Skoči na vsebino

Ekskluzivno:[XBL, PSN] The Walking Dead


Priporočene objave

  • vrhovni

Grafično bi rekel, da so malenkost popravili izgled, ampak še vedno ostajajo že znane težave, ki so bile moteče že v prvi sezoni: nadležno zatikanje (ob shranjevanju in achievemetih) in load screeni. Res je da je nalaganja manj, a vendar se pojavi ravno takrat ko je najbolj moteče (sredi akcije). To dvoje jim zamerim in sem pričakoval da bo popravljeno... raje bi izdali igro par mesecev kasneje in odpravili težave. :x

Novost so tudi QTE v stilu pomakni gobico levo, desno, gor ali dol. Kolikor se spomnim jih v tem stilu še niso nikoli implementirali. Nisem nek fan in bi raje videl, da bi to novost izpustili. Povrhu je zadeva še neizprosna in zahteva dokaj hitre reflekse in natančnost. Če boste kdaj umrli v igri, potem boste točno zaradi QTE. :yuck:

Tako da na kratko povedano se igra igra identično napram prvi sezoni, zgodba pa se nadaljuje s Clementine. Če odvzamem vse slabosti, so ponovno dogodki in odločitve tiste, ki naredijo celotno igro tako zanimivo. :applause:

Igro priporočam vsem, ki jih je navdušila že prva sezona! :rock:

Se povsem strinjam s tem!

Prvo kar mi je padlo v oči je bilo zatikanje in nenormalno dolgo nalaganje zaslona. Sem že mislil, da je z Vito kaj narobe. Pa to z gobico sem komaj ugotovil, pol pa še tisti R... :| Saj gre, ampak dejansko moraš zelo hitro reagirat, sicer je po tebi.

Drugače pa vsaj zaenkrat odlična igra!

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Jup, igra je super!

Drugače pa tole zatikanje bi naj bilo manjše oz. odpravljeno v XO in PS4 verziji igre. Tudi framerate bi naj bil višji (okoli 60FPS) z veliko manj nihanja. Texture in sence boljše in tudi nalagalni časi krajši. Žal pa nikjer pa nisem zasledil, da bi kakšna stran naredila konkretno primerjavo med staro in novo verzijo. Tele izboljšave so sporočili uporabniki na forumih.

Mi je ekstremno všeč igra, ampak ne vidim poante, da bi še enkrat kupil igro na PS4 samo zaradi teh izboljšav. Še posebej ne po takšni ceni. :eye: Hkrati pa pade zanimivost igre, če že veš kaj se bo zgodilo. Ni več tistega presenečenja. Čeprav ko sem še enkrat preigral S1 na PS3 (prvič sem igral na X360) so me dogodki še vedno uspeli navdušiti. Sem pa izbiral drugačne dialoge kot prvič. :yes:

Also... 5 sezona istoimenske TV serije raztura! :D

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • vrhovni

Mja, itak bo TWD3 na voljo tudi na PS4/XO, tako da bi zatikanje in nalaganje moralo biti odpravljeno.

Drugače pa je 3. po moje najslabši konec. Obrazložitev:

Jane je dejansko čisto nova oseba v seriji in sem ji že zato avtomatsko manj zaupal. Pač če osebe ne poznaš dovolj dobro, ne veš kakšna dejansko je in ji lahko "odpade maska". Povrhu pa je Jane zelo nestabilna kar se tiče svoje odločnosti pri druženju. Ves čas niha med prijateljstvom in samostojnostjo. Zdi se mi kot da bi lahko vsak čas pustila Clementine samo zaradi teh njenih težav z navezanostjo. Na koncu pa ko je to najmanj potrebno, ker so že itak v dovolj slabem položaju, čisto za brez veze sprovocira Kennya in ogrozi življenje dojenčka. :no_no: Res je da je Kenny pred tem bojem z Jane že čisto na koncu z živci in doživi par izpadov,... ampak če pa mu ves čas vsi mečejo polena pod noge in mu odmikajo njegov zastavljen cilj: odhod na sever, kjer zombiji zaradi mraza ne funkcionirajo dobro in prihod v varno utrdbo, kjer se zbirajo preživeli.

Pač vsak si po svoje razlaga, ampak tako sem jaz videl vse skupaj z Jane.

Glede nadaljevanja jim ne preostane kaj dosti izbire. Vse te različne konce bodo nekako morali uskladiti, da se dogajanje ponovno združi skupaj in se lahko nadaljuje zgodba. Potem pa boš spet imel ta občutek kot da nisi kaj dosti imel vpliva na igro. :D No, razen če ne mislijo nadaljevati s Clementine, ampak to močno dvomim. ;)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Imaš prav, da si vsak razlaga po svoje.

