Skoči na vsebino

Problem z internetno povezavo


deulian

Priporočene objave

Jaz imam problem z povezavo na internet.Pred kratkim sem dobil PS3 in sem ugotovil da lahko tudi prek routerja wireless se povezem na internet.Naredim vse kar mi pise v navodilih.Imam router SMCWBR14T-G od SMC network pa ko mi dela ''obtain IP adress je v redu potem pa ko dela internet connection pa mi napise nalsednji error:

An error occurred while resolving the name with the server(80710102)

Na racunalniku kjer tudi uporabljam brezzicno povezavo pa mi dela vse normalno.Tako da res ne vem kaj se dogaja.

Hvala v naprej :bowdown: :puppy:

Link to comment
  • 5 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
kuko gre to prek wired connectiona ??? Sam ubaciš Ethernet and here we go al kwa ?

mislim, da je se vedno izbrat osnovne opcije (static/dhcp).

in ce nimas kompliciranih nastavitev na sistemu je kojci fertik.[/quote:2uopgcuv]

Ey trdi , kaj pomeni to kompliciranih nastavitev ??? Ne me strašit no , jst hočem dat svoj PS3 na net !!!!

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment
D.Tidus poglej ce mas wired connection gres sam tja pod settings in internet settings ali nekaj takega pa tam vneses dns pa vse te podatke ko zahteva. Cist enostavno :D

OK. Time out ! Kot vidiš po vprašanjih , sem za priklop konzole na net totalni n00b. Zatorej ewo novo vprašanje. Kje dobim podatek DNS ??? Kje piše kaj moram vnesti ???

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment
  • N7

em.

raje povej, da nimas pojma o internetu in o tem kako deluje pa ti bomo znali pomagat. priklop konzole je bolj preprost kot priklop pcja, ce mene vprasas. samo moras pa le poznat osnovne pojme.

zdej pa sam se povej, da nisi NIC pogledal v navodila pa dvignem roke.

:ihih:

ozi_SLO.png

Link to comment

Evo , namerno sem izštekal Ethernet kabel iz PC-ja v PS3 in probal vzpostavit povezavo z internetom (s PS3 seveda). Najdel sem vse podatke na nadzorni plošči in vedel sem da se ne bo vzpostavilo zaradi MAC naslova in telesmeha vendar hotel sem videti kje se bo zataknilo. Vse sem vnesel in na IP naslov je uspel in nato je le prijavil napako na DNS naslov. Moje vprašanje je : Ali je to zato , ker nisem prijavil MAC naslov telesmehu.

Prosim vas lepo , samo to mi še odgovorite. ROTIM VAS !!!! Če ne sem mislim da vse prav naredil.

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Ewo za harda. Vezal sem direkt iz modema v PS3 in v tem momentu je bil PC bez neta. Šel sem pod network settings , dal wired connection , potem easy in nato je šlo tako naprej. Prišel sem do nastavitev automatic ali manual. Če dam automatic se napaka javi že pri IP. Zato sem vse sam dal ročno (manual). Vse sem vtipkal (IP , DNS , DHCP mislim da tudi) in nato je tam naprej še nekaj za UPnP , mislim da sem dal DO NOT ENABLE in še nekaj česar se ne spomnim a mislim da ni pomembno. Ko začne testirati potem napiše pod IP adress - succeded , in nato še nekaj časa čakam in nato napiše failed zaradi errora v DNS naslovu. Naj opomnim da ta modem v sebi NIMA vgrajenega usmerjevalnika (routerja , to sem napisal zato , mogoče bo ključ do odgovora). Ali je kaj bolj jasno ???

Hvala za pomoč , še enkrat in upam da boš tudi na to odgovoril , kajti res bi hotel vse vedeti glede tega saj se mi gre na polno da spravim PS3 na net.

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Jst mam tut težavo z internetom na ps3-ju...in sicer ko dam sign up for playstation network mi napiše "A connection to the network could not be established...go to network settings and check your settings"...in jst grem pod te nastavitve in dam wired connection>easy>automatic>do not set>automatic>automatic>do not use>disable...in nato x da shrani nastavitve...potem pa dam connection test in napiše the attempt to obtain an IP adress timed out...

Prosim za pomoč

LP

Link to comment
Jst mam tut težavo z internetom na ps3-ju...in sicer ko dam sign up for playstation network mi napiše "A connection to the network could not be established...go to network settings and check your settings"...in jst grem pod te nastavitve in dam wired connection>easy>automatic>do not set>automatic>automatic>do not use>disable...in nato x da shrani nastavitve...potem pa dam connection test in napiše the attempt to obtain an IP adress timed out...

Prosim za pomoč

LP

Noben nč ne ve??...a bi blo potem bolš če bi kupu brezžičn router...bo potem delal??

Prosim za pomoč ker si res želim imeti internet na ps3-ju :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.