Skoči na vsebino

Povezava Wii-ja z LCD monitorjem?


-shiden-

Priporočene objave

  • vrhovni

Ja, tokrat dela brez problema, na srečo .. drugače bi bil pripravljen že komu v HK kej odrezati.

Slika je več kot zadovoljiva, čeprav zaenkrat še zelo malo testirana .. sprobal sem le skakanje po Wiijevem meniju in Guitar Herota 3, ki ni ravno neka grafična bomba. Tam je slika čisto okej, oddaljeni 3d predmeti so po moje malce bolj nažagani kot drugače, več kot to pa trenutno težko naznanim. Bom v teh dneh sprobal še druge špile, pa potem poročam kako in kaj.

Glavno da kabel dela in imam Wiija končno lahko v svoji sobi. :tepen:

Edit: Aja, dela pa na najinem Samsungu 2493HM brez problema, čeprav naj bi baje prav v Samsungi kabel imel težave. Hura!

Link to comment
  • vrhovni

Po enih dveh urah nažiganja MP3: Corruption včeraj: super kabel. Spedenal sem si še widescreen sliko, špili izgledajo prav kul, edino, kot sem že omenil, so robovi malce bolj nažagani kot na CRT televizijah, ampak po pol ure igranja tega sploh nisem več opazil.

Edini očiten minus, ki pa sploh ni minus kabla, ampak monitorjev: preko kabla delujejo samo špili v progressive (480p) modeu (kateri to so, se da preveriti tukaj). In ker je Evropa smotana in fura svoj signal večinoma v interlaced signalu s kanček višjo resolucijo, namesto v progressive s kanček nižjo, to pomeni, da preko kabla ne dela skoraj noben evropski VC špil, medtem ko v US of A delajo brez problema. :(

This has probably been raised before but on a PAL system all VC games will not play except for PC Engine titles.
Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

gre se drugac

tak sem si jas predstavlo ... sam sem s tem gor prisu ...ampak je tudi ze okoli na webu podobno ....

Prvis rabis ta wii kabel : Nintendo wii compontent cable ..

http://images.google.si/images?hl=sl&cl ... a=N&tab=wi

Potem rabis DVI-to-COMPONENT adapter v katero se vtaknejo trije kabli od wii componenta ...(TO NISO TISTI STARI RGB kaj mas za siroko televizjo) ... to so 3 kabli samo za video signal ... vklopiš jih v adapter .. adapter pa KOMP ... odzadaj v graficno v digitalni DVI port . to je beli pa bol dolg. ne pa direkt v ekran ker sem cu da itak ne dela zarat nekega signala pa to ... graficna pa se lahk pospesi al pa prebolsa (seveda kak software support rabis ce obstaja) ... tisti kabl prej omenjen pa je VGA in zato analog ... in zato .. ne deva tistega kar deva component (al sej ne vem , RGBtoVGA je bil ne... mnja... zato pa cudni robovi pa se ostalo)

http://images.google.si/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG

http://3.bp.blogspot.com/_FnXRx0lbSo4/R ... dapter.jpg

http://sewelldirect.com/dvivideoadapter.asp

To so 3 pini ki so zaj uporabljeni za video .. druga dva sta pa za audio seveda ....

Avdio ... thanks logitech ... saj zato ker sem imel spet to polek u skatli Logitech Sorround 5.1 X-540 , adapter je z 2 na 1 kabl ... 2 sta imput od konzole kabla ... sam nisem preprican al je to za Component audio al je to RCA/RGB/>scart ... niam pojma .. zaj komaj gledam pa vidim da so mal vecje lukne to pomeni da ni Component kar je res skoda...

O avdio se res nevem dost ampak ... treba bo najt nekaj ze enkrat...

Jutri tak rem onemu u trgovino vse razlozit ... sem se ze menu da to rabim za wii pa je reko da ve kaj mislim sam da je tesko dobit .. mogoce bo se avdio lahk zrihto ... saj avdio sevea ne re v komp ampak v sorround system ... odzadi v buffer al kam ... ka te vem ... ampak hocem to tak naret KER NE MOREM VEC NA ONI STARI TELEVIZJI SMOTANI KR ME OKE BOLIJO PO 1 URI U PM. (zarat tega niti ne igram, pa se kak hocem)

NOTE1: DVI-TO-COMPONENT je nekak tesko dobit v slo ..nisem ga se nasel ... delam pa zaj z enim privatnim k je odpr novo trgovino in lahk zrihta use kaj ces ma u punih katalogih ... pa se uvoznik je sam seveda ... gdo je z mb pa se mu ta idea zdi kul naj sam pove hitro ce hoce met ... se ceneje bo ce vas bo vec ... finta tega adaptera je da ti da tisto za kaj je Component namenjen (najbolso grafiko in resolucijo z wiija)

