Skoči na vsebino

Forza Horizon


Priporočene objave

post-717-144771018326_thumb.jpg

Nov del v dirkaški hit seriji Forza Motorsport bo letos drastično spremenil svojo podobo. Dogajanje se seli iz zaprtih dirkališč na prostrane ceste Kolorada, vse pa se bo vrtelo okoli glasbenega festivala imenovanega Horizon, ki bi naj poleg dobre glasbe ponujal tudi veliko dirkaškega dogajanja, tako legalnega kot tistega malo manj.

Temeljni razlog za tako prenovo je, da igra letos ne bo izdelana v studiu Turn 10, kar si je vredno zapomniti. Vodilne živine z Danom Greenawaltom na čelu so nalogo zaupale britanskim kolegom iz Playground Games. Ekipo sestavljajo ljudje, ki so se v preteklosti že ukvarjali z odmevnimi projekti, kot so denimo Codemastersov Colin McRae Rally ter Dirt in Grid, pa Project Gotham Racing in Blur izpod rok Bizzare Creations. Obilo talenta torej, ki bi lahko v kombinaciji s preizkušeno in dodelano tehnologijo iz prejšnjih delov Forze letos jeseni dostavil še kako zanimivo igro.

Kaj je torej mogoče pričakovati? Kot že rečeno, se je dogajanje z dirkališč preselilo na odprte ceste, prvič v seriji pa bomo lahko zapeljali tudi po brezpotjih. Več kot 60 različnih variacij terena nam je bilo obljubljenih, vsaka pa bi naj v neki meri vplivala na vozne lastnosti. Terenska vozila in drugi avtomobili z reli pedigrejem bi se naj na teh podlagah izkazali precej bolje od nizkih cestnih športnikov, kar je seveda edino pravilno. Celotnega seznama vozil zaenkrat še ni, podrobnosti pa lahko pričakujemo tekom poletja.

Druga večja novost 24-urni dnevni cikel, kar sovpada s tematiko festivala Horizon. Podnevi bi tako naj potekala organizirana tekmovanja v okviru festivala, ponoči pa nekoliko manj legalne dirke, v katerih si bo mogoče priboriti denar, prestiž in vozila nasprotnikov.

Forza bo s tem delom odločno zaplavala v bolj arkadne vode, kjer se je v zadnjem času že preizkusil Test Drive Unlimited 2, pa tudi številne igre iz serije Need For Speed ter Midnight Club. Razvijalci želijo v žanr vpeljati predvsem bolj dodelano, manj arkadno izkušnjo, za kar jim talenta, zagnanosti in sredstev zagotovo ne manjka. V naslednjih mesecih bomo videli, kako jim bo uspelo.

Za več podrobnosti si lahko ogledate daljšo predstavitev z E3-ja.

>http://www.youtube.com/watch?v=v6bDqpTfj9E

>http://www.youtube.com/watch?v=pGx3Uif3maA

Urejano od TriGGer

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Ja jest res upam, da bo tako kot TDU! Res da 2ka ni bila nevem kaj ampak mi je še zmeram bilo všeč način igranja. Da maš veliko prostora za vozit, kupovat etc. :) In upam, da tole ne bojo zasral! :)

In tiste avte mam pa že pr forzi 4 :)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

Kar se tiče avtov nekih sprememb itak ne moremo pričakovat, ker je že štirka pokrila večino vsega, kar je pač vredno voziti. Zanima me končna številka, drugače pa jaz na tem področju kake revolucije ravno ne pričakujem. :)

Bolj bi rad videl kakšna bo vožnja, sploh off-road. Pravijo, da so se res potrudili in da bo ogromno različnih podlag, ki bi naj vplivale na vožnjo, tako da bo treba počakat in videt kako bojo stvari na koncu izgledale. Upam samo, da bo res opazna razlika med cesto in makadamom in da se z nizkim Ferrarijem ne bomo mogli peljat 200 na uro po brezpotju.

Tudi demo ne bi bil slab an?

NitroBlast90.jpg

Link to comment
Kar se tiče avtov nekih sprememb itak ne moremo pričakovat, ker je že štirka pokrila večino vsega, kar je pač vredno voziti. Zanima me končna številka, drugače pa jaz na tem področju kake revolucije ravno ne pričakujem. :)

Bolj bi rad videl kakšna bo vožnja, sploh off-road. Pravijo, da so se res potrudili in da bo ogromno različnih podlag, ki bi naj vplivale na vožnjo, tako da bo treba počakat in videt kako bojo stvari na koncu izgledale. Upam samo, da bo res opazna razlika med cesto in makadamom in da se z nizkim Ferrarijem ne bomo mogli peljat 200 na uro po brezpotju.

Tudi demo ne bi bil slab an?

To imaš prov. Mene bolj skrbi vožnja ali bo bolj podobna forzi 4 ali pa NFS. Če bo neka mešanica potem odlično. Glede makadamskih cest me pa tut firbec matra kako bo to, da se ne bomo res potem z ferrariji fozil 200 po makadamu in prehiteval razne rally avte :)

Upam, da bo tut tako kot je bilo na TDU, da si kupoval hiše pa tako naprej tisto mi je bilo res zanimivo. :)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

Vozni model bi naj bil precej podoben tistemu iz štirke, to je že Dan Greenawalt povedal. Je pa res, da lahko s preklapljanjem med raznimi pomagali ala ABS, TCS itd. precej vplivaš na zahtevnost vožnje in obnašanje avta. Pa velika razlika bo tu tudi promet, za katerega spet upam, da ne bo samo en skupek vozil na cesti. Meni bi se zdelo fino, če bi vozila dosegala različne hitrosti, se prehitevala med sabo, mogoče različne gostote vozil glede na čas dneva oziroma vsaj razlika med dnevom in nočjo, pa da bi se dalo videt še kaj več kot osebne avte. Avtobuse se je že dalo videt se mi zdi, kaki kamioni še manjkajo po moje. :) Pa še pešci... V kakih poseljenih območjih bi sicer lahko bili, sploh glede na to, da ta festival povezuje celo igro, ampak jaz ne vidim neke smiselne rešitve za ta problem. Naj nam že dajo demo no.

