Skoči na vsebino

Nabava robe prek Interneta !


Samotar

Priporočene objave

  • 3 tednov kasneje...

Na žalost www.play.com zaenkrat še ne pozna Slovenije! :thumbdown:

Countries covered by our delivery policy

We currently deliver all items excluding electronics and gadgets to the following countries.

* Andorra

* Austria

* Belgium

* Cyprus

* Denmark

* England

* Finland

* France

* Germany

* Gibraltar

* Greece

* Greenland

* Guernsey

* Iceland

* Ireland

* Italy

* Jersey

* Liechtenstein

* Luxembourg

* Malta

* Monaco

* Netherlands

* Northern Ireland

* Norway

* San Marino

* Scotland

* Spain

* Sweden

* Switzerland

* United Kingdom

* Vatican

* Wales

Xsiluro.jpg

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
Mene zanima, ce je ze kdo kaj naroceval iz www.play-asia.com , v kolkem casu je dobil robo?

Običajno hodi roba nekje 7 do 14 dni (navadna pošiljka, ki je tudi najcenejša), seveda če imaš naročeno v vrednosti, ki jo naša draga država ne bo carinila (nekje do 40-45 evrov ni carine). Enkrat sem naročil čez 100 evrov in po treh tednih sem skoraj obupal. Na play-asia mi je pisalo da so odposlali že drugi dan naročila. Po treh tednih pa dobim dopis iz Ljubljane da je moj paket že en teden pri njih in naj pošljem fakturo da bodo lahko carinili robo. :crazy:

Link to comment
Mene zanima, ce je ze kdo kaj naroceval iz www.play-asia.com , v kolkem casu je dobil robo?

Običajno hodi roba nekje 7 do 14 dni (navadna pošiljka, ki je tudi najcenejša), seveda če imaš naročeno v vrednosti, ki jo naša draga država ne bo carinila (nekje do 40-45 evrov ni carine). Enkrat sem naročil čez 100 evrov in po treh tednih sem skoraj obupal. Na play-asia mi je pisalo da so odposlali že drugi dan naročila. Po treh tednih pa dobim dopis iz Ljubljane da je moj paket že en teden pri njih in naj pošljem fakturo da bodo lahko carinili robo. :crazy:

Carine ni do 22 EUR. :) Ce te do zdaj niso zacupatili, si imel sreco.

(:

Link to comment
Carine ni do 22 EUR. :) Ce te do zdaj niso zacupatili, si imel sreco.

jaz sem že dostikrat naročil in če znesek ne presega 45€ in je v oblazinjeni kuverti --} NI CARINE 100% :D

tako da to nima nikakršne veze s SREČO ;)

Točno tako je kot je samotar napisal.:thumbup:

Edino tisto naročilo, ki sem ga dal za igre čez 100 evrov sem si sam kriv, ker sem naročil tri igre skupaj za prijatelje, namesto da bi naročil vsako posebaj in plačal trikrat poštnino pa bi me prišlo dosti ceneje. Moti pa me naša glupa birokratična država. Imajo moj paket en teden in mi šele nato sporočijo. Sploh niso odprli paketa in pogledali fakture, ki je v vsakem paketu iz play asia. Jaz idiot pa sem mislil da me preverjajo če je res taka cena, lenuhi pa sploh niso odprli paketa. Carinili so ga samo zato ker je bil v kartonski škatli. :crazy:

Link to comment
Carine ni do 22 EUR. :) Ce te do zdaj niso zacupatili, si imel sreco.

jaz sem že dostikrat naročil in če znesek ne presega 45€ in je v oblazinjeni kuverti --} NI CARINE 100% :D

tako da to nima nikakršne veze s SREČO ;)

Mene so fukali za 27 EUR iz Hong Konga in placal carino. Kregal sem se 2 uri na carinski posti v Ljubljani.

