Skoči na vsebino

izvedite kdo je vas kandidat za predsednika drzave


Priporočene objave

Če še niste seznanjeni z zadevo, predsednik bo Petrle, tako pač je, ima največ glasov med prebivalstvom, v prihodnjem pa se to tudi ne bo spremenilo. Jaz sem se s tem že sprijaznil, čeprav pa sem proti da je on predsednik...pač, tipičen politik, govori in govori pa nič ne pove (do sedaj na katerem koli soočenju ipd. ni odgovoril na dano vprašanje, pač pa je rekel vse drugo samo tisto ne, kar se ga je vprašalo...oseba ki ni sposobna izjavit svojega mnenja po mojem mnenju ni dobra za predsednika).

Link to comment
Če še niste seznanjeni z zadevo, predsednik bo Petrle, tako pač je, ima največ glasov med prebivalstvom, v prihodnjem pa se to tudi ne bo spremenilo. Jaz sem se s tem že sprijaznil, čeprav pa sem proti da je on predsednik...pač, tipičen politik, govori in govori pa nič ne pove (do sedaj na katerem koli soočenju ipd. ni odgovoril na dano vprašanje, pač pa je rekel vse drugo samo tisto ne, kar se ga je vprašalo...oseba ki ni sposobna izjavit svojega mnenja po mojem mnenju ni dobra za predsednika).

Petrele ma res največ šans, samo po mojem ne bo zmagal v prvem krogu. Glasove za zmago mu bodo pobrali Turk, Gaspari in Jelinčič, nekaj malega pa še ostali kandidati. Po mojem bo 2. krog in tam se bosta pomerila Petrle in Turk oz. mogoče Gaspari.

Pri Petrletu se točno vidi kako deluje, da pridobi še več glasov. Ve, da že ima glasove iz desne strani, teh ki podpirajo Cerkev.. Za njih je on itak edini kandidat. Edino zanima me, če se jim bo zameril, ker se ne opredeli proti splavu in je na splošno zelo liberalen. Ampak to le zato, da pridobi glasove še iz druge strani, ki jih rabi za zmago. Drugače je še zmeraj stari dobri konzervativec. Zato ga jaz ne bom volil. ;)

Link to comment
Če še niste seznanjeni z zadevo, predsednik bo Petrle, tako pač je, ima največ glasov med prebivalstvom, v prihodnjem pa se to tudi ne bo spremenilo. Jaz sem se s tem že sprijaznil, čeprav pa sem proti da je on predsednik...pač, tipičen politik, govori in govori pa nič ne pove (do sedaj na katerem koli soočenju ipd. ni odgovoril na dano vprašanje, pač pa je rekel vse drugo samo tisto ne, kar se ga je vprašalo...oseba ki ni sposobna izjavit svojega mnenja po mojem mnenju ni dobra za predsednika).

Se mi zdi, da vsak politik preveč govori in bolj malo pove :headscratch:

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment

...pa četudi bi verjel, da je Zemlja pravokotna, bi stal za svojo izjavo...Jelinčič namreč. :doh: Je kot en otrok, kateri trdi svoje, in misli, da ima vse prav...žalostno, da naj bi tak človek, oz. nečlovek vodil Slovenijo. :thumbdown: Moje mnenje. LP

EDIT: me zanima, koliko vas je tukaj, ki pišete to in ono o različnih kandidatih sploh volilno sposobnih... :wtf:

Lepota brez nečimrnosti, moč brez predrznosti, pogum brez divjosti, vse vrline človeka brez njegovih pregreh.

Link to comment

ravnokar gledal interviju z Jelencicem na Slovenija 1 in morem rect :car::car::car: car car car car.... :hyper:

edini, ki pove in se zavzema za kar misli, da je prav in vsaj rešuje problematične zadeve ne pa, kot je reku da je Drnovšek objemal in poljubljal gospo Strojanovo medtem, ko so ostali kradli in razbijali.

mislim ej bi reku, da ma Jelinčič več izkušenj kot vsi ostali v parlamentu.

