Skoči na vsebino

filmi in napovedniki


MannyPacman

Priporočene objave

  • vrhovni
pred 12 urami, matej1990 pravi:

Kaj pa vem. Meni se je ta mala sprememba z Anakinom zdela kul (@3:20):

Jst sem pa lih ob tem mal bruhal ...

 

Na splošno se izogibam vsem kasneje dodanim zadevam in mam lepo zloadane Despecialized edicije, ki so fenomenalne, kar se tega tiče. Prequeli so mi pa tudi povečini odveč ...

Link to comment
  • vrhovni
pred 10 urami, Anduril pravi:

Jst sem pa lih ob tem mal bruhal ...

 

Na splošno se izogibam vsem kasneje dodanim zadevam in mam lepo zloadane Despecialized edicije, ki so fenomenalne, kar se tega tiče. Prequeli so mi pa tudi povečini odveč ...

Meni je pa smešno, ko v originalu na koncu kar eno pojavo vstavijo, ki je nikoli v celotni originalni trilogiji nisi videl in on je zdaj kao Anakin... V prequelih pa ti točno pokažejo kako zgleda Anakin pred "dark side izgledom". Ok, če nisi nikoli gledal prequela, potem je ta poteza razumljiva in smiselna. Ampak roko nas srce, vsak pogleda prequel trilogijo. :)

Po moje je prequel zelo dobra dopolnitev k prvotni trojici filmov. Ja, res je da je preveč CGI zadev in da je še posebej prvi del za zgodbo dokaj nepomemben (čeprav spet ne čisto). No, kljub temu sta še posebej drugi in tretji del odlična s prikazom vrnitve in vzpona temne strani. Z določenimi detajli in razlagami naravnost fantastično zapolnjujeta zgodbo originalne trilogije: kako so nastali stormtrooperji in zakaj ni "roger, roger" vojakov v originalni trilogiji, kako je začel Boba Fett, od kod sta se vzela R2-D2 in C-3PO,... Tega je na kupe. Vsi ti mali detajli, ki upravičijo in naredijo še večji smisel prvotnih filmov. Zakaj tako sovraštvo do te nove trilogije mi ni bilo nikoli jasno...

 

pred 10 urami, Bartala pravi:

Ker rabiš doktorat, preden se sploh prvič lotiš gledanja filma :D

Če se potrudiš, lahko iz vsega narediš doktorat. :lol: Idi gledat klasično tako kot je celotna saga zasnovana, lepo po epizodah: 1,2,3,4,5,6 in danes (!) 7!

SW.gif.73dd0bf70a45f940778141c5c0f77731.

 

Me zelo zanima kako bodo začeli novo trilogijo. Kako bodo povezani Finn, Rey in Kylo Ren k originalni zgodbi in njihov origin. Itak nisem nič raziskoval po spletu, tako da čisto brez predsodkov pogledam film. :cheerful:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Zakaj bi Vader postal pre-dark-side Anakin, ko umre? S tem samo izničijo pomen Vaderjeve spreobrnitve pred smrtjo. Vmes je pobijal nedolžne, teroriziral v imenu Emperorja in bil nasplošno izjemen pozitivec, pa se kljub temu uspe zavoljo Lukea spremenit. Kot star človek, ne kot mali pizdek z annoying kitko.

 

In zakaj so prequeli gnili? Jar Jar Binks, midichloriani, idiotski pompozni fajti, grozno zastavljen in odigran love story, liki brez kakršnekoli globine, osnovnošolske fore z glupimi droidi itd. Ja, uspeli so bolj ali manj razložiti vse zadeve iz originalne trilogije, pa še pri tem bi si lahko pomoje domislili mnogo boljših zgodb, kot to, kar smo dobili. Da ne omenjam R2D2ja z rocket thrusterji in podobnimi neumnostmi ...

 

Navedek

Idi gledat klasično tako kot je celotna saga zasnovana, lepo po epizodah: 1,2,3,4,5,6 in danes (!) 7!

 

Jst bi vsakemu svetoval, da jih gleda, kot so bili posneti, ne po vrsti. Zgubiš na zgodbi in začneš z daleč najbolj gnilim filmom celotne sage. Bruh.

