Skoči na vsebino

Fifa Soccer 2009 [X360]


Priporočene objave

  • 4 tednov kasneje...
  • Odgovorov 121
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...

zdravo, mi zna kdo povedat, če so kje opisani točno vsi "advance triki" ko jih je ful, točnno kak se nardi posamezen trik. Aja pa ve kdo zaka kadarkoli igram, magari z najbolšo ekipo proti slabi, sem vedno počasnejši. Recimo ko grem v napad, nikoli ne prešprintam mimo branilca, ko pa gre on v napad pa me vedno prešprinta. Kok vi to igrate ?? Kako ustavite napadalca in kako pridete mimo branilca? na professional težavnosti Lp

Link to comment

ene 2,3 jih znam, pa še to mi redko ratajo na legendary težavnosti - sej je to tista zadnja, ne? :P

@pipicar:

meni se zdi, da pri višjih težavnostih, so nasprotniki kr hitrejši, pa čeprav gre za slabšo ekipo. Ne da se več tako lepo prešprintat mimo njih, kot se je dalo pri nižjih težavnostih. Ponavadi zabijem tako, da čim več podajam (ne znam lih prit mimo njih 1 na 1 :D ), alpa šprintam proti golu iz kakega protinapada. Se mi je pa zdela največja razlika v težavnosti med world class in legendary. Sicer je to moja prva fifa, katere sm se resno lotil, tako da nisem nek profi :D

Alen6552.png
Link to comment

Začel sem na amateur, potem pa počasi na težje.

Na začetku sem na world class zgubljal skozi, tako kot tudi potem pri legendary, ampak se privadiš, potem pa je vedno bolj zanimivo. Pri professional sem končal eno sezono (manager mode) z mogoče kako izgubljeno tekmo in tu pa tam kakim remijem, kar je brezveze :)

Tako da ko boš zmagoval na professional, kar pejdi na world class. Je dosti bolj zanimivo, ko so oni boljši :D

Alen6552.png
Link to comment

ja zdej igram z barco na pro, pa zmagam usako, sam pač ne 5-0, ampak tko 1-0, 2-0, tiste slabše pa tut 4-0

aja pa ve kdo kak strelaš po tleh, ko zdej učasih mi strela v pm čez gol. Sem pa vidu nasprotnika enkrat, ko mi je dal tak lepo čist po tleh gol

aja, ka pa postavo, igrate kr tako ko je že v defaultu, al si kej štelake, pa custom tactics pa to ?? Je kaka bistvena razlika če štelaš ?

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

ok priznam da sem bojl noob v fifi ampak bi se rad malo bolj poglobil. mogoče je kdo v sloveniji že napisal kake trike pri fifi in kako se igra? sem en manual angleški potegnil pa ima preko 70 strani :crazy: fifa xbox 360 guide, pa pol izrazov ne razumem - mene zanima katere trike najpogosteje uporabljate,

najbolj me pa zanima kako kombinirate turbo in potem driblanje brez turbota? ker sem večinoma zapletem ko sta 2 nasprotnika pred mano jaz pa letim kot raketa proti golu včasih res z glavo v zid :D:lol:

pa tudi kake fore pri obrambi me zanimajo, kdaj uporabljate LT + a, b? RT + LT pri obrambi? lepo bi bilo če bi kak slovenski pro malo opisal kako se on loti igre, pa ne zdaj celo taktiko pa podaje bolj te končne poteze... recimo da letiš proti golu in je en pred tabo kaj pol pustiš turbo in ga obrneš in naprej letiš ali nonstop držiš turbo?ker večinoma ni časa za premišljevat in je potrebno takojšnje ukrepanje.

malo se razpišite, recimo kje ste največ napak delali kot začetnik, na kaj je potrebno najbolj paziti itd.. : :beer:

večinoma igram skup z bratom in je še toliko težje ko igrava na live-u proti enemu nasprotniku, torej 1vs2... se takoj opazi če je 2vs2 (večinoma tako imajo nasprotniki slabšo igro, ker se ponavadi bolj porazgubijo v obrambi in je prehod lažji kot pa če ti ostale igralce vodi računalnik - no verjamem da obstajajo tudi kaki zelo dobri 2on2 igralci) igra kdo s kakim kolegom skup, ker večinoma dobim nasprotnika ki nima "guesta"? :)

