Skoči na vsebino

Pro Evolution Soccer 2008


makz85

Priporočene objave

Igral Pes 2008 ter ostal razočaran.

Vse od Pes 2 sem bil navdušen nad igro, ki je predstavljala pravo simulacijo nogometa. Potem zaženem Pes 2008 ter doživin pravi SHOCK. Preveč arkadna, hitra, enostavni goli na najtežji stopnji.

Res, da se preigral Pes 06 na veliko, ampak tako enostavno zmagat že po prvih tekmah...enostavno postane dolgčas.

Letos bo potreben preskok...saj ne morem verjeti...na Fifo 08...na EA...A living nightmare...

Upam, da bo Konami prekinil vsakoletno izdajo ter izdelal spet en POŠTEN nogomet, ker Pes 2008 za "NEXT GENERATION" konzole to NI!!!

Ocena: 67/100

p.s. Glede pravih imen ekip in licenc pa ne bi niti omenjal.

LP;

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment

Potrjujen, Dinamo in Zvezda potrjeni. :)

V glavnem, danes sem se še malo poigral s Pes 2008. Ter za primerjavo igral še enkrat Pes 6 in Fifo 08.

Stvar je sledeča: Pes 2008 ima cca. 20-25 % hitrejši tempo (arkaden) kot Pes 6. Z Kakajem pretečeš pol igrišča ter brez težav dosežeš gol. (champion težavnost).Tempo je nor, kot da bi gledal konjske dirke. (Res!!! Da bi vsaj Ronaldo (Milan) v resnici tako tekel..:)))

Konami je malo zaspal,ni kaj.Vsako leto so naredili korak nazaj, Fifa pa enega naprej. In letos je Fifa preskočila Pes. Fifa se lepo igra, ter imaš občutek, da igraš nogometno simulacijo. Kar je Pes povsem izgubil.

Menu je obupen, kdor je igral demo si lahko predstavlja.

Glede licence... manjka cela angleška liga (da ne bo pomote, imena igralcev so, le logo ekip ter njihovih imen ni; npr. Man Red,..) ter nekaj reprezentanc. SLOVENIJA JE!!!

Ponovno pa so vključili možnost EDIT, tako da imena lahko spremeniš,vsaj nekaj...

Moti me tudi posnetek akcije,kjer je vidno opazen padec slik na sekundo.

Pes je zgubil prestol, naj živi nov kralj....FIFA 08.

LP; Ethan

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment

Shit, tole je pa res slaba novica. PES sem vedno gledal kot edino simulacijo nogometa, sedaj pa tole. Je pa po netu veliko govoric, da PS3 verzija še dodatno šepa pri frejm rejtu, baje, da je na določenih štadionih obupen.....uff, KONAMI če tole bereš, go fy

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Ethan, PES2008 je hitrejši, bolj arkaden pa niti ne. Na kateri težavnostni stopnji igraš, ne vem, saj champion ni nobena od njih, vendar pa na Top Player igra ni niti približno lahka. V PES6 sem preigral vse počez in povprek na najtežji težavnostni stopnji pa imam kljub temu težave v PES2008.

AI je veliko boljši kot v PES6, igralci vtekajo pametneje, računalnik daje gole tudi iz kota in prostih strelov, ni več toliko driblanja po kazenskem prostoru. Ful enih plusov napram 6ki. Konec koncev tudi hitrost ni minus, ker je igra obdržala vso globino iz prejšnjih iger, le tempo se je zvišal.

Kako se bo igralo online bom še videl, vendar imam občutek, da ko se bomo navadili na hitrost bo igra vsaj tako dobra kot PES6.

Link to comment

Sicer je to prvi PES, ki sem ga igral na XBOX360 in se mi zdi naprav PC verziji PES6 dokaj soliden. Ima nekaj novih stvari, drugače pa ni niti dosti boljši pa tudi ne slabši. Verjetno se bodo vsi, ki ga bodo igrali, kar zabavali. Je pa nova Fifa korak naprej in je dosti bolj podobna pravemu nogometu, torej takemu, ki sem ga za primer gledal včeraj zvečer in med vikendom. Torej sama Fifa je dosti bolj zajebana, treba se je trudit na prav vsakem igrišču travnate površine in gradit igro, da sploh lahko prilezeš čez polovico, kaj šele do nasprotnikovega gola. Sem ter tja se celo userje, da streljaš na gol in, če imaš srečo okrogljo usnje po dolgih mukah zatrese mrežo. Tudi PES ni tako lahek, vendar jaz tu ne govorim o težavnosti naprotnika ampak same igre, kontrole žoge, podaj. Sploh način manual passing je ultra zajeban, zato js zaenkrat raje vrztrajam pri semi. In pa branilci niso tako neumni, da bi jim napadalec kar z lahkoto ušel. Vizualno pa je PES 2008, da ne rečem prav nagravžen napram Fifi.

