Skoči na vsebino

Forza Horizon


Priporočene objave

I'm ready to go! :)

Meni osebno se ta open road koncept zdi precej bolj všečen kot dirkanje na stezah in Horizon zgleda kot igra, ki sem jo čakal že dolgo časa. Z vsakim videom se mi bolj zdi, da so zadeli tisto zlato sredino in naredili igro tako dovolj globoko in realistično za tiste bolj zahtevne igralce, kot tudi uživaško in sproščeno za tiste, ki bi radi samo vozili hude avte. Vse skupaj pa še zgleda ful lepo, glasba tudi ful dobro paše zraven... To bo to po moje.

Še ta video, ne vem če sem ga že prilepil sem - dobrih 10 minut gameplaya s komentarjem, malo vožnje po odprti cesti, potem dirka avta proti letalu, plus nočna vožnja proti koncu.

>http://www.youtube.com/watch?v=F98fKgxtsLc&list=UUEvr879Hns1Ccb_gVaV7-5w&index=12&feature=plcp

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Prvi vtis se mi zdi kar vredu, pač treba je dat vse pomoči na off in manual shift tak kot smo navajeni iz Forze 4, grafika je tak zakon lepo ''laufa'', promet na cestah je tudi ravno prav, kar me je najbolj presenetilo in sem tudi vedel zato, da vozim in kar naenkrat tema :). Izkolpit se da tudi tiste vsaj meni tečne točke za skill ker samo flasha po ekranu. Edno kar ne vem če je možno ali ne da menjaš avto za free roam v demu...Ja nič pubeci se vidimo na Festivalu bi jaz rekel :)

xXTrustN1Xx.png

Link to comment

Res, da je nisem velik igral ampak mi je zelo zelo všeč. Tako, da ko pridemo se vidmo na cesti?! :)

Me pa ferbec matra kako bo online zgledal... :) Ma kdo kej informacij?

Urejano od Rafko

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

Špil je zabaven, nikakor pa ni FM4 na odprtem kot so pravili.

Je zelo na arkadni strani. Vožnja je povsem lahka in ji primanjkuje natančnosti pol-simulacije iz FM4. Iz najhujših situacij se z lahkoto reši avto. Pač bolj NFS. (In ja, kot v vsaki dirkačini, sem tudi tu najprej vsa pomagala izklopil.)

Zgleda fantastično! Glasba paše. Loading je hitrejši.

Promet upam da bo mnogo bolj trden kot je, saj ga sesuješ kot da bi vozil Carmageddon s pobranim solid granite car in kar plužiš čez.

Force Feedback morajo za 8-10x povečat ker, razen ob preletih letala, je ničen.

Če je AI povsem enak, mu očitno takole okolje zelo paše.

Pa nujno morajo dat custom mapping za kontrole.

Napake ki že stalno krasijo Forze so pa še zmeraj prisotne. Meni najbolj moteča, neuporabna (nerealno narejena) stranska vzvratna ogledala.

Za resno dirkanje bo mogla kar FM4 ostat. Bolj za zabavo in užitkarsko vožnjo po slikovitih pokrajinah pa bo FH.

Je pa to demo, katerih ponavadi ne probam, tako da bo za počakat na končno zadevo. Nikol se ne ve.

:princesspeach: Sing while you can! :zelda:

Link to comment

Bom še dodal ostale v tej temi, ki jih nimam na friend listi, pa se lahko za zdaj malo v Rivalsih nabijamo. :)

Jaz razen malenkosti zaenkrat nimam pripomb. Igra teče tekoče, zgleda dobro, vzdušje je načeloma tudi kul, čeprav tistega pravega še nismo okusili. Malo mi je edino žal, da ne moremo menjavati avtov, ampak ok. It's a demo.

Ko tak berem odzive po forumih me malo preseneča splošna negativnost ljudi v smislu da so nekomu avti na poti, pa da je pri off road vožnji premalo praha, pa da se dejansko ne moreš vozit po travi pa med drevesi tak kot v TDU2. Mislim, kolk časa si se pa takrat vozil tam? Kot da je res kaj pametnega tam za najt.

Tudi dejstvo, da so CPU vozila prelahka me načeloma ne moti, čeprav ne pomaga realnosti. Po moje je boljše tako, kot pa da bi vsakega odbilo na svojo stran ceste al pa te čisto ustavlo - potem bi šele jokali zaradi prometa.

Drugače pa sem šele zdaj začel uporabljat opcijo ročnega menjalnika s sklopko in se mi zdi še bolj zabavno kot prej, poleg tega pa bi naj blo še hitrejše kot brez sklopke, da se o avtomatskem prestavljanju ne pogovarjamo. :) Eno vprašanje edino glede tega, oziroma pomagal na splošno, v navezavi s postavljanjem hitrih časov:

Kot prvo - je treba pri prestavljanju gor najprej spustit gas, stisnit sklopko pa menjat in potem spet dat gas, al nima veze če kr menjaš pod pod polnim gasom? Kolk vidim tudi brez spuščanja gre, ampak so prestave hitrejše če spustiš, nisem pa siguren kaj je boljše na dolgi rok.

