Skoči na vsebino

filmi in napovedniki


MannyPacman

Priporočene objave

  • N7

@matej1990 jaz samo trdim, kaj meni film ni. prav tako nikogar ne prepričujem ali posiljujem, enostavno se mi zdi po svoje zabavno izražat nek kontra rezultat, ker tako pač je v življenju. seveda si lahko misliš svoje, da sem nepozoren ali da ne vem o čem pišem in ostale oslarije. zelo vem kaj je osrednja nit likov in zato tudi preziram tak plehak način drame in katarze. ker je vedno ista pesem. v lik vlagajo desetletje, potem ga čez noč fentajo na nek herojsko posiljen način, ki ima vse prej kot neko "naravno marelovsko ozadje". money talk! 

 

ampak vse to mene ne prepriča. kot človek sem zelo emocionalen in z včasih celo preveč razvito empatijo, kar pomeni kvečjemu, da sem zato zahtevnejši gledalec. in ja, priznam. apriori nastopam kritično do vsega, kar producira množično histerijo, ker razumem globji tok. to jemljem kot zdravo in dobro. tu pa tam tudi sam podležem, starejši kot sem, redkeje se to zgodi.

 

imam svoja prepričanja, ki presegajo plehka sporočila zadnje dekade filmske industrije. če moraš razčefukat pol vesolja dobesedno na silo, da predstaviš nekaj kar je kvazi nad-epsko in to potem narišeš / sprogramiraš na dotični način bom vedno zehal in vihal nos. to meni ne ustreza. če sem za ruljo zato beden nepoznavalec, tudi prav. zato se v bolj zahtevne debate tudi ne spuščam. meni se naježi koža ob filmih, ki jih večina ne razume in ki premorejo več intelekta. verjetno na prste ene roke lahko preštejem take filme, ki se po današnjih standardih štejejo kot blockbuster. 

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ja sej vem. Pač vsak ima svoj pogled na film.

Če si mislil da bo ta vseboval neke globje pomene in bil sila drugačen od vseh prejšnjih Marvel filmov izpred 10 let, potem si že v štartu naredil veliko napako s pričakovanji. :)

Ti ves čas poizkušaš primerjat te filme z drugimi žanri. Kar se tiče superhero filmov je Marvel No. 1 z lahkoto. Obstajajo drugi filmi, ki so boljši? Ja, ampak niso superhero filmi. Marvel je pač naredit ta žaner izredno popularen, ker za razliko od drugih, dejansko zna narediti dober superhero film. DC je imel svoj svetel trenutek z Nolanovim batmanom.

Sej sem tudi sam zapisal, da to ni Marvelov najboljši film. Meni so Winter soldier, Ragnarock, Dr. Strange z lahkoto boljši.

 

Se pa priporočam za kakšen seznam filmov, ki so tebi všeč. Mogoče sem pa že pogledal kakšnega.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Ma ne. Potem bi bil res zahojen, če bi šel primerjat Odisejo z Marvelom 😄 

Meni favs npr:

- nolanova trilogija Batman - remek delo

- supermanov Man of Steel, najboljši superman ever-ever ❤️

- Hulk z Ericom Bano, čeprav ma nižji rejting kot z Nortonom, tudi slednji sicer ni slab...

- prvi Deadpool me je dobil nepripravljenega, jočem od smeha poleg. drugi del so jasno zajebal, kar je bilo pričakovano

- Wolverine topšit

- celotna X-Men sago smo buljili kolektivno in s pričakovanjem, čeprav so pričakovano zaključili

 

To je z glave. Nisem zdej nek hejter sam zato, ker bi rad bil. Ne morem se znebit občutka, iz že navedenih razlogov, da je bil film ali zadnjih nekaj iz Marvelovega vesolja, bolj delan za denar kot za srce. Kar pa ne pomeni, da ne najde svojih privržencev. Od take epske histerije bi pričakoval precej več. Recimo, prvi trije fimi s seznama imajo tisto noto, ki mi ustreza. Seveda so Man of Steel na koncu malo zajebal s pretiranim razčefukom ampak imajo globino lika. Pa Kevina Costnerja so dal za fotra. Itak uspeh... No, to je meni všeč. 👍

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...
  • 4 tednov kasneje...
  • vrhovni

Včeraj pogledal Spider-man: far from home

Za moje pojme daleč boljši film od prvega dela. Bolj zanimiva zgodba, več boljše komedije in zelo dobro narejeni efekti. Nimam niti kaj za potožiti čez film, tako kot sem lahko letos pri Cpt. Marvel in Endgame. Res kar perfect superhero komedija. Sem bil super pozitivno presenečen ob gledanju.

Celo Marvelu več ne zamerim s Fury "kvarniki" v trailerju, ker ima sam film kar lepa presenečenja, ki jih ni v napovedniku.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Ne. Pri Breaking Bad je imel Netflix prste vmes (mislim da zakupljene pravice za predvajanje), zato je bila celotna serija tako hitro tudi na Netflixu. Tudi spin-off Better call Saul je zato vedno takoj bil tudi na Netflixu.

No, pri tem filmu pa kot kaže je celotna zadeva čisto od Netflixa.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

jest sem prepričan, da bo to top film. ga čakam.

vleče na nolanov pristop, ki je za moje pojme posnel najboljšo super-hero trilogijo vseh časov.

 

poleg tega mislim, da bo joaquin phoenix presegel celo heath ledgerja. no, potencial za fukiča ima na ksihtu dovolj. psihiče pa tudi zna igrat. komaj čakam.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Jaz za Jokerja še nisem prepričan, če ga bom šel gledat. Me je sprva kar vleklo v kino, zdaj pa ne toliko. Bom videl, premiere najbrž ne bom šel gledat. Kaneje pa mogoče.

Za SW nisem gledal 7 in 8 epizode, ampak glede na videno ju bom pogledal in si ogledal zaključek na predpremieri. 

Rey me je premamila s to sceno z rdečim mečem in pogledom. 😁

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Ampak potem moraš čakati na izid filma, kar traja... Dolgo. To je zame največji minus (+ druženje pred in debata po filmu).

V kinu bi pa takoj prepovedal kokice in predvsem čipse. 😀

 

Kar se Jokerja tiče, se popolnoma strinjam s tem opažanjem Nolanovega pristopa. Deluje precej temačen film, kar mi je zelo všeč. In Joaquin je odličen igralec. Že samo po trailerjih se vidi da se je dobro prelevil v osebo primerno za beli jopič.

Upam da trailerji ne pokažejo vseh dobrih scen, tako kot se je to zgodilo pri Suicide Squad in je nato film bil prazen.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.