Skoči na vsebino

Marketinška poteza (beri: nateg)


Judozerc

Priporočene objave

Živjo.

Ker sem pred božičnimi prazniki zvedel, da bom prve dni le-teh deležen vrnitve Xboxa 360 iz popravila, sem takoj začel iskat Membership card za Live. V Műllerju naj bi bil že razprodan, zato sem se obrnil na avstrijski Mediamarkt.

Rekli so, da je na voljo akcijska ponudba, identična tejli v Samotarjevem postu na Tržnici:

-KLIK-

Rezerviram en Card iz dotične ponudbe in kojci soseda prepričam, da me je odpeljal onkraj meje ponj.

Pridem tja, malo pogledujem po igrah na policah, med katerimi so bili tudi različni Membership cardi. Tistim za 3 mesece nisem posvečal pozornosti, pač pa je moj pogled ujel 12 mesečni in 13 mesečni paket.

(preden boste nadaljevali branje, bi vam samo rad želel povedat, da kljub temu, da prihajam iz Bleda, nisem tipični gorenc iz vicov, želim le povedat, da se mi ne zdi pravično, da ocenjujejo paket kot dobro ponudbo)

Cena 12-mesečnega Live Membershipa je bila 54.99€, cena AKCIJSKE ponudbe 13-mesečnega Live Membershipa pa 59.99€.

Za hec sem iz žepa potegnil svoj mobitel in zagnal kalkulator:

V primeru nakupa 12-mesečnega membershipa iz "NORMALNE" ponudbe bi me mesec uporabe zlatega Live!-a koštal natančno 4.5825€.

V primeru nakupa 12+1 mesečnega membershipa iz "AKCIJSKE" ponudbe pa bi me mesec uporabe zlatega Live!-a koštal natančno:

4.6146€

Ok, razlika je nična, vendar me vseeno moti to, da oglašujejo pravzaprav dražjo opcijo kot AKCIJSKO PONUDBO! Sem tiste 3 cente na mesec več plačal zato, da je Membership Card, ki ga po vnosu kode zavržeš, prefarban z motivom iz Halo 3???

Itak mi je še bolj fajn, da bom en mesec dalj časa igral, preden mi bo spet treba it v štacuno po novo kartico, tako da me tista razlika res ne moti. Še enkrat poudarjam - moti me oglaševanje artiklov!

Samotar ta post ni bil napisan z namenom zmanjšati možnosti prodaje tvojega Carda :)

Link to comment

Sploh nevem kaj si s tem postom hotel povedat :headscratch:

Nateg, kakšen nateg 12+1 mesec golda za 60€ .

V Austriji dobiš 12 mesečni gold za 60€.

Skratka pa je to moja dobra volja , da zrihtam gold naročnino in jo pol posredujem naprej brez da bi kaj prosil zato (pot,benzin in čas), ker je v Slovenij teško dobiš :disbelief:

Vprašaj x360 uporabnike katerim sem že špile zrihtal , gold naročnino in ostalo kramo (založil svoj denar) in niso imeli drugih stroškov kot ptt , pa nobenemu nisem niti 1€ več zaračunal kot stane v trgovini !!!!!

Ti pa tu o nekem nategu :x

Sam tolko ti še povem glede Golda , ker nimaš pojma

1 mesec golda stane 6.99€

3 mesece golda stane 19.99€

12 mesecev golda stane 59.99€

12+1 mesecev golda stane isto 59.99€ :bleh:

Tebi pove mogoče beseda AKCIJSKA ponudba kaj ??? Akcija je določen čas in ne večno !!!

Zdaj te pa prosim mi povej kaj bi s tem postom sploh ti rad dosegel ????

:headscratch:

Xbox

Link to comment

Sicer razumem logiko Judozerca in se strinjam, da je potrebno take izračune večkrat izvajati, ampak o nekem nategu nikakor ne moreš govoriti in kazati s prstom na trgovca. Trgovec je v akciji prodajal dva kompleta kartic, ki drugače posamično staneta več.

"Težava" je nastopila zaradi prodajnih cen MSja, ki karticam za dalše obdobje nekoliko zniža ceno, da privabi kupce - posledično te pri daljšem obdobju pride mesečna naročnina manj, kot če bi kupil enako število mesečnih kartic. Bodi raje hvaležen, da je tako, ker prideš nekoliko ceneje čez. Enak način "cenitve" imajo čisto vsi game/play kartice/naročnine, ki sem jih zasledil do sedaj. Še pri revijah je običajno tako, da imaš na daljši rok nekoliko več popusta.

Skratka, ko daš skupaj 12 mesečno kartico in 1 mesečno kartico, se povprečna vrednost meseca seveda dvigne, pravzaprav bi ostala enaka samo v primeru, da bi bila v akciji dve kartici z 12 meseci. Upam da je sedaj logično.

Za trgovca so to hruške in jabolka, torej "roba" in res nima časa da se pri miljontih produktih ukvarja še s takimi banalnostmi. Je pa hecno, da se lahko enako zgodi tudi v primeru drugih trgovskih izdelkov, pa ne rabiš v avstrijo zato. Nazadnje se spomnim nekega piva v akciji, kjer je bila akcijska cena določene pakunge še vedno dražja, kot če bi kupil v isto pivo v drugačni pakungi (0.5L pločevinka proti 0.33L pločevinkam in potem izračun cena/L). Hruška in jabolki, kar se trgovca tiče je isti proizvod v različnih pakungah pač kompletno drug produkt - zato običajno tudi ima svojo ENA kodo. Verjetno do tega ne bi prihajalo, če bi trgovci zadeve dobivali na kile, pa potem sami pakirali v željene pakunge. Ker pa ne, je pač tako.

Link to comment

/.../Vprašaj x360 uporabnike katerim sem že špile zrihtal , gold naročnino in ostalo kramo (založil svoj denar) in niso imeli drugih stroškov kot ptt , pa nobenemu nisem niti 1€ več zaračunal kot stane v trgovini !!!!!/.../

Ni kaj za rečt kot

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Samotar, ne vem komu ali čemu jaz pišem dodatne komentarje, da na njih nič ne leti.

In če bi vedel, da je cena normalnega 12-mesečnega Membershipa običajno 60 €, ne bi tega šel pisat.

Zdiš se mi uredu človek, in bi takoj kupil, kar ponujaš, če ne bi imel še cca 12 mesecev do izteka!

Mislil sem da je 55€ običajna cena 12-mesečnega live!-a...

Poleg tega pa se s tvojo ceno popolnoma strinjam...

In še enkrat to ni letelo nate, temveč na mediamarkt.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.