Skoči na vsebino

Nabava robe prek Interneta !


Samotar

Priporočene objave

Nekaj je pisalo, da nej bi bila poštnina vsega(Tudi iz Anglije)5€...Malo poceni je to meni...

Drugače pa jaz sem naročil igro iz 3-D svet, bila je pod kategorijo rabljene, ampak vseeno je bil disk kar močno ožuljen z kakšnimi 3 globokimi praskami...Res je da se igra ne zatika, ampak bi mogoče imel probleme z nadaljno prodajo. Je mogoče kaj ukreniti?

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment

Aha, jaz sem naročil pri WOTAM in piše da je bil volan odposlan...Zdaj me pa zanima če morem jaz slučajno ko dobim ta paket, ga iti iskat v podjetje AGT, ker drugače bi pomoje zaračunali tuki SLO poštnino...Ker nekaj nisem razumel, ampak se mi zdi da moreš it iskati v AGT..In zdaj če je kdo že kdaj naročil naj pomaga :?

EDIT:Ups, double post...

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
Živjo!

Včeraj sem pri gameplay.co.uk naročil eno igro in po tem, ko sem končal z naročilom nisem prejel ne potrditvenega e-maila in tudi na strani ne piše, da sem kaj naročil. Je imel morda kdo podobno težavo na tej strani? Pisal sem jim tudi že, a nobenega odgovora.

Hvala!

LP

Boštjan

Počaki na odgovor. Drugega ti ne znam reči. Drugače dostikrat naročim preko Gameplay.com in takih ali drugačnih problemov še nisem imel.

RELIX28.png
Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Včeraj sem glih gledal comshopov/comtronov katalog in presenečenje na zadnji strani 3 verzije Xbox360 :lol:

Microsoft Slovenija (nesposobneži )- lahko vas je sram :eviltongue: še dobro da so se zmigali naši SLo trgovci :thumbup:

Naslednja generacija X-ov(xbox ???) bo verjetno prisotna na SLO tržišču od začetka (upam) :)

Xbox

Link to comment

Mislim da nisi dojel, zakaj kupuje(mo) preko interneta. Zato ker je mnogo ceneje. Pri nas so pač oderuške cene in dvomim, da jih bo Asbis kaj pretirano (če sploh) ceneje ponujal. Če ne drugega, mu bodo drugi slovenski distributerji zatežili na mnogo načinov, kot v preteklosti drugim, da naj dvigne cene na isti nivo kot jih imajo ostali.

Sicer pa - saj se xbox 360 igre že sedaj dobi povsod?

Link to comment

Drži težko dojamem zakaj bi kupoval preko anglije če bomo imeli evropske cene pri lokalnih web trgovinah? Eden pokazateljev so že evropske cene konzol pri nas,...

Sicer pa - saj se xbox 360 igre že sedaj dobi povsod?

MS ekskluzive tipa GOW2, Fable2, Viva pinata 2 po evropskih cenah,.prosim razsvetli me kje pri lokalnih Web trgovinah jih prodajajo- po evropskih cenah?? :beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment

Jaz zate ne vem, ampak dokler lahko kupim Fable 2 tik po izidu za 40 evrov s poštnino vred, kar je pod predpisan retail price za EU, bom še vedno kupoval preko interneta.

Za vsako igro velja, da če se malo potrudiš pogledati po UK trgovinah, najdeš zadevo POD evropsko predpisano ceno, na ebayu pa zagotovo. Your point torej?

To s cenami bi pa raje počakal. Do sedaj je v Sloveniji že par trgovin nastopilo, ki so imeli na začetku precej Evropske cene, dokler do njih niso potihoma pristopili kartelci (aka obstoječi slovenski distributerji) in jim zagrozili vse živo, če ne dvignejo cen. Tako da iskreno povedano dvomim, da bodo ponujali pod trenutnimi cenami ostalih slovenskih trgovin. Morda sprva, ampak slej ko prej so (na žalost) še vsi podlegli pritiskom tekmecov. Poglej si malo, kake cene ima WOTAM sedaj, pa se poizkusi spomniti, kake je imel ob zagonu trgovine. Pa še kakega takega bi lahko našel, samo ne bom izpostavljal.

Edini, ki je na tem trgu pokazal ustrezna jajca, je Muller (pa še oni imajo za moje pojme previsoke cene in veliko raje naročim preko interneta iz tujine). Ampak zakaj je tako, je vsakemu 13 letniku lahko jasno. Oni so pač samostoječi in jih preostali na slovenskem trgu v tem segmentu enostavno ne zanimajo.

Asbis za kaj takega nima lastnih trgovin (prav tako pa ne kanalov za vse založnike), tako da se bo verjetno moral lepo obnašati in sodelovati s preostalimi na našem tržišču.

Link to comment

40€ za Fable2 to je res dobra cena,..ni kaj reči.Mogoče hint kje na svetovnem spletu jo dobiš za tako ceno??

Za vsako igro velja, da če se malo potrudiš pogledati po UK trgovinah, najdeš zadevo POD evropsko predpisano ceno, na ebayu pa zagotovo. Your point torej?

