Skoči na vsebino

Težava z internetno povezavo-Ps3


Priporočene objave

lp

Ima eno težavo ki je ne znam rešit.Upam da mi lahko kdo pomaga.V glavnem-imel sem svoj ps3 ki ga je skurilo(strela udarila),in potem sem kupil rabljenega.Nisem ga kupil od neznane osebe ampak v trgovini Playgame.Vse bi moralo delat kot treba a ne dela.Že na mojem prejšnjem ps3-ju sem imel povezan internet in je vse delalo kot treba.Razen včasih je malo zafrkavalo kot da ni bilo kontakta na konektorjih.No zdaj pa sem hotel na tega rabljenega priklopit internet a ne dela!Vse sem poskusil ampak mi napiše :The attempt to obtain an IP adress timed out.

Kaj je narobe?Konzola sama kriva,kabel od interneta?

Hvala!

Link to comment

T pomeni, da konzola ne prejme Ip naslova od DHCP strežnika, če ti ej skurilo PS3, ti je morda še kaj drugega, poiskusi na isti kabel priklopiti kako drugo napravo npr. PC. Pomembno je tudi kako imaš nastavlčjen router, lahko imaš npr. vklopljen DHCP in IP-je vezane na MAc naslove, potem ti delajo samo tiste naprave za katere imaš vnešeno MAC addresso v routerju (jaz imam npr. tako, da se mi na WI-fi malo težje švercajo...), lahko imaš dhcp izkopljen in moraš adresso vnesti...

BessieSABU.png

Link to comment

Ps3 ki je skurjen sploh ne dela.Imam težave z tem ps3-jem ki sem ga zdaj kupil.Sicer imam dva kabla za internet.Enega za ps3 in enega za siol.Tisti za ps3 mi sploh ne dela mi IP naslova sploh ne kaže oni za siol sem priklopil pa mi ravno tako ne dela,vendar pa vsaj IP naslov napiše ko grem pogledat pod settings.Ti mogoče to kaj več pomaga?

Link to comment

Vidim da delam cel kup napač, vmes kuham kosilo ;) ...

Najlažje je da pokličeš na Siol, če prav razumem imaš Siolov router, en kabel je za TV en za internet, če prav vem so imeli, vsaj včasih, IP-je zaklenjene na MAC naslov, tako, da si lahko gor priklopil samo eno napravo oz. si dal gor router in spejkal mac naslov...

Lažje bo, če napišeš točno katere vse naprave imaš in kak internet dostop, se pravi od zidu dalje...

BessieSABU.png

Link to comment
Ps3 ki je skurjen sploh ne dela.Imam težave z tem ps3-jem ki sem ga zdaj kupil.Sicer imam dva kabla za internet.Enega za ps3 in enega za siol.Tisti za ps3 mi sploh ne dela mi IP naslova sploh ne kaže oni za siol sem priklopil pa mi ravno tako ne dela,vendar pa vsaj IP naslov napiše ko grem pogledat pod settings.Ti mogoče to kaj več pomaga?

Kaj imaš zdej sploh dostop do interneta, od kr ti je skurlo ps3?. Ko si rekel da imaš dva kabla in da oba ne delata. Možno je, da ti je skurlo modem. Zdej povej če ti sam na ps3 ne dela net ali tudi na pc.

MannyPacman888.png

MannyPacman888.png

Link to comment

To nam je skurlo že 2 meseca nazaj.Ta ps3 sem pa komaj zdaj kupil.V glavnem imam ps3 ob televiziji zato sta tam dva kabla.Eden za komunikator od tvja(siol kot sem že rekel) ter en kabel za povezavo z internetom za ps3.tisti kabel za ps3 mi ne dela ker je zgleda slab kontakt žičk.Tako sem poskusil priklopit za ps3 tistega ki je za komunikator za tv.Tistemu napiše IP naslov vendar mi vseeno napiše:The attempt to obtain an IP adress timed out., ko grem pod test conection.

Link to comment

Siol je vcasih imel na ruterju doloceno na katerem portu kaj deluje... Mogoce je tudi v tvojem primeru tako in internet ne dela na kablu od komunikatorja... Prikljuci ta kabel na ruterju v port, kjer je kabel za pc in nato poskusi internet na PSu. Upam da sem dovolj jasno napisal kaj je potrebno naredit :)

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment

No sem rešil težavo(delno sicer)----->Phantom mi je sicer najbolj pomagal ker je ugotovil kaj je narobe.Kabel je bil na kanalu 3 za katerega smo imeli naštimano kot za TV.Zato ni delalo.Čudno se mi le zdi da je na ta starem PS3-ju delalo.No samo še konektorje zamenjam ker tile ki so zdaj gor niso žičke po standardih pa tudi malo bolj kavbojsko so noter dane.hehe

Link to comment

Glavno da se je rešilo in da je vse vredu s PS3 :) Drugače pa mislim, da če imaš dostop do administracije ruterja, bi moral tam imet tudi opcijo, da si sam nastaviš kaj boš imel na katerem portu (VoIP, TV, Internet). No vsaj pri teh "novejših" mislim, da si lahko sam spremeniš. Eni pa mislim da so imeli to fiksno nastavljeno... O tem nisem prepričan, ampak se mi zdi da je nekaj takšnega :P

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.