Link to comment
  • vrhovni
pred 10 urami, Anduril pravi:

Zakaj bi Vader postal pre-dark-side Anakin, ko umre? S tem samo izničijo pomen Vaderjeve spreobrnitve pred smrtjo. Vmes je pobijal nedolžne, teroriziral v imenu Emperorja in bil nasplošno izjemen pozitivec, pa se kljub temu uspe zavoljo Lukea spremenit. Kot star človek, ne kot mali pizdek z annoying kitko.

 

In zakaj so prequeli gnili? Jar Jar Binks, midichloriani, idiotski pompozni fajti, grozno zastavljen in odigran love story, liki brez kakršnekoli globine, osnovnošolske fore z glupimi droidi itd. Ja, uspeli so bolj ali manj razložiti vse zadeve iz originalne trilogije, pa še pri tem bi si lahko pomoje domislili mnogo boljših zgodb, kot to, kar smo dobili. Da ne omenjam R2D2ja z rocket thrusterji in podobnimi neumnostmi ...

 

Jst bi vsakemu svetoval, da jih gleda, kot so bili posneti, ne po vrsti. Zgubiš na zgodbi in začneš z daleč najbolj gnilim filmom celotne sage. Bruh.

Te razumem, ampak se vseeno ne strinjam. Anakin je bil praktično ves čas dober (dokler ga ni začela prevzemati temna stran zaradi emocij, ki jih ni znal brzdati), medtem ko Vader ni bil nikoli dober. Vader je osrednji hudobnež v originalni trilogiji. Lord sith ima ves čas postransko vlogo, čeprav je Vaderjev nadrejeni. Vader je le na koncu silom razmerij dobil preblisk dobre odločitve, ampak takrat je bilo že prepozno zanj. Temna stran je terjala svoj davek, ki ga je plačal. Kaj naj zraven Yode in Obija postavijo Vaderja? Ne, ga ne smejo, ker ne paše zraven in ga tudi zato niso. Zato so ga kar po domače zmutili in postavili zraven raje random osebo, ki kao prikazuje starejšega Anakina. Meni je to totalno mimo. Nekako čudežno so mu izginile vse brazgotine na obrazu in sedaj kar naenkrat več ne rabi svoje maske za dihanje... aja, pa seveda da ne pozabim, prikazan je kot jedi. Ja seveda. Pred minuto je bil še grdi, grdi sith, sedaj pa je spet jedi in to samo zaradi tega majhnega prebliska. Ne, ko si enkrat na temni strani, ni več poti nazaj, to je tudi ves čas poudarjeno v zgodbi. Vaderju je na koncu sicer žal in spregleda svoje napačne odločitve, ampak takrat je že krepko prepozno. Annoying kitka gor ali dol, mlad Anakin z lahkoto veliko bolje sede v ta zadnji kader, kot pa Vader ali post-Vader. In če sem se že tako razpisal... Post-Vaderja sploh ne bi smeli mešati v ta kader z Yodo in Obijem, ker enostavno nima kaj delat tam. Uničijo vse kar je zgodba gradila skozi vseh 6 delov.

 

Vse te prequel zadeve, ki si jih naštel, lepo zaokrožuje zgodbo originalne trilogije in pojasnijo zadeve, ki so bile samo vstavljene in nikoli pojasnjene v originalih. Ali se bi jih dalo drugače in bolje naredit? Da, ampak potem bi potrebovali že več časa zanje. Tako pa so jih samo bežno pojasnili in nadaljevali glavno nit zgodbe, kar je po moje prav. Za poglobljene razlage obstaja splet in knjige.

 

Vrstni red je pa itak stvar okusa. Če ti niso všeč prequeli, potem je logično da mu svetuješ v tem vrstnem redu. Drugače pa a ni bolje da najprej pogledaš ta slabše dele in nato ta boljše? :P
Vseeno pa mislim da je za prvo gledanje še vedno najboljši ogled v epizodnem zaporedju, kljub določenim pomanjkljivostim.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Tarantino je pred kratkim izdal svoj nov film The Hateful Eight.

heithful8.thumb.jpg.d0f1007bde048530e501

Tako dobrega fima pa že dolgo nisem gledal v kinu (ja, zame je celo boljši kot zadnji Star Wars). Enostavno bolane in za Tarantina tipične scene, ter odlični dialogi likov. Je pa nekako ta film tudi vrnitev k njegovim koreninam - v celotnem filmu sta praktično samo 2 glavni sceni, tako kot pri Reservoir Dogs. Tudi do zadnjega ne zveš kdo je dober in kdo hudobni, ter kako se bo vse skupaj razpletlo.