Koliko je slovenskih kupcev, ki imajo možnost uporabe kreditnih kartic. Precej jih je, ki si enostavno tega ne more privoščiti, ker so premladi ali pa jim starši ne dovolijo nakupa preko njihovih kreditnih kartic. In če bo slovenski dobavitelj ponudil MS ekskluzivne igre po evropskih cenah govorim o Microsoft game studios ekskluzivah in ne ostalih založnikih tipa EA,.etc ne vidim v tem nič slabega. Kako in kdaj se bodo cene "če" se sploh bodo zvišale lokalno v tem trenutku ne igra vloge. My point torej!

Osebno mislim da WOTAM ni ravno merodajna spletna trgovina so "rahlo" premajhni, prej bi rekel igabiba,enaa,comshop, mimovrste,.etc

Vsekakor je Muller pokazal jajca kar se cen tiče, definitivno je bil prvi in edini, ki je v tem času zalagal Slovenijo z Xbox360 dobrotami, vendar se je pojavil nov distributer, ki se je za moje pojme bolj profesionalno lotil zadeve kar se kaže z prisotnostjo konzol in njih dodatkov skoraj po vseh slovenskih web trgovinah.

To da Asbis nima svojih trgovin in ne kanalov za vse založnike iger ne igra nobene vloge, ker očitno ima dober dogovor z mrežo slovenskih web trgovin, ki so takoj pričele s prodajo konzol. Predvidevam, da bo z dodatki in igrami enako.

Kot sem sam spremljal situacijo treh let na tem področju so najbolj primanjkovale ravno ekskluzive iz Microsoft studijev in upam, da se bo to spremenilo. V glavnem držim pesti, da bo Asbis uspel narediti tisto, kar v treh letih ni uspelo nobenemu distributerju, da ne govorim o Microsoftu Slovenije. :beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment
40€ za Fable2 to je res dobra cena,..ni kaj reči.Mogoče hint kje na svetovnem spletu jo dobiš za tako ceno??

Ebay.co.uk, sam ne se zalete v prvega ki ga vidiš, pa je. Drugače so bili pa takrat buyouti po 45 eurov (kar vključuje poštnino).

Koliko je slovenskih kupcev, ki imajo možnost uporabe kreditnih kartic. Precej jih je, ki si enostavno tega ne more privoščiti, ker so premladi ali pa jim starši ne dovolijo nakupa preko njihovih kreditnih kartic. In če bo slovenski dobavitelj ponudil MS ekskluzivne igre po evropskih cenah govorim o Microsoft game studios ekskluzivah in ne ostalih založnikih tipa EA,.etc ne vidim v tem nič slabega. Kako in kdaj ce bodo cene "če" se sploh bodo zvišale lokalno v tem trenutku ne igra vloge. My point torej!

K temu seznamu lahko dodaš še premalo osveščene in računalniško nepismene in na takih služijo slovenski prodajalci. Nisem rekel, da ne obstaja trg, rekel sem da ne verjamem, da bo na trg uletel nekdo z nižjimi cenami, ker so precej močni kartelni dogovori, da se držijo določenih cen.

Dokler trg ne uravnava cen, ampak so te vnaprej določene na podlagi dogovorov med vsemi prodajalci, pocenitev pri nas ne bo. Če bi se bila bitka za kupce in se vsi ne bi držali dogovorov, bi do pocenitev prišlo - ampak to velja za normalne tržne razmere, česar pri nas žal ni. Razumeš sedaj moj point?

In WOTAM je mimogrede v lasti AGT. Tako da je tvoja ocena čisto mimo. Edina razlika je, da je AGT verjetno manjši. Ampak tudi Comtron je začel iz nič. Omenil sem ga zato, ker je eden izmed tistih, ki je imel v začetku izključno lastno dobavo iger. Sedaj sklepam, da ni več tako, glede na to da so dvignili cene na "slovenske" in glede na to, da imajo sedaj veliko večjo "zalogo" (aka, večino dobavljajo slovenski uvozniki). V začetku pa so vse naročali iz EU, zaradi česar so bili samostojni pri določanju cen, vendar ničesar ni bilo na zalogi in si zato pač čakal, da je pošiljka najprej prišla do njih, potem pa so odposlali do tebe.

Mimogrede - Asbis ne rabi nobenega hudega dogovora, saj vse te internetne trgovine pravzaprav iščejo tovrstne distributerje. To je njihov posel in brez njih imajo manjšo ponudbo. Nesmiselna izjava. Sicer pa, kot sam ugotavljaš - Asbis nima svojih trgovin, trgovina pa je pravzaprav tista, ki določa ceno. In Asbis se lahko zgolj odloči, da dobavlja ali pa ne dobavlja. Če želi trgovec na njegovo dobavno ceno nabiti zraven še 30% zaslužek, se v to Asbis pač ne more utikati, kajne? Sploh pa ne bi bilo ekonomsko, če prodaja laufa.

IMHO pričakuješ preveliko pravljico. Vseeno pa daleč od tega, da sedaj nihče več ne bo kupoval preko interneta, kakor se je brala tvoja prva izjava na to temo. ;)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.