Skratka tako je, ce je carinik ljud in faca pol ti carine ne bo kasircal, ce pa je debilcek pa te komot lahko zajebe. Tu je povzetek:

Pošiljke v pisemski in paketni pošti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 22 EUR, razen če vsebujejo alkoholne izdelke, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke. Pošiljke nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošilja fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na območju Skupnosti, so oproščene plačila uvoznih dajatev. Pošiljka blaga nekomercialne narave pomeni pošiljko blaga, ki je občasna, vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine, narava in/ali količina ne kaže na komercialni namen, skupna vrednost blaga ne presega 45 EUR in je poslana brezplačno

Ce posiljatel uspe deklarirati posiljko kot nekomercialno in casti postnino, pol bi to moralo iti skozi. Moj primer, osebno mi je frajer poslal Sony dalinar za Hi-MD (MiniDisc) player in castil postnino. A onemu trolu se ni dalo ama nic dopovedat.

(:

Link to comment

Točno tako je kot je samotar napisal.:thumbup:

Edino tisto naročilo, ki sem ga dal za igre čez 100 evrov sem si sam kriv, ker sem naročil tri igre skupaj za prijatelje, namesto da bi naročil vsako posebaj in plačal trikrat poštnino pa bi me prišlo dosti ceneje. Moti pa me naša glupa birokratična država. Imajo moj paket en teden in mi šele nato sporočijo. Sploh niso odprli paketa in pogledali fakture, ki je v vsakem paketu iz play asia. Jaz idiot pa sem mislil da me preverjajo če je res taka cena, lenuhi pa sploh niso odprli paketa. Carinili so ga samo zato ker je bil v kartonski škatli. :crazy:

Heh, leta 2002 sem narocil PS2Linux paket iz Londona in je prisel v Slovenijo v 6 urah. Do mene je prisel po 10 dneh. Kontaktirali so me treji dan, po prejetju in to v petek ob 14 uri. Na Brniku pa delajo samo do 15 ure in valjda nisem mogel dostaviti papirjev, pol je bil vmes se vikend in v torek praznik. V ponedeljek sem faksiral dokumente, ki so jih pogledali komaj v sredo. Pa se pol so gusli, da ne vejo kaj je noter in daj naj razlozim, v cetrtek sem se toraj tja peljal in jim na laptopu prikazal kaj ta zadeva je. Zaracunali so carino pa davek, placal sem 20 jurjev in nesel.

Drugi primer, iz Svice narocim 3 m0n0wall routerje/firewalle, zdaj ko smo v EU. Svica ima poseben status in spada v Evropski gospodarski prostor, a nima prosto-carinskega sporazuma. Je pa stvar opravicena carinskih dajtev, ce narejena v EU in uvozena v Svico, ter potem nazaj prodana v EU. Tukaj je tako, hardver je narejen na Danskem, softver pa v Svici.

Torej EU(Danska)->Svica->EU(Slovenija), text book example. No, frajerji paket odprejo in recejo da to ni Svicarska/EU tehnolgija in da naj jih ne fopam ter naj posljem original fakturo. Ker mene takrat ni bilo, to opravi tajnica in frajerji nekaj mutijo. Jih jaz poklicem in recem, da magari odprejo eno kisto in noter ziher pise Soekris Engineering SA, Denmark, Made in EU. Frajerji to storijo in trdijo, da tega ni, je pa napis: Matsushita Electric, Made in Japan. In jaz WTF? Kje? Pa frajer meni, na bateriji, jaz pa v smeh in me je tak nasmejal, da sem rekel vredu, napisi poreklo Japonska pa poslji naprej. Frajer mi je tak polepsal dan, da mi bilo ze vseeno in pa stvar sem rabil.

No, pol me fukajo za 27 EUR itd. Skratka same lepe izkusnje z naso carinsko posto. Zdaj kupujem samo se od takioh firm, ki imajo v EU predstavnistvo, da od tam posljejo. DVDboxoffice in yes-asia sta ze taksna. Spravita robo do Nemcije in od tam posljeta koncnemu kupcu. Ker je bilo poslano iz EU v EU, je bil davek ze placan, carine pa ni.