Link to comment

Da, jaz in moj sosed veliko igrava co-op online. Lahko gremo kdaj kakšno tekmo. Trike pa je zelo težko razložit. To kar si tukaj prosil si prosil veliko, ker ti je težko pomagat. Ni nekega "easy" načina kako priti mimo zadnjega obrambniga. Čisto spontano. Jaz včasih naredim kakšen trick (pa ne nekaj ne blef stick levo desno, vem približno kateri trik točno bom naredil) včasih pa pač z right stickom samo potegnem mimo obrambniga in pač, če gre skozi gre, če ne pa pač ne. Pri obrambi pa tudi, kar se tiče LT je najboljše da sam sprobaš. Jaz ga uporabljam, ampak moj sosed recimo z njim sploh ne mora igrati. Odvisno od playerja do playerja.

Nekaj osnovnih "fint":

LB + A = podaja ob kateri igralec, ki poda žogo začne takoj šprintat naprej (se pravi "da in gre")

RB + A = bolj plasirana podaja, dobro če podajaš na krilo po tleh

LB + Y = visoka globinska podaja

X+X = kratek, srednje visok center

X+X+X = močan center po tleh

LB + X = bolj direkten center (ali na rob 16-ke)

RB + X = plasiran center

RB + B =plasiran strel

LB + B = lobani strel

LT + B = bolj nekakšna bomba proti golu

pri Free kicku:

LB + B = puna strel (Ronaldo style. Dobro za strel v golmanov kot če imaš prosti strel bolj blizu, redko preko živega zidu)

RB + B = plasirani prosti strel (če znaš, zakon, drugače bolj težko)

To je nekako to. Nekaj osnovnih tipov. Za kaj več pa boš moral sam še kakšno urico extra odigrat. Lahko pa se zmenimo za kakšno tekmo, da boš še sam videl, kako to pride prav do izraza :)

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment

hvala, da si si vzel čas, res. :) vaja dela mojstra ja, vidim da je fifa kar globoka igra. do zdaj je še sploh nisem dosti igral, tak s frendi smo igral 2on2 doma ko smo mel 4 kontrolerje ampak to je bolj kavbojsko vidim zdaj, ker so na live-u kar precej dobri igralci in jih s temi hobi playerji ne moreš primerjat.

zdaj se je komaj začelo, tako da se javiva, ko bova pripravljena za kakšno tekmo, zdaj je pomoje še prehitro :razzy:. itak bo mi xbox kmalu crknil, ker sem ga že stokrat fixal :D, kmalu bo čas za novega, potem pa eno udarimo. aja samo še nekaj bi vprašal:

1. kako se tisto naredi da recimo ko sprejmše podajo si hitro daš en tak predložek po tleh in šprintaš za žogo(s tem mi dosti igralcev večkrat uide) nevem zdaj če sem se dobro izrazil.

2. kaj je najboljše pritiskat ko on šprinta ti si pa tik za njim pa mu hočeš vzet žogo. A, B? ali kakšno kombinacijo?

še enkrat hvala za pomoč :car::beer:

Link to comment

@retro: Žogo si naprej spustiš če tik preden tvoj igralec dobi žogo v noge potisneš desno gobico naprej (brez da držiš LT). Kadar pa si tako tik za igralcem pa je čisto odvisno. Nekateri pritiskajo A in mu tako izbijajo žogo, jaz pa raje igrem z B-jem in ga nekako odrinem stran. Če je ta igralec hitrejši od tvojega defendera pa ti ne preostane drugo, kot da se pravi čas klizneš (X). V tej novi FIFI je drseči start od zadaj kar lepo narejen (mogoč) ampak moraš pač obvladat do določene mere :) .

@alen: Ko izbiraš ekipo stisneš Y in se potem signaš in z "Guest"-om. Tale "Guest" fora ni mogoča pri vseh igrah. Od EA navadno je. :)

x360.jpg

Davodax.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.