Skoči na vsebino

ATI Radeon vs GForce


Greymon

Priporočene objave

  • Odgovorov 267
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Zbogom Geforce serije 8 in 9

Nvidia namerava kmalu opraviti menjavo zgradbe svojih grafičnih kartic in bo morala zaradi takšne odločitve deloma umakniti proizvodnjo grafičnih kartic GeForce serij 8 in 9, določene pa preimenovati.

Serija Nvidiinih grafičnih kartic 8 tako odhaja v zasluženi "pokoj". Vse GeForce grafične kartice, ki izhajajo iz serije 9 in so izdelane v 55 nanometrski tehnologiji pa bodo dobile nove nazive odvisne od modela, in sicer: GT100, GT120, GT130, GT140 in GT150. Proti koncu oktobra lahko pričakujemo prve nove grafične kartice iz linije GT200, zadnje (najmočnejše), ki so narejene na najnovejši 45 nanometrski tehnologiji za najzahtevnejše uporabnike (zagrižene gamerje) pa proti koncu aprila, razvrščene pa bodo po sledečih kategorijah. Grafične kartice pod oznako GTX200 bodo namenjene zelo zagriženim igralcem. Za tiste, ki jih občasni padec sličic na sekundo pri visokih nastavitvah ne moti si bodo lahko kupili grafične kartice z oznako GT200. Za tiste, ki pa občasno zaigrajo kakšno igro pa priporočamo nabavo GeForce z oznako GS200 ali G200.

KLIK

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
ludi Nvidia ga owna :D

Vešde. Sploh zdej, ko jo ATi owna takorekoč v vseh razredih ;)

ATI in AMD dve (ubistvu ena) kradljiva ferma, AMD oz. ATI whatever uglavnem so imeli poslovne vohune v fermi INTEL, ki kolikor jaz vem sodeluje z nVidio. Povzetek, kradejo eni kradejo drugi in varjetno tudi nVidia in INTEL, zapomnite si eno podjetje bo slej ko prej kupilo drugo škoda naših živcov da se prepiramo oba sta dobra ATI in nVidia :D

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 3 meseci ...
Se oproščam če obujam staro temo vendar me zanima katero grafočno se mi splača kupit :

http://www.ceneje.si/CX000A5CD6_-_sapph ... dvi-tv-out

http://www.ceneje.si/CX0009D683_-_gigab ... dvi-tv-out

Rad bi normalno igral bodoče empire total war, arma 2 in ofp 2 mislite da sta dobri izbiri ?

Jaz bi na tvojem mestu izbral ATIjevo, ker nvidia zadnje čase zelo serje, pa tudi 9800GT ni dosti boljša od 8800GT tale ATIjeva je pa kar dobra. Malo še teste benchmarka pogoogaj (ne vem če sem tist prav napisu)

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Pa tudi 9800GTX je slabša od HD4850 v cenovnem ranku. Kar vzemi navadno 512MB HD4850, če pa furaš večji widescreen pa vzemi 1Gb(čeprav v glavnem ni razlike).

Zyzyx, imaš že prav da imajo najmočnejšo grafično kartico na svetu, ampak ne pomeni nič če je cena ogromna. Komaj čakam na prihod ATi serije HD5xxx, da bomo(če bo vse po sreči) zopet videli upad cen pri NVIDII. :cash:

Link to comment

Jaz bi na tvojem mestu izbral ATIjevo, ker nvidia zadnje čase zelo serje

Zakaj že? Imajo Physix podporo, trenutno najzmogljivejšo grafično (295 GTX)..

Jaz bi priporočal kar 512 MB 4850, bo dovolj.

Konkurenca Radeonu 4850 je sicer GF 9800 GTX, btw.

Ima pa grozno slabe driverje in serijsko napako v najmanj 3 serijah. Vem iz lastnih izkušenj, pa nisem kaki ATI fan kvečemu nvidia ampak ostajam realen...

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Jaz bi na tvojem mestu izbral ATIjevo, ker nvidia zadnje čase zelo serje

Zakaj že? Imajo Physix podporo, trenutno najzmogljivejšo grafično (295 GTX)..

Jaz bi priporočal kar 512 MB 4850, bo dovolj.

Konkurenca Radeonu 4850 je sicer GF 9800 GTX, btw.

Ima pa grozno slabe driverje in serijsko napako v najmanj 3 serijah. Vem iz lastnih izkušenj, pa nisem kaki ATI fan kvečemu nvidia ampak ostajam realen...

BTW Probleme z driverji ima tudi NVIDIA in ne samo ATI. Da ne omenjam crkajoče se čipe v seriji 8 in nepopolne driverje... Drugače pa se pogleda malo po benchmarkih in reviewih kako se obnese vsaka zadeva. Trenutno je to pač ATI in ne NVIDIA.

Link to comment

Jaz sem kritizeral nVidio to bi lahko razbral drugače pa oprosti zaradi zmede. Če bi zdaj kupoval bi varjetno vseeno vzel najnovejši model nvidie ker je čist frišn pa tudi hvalijo ga. (da se razumemo v prejšnem postu sem opravljal nvidio)

Imam pa drugače 8800GT in so same težave (z driverji)

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Torej bom vzel kr tole ATI Radeon HD 4850 sej ni kaj dosti več dražja, nekaj me še zanima ene igre ob vhodu v igro recimo sporočajo da imajo nvidijino podporo kaknasplošno to pomeni. Trenutno imam gf9600gt 512mb ker imam hude težave ki jih neznam rešit in sploh nevem kaj je sploh narobe razen da igre štekajo pa zelo hrešči, bo menjal grafo , sklepam da more bit grafa kriva ker ob prejšni gf8600gt nisem imel takšnih zežav. A so imele te grafe serije 9000 kakšno napako.

Link to comment

Ne nisem še probal na dobenem drugem kompu ker nimam z dobenim zamenjat, kakšne težave z driverji bi pa lahko imel ? Sam dvomim da bi bili driverji krivi ker mi dela normalno sam ena igra v vseh starejših ali pa v nekaterih sodobnejših pa mi v igri dela že opisan problem. Mal sem že na drugih forumah vprašal pa mi nihčer ni znal pomagat .

Link to comment

Zyzyx, imaš že prav da imajo najmočnejšo grafično kartico na svetu, ampak ne pomeni nič če je cena ogromna.

Niti ni tako ogromna. Gledam na bolhi - najcenejša 4870 X2 je 425 Eur, najcenejša 295 GTX pa 447 Eur, pa poseka X2 v vseh pogledih. Čeprav seveda ni poceni, a v temu razredu je itak najbolj pomembna čista hitrost :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.