(:

Link to comment
Ja ni mi jasno, zakaj eni sploh narocate iz azije in podobno, ce pa imas zdej vredu stacune tud v EU-ju in ti tako ni potrebno placevat carine.

Jaz osebno zato ker imajo nekatere stvari dosti prej kot Evropa ali so pa dosti ceneje. Recimo Crackdown in GoW dobiš tam že dolgo za 22 evrov, medtem ko so v Evropi šele zdaj spustili na 30 evrov. Nove igre so tam ob izidu za 35 do 40 evrov, pri nas pa se začnejo pri 65. Ob izračunu da s poštnino prihranim 10 do 20 evrov na igro se izplača nabava tam.

Link to comment

Hm, se ti zdi kul, cakat na spil vec kot pol leta dlje? Disgaeo 3 sem iz Japonske dobil v 5 dneh (izsla 31.1.2008)!!! Vceraj sem dobil press release NISA, da kanijo Disgaeo 3 v Ameriki izdati avgusta 2008. O Evropi ne duha ne sluha, kar pomeni, v primeru da sploh pride do izida, bi ta bil nekje decembra.

Drugo pa je izbira, tako na trgu kot ponudba v trgovini.

(:

Link to comment
kje vi kupujete xbox live naročnino in je najcenej pa na kak način plačaš pa za kuk cajta stvar dobiš?

Zakaj postavljas isto vprasanje v dveh temah??

Uglavnem stvar je pa taka, da si lahko narocis 3 mesecno, 6 in 12 mesecno narocnino.

Celoletna stane okoli 60€, 6 mesecna se mi zdi, da 40 ali 35€, 3 mesecna pa menda 20€. (se mi samo zdi).

Ce imas kreditno kartico lahko kar preko kreditne kupis, ali pa gres v Avstrijo po kartico, ker jih pri nas ne prodajajo.

Kartica pa mora biti EU, ce imas EU konzolo.

Ce nimas prevoza do Avstrije pa lahko tukaj na forumu zaprosis in sem siguren, da se bo kateri javil, ki mu je spotoma.

Link to comment

Mal sm gledu po netu za temi online trgovinami,

pa sm opazu da mamo na začetku te teme samo tuje strani, ker pa nimamo vsi kreditnih kartic i podobnega šita, sm razmišlal če bi zravn prlepu še Slo strani ?

Samotar,

to ti ne bo vzelo preveč časa, CoD4 lohk počaka 2min :lol:

nekaj sem jih našel,

če ve še kdo za kakšno, naj jo z veseljem prilepi :

www.svet-iger.com

www.playgame.biz

www.mantis.si

www.3dsvet.com

www.igabiba.si

www.hoffex.si

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
Mal sm gledu po netu za temi online trgovinami,

pa sm opazu da mamo na začetku te teme samo tuje strani, ker pa nimamo vsi kreditnih kartic i podobnega šita, sm razmišlal če bi zravn prlepu še Slo strani ?

Samotar,

to ti ne bo vzelo preveč časa, CoD4 lohk počaka 2min :lol:

nekaj sem jih našel,

če ve še kdo za kakšno, naj jo z veseljem prilepi :

www.svet-iger.com

www.playgame.biz

www.mantis.si

www.3dsvet.com

www.igabiba.si

Samotarja ni na CoD4 na livu že nekaj časa. Mislim da ima polne roke dela z svojo princesko Lano. Te trgovine so super za slovenijo samo če bi imele evropske cene in svetovne datume lansiranja iger.

Recimo play asia:

Frontlines: Fuel of War,

Grand Theft Auto IV (izide aprila),

Lost Odyssey,

vse so po 33,15 evrov.

Kane & Lynch: Dead Men 23,19 evrov

Devil May Cry 4 39,80 evrov

Bioshock in Half L. orange box dobiš že pod 30 evrov.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.