Drugo - kar se tiče TCSa pri močnejših RWD avtih. Se je sploh smiselno trudit s tem na off, če postavljaš rekord s kakim Gumpertom, Konigseggom ipd.? Na zaprtih progah bi mogoče še šlo, tu pa se mi zdi zadeva še bolj zakomplicirana zaradi prometa, raznih grbin, slepih ovinkov pa to.

Nekaj sem še mislo dodat, pa sem pozabo... No, kaže da bo igra dejansko to, kar sem čakal in pričakoval, poleg vsega pa komaj čakam še na vse dodatne featurje v igri, od MP freeroama in ostalih dirk (vse skupaj bo 8-player max, ne tako kot TDU2), do slikanja, challengeanja CPUjev, vzdušja, glasbe... Good times ahead it seems. :)

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Ma meni je cool igra ne morem rečt nič, čeprav sem bil skeptičen da bo preveč arkada split second in blur varjante, je bolj NFS Hot Pursuit 2 brez policajev :) skratka zabavno bo...Aja mimogrede rabi kdo volan mad catz z garancijo računom in zelo malo rabljenim menda sem 2 dirki z Viperom zvozil in to je to...

xXTrustN1Xx.png

Link to comment

In pol se gre kriminalc Vito pritoževat :tard:

Po včerajšnjem razkritju sem včeraj in danes spremljal reakcije po inetu. Folk tako pljuva čez njih da se bodo utopil. 4000 za season pass, s katerim veliko manj prišparaš. 400 za 6-car mesečne DLCje (kar je podražitev za cca. 70 pik, če preračunaš iz 560pik za 10-car FM4 mesečne DLCje). 1600 za rally, ki izzide samo 2 meseca po igri, kar je več kot očitno nateg. Koliko iz teh DLCjev bo pa copy/paste FM4 stvari, pa boljš da se ne razmišlja.

Množične odpovedi preorderjev. Sam kaj to pomaga ko bi moral to miljoni narest. Problem je ko bodo nedeljski debilčki to na veliko kupovali in povzdigovali v višave ob bok Da Vinciju. Če ne imel že plačano (sem izkoristil 10% pre-order pre-payment disscount) bi brez problema šel odpovedat.

Rally s FM4 fiziko verjamem da bi bil super. S FH fiziko pa tut če bi mu rekl fliper.

V to sicer dvomim, ampak Turn10, Playground in MSju privoščim vse najslabše. Kreteni ki že leta posiljujejo serijo iz katere bi se dalo naredit mnogo več, kot pa to kar vsake 2 let izdajo. Da bi jim kdo zarjavel kol zabil v senčno stran.

:princesspeach: Sing while you can! :zelda:

Link to comment

Primerjat Forzo pa Burout je približno tako, kot da bi primerjal CoD pa Gearse. Oba sta v bistvu shooterja, ampak vseeno worlds apart. Nov NFS je v bistvu nekak naslednik Paradisa, ker bi naj mel ful podoben vozni model, podobno zastavljeno igralnost in vse. Sam morem rečt, da zadnje dni resno razmišljam, da bi raje nabavil NFS kot Forzo, ravno zaradi vsega tega sranja okoli DLCjev, preorder bonusov in podobnih stvari, kjer se že na daleč vidi, da bi te radi ožmiknili za vsak možen cent. Igra je sicer super, žal mi je edino zaradi tega odnosa, ki je totalno izkoriščevalski. Kupiš igro za kakih 50, 55 evrov in ugotoviš, da lahko zapraviš še enkrat tolko za vse stvari, ki ti jih že v samem štartu ponujajo. Sej nihče ne pravi, da to dejansko rabiš, ampak zakaj pa niso tistih avtov dali že takoj v špil? Fuck that.

V bistvu pri NFSju ne pričakujem nič drugega, kar je spet žalostno in pomeni, da smo spet pri isti dilemi, s tem da tukaj ni zaenkrat še nobenega demota, da bi stvar lahko probal. OK, če bo igralnost ista oziroma podobna kot pri Paradisu bom lahko ful vesel, ampak nekak mi vse skupaj hodi narobe s temi licenčnimi avti. Tam si mel vse mogoče - od dirkalnikov, buggyjev, ameriških klasik, kombijev, terencev itd. s katerimi si lahko delal barrel rolle, flat spine in vse mogoče norije z lahkoto, tukaj pa se mi vse skupaj zdi preveč resnobno, plus še ti policaji... Nič, bomo vidli kako se bojo stvari odvijale v tej drugi polovici meseca.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.