Je specifični film in ni za vsakogar, ampak če so komu všeč Tarantino filmi, potem z ogledom tega enostavno ne more zgrešiti.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • matej1990 posodablja naslov v Ravno pogledani filmi in napovedniki
  • vrhovni

Pismu, jaz sem se pa Fear and Loathing in LV spravil lih pred par meseci gledat in je postal en izmed res redkih filmov, ki se mi ga ni dalo gledati do konca. Tam nekje do polovice sem uspel, pa mi je bilo vse tako odpuljeno in brez kakršnegakoli smisla, da sem ugasnil in šel na Wikipedio prebrati, kaj se dogaja še do konca. Sto ljudi, sto čudi. :P

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • vrhovni

Evo, sem po Bessiejevem priporočilu pogledal film Bearcountry, pardon Backcountry. :D

Film je definitivno za pogledat. Za moj okus je edino v prvi polovici filma prepočasno dogajanje. Glavni osebi sicer odlično odigrata svoji vlogi, kamera pa dobro zajame njuno doživljanje.

Dne, 1/20/2016 at 10:50, Bessie pravi:

Sicer ni ravno neki top, men je bil všeč, ker pogostom kampiram v naravi :beer:

Meni je bil top, ker me je naučil, da v Kočevje definitivno ne grem kampirat. :P

Aja, pa zemljevid + kompas = obvezna oprema, ko grem naslednjič na Pohorje.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Aja, pa v petek sem pogledal tudi Deadpoola.

deadpool.thumb.jpg.f1c94e726cf48ac87286e

Ogromno akcije, punov, easter eggov,... in gobezdanja, to Deadpool obvlada.

Zelo všečna komedija s črnim humorjem. Superhero, ki noče biti hero, ampak samo super. :)

V bistvu je ta film kot X-Men Origins: Wolverine (kar v filmu tudi jasno povedo ). Večinoma film predstavlja kako nastane Deadpool, nato pa zaključijo s kratko zgodbo v katero dodajo še ščepec X-Men dogajanja.

To kar je prikazano v trailerju, točno to film ponudi.

In ne pozabit gledat filma do konca. Tudi po creditsih je dogajanje. ^_^

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pravkar pogledal Backcountry. Whaaat daaa Faaaak :o Jst v hosto ne grem več :D 

Dne, 20/01/2016 at 9:57, Bessie pravi:

Poglej film, nista je imela zaradi razloga...

Jaz nisem zasledil, zakaj nista imela GPS. Ker malo šokiran nad filmom. Rad imam happy ending varijante :D 

Spoiler

Pa ni mi jasno, a ženska na koncu preživi ali ne ? To bi lahko vsaj s tekstom pojasnili, če je že po resnični zgodbi. Drugače pa, una scena je res brutalna, ko ga medved raztrga :o Je pa dec sam kriv za to. Prov "douchbag" je bil. Ne rabim zemljevida, ne rabim telefona ... 

Hvala za priporočilo :) 

mnovak91147.png

Link to comment
Spoiler

GPS je na telefonu ane, telefon je pa pospravil v avto, da ju ne bi motil.... ženska preživi, vsaj men se je tako zdelo, pač pride in jo najdejo, če bi bilo po resničninzgodbi bi 100% pisalo ;)

 

Zdaj pa z ljubico v Kočevje na taborjenje... 

 

Podobna tematika je v filmu Revenant/Povratnik, mislim, da je še v kinu, ta je po resničnih dogodkih, ampak zelo ohlapno.

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni
Spoiler

Ja, tudi po moje ženska preživi. Konec koncev je bila "samo" dehidrirana in imela je zlomljen gleženj. Tista rana na roki od medveda, pa ni delovala kritično.

Kočevje je no-go. :cheerful:

Kar se tiče Revenanta:

Navedek

Revenant ima tudi podobno sceno z medevom, ampak je precej manj brutalna, je pa zato veliko bolj akcijska. Pa ta scena je samo majhen del zgodbe v filmu.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.