Skoči na vsebino

filmi in napovedniki


MannyPacman

Priporočene objave

  • 2 tednov kasneje...
  • N7

https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-tv/martin-scorsese-marvelovi-spektakli-niso-pravi-filmi/501406

 

potem se pa ljudje zgrazajo ob vfx efektih v ircu. folk res nima kompasa. 🤣

scorsese lepo in z obcutkom pojasni, kaj manjka marvelovim. jest sem bil mogoce prevec agresiven pri negiranju te superhero dekade.

 

zelo dober primer iz dnevne sobe. od kar imam nov sound sistem je zvocni razpon, sploh v passtru tehniki odbit. privzdiguje celo bajto.

zanalasc smo sli gledat spiderman homecomming v 4k hdr in dol y atmosu. zvok nenormalno dober. ampak hej... ni in ni konca razbijanju, grmenju, eksplozijah... postane bolece, neprijetno, motece. kaj je narobe z zvocno kuliso? aja, scenarij...

 

naslednji test je bil v fullhd in dolby atmosu, interstellar. eden boljsih sci-fi zadnjega casa. zvok?

ko je zvok nazgal, s klasicno glasbeno in emotivno kuliso, so sle kocine ne samo pokonci ampak okoli roke. 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Joker je enostavno obvezen za ogled!

Verjetno je to kar best origin stripovski film?!

 

Igranje je res vrhunsko in si zasluži vsaj nominacijo, če že ne nagrade. Brez tako dobrega igranja ne bi bil film pol tako dober.

Že samo smeh, ti dvigne kocine pokonci. Res pravi psiho smeh v katerem slišiš da nekaj ni ok. V NULO za Jokerja! In hvala režiserju, da ni uporabil ta smeh samo enkrat, ampak ga je konkretno veliko v filmu. Enostavno bi ga bilo škoda slišati samo 1x. 😃

Potem telesno je igralec v nulo izvedel gibe. Kako hodi, kako odreagira ob različnih dogodkih,... in kako skozi film "raste" Joker. Na obrazu mu enostavno občutiš temne emocije iza nasmeška. Res super odigrano in posneto!

 

Todd Phillips je režiser (Hangover, Due Date, War Dogs). Sem bil presenečen, da je ustvaril tako dober temačen film. Odličen prehod iz komedij v triler!

Ene par kadrov v filmu je precej hudih, ki se ti vtisnejo v spomin. Še posebej dober je na koncu kader s hodnikom. Brez dialoga, ker ni potreben. Hudo minimalističen, ampak pove ogromno!

Kar je kul je to, da v filmu ni balasta. Enostavno je res premišljeno narejen scenarij.

Edino kar me je zmotilo je časovna umestitev glede na določene dogodke.

Spoiler

V filmu je tudi Bruce Wayne, ki bi rekel, da je edini višek. Ampak to le zato, ker je predstavljen kot recimo 7 letni deček in ne kot že starejši. Problem vidim v tem, ker Joker ne skriva let in mu jih gladko dodeliš vsaj 40. Vedno sta bila Joker in Batman v moji glavi stara nekje enako. Tukaj pa je sedaj tako velika starostna razlika med njima. Ko bo Wayne postal Batman, bo Joker že v penziji. 😁 To je edino kar me je zmotilo. Ampak ok, potem bi morali tudi izpustiti ven umor Wayne staršev, kar ne bi tako lepo navezalo Joker-Batman sovraštva. Tako da edina rešitev bi bila mlajši igralec ali de-aging tehnologija. Ampak glede na to kako dobro igra Phoenix je tako kot je čisto kul. In v filmu tudi ni nekih efektov, tako da je super da niso šli v de-aging, ki vseeno pusti za seboj umetni občutek. Dokaz je Gemini man, kjer takoj vidiš kateri je pravi Will Smith in kateri umetni. 😁

Kar prinese filmu svežino je tudi to, da ni v filmu nekih posebnih efektov. Vse je tako realistično narejeno. Nobenega digitalnega Joker makeupa, akcijski prizori (so redki!) so nenapihnjeni in čisto realno izvedeni. Osvežitev napram Marvelu. 😁

In film lepo enakomerno stopnjuje dogajanje brez nekih ekstremov. Brez nekih hudimi samo akcijskimi prizori in nato emocionalnimi umiritvami. Ves čas je lepo stopnjevanje in lepa kombinacija obojega.

  • dobra (+1) 1
  • za (+1) 1

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • N7

pogledal Johna Wicka 3. ja kaj nej rečem. fental so super film. spet pretiravanja do neba. eh. saj ne rečem, tehnično gledano so strelske kate vrhunske, čeprav tud John Wick ne seže do kolen Christianu Balu iz Equilibriuma. skratka, dolgčas v filmu. zakwaj to delajo mi ni jasno. folk pa čist blesav. eh. 🙄

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Meni je John Wick že od vsega začetka bil čisto pretiravanje. Praktično te ves čas bombardirajo s to pretirano akcijo. Kar je dobro je to, da je koreografija super narejena in posneta. Vsake toliko imajo res takšne poteze z reloadi/usmrtitvami, da samo debelo gledaš. 😁 Sama zgodba je pa meh. Pač toliko da lahko povežejo te akcijske kadre med seboj.

Nisem pa še gledal tretjega dela.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.