Jaz sem Kennyja še toleriral, ampak mi je proti koncu "počil" film in sem ga pač odpokal. Tako je bilo v 1. sezoni in enako tudi v tej. Je pa res, da je bil tip glede na to kaj se mu je zgodilo, še dober. Upal sem, da bi preživel Luke, ker če bi prišel do konca bi se odločil zanj med vsemi 3 opcijami. Se mi zdi, da je Jane pač oseba, ki se ne naveže rada, ker ko se to zgodi se mi zdi, da postane pač ranljiva kar pa noče. Ampak se mi zdi, da se s Clementine to spreminja. Me pa zanima kaj se bo zgodilo z liki za katere ni znano ali so umrli ali ne.

Nisem ravno dober z imeni, ampak črnec pa ona rdečelaska... Glede koncev pa, glede na to kako fantastični so preobrati prav nič več ne verjamem kar kaže prvi pogled. Torej Kennyjev konec niti ni ravno nuja da se Clementine dobro godi, kot tudi Janin konec, kjer se Clementine znajde z družino, kjer ima oče na hrbtu za pasom pištolo. Pa kolikor sem razbral imata Kennyjev in Janin konec še 2 podkonca.

Sicer pa Telltale ima res odlične igre. Samo pogrešam, da so mogoče malo prekratke. Ker te dobesedno poskrajo vanje in ko si enkrat "not" je pri taki igri ponavadi hitro konec.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Jup, če bi Luke preživel, bi tudi jaz izbral njega. Edini, ki je deloval pristno in razumno v tem zombie svetu. Sem bil močno razočaran, da je končal na takšen hiter in brezvezen način. Sem mislil da bo eden izmed pomembnejših likov za naprej.

Se strinjam glede Jane. Tudi meni je vedno bolj delovala, da bi lahko bila skupaj s Clemenitne. Ampak tista poteza s skritim dojenčkom, ogrožanjem Clementine in podjebavanje Kennya mi je čisto dvignilo dekl in sem jo... odstranil iz liste za napredovanje v S3. :tepen:

Jup, začetek S3 bi znal bit čisti preobrat od tega kaj so trenutno nakazovali. Če gledaš tudi TV serijo, potem bom samo tole napisal pa ti bo vse jasno: terminus. :D

Možno da bodo izdali DLC, tako kot so ob S1, ki bo mogoče kaj povezal vse te konce. Ja, noben konec ne zagotovi Clementine prepričljivo varno življenje. Vsi so klifhangerji. In tako kot si napisal imajo več variacij.

Ja, epizode variirajo po dolžini glede zgodbe, hkrati pa je zelo odvisno koliko si kaj pripravljen raziskovat in se pogovarjat z osebami. Jaz pregledam vsak kotiček in sprobam vsak dialog. Meni je kar prava dolžina za eno epizodo, ker sem igral lepo sproti. Raje bi videl da bi se potrudili pri izidih. Vsaka epizoda bi morala izid z 2 tedenskim zamikom (maks 3), kot pa da moram čakat tudi po 3 mesece.

Pa upam da za S3 porihtajo da lahko prenesem svoj savegame iz PS3 na PS4. :cough:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Verjetno se v kratkem obeta nek manjši DLC da zapolni dolgotrajno čakanje na tretjo sezono ala 400 Days:

"[season three] is not necessarily something you can expect to see super, super soon..." Telltale PR chief Job J Stauffer said, "but I think you can maybe perhaps expect to see The Walking Dead again sooner."

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

no pa sem ravno danes obrnil igro The Waliking Dead season Two moram dobiti še prvo sezono iz nekega razloga ni šlo dobiti nisem vedel da mi bo tako všeč tole igranje joj sem zvečer ob destih nehal nisem niti vedel da je toliko ura je pa ravno tako zagledal k bi bil malo zadet ampak ne sam oigra me je tako prevzela:D:D:beer::beer::yes:

Link to comment
Bolje bi bilo, če bi se najprej lotil prve sezone in 400 days dodatka. Po zgodbi sicer ne pridobiš nič oz. minimalno, bi ti pa bile bolj jasne reakcije določenih ljudi, ker bi poznal njihova ozadja.
matej poizkusil sem 3krat ni šlo evo tole mi je izpisalo ps store this content can not be selected at this time hotel sem vendar mi je skozi to izpisovalo in tudi ko sem šel pod games me je vrglo kar na home screen
Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • 4 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.