Skoči na vsebino

YDL 6 (inštalacija in vse ostalo)


jurdos

Priporočene objave

sej un televizor ki je na sliki, je HD. nema veze,važnu da je tu ratalu :P ...

zdej pa je še en problem :D ko sm use inštaljru mi iščeneko kodo (username in password) pa nemm pojma kaj morm upist...aja ko upišm username in pol da utipkam geslo se sploh ne da nč utipkt... kr neki... kaj so ti linuxi tku zajebani al mam sam jst kr ene probleme?? :(

Link to comment
  • Odgovorov 67
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

O groza! Resno ne vem zakaj se trudite na naprave nameščati linux, če ga niste še nikoli na računalnik! Oziroma ne znate delat v command line. Navodila so verjetno lepo napisana in dovolj jasna. V linuxu, ko vpisuješ geslo ponavadi ne vidiš nič ampak geslo vseeno vpišeš.

In še nekaj - ob živce me spravljate z linuxov, linuxe.... LINUX - ednina!

Videl sem linux, nisem videl linuxa, po glavi mi skače linux, linux je luštkan.... Upam, da je sedaj jasno.

Link to comment
Svaka ti čast imaš Gorenjev 420i HD katodni televizor :beer:

Linux ni nič zjeban, če ti na kaže zvezdic ko tipkaš še ne pomeni da gesla ne vpisuješ ;)

a na ta televizor ne deluje linux? ras mi ne kaze zvezdic,ce pa grem v drugo vrsto pa so zvezdica,sam mi ne rata natipkat niti tri crke pa mi napise username ni pravi. meni ni nc jasnu. sploh ne vem kje da dobim geslo za tu, mi lahko kdo pomaga?

Link to comment

1. tvoj TV ni HD

2. ko v linuxu pišeš geslo se nič ne vidi vendar se vseeno vpiše v sistem

3. nisem bral navodil tako da ne vem podrobno vendar ponavadi med inštalacijo sam nastaviš userja, password in root password

4. mi lahko poveš zakaj točno hočeš imet linux na PSu/veš da je je grafično jedro zaklenjeno?

Link to comment

1. za linux mora bit HD?

2. sem poskusil tud tako da kr tipkam in kliknem enter,pa mi napise da ni taprav login.

3. fora je da mene med instalacijo sploh nikjer ni prasalo za userja, password in root password. edino za network.

4. na mojmu psju ne morm met msna, ne odpre mi useh emailu,ne predvaja mi na netu useh posnetku,tako da bi rad instaliral linux da lahko use to uporabljam. nimam compa u svoji sobi,zdej sm na bratovem, sam doskrt ku kej rabm ne morm prit gor, ker ga rabi tud on tku da bi rad to zrihtu da ma mir od mene :P

graficno jedro zaklenjeno? ne vem o cem govoris.

kaj mi ti predlagas namest linuxa? sej bi raje meu windowse sam tud njih ne znam instalirat.(ce se jih spolh da dat na ps)

hvala za odgovor :)

Link to comment
1. za linux mora bit HD?

2. sem poskusil tud tako da kr tipkam in kliknem enter,pa mi napise da ni taprav login.

3. fora je da mene med instalacijo sploh nikjer ni prasalo za userja, password in root password. edino za network.

4. na mojmu psju ne morm met msna, ne odpre mi useh emailu,ne predvaja mi na netu useh posnetku,tako da bi rad instaliral linux da lahko use to uporabljam. nimam compa u svoji sobi,zdej sm na bratovem, sam doskrt ku kej rabm ne morm prit gor, ker ga rabi tud on tku da bi rad to zrihtu da ma mir od mene :P

graficno jedro zaklenjeno? ne vem o cem govoris.

kaj mi ti predlagas namest linuxa? sej bi raje meu windowse sam tud njih ne znam instalirat.(ce se jih spolh da dat na ps)

hvala za odgovor :)

Tvoji razlogi za inštalacijo linuxa so vsekakor utmeljeni.

Za tvoje potrebe ti bo linux dobro služili. Svetujem ti, da podrobno slediš navodilom in ti bo uspelo. PS3 je zaprt sistem in ni nekih problemov z driverji, nekompaktibilnim hardverom etc. Splača se ti potrudit, ker boš mel kot rezultat komp za brskanje v svoji sobi.

Pozabi Windows na PS3... teoretično se da... en model je inštaliral visto mislim, da preko linux emulacije... ne me držat za besedo glede številk ampak so v tem stilu - za zagon je rabu eno uro potem pa še 20 minut da je zagnal beležnico...

Sam ne sekiraj se da ni windowsov, enkrat ko je linux inštaliran je tko kot windows... vsaj za uporabljat.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

lepo da me usaj eden razume zakaj bi rad imel linux. :)

matral sem se dolgo in mi ne gre.... zato bi prosil če mi lahko gdo pove kako da zdaj use skupaj zbrisem,pa da poskusim znova. enkrat sem že brisal vendar mi ni usega zbrisalo,pa nevem zakaj (morda je še kak drug način za brisanje v ps-ju?) hvala

lp

Link to comment

prvo si poberi ydl tukajle.. deluje sigurno... ftp://mirror.anl.gov/pub/yellowdog/iso/ izberi al 6.0 ali pa 6.1

nato tukaj so navodila kaj in kako vzami tista katera pašejo verziji ki jo boš pobral.

http://us.fixstars.com/support/installation/

hmm pomoje bi delovalo takole... tam kjer si naštimal da ma OtherOS 10gb tam spremeni da ma GameOS se pravi sistem od ps3 vse.. all to ps3 al neki takega je.. nato bo še vedno prisotno da je gor neki od linuxov... ker se zapiše v firmware od ps3-ja... naredi še restor systema.. sicer bo delal par uric.. in bi ti moralo dat ps3 na tovarniški firmware.. nato bi pomoje moral bit linux odstranjen..

nato naredi novo namestitev po zgornih navodilih... pomoje bo tako delovalo...

Link to comment
Kaj naj ti rečem sami razvijalci pravijo da se linuxa ne splača poganjati na SD televizorju ampak ker vztrajaš ti dam še
.

Ups ta je še za prejšno verzijo, ta nova izgleda lepše., mogoče si ga pa zdaj ko imama večji disk še enkrat instaliram.

S tem se strinjam... Na SDju bo verjetno nefunkcionalno.

Mogoče če maš kakšen star monitor (al pa nov), s tem da nimam pojma kako priklopiš PS3 na VGA ampak Google ni daleč.

Monitor bo vsekakor super, če je kakšna pametna možnost priklopa.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

mislim, da bo rezultat bolj slab.

Grafični čip je v linuxu zaklenjen, zato hardwaresko pospeševanje videa ne pride v poštev.

Prav tako odpade kakšen upscaling videa v HD, ali predvajanje samega HD videa.

Več sreče boš imel s kakšnim media-serverjem na PCju in prenosom na PS3. (tversity ali kaj podobnega)

Link to comment
  • 1 year later...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.