Žal pa Fifo pestijo nekateri problemčki, ki pa jih PES nima; včasih ob borbi za žogo igralec noče podat in pa moti tudi težavna kontrola branilcev v borbi za visoko žogo. Vseeno mi je letos Fifa boljša, čeprav sem zadnja leta venomer igral PES.

Upajmo drugo leto na malo popravljeno ali močno izboljšan PES, ker tole še ni prav nič nextgen.

Link to comment
Ethan, PES2008 je hitrejši, bolj arkaden pa niti ne. Na kateri težavnostni stopnji igraš, ne vem, saj champion ni nobena od njih, vendar pa na Top Player igra ni niti približno lahka. V PES6 sem preigral vse počez in povprek na najtežji težavnostni stopnji pa imam kljub temu težave v PES2008.

AI je veliko boljši kot v PES6, igralci vtekajo pametneje, računalnik daje gole tudi iz kota in prostih strelov, ni več toliko driblanja po kazenskem prostoru. Ful enih plusov napram 6ki. Konec koncev tudi hitrost ni minus, ker je igra obdržala vso globino iz prejšnjih iger, le tempo se je zvišal.

Kako se bo igralo online bom še videl, vendar imam občutek, da ko se bomo navadili na hitrost bo igra vsaj tako dobra kot PES6.

Oj, sem opravičujem za stopnjo, sem mislil Top Player, ampak ker igram v italijanščini, je zadnja stopnja preimenova "Campione". :)

Ma glej, jaz sem zmagal vse 4 tekme, ki sem jih odigral in brez kakšnih problemov. Res, da sem odigral pes 6 cca. 1000 tekem in je razlog verjetno v tem. :)

Kar se tiče AI. Dribblingi po kazenskem prostoru še zmeraj ostajajo. Samo poskusi z hitrim tekom po boku, pa boš videl da priedeš 90% sam pred gol.

Če boš kaj na Live-u, pa se zmenmo za kašno tekmo. Zdaj pa naprej igrat, da bom dobil še boljši predstavo.

Ja, ful je nekih padcov framerate-a, ampak ne v igri, bolj v posnetkih, pa na začetku tekme ob predstavitvi.

Morg, kot je že prej omenil Seto, se moraš pri Fifi bolj mučit za izdelat akcijo, prit do zaključka, itd.

Saj tudi Fifa ima svoje težave ( najbolj me mučijo golmani in njihova posdredovanja, ne ker brani kot spiderman, ampak zakaj se mora zmeraj vreč po tleh, tako da so udarci z glavo zelo,zelo neavrni,..itd.)

Igral bom obe, čas pa bo pokazal zmagovalca..zaenkrat je to Fifa 08.

LP;

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment

Zanekrat sem precej razočaran. Zadeva je res malo pohitrena, vendar mislim, da so izjave v stilu "poarkadeno" in "premalo simulacijsko" precej pretirane. Kar mene najbolj moti je, da mi je igra postala veliko manj zabavna. Vodenje žoge in podajanje je ratalo precej mukotrpno opravilo, kjer ni več prisotne tiste intuitivnosti, ki so jo do sedaj posredovale igralcu stare verzije.

Na kratko: pohitrili so igro, vendar jo naredili manj obvladljivo. To se mi nekako zdi precejšnja brca v temo. Nemara bi naredili obratno? :?

Je pa kul to, da je sedaj težje dosegat gole in preigravat kot norec. Edino kar me muči je prodiranje (predvsem hitrejših igralcev) po bokih. Ko si enkrat pred obrambo te zelo težko dohitijo...

Moram se še malo bolj poglobit, vendar zaenkrat občutki niso kaj prida dobri... :(

lp,

k_k

Link to comment

No, zdaj sem preigral cca. 2o tekem in kaj naj rečem. Težavnost je kar v redu, ni tako enostavna na Top Player, kot sem prej napisal. Vseeno še zmeraj lažja od Fife.

Se srinjam z opisom ke_kita.

Tista padec framerate-a pa je pravi obup, kar zgubiš voljo za gledat posnetek golov.

za D.tidus: Igra ni tako slaba, saj je se zmeraj kar lepo igrabilna, pač PES stil,samo nekaj pravega nogometa je igra izgubila.

Zdaj pa naprej igrat...

