Skoči na vsebino

ATI Radeon vs GForce


Greymon

Priporočene objave

  • Odgovorov 267
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

ni mi glih najbolj do ATI-jevih kartic....ker mi enostavno niso všeč....GeForce je tapravi!! :beer:

enkrat GeForce vedno GeForce....tk bo , pa bo ostalo vedno,, :rock:

--------------------------------------

Nameless_Dragon_Clan (NDC)

-=NDC=-Incure (incureseek)

-------------------------------------------

Airsoft SWAT

----------------------------------------------

Pink-Ponk team RPF

Link to comment

bwahaha! kako lahko govoris da je Nvidia best ce se nisi probal ATI? :ihih:

Sicer so pa trenutno GeForce boljse glede na ceno. TRENUTNO!

In pa Penedeck: Kaj sem pa jaz napisal glede frekvenc??

in pa Ventilatorji so v vecini primerov isti, oziroma se nisem zasledil, da bi bili kje drugacni.

Jaz si lastim X1900XT Sapphire firme pa sem ugotovil, da imam cez Ventilator nalepleno nalepko od Sapphira, spodaj je pa original od Gainwarda se mi zdi...

EDIT: Res, da ponekod dodajo razlicne ventilatorje, ponekod so tudi silent cooled. Ampak pri novih graficnih so hladilniki isti ali pa se samo po sminki razlikujejo.

Link to comment
bwahaha! kako lahko govoris da je Nvidia best ce se nisi probal ATI? :ihih:

Sicer so pa trenutno GeForce boljse glede na ceno. TRENUTNO!

In pa Penedeck: Kaj sem pa jaz napisal glede frekvenc??

in pa Ventilatorji so v vecini primerov isti, oziroma se nisem zasledil, da bi bili kje drugacni.

Jaz si lastim X1900XT Sapphire firme pa sem ugotovil, da imam cez Ventilator nalepleno nalepko od Sapphira, spodaj je pa original od Gainwarda se mi zdi...

EDIT: Res, da ponekod dodajo razlicne ventilatorje, ponekod so tudi silent cooled. Ampak pri novih graficnih so hladilniki isti ali pa se samo po sminki razlikujejo.

Čist odvisno od grafe. Ene so res samo prelimane z nalepkami, druge pa tudi ne. Sam sem mel davnega leta Geforce 4 Tornado Titanium 4200 od firme INNO. Zelo povprečna roba. Ventilator crknil po nekaj mesecih. Kolega meu isto grafo neke druge znamke, pa je tudi na zunaj cooler zgledal drugače in mu dela še danes.

Link to comment
neki me zanima....kk se vam zdi ta nova od firme Gainward... :)

gainward_8600gt_1gb_box.jpg

http://www.pchand.si/press/sporocila-print.asp?ids=109

ker si jo nameravam kupit, pa me zanima če se splača... :headscratch:

Ah kje. Giga rama na tako počasni kartici, lol

Trenutno ponuja najboljše rezmerje cena/sposobnosti tale karta:

http://www.bolha.com/oglas2888435

Čeprav se je morda v času ko tole pišem situacija že spremenila, hehe

Link to comment

Jah, to je pa tudi res. Sicer 8. serija GeForcov ni ravno slaba, a ne kupuj kartice zaradi spomina, kajti dandanes to sploh več ne igra velike vloge. Zdaj so v igri bolj frekvence. Spomin ti koristi samo, če imaš ultra-velik-26-colski monitor in ločljivost 3000*2500. Dobro to je bilo na blef nekaj, ampak v tem stilu.

Na kratko: Če misliš igrat igre, si poišči kartico, ki ima malo močnejši takt

Link to comment

Komplicirate. Poglej si kak benchmark in to je to, ne pa da gledaš specifikacije kartice, ker same po sebi to običajno ne povedo veliko.

Kartice gredo pribljižno tako kot jim gre tudi cena.

ATI 3850 (256MB), ATI 3870 (512MB) in Geforce 8800GT (256), Geforce 8800GT (512MB).

Razlike med 256MB in 512MB so nekoliko odvisne od same igrice, kar bi moralo biti logično. Drugače pa velja enostavno več denarja, več muzke. Vse tri (oz štiri) kartice so dobr nakup, odvisno samo še koliko denarja si pripravljen odšteti za grafično.

Edino ATI 3850 z 512MB nima pretiranega smisla, sploh glede na ceno.

Link to comment

kaj pa če bi na ploščo dal (v komp) dve taki grafični?? (mislim gainward 8600GT 1024MB x2) :headscratch:

--------------------------------------

Nameless_Dragon_Clan (NDC)

-=NDC=-Incure (incureseek)

-------------------------------------------

Airsoft SWAT

----------------------------------------------

Pink-Ponk team RPF

Link to comment
kaj pa če bi na ploščo dal (v komp) dve taki grafični?? (mislim gainward 8600GT 1024MB x2) :headscratch:

A lahko vprašam, je kak ekstra poseben razlog, da si se tako močno zapel ravno na 8600 GT, oziroma ravno na to verzijo, ki ima toliko spomina da nima sama kartica z njim skoraj kaj početi in je vse skupaj samo nepotreben strošek? :P

Saj bi še nekako razumel, če bi govoril o 8800 GT, čeprav je tudi tam 1024 MB spomina čista bedarija.

Link to comment
SLI ali Cossfire je imo neumnost, ker kot prvo rabiš ustrezno plato, kot drugo pa performance ne bo nikoli podvojen. Veliko bolj smiselno je nabavit le eno karto, a zato orenk.

Se strinjam. Še večja neumnost je najnovejši 3-Way SLI. :)

Performace pride do izraza šele pri višjih resolucijah in še tam je to odvisno od igre same. Če bi danes odštel recimo 700 ali 1000 EUR za 2 ali 3 GTS-e 512, bi imel najbolše in najnovejše, kar se trenutno da postoriti na grafičnem področju.

Do poletja ali jeseni bo z novim jedrom G92 prišla še GTX-a ali ULTRA, ki bo enako hitra ali še hitrejša, kot recimo današnja najboljša 2x ali 3x SLI varijanta, seveda za manjšo ceno.

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • 2 tednov kasneje...
SAMO VPRAŠAL BI KATERA GRAFIKA JE BOLJŠA:

ATI RADEON 2400PRO ALI NVIDIA GEFORCE 8500GT? :headscratch:

Za nove igre nobena. Za predvajanje HD filmov baje Radeon 2400 (v primeru, da imaš nameščen najnovejši PowerDVD).

Po 3D hitrosti pa morda 8500 GT (ampak to je cca. 1-2%)

več tukaj: Radeon 2400 XT vs. GeForce 8500 GT

ksiradeon2400vsgf850001.jpgksiradeon2400vsgf850002.jpg

ksiradeon2400vsgf850003.jpgksiradeon2400vsgf850004.jpg

ksiradeon2400vsgf850005.jpg

Če bi se že moral jaz odločiti, bi se odločil za tistega, katerega dobiš ceneje.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.