Skoči na vsebino

Vaš NAJLJUBŠI FILM VSEH ČASOV


Priporočene objave

  • Odgovorov 82
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ma itak, ti Francozi so čisto sick. Volčja Bratovščina mi je bila kar kul, samo malo mi je bil čuden film, je hecno videti nek francoski film, ko se kung fu fajtajo. Pa Škrlatne Reke je pa itak legendaren. Jean Reno in Vincent Cassel sta itak največja francoska carja (legendarni Gerard Depardeu zadnja leta žal samo še neke bedne komedije snema), ko pa združita moči, je pa pač tumač. Pa Doberman je tudi čisto spipan. Ta legendarna naveza Vincent Cassel in Monica Bellucci so res sami hudi filmi (vrhunec te naveze je ravno Irreversible, tista scena na koncu, ko sta oba v postelji, je tumač, kako odlično odigrano).

Ali pa stare Bessonove klasike, npr. Nikita in Leon, jasno tudi tam ne gre brez Jeana Renoja (tip potem gre, pa v Onimushi 3 igra, totalno spipano).

Francozi so res največji carji v Evropi, imajo toliko legendarnih filmov, zato mi je pa čudno, ko po drugi strani zadnje čase snemajo neke čudne bedne komedije, ki jih samo oni razumejo, ostalemu svetu so pa čisto mimo. Medtem ko so pa včasih tudi bili čisto hudi, samo jaz se na tiste malo starejše evropske filme bolj slabo spoznam.

No, niso pa edini, tudi Španci so zelo hudi, vendar večinoma samo po zaslugi Almodovarja (in njegove muze Penelope Cruz), ta pa ima čisto preveč filmov, da bi jih tukaj našteval.

Pa Nemci se tudi zadnje čase nekaj trudijo, razni Lola Rennt, Experiment, pa baje tudi kakšen Untergang (še nisem gledal) in take zadeve, ali pa italijanska Malena in seveda La Vita e Bella (verjetno sem narobe napisal, ker nimam pojma o italijanščini, Življenje je Lepo po slovensko). Takih primerov je še na tone, samo se je težko tako na hitro vsega spomniti. Dejansko znajo tudi v Evropi še kak film posneti, ob katerem ne bo prihajalo samo najbolj zagretim filmofilom, ki nikoli nobenega festivala ne zamudijo.

Aja, pa da ne pozabim, jutri (v soboto) ob 19.55 je na TV SLO 1 Vesna, eden od vrhuncev slovenske kinematografije. Ne vem, če ni to meni kar najboljši SLO film. Kdor ga še ni gledal, ima zdaj idealno šanso.

Potegaman.jpg
Link to comment

Uuu ja Léon je pa res masterpiece! Mah preveč je dobrih filmov :beer:

Uglavnem meni osebno so boljši starejši filmi. Pri novejših me moti predvsem ta hitra kamera, ki kaže vedno od blizu in se nekaj stalno premika. Meni je všeč kot npr. pri Oldboy (2003), kjer se tipo fajta, in kamera ne prekine.

re.jpg
Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Ok, moj najlupsi movi ja najbrs Back to the Future, sem pa zlo dolg cajta nazaj FUL rd gledu eno komedijo, prosm pomagite mi zgruntat naslov:

Sta bla 2 kosarkasa, oba crnca pa sta bla brata in sta ful obvladala. Pol pa enkrat starejsi izmed njiju umre, pa je mlajsi sam. In pol si ga mlajsi zazeli zravn pa se tastarejsi brat vrne kot duh k ga je vidu loh sam tamlajsi, pa nobeden druh. In pol je ta duh pomagal pr tekmah itd....

PLZ povejte ker muvi je to ce veste!

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
pa the parted

The Departed pa res.

Lol ;) Muziko majo dobro tud vsi tarantinovi filmi, Deathproof samo še potrdi kvaliteto.

BTW včeraj sem gledal Bourne Ultimatum, film ma res tak tempo da brezveze. Na koncu sem študiru, da v celem filmu ne ustrelijo nikogar skor večinoma je samo fajtanje, akcija ostane pa isto legendarna. Ludlum si res zasluži, ker prvi Bourne je bil men brezvezen.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
pa the parted

The Departed pa res.

Lol ;) Muziko majo dobro tud vsi tarantinovi filmi, Deathproof samo še potrdi kvaliteto.

Too +r00. Saj če poslušaš kak njegov soundtrack komadi niso nevem kaj (razen uvodnega za šund), ampak v filmu so odlično uporabljeni. Drugače pri Death proofu je pa muzika sploh odlična, najboljša v njegovih filmih po mojem mnenju, sploh uvodni komad (in Staggolee, obvezno poslušat, ker neumno odfukan komad). Drugače sem pa še enkrat gledal kill bill, in muzika je dejansko boljša kot se spomnim, sploh tiste kavbojske med fajti.

Enkrat sem gledal intervju kjer je tip pravil kako se pripravlja snemat filme, nabere si svoje najljubše plošče in nato posluša muziko ter si predstavlja scene ob njih (kar je rahlo čudno glede da sta pod zadnji soundtrack podpisana Rodruigez in the RZA iz Wu-Tanga).

Link to comment
  • Pred 8 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.