Hiše bi tudi ble kul, čeprav nekih sedežnih garnitur pa nočnih omaric jaz raje ne bi kupoval. Meni bi bil v bistvu še bolj všeč recimo PGR-ov sistem, kjer si mel samo garaže polne avtov in si se lahko sprehajal med njimi, jih slikal itd. Glede na to, da majo nekaj ljudi še iz Bizzare Creations bi se lahko mogoče domislili česa takega. :)

Evo, če kdo ni igral PGR 3 ali 4, tako je zgledalo. Malo več interaktivnosti ne bi škodlo, bi pa znali po moje stvar ful dobro dodelat.

>http://www.youtube.com/watch?v=GVQJQK_Z4tQ

NitroBlast90.jpg

Link to comment

V 4ki nisem mel nobenih pomagal vklopljenih. Ok samo črto. ker mam bolj slab tv in ne vidim dobr ostalo je bil vse na off. PGR4 sem igral in morm rečt ena bolj zabavnih dirkačin sploh split screen. Bomo vidl kako se bo tole obnesl...

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

A vsi ki klele postate že imate prednaročeno igro? Mal iščem s kom poznanim se bo dalo igrat.

Nitro a ti si kakšne prejšne FM igral? Večina s katerimi FM4 vozmo o FH še ne razmišlja.

Vozni model bo enak FM4, če boš imel pomagala na OFF. Če boš pomagala imel vklopljena pa bo lažje kot v FM4.

Demo bo oktobra.

Tudi vse ostalo o čimer ugibate je bilo že povedano. FM.net, FM.net Forum, Twitter, FB.

:princesspeach: Sing while you can! :zelda:

Link to comment
A vsi ki klele postate že imate prednaročeno igro? Mal iščem s kom poznanim se bo dalo igrat.

Nitro a ti si kakšne prejšne FM igral? Večina s katerimi FM4 vozmo o FH še ne razmišlja.

Vozni model bo enak FM4, če boš imel pomagala na OFF. Če boš pomagala imel vklopljena pa bo lažje kot v FM4.

Demo bo oktobra.

Tudi vse ostalo o čimer ugibate je bilo že povedano. FM.net, FM.net Forum, Twitter, FB.

Viper, Vito666 kle. Jest pa milan sva 100% da bova tole igrala! Jest še nimam prednaročene igre saj je še čas! :)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

Jaz štirke druga kot demo nisem igral, ker sem mel doma že dvojko in trojko, pa se mi še ene res ni dalo kupovat. Pač Call of Duty effect. Tale je zdaj nekaj novega in me ful zanima kako se bo obneslo. Malo mi je edino žal, da je NFS Most Wanted napovedan za en teden kasneje, pa obeh sigurno ne bom nabavo v štartu.

A je kje uradno, da bo demo oktobra? Mi smo upali, da bo že kaj prej.

Also - en nov video, ki se fokusira na multiplayer.

>http://www.youtube.com/watch?v=B87u46jr68k&feature=player_embedded

Urejano od TriGGer

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Ja, jaz jo imam za kak mesec naroceno pri Game UK, tako da kdor bo takoj, se vidmo:cool:

@Nitro

NFS Most Wanted (ki po moje ne bi smel imeti imena NFS) res ni za primerjat z Forzo. Dno in vrh ponudbe.

Demo bi po standardih moral biti 1 teden prej (FM3 je bil celo 3 tedne prej), ceprav govora je pa samo o demu na dan izida igre.

:princesspeach: Sing while you can! :zelda:

Link to comment

cha-chin $$€€

Microsoft has announced a Season Pass DLC plan for the upcoming Forza Horizon, the latest entry in the racing series that is set in a virtual representation of the state of Colorado. The Season Pass will cost $50 USD (or 4,000 Microsoft Points), and grant access to the game's Expansion Pack set to arrive in December.

Season Pass holders will also nab each of the six car packs as they're released over the next year, as well as five exclusive Season Pass vehicles and a batch of launch day rides. Turn 10 will reveal all of these cars gradually on its Twitter feed. The Season Pass (which represents a 17 percent saving on all of this content) will be available for purchase on October 23, right when the game turns the key for launch.

Povezava

BessieSABU.png

Link to comment

Jaz tokrat ne bom nič kupoval takoj. Ne seasona, ne DLCjev, ne tega decembrskega expansion packa, nič.

Daš tem jebenim kretenom keš, nato te pa ko je špil še v polnem pogonu jebejo s popusti za folk ki ni takoj kupil.

Tudi v FM4 po koncu season passa aprila, nisem nič. Majskega in junijskega sem s 50% popustom, ostale 3 sem pa imel srečo da sem jih osvojil ko so jih Turn10 talal.

:princesspeach: Sing while you can! :zelda:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.