NOTE2: Obstaja temp resitev za DVI-TO-COMPONENT ... sam da useeno rabis Wii component cable ... ampak ne bos mogel uporabiti tisti kar je component cable namenjen ... gre torej za Component-to-Composite(S-video) ... ki pa je kabel ki sem ga opazil v novejsih graficnih kot je sapphire hd4870 ...dodatni kabel polek graficne:D

Svideo port je na graficni polek DVIja ...etc

Composite/S-video je slab to je to ... imena so sharana ker je ist signal kot pri nekih oblikah composite videa ki je sam 1 yellow kabel sam to nima tukaj veze.

Zgleda pa kot S-video slikca ce gdo ne ve http://www.lyberty.com/encyc/articles/svideo.html .... in še vsa razlaga .. sam ne za vse kr je 3 leta staro.

mah lol .. 1 yellow kabel ... to je ja ta star kabel RCA/RGB ... ki gre v scart ... sam da pri konzoli sta polek ostala dva ki sta mono in stereo avdio ... Svideo bi torej bil bolsi od tega kaj mas na siroki televizji ... ampak vseeno Component kabla za svideo pa je res skoda uporablat ... to je res sam temporarna resitev.

Ze sam LCD bi mogel met bolso sliko od katodnih tv... pa tut zato ker so majnsi pa slika zato zgleda bolsa...

Updati pridejo sam probajte se vi kaj najt al pa pomagat tecajt :D

sg1atlantis.jpg
Link to comment

malo popravkov

ti wii kabli naj bi bili imenovani tut Component RGB (ker so 3 video kabli red,green,blue) ali high grade RCA ...

druga 2 pa sta left in right audio ... nimam pojma kak to gre mogoce bojo se ti component audio pasala na kabl ki je polek sorround systema ... hmm

.. to vse skup se men ni jasno omg ... ampak bo .. mora delat.

sg1atlantis.jpg
Link to comment

zaj sem opazil da Wii component kabli uporablajo stare Analog Avdio kable ... torej to je dobro ... upam da bo res praktično...

Composite je sam tisi 1 yellow kabel .. za video ... zgleda pa enako kot ostali analog kabli ... kot je audio v tem primeru.

pri konzolah je vse isto sam pri TVjih pa locijo to ..

tu npr http://www.abacus24-7.com/cable-connect ... p-page.htm

..uh tukaj je use ... iskal celo noc na nekaj konkretnega ...

mah ta stvar je tak smotana , nic ne razjasnijo prej ... to je use analog še vedno ... sam da je component najbolsi nacin analognega... mah ....

ni mi jasno sam to kak lahk na nek strani pride Wii component cable 6 dolarov , pr nas pa 25 evro ...

http://www.abacus24-7.com/Wii-Component ... e-6-ft.htm

Najbolse da rem spet u mullera u mb ... sam onemu majstru recem kaj naj nabavi ce ni .... bigbang je nesposobn.

Po pravici ... v mulleru sem dobo vse za dodatke in igre za wii (seveda hvala onemu pri blagajni tut kr se da vse zmenit).... bigbang in ostali sux

edit: Aja lol ... toti poceni so kao fake ... delajo v resnici prav ampak niso official nintendo ki pravijo ppl da sploh ni blo razlike ....

aha bi se ze dal nazajbat da bi uzel onga za 25 E ... aha se mi je zdelo da more nekaj bit ... ki bo te nek kabl priso 25 omfg.

zaj pa sam še onmu v trgovino muhah ... in bo delalo :D .... gdo hoce kaj sam povejte ... pa ce ste z mb sevea.

sg1atlantis.jpg
Link to comment
  • Pred 8 meseci ...
  • Pred 4 meseci ...
  • Pred 2 meseci ...
  • 1 year later...

Se to dogaja na istem mestu v igri ali naključno? Morda igra začasno spremeni ločljivost in kabel z zamikom prikaže sliko (npr kadar se prikažejo animacije ali kadar greš iz enega v drugi prizor). Katera ločljivost je nastavljena v nastavitvah Wiija?

Mimogrede tole ni pravi prostor za tehnično pomoč. Tu in tam spremljam druge teme, ampak redko in danes čisto po naključju.

http://www.Goblin.si - trgovina z igralnimi konzolami, igrami in servisom v Ljubljani, Mariboru in Celju.
Link to comment
  • Ozi odpel dotično debata

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.