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment

res je, obupni posnetki golov, fps padejo vsaj za polovico :doh:

probov sm na amater igrt pa sm biu presenecen, prlaufas pred gol pa golman sploh ne reagira...res smesn :lol::lol:

na top player je pa tezka k svina...tiste traparije k so gor napisane da goli padajo na top player so pa res zalostne...mogoce ti rata eno igro kaksen gol dat, odigraj 5 tekem zapored in takoj ti je jasno...da nimamo kej iskat na najtezji stopnji, razn ce hoces bit zivcn :)

makz85.png
Link to comment
res je, obupni posnetki golov, fps padejo vsaj za polovico :doh:

probov sm na amater igrt pa sm biu presenecen, prlaufas pred gol pa golman sploh ne reagira...res smesn :lol::lol:

na top player je pa tezka k svina...tiste traparije k so gor napisane da goli padajo na top player so pa res zalostne...mogoce ti rata eno igro kaksen gol dat, odigraj 5 tekem zapored in takoj ti je jasno...da nimamo kej iskat na najtezji stopnji, razn ce hoces bit zivcn :)

Niso nobene traparije. Sem odigral 20 tekem zapored na top player (med drugim odklenil tudi 10 zmag zapored) in sem dal vsako tekmo več ali manj po tri gole in več. Za nagrado pa mi je odklenilo achievement. Pač igral sem celo leto Pes 6 in sem povedal, da je razlog v tem.

Najvišja zmaga na top player 6:1.( zaenkrat)

Če pa tebi ne uspe zmagat, ni moj problem...igraj naprej, s časoma boš tudi na top player zmagal. Jaz igram Pes od 2 naprej, tako da ...

Še nekaj: Danes sem igral pet tekem prek Live-a. Živa katastrofa. Lag, ki si ga ne moreš niti predstavljat. Igralci kar zmankajo, žogi enkrat tu, nakar zmanjka, pa je kar nekje drugje. Ti napadaš,nakar se žoga kar znajde pri tvojem nasportniku, ki gre sam proti golu.

Imam 2 mb linij, nobenih problemov z Live-om, tako da zgleda, da je net koda prav v p.... Sem vprašal tudi ostale igralce in imajo vsi iste težave.

Ma kar nekaj, igro bi morali še pol leta spolirat, da bi bila spodobna.

Upam, da bo kmalu kakšen patch, ker do takrat Live me ne vidi več.

LP;

lp;

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment
se prav si tud pr pes 2006 na najtezji stopnji zabijov po 3 gole na tekmo?

sj jest sm tud preigrov 06, zihr 1000 tekem pa na najtezji se vseeno ni tko lahko kot ti pravis...ce das v povprecju 3 gole na TP, koliko jih potem pade na amateur?

Mah. Meni pri pes6 ratuje zmagovat konstantno s kakimi 3-6 goli razlike... Pri 2008 je precej težje, vendar tudi tu se da gladko zmagat...

lp,

k_k

Link to comment
se prav si tud pr pes 2006 na najtezji stopnji zabijov po 3 gole na tekmo?

sj jest sm tud preigrov 06, zihr 1000 tekem pa na najtezji se vseeno ni tko lahko kot ti pravis...ce das v povprecju 3 gole na TP, koliko jih potem pade na amateur?

Jap, cca.3 gole.

Na amateur? Danes sem prvič probal igrat na amateur (igram top player od zmeraj).

Rezultat na tekmi, ki traja 10 minut. Prva ter hkrati zadnja tekma na amateur. Še dobro,da jim je golman kar nekaj ubranil...:)

Še par slikic...

_4721ec374c4a7.jpg

_4721ec3948575.jpg

Dark+Ethan.pngRebelEthan.png

Link to comment

BTW. Framerate je pri PS3 naravnost ogaben. Ko je gneča v kazenskem prostoru se tako zatika, da te mine igrat... :yuck:

Na kameri Wide je katastrofa že med samo igro, če daš na normal long (al neki takega) pa je stvar malo boljša, vendar je pri ponovljenih posnetkih naravnost ogabno vse skupaj. Pa kaj si KONAMI misli? :(

lp,

k_k

Link to comment
BTW. Framerate je pri PS3 naravnost ogaben. Ko je gneča v kazenskem prostoru se tako zatika, da te mine igrat... :yuck:

Na kameri Wide je katastrofa že med samo igro, če daš na normal long (al neki takega) pa je stvar malo boljša, vendar je pri ponovljenih posnetkih naravnost ogabno vse skupaj. Pa kaj si KONAMI misli? :(

Hec je da po netu ponekod PES3 za PS3 kasira dobre ocene, prodana golazen

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.