak rabiš prostora na kartici.

Jaz sem potegnil celoten Maribor, brez geodate in zasede 20MB. To niti ni tako veliko če se ne motim.

Drugače, pa sem mel več problemov z Map This! :tepen: ampak sedaj dela :hyper:

Link to comment

Da. GDML je orodje s katerim preprosto potegneš mapo iz interneta. Zelo preprosta zadeva.

Lahko pa vlečeš mape iz Googla, Yahooja, Msn pa še nekaterih.

Mape pa mislim, da so v bit formatu ( sodeč po besedah Daniske, avtorja Map this!-a).

Gledal sem adria route mape ampak nimam ideje kako jih konvertat v format podoben temu.

Ime fajla pa je GPSFS. Drugače ti pa ta program tudi prav pride, če želiš te mape imeti na Garminu pa teh zadevah. Mislim, da delujejo nisem pa preizkusil.

Je pa GDML zastonj ( zaenkrat :ihih: )

Jutri pa sledijo še slikice in video, ampak mi naj nekdo pove sistem kako jih dodam :mirror:

Link to comment

Lep pozdrav še 2ič :beer:

Evo zdaj pa je na vrsti še video;

Sicer je kvaliteta malo slabša ampak bistvo se vidi :lol:

Kupil sem ga pa na ebay.com od gamer-start prodajalca. Prideš pa do njega tako, da greš na www.ebay.com napišeš v iskalnik psp gps. Potem pa poišči sledeče; P8 New OFFICAL SONY PSP GPS Receiver PSP-290 pa boš na njega naletel.

Jaz sem čakal na sprejemnik 7 dni plus 2 dni carina pa dobil sem original zapakirano. Tak, da jaz tega tipa priporočam.

Link to comment

Zaenkrat še ne gre geodate potegnit iz google map-a, kar pomeni, da ne moreš poiskati naslovov in da za enkrat še ni zmožen navigirat :eviltongue:

Upajmo, da bo komu uspelo garmin mape konvertirat ( o tem se menijo na daniskinem forumu). :crossfingers:

Drugač pa zaenkrat lahko spremljaš kje se voziš, kar je meni dovolj ker sem nabavil to bolj kot ne iz radovednosti :beer:

Link to comment

Skoda. Za Slovenijo razen Garmina namrec noben nima dobrih map. iGo ima menda primerljivo dobre, a nimam Pocket PCja, da bi to na njem gonil.

Sam uporabljam Nokia N73 in Nokijine zastojnske mape ter bluetooth GPS masinco. Lihtako pa ne podpira navigacije po Sloveniji, tako, da jo uporabljam bolj za finto kot za res.

Mocno upam, da se bo Tom Tom zganil in naredil mape za Slovenijo, saj njihov program deluje na skoraj vseh mobilnih platformah (PPC, Palm, Symbian).

Komaj cakam. :disbelief:

Link to comment

Na deniskinem forumu so meli temo na to kako konvertirat Garmin mape v format primern za Map This. Ampak še ni neke pametne ideje... :crybaby:

Deniska je pa sam reko, da je to EU kriva, ker ne želi sprosti GeoDate. Da jo drugače Japonci, USA, Kitajska pa ostali majo... :eviltongue:

Jaz sem pa bolj iz radovednosti kupil to zadevo, ker se mi niti tak draga ni zdela. Mi je pa malo škoda dnara za telefon ali pa kaki garmin, ki bi me koštal €200-300. :beer:

Link to comment

Se popolnoma strinjam. A telefon sem kupil itak iz navdusenosti nad telefonom, tako, da me je vseskupaj stalo le za tisti GPS sprejemnik. Mape so pravtako zastojn pri Nokiji, saj kasirajo le navigacijo in to na vec razlicnih nacinov. Se mi zdi kar posrecena zadeva.

Vsekakor pa je vseskupaj dalec od lepote PSPjevega zaslona, vsaj kar se velikosti tice in mislim, da je PSP kot nalasc za taksne zadeve. Res me zanima, kdaj, ce sploh bo Sony tudi v EU izdal GPS paket in kaksna bo pokritost nasih krajev (dvomim, da bo Slo zajeta - BoFex preseneti nas!).

Link to comment

Lep pozdrav!

Še en update. Danes sem preizkusil še gps program Maplus. Sicer nisem imel veliko časa, ampak, na kratko: Je v japonščini :doh: ne razumem ničesar, mape so pred naložene ( enako kot na navigacijski napravi, ki jo kupite) v tem primeru tokyo :doh: . Je pa sam program zmožen voditi in kazati pot. Ima tudi možnost izrisa poti :china:

Bodoči plan: Razpakirati iso file pa spremeniti karto iz tokyo na Slovenia ( velikost je nekje ista :lol: ). Naslednji stage je poklicat kolegico, da naredi kratek prevod ( sicer ko enkrat zaženeš zadevo je dokaj jasna ker maš slikice polek).

Ja pa upam, da bo pri menjavi karte možno vnesti Garminove karte ali pa Adrija route bi blo perfekto :ihih: ,tisto kar pa še bol upam pa je to, da bodo delale, ker se zna zgoditi, da ne bodo sploh delale ali pa da jih bo možno zalaufat, pa bodo kordinate zj :fiufiu: .

No v glavnem sporočim napredek ali nenapredek :china:

Link to comment

Točno tako kot si reko. Na umd-ju ga prodajajo kot originalni software za gps od sonyja.

Škoda, da ni v angleščini, drugače pa upam, da mi čim prej uspe spremeniti mape pa jezik.

Map this! ima funkcijo gps-a samo pri nas zaenkrat ni zmožen, ker karte downloadane iz googla ne vsebujejo geodate potrebne za vodenje ( politika EU).

No je pa ena druga možnost tukaj. Preden downloadaš mapo, v gmdl nastaviš pot od kod do kod bi rad potoval on poišče adreso in izriše pot. No potem ko downloadaš mapo, pa mapthis! razume to, kot vir geodate in te vodi. Je pa spet to za tiste, ko se jim, da delat ali pa ne potujejo veliko, ker moraš vsako pot posebaj vpisat in downloadat mapo z temi podatki. Mislim, pa da ne gre samo podatkov posebaj downloadat. Sicer pa večjo kartico ko maš več map gre gor, ker lahko v mapthis zbiraš mapo. :beer:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.