In je prej moz dejanj ne pa, kot ostali "mozje" bluzenja in self image makinga... :yuck:

(moja ocena pa prosim brez zaljitev)

Link to comment
ravnokar gledal interviju z Jelencicem na Slovenija 1 in morem rect :car::car::car: car car car car.... :hyper:

edini, ki pove in se zavzema za kar misli, da je prav in vsaj rešuje problematične zadeve ne pa, kot je reku da je Drnovšek objemal in poljubljal gospo Strojanovo medtem, ko so ostali kradli in razbijali.

mislim ej bi reku, da ma Jelinčič več izkušenj kot vsi ostali v parlamentu.

In je prej moz dejanj ne pa, kot ostali "mozje" bluzenja in self image makinga... :yuck:

(moja ocena pa prosim brez zaljitev)

Vsak ima pač svojo strategijo. Zmagec pač igra na alternativno karto in upa (kot počne že ves čas svoje kariere) ostali pa po svoje. Petrle že igra na ziher karto, ker je sam pač prednostni kandidat in noče v zadnjih dneh izgubiti volilcev. Itak se ve da je konzervativec prve klase, ampak skuša malce igrati na liberalno karto, da dobi malce levičarjev. Zato mojega glasu ne dobi (pa še zaradi desnih staršev). Najverjetneje bom žrebal med Gsparijem in Turkom, ali pa sploh ne bom šel volit.

In najbolj izkušen je pomoje Petrle, saj je bil on prvi slovenski premier.

Link to comment
Moz dejanj je bil tudi Benito Musolini. Podobno pa razmislja nas Zmagec.

Tako je, pa Adolf Hitler tudi, pravi mož beseda :crybaby:

Sicer pa MaDrung, kako pa bi zagovarjal te njegove izraze, s katerimi imenuje različne ljudi? Je vse kar reče resnica, si vsi, ki jih okliče z različnimi izrazi to zaslužijo? Je zgled države, ko so ga že tolikokrat dobili, da je pijan vozil? Je zate to normalno...?

Zgled naše države bi bila sigurno najboljša opcija Elena Pečarič. Najboljš bi pokazala, v kakšni državi živimo, samo kaj, ko že sedaj vem, da ne bo nič iz tega, ker je tudi sama ne bi volila...Ah, še vedno tudi sama ne vem, koga bi volila. Najverjetneje Gasparija, saj je edini šel v zavetišče, čeprav vem, da samo iz tega vzroka, da se bo dokazal pred volitvami. Ampak vsaj šel je tja, malo pokratkočasit kosmatince. Še boljšo potezo bi zame naredi, če bi enega s sabo odpeljal (psa iz zavetišča), ampak njegov izgovor je bil, da nima s sabo žene...Ah, žena, ja...Vzel bi ga, in si na tak način pridobil še veliko več glasov. :) Sam da ne bi potem zahinavil...

Lepota brez nečimrnosti, moč brez predrznosti, pogum brez divjosti, vse vrline človeka brez njegovih pregreh.

Link to comment

Ahh, zakaj bi iz zavetišča vzel enga čudnega mešančka, ko pa so pasemski psi toliko boljši, lepši, pametnejši, še posebej, če si jih lahko privočši? Ja, to da je šel v zavetišče je bilo vse zaradi publicitete, ker itak vse kar trenutno delajo je zaradi tega.

Najbolj fer bi bilo, da bi ljudstvo izbralo potencialnega kandidata za predsednika glede na to, kaj preko let, ko so v politiki naredijo za to. Namesto da vsak dela "dobre" stvari samo med kandidaturo bi lahko kaj pametnega naredili tudi prej.

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment

Največ podobnih odgovorov si deliva z Eleno, čeprav ko sem bral opombe v odgovorih, sem opazil, da sem še najbližje z Danilo Turkom, katerega mislim volit že ves čas.

Kar se Jelinčiča tiče, človek samo pušča močan vtis, ker je takšen nacionalist in karizmatik. Ljudi se pa dotakne ker pove po domače tako, da se lahko vsi poistosvetijo z njim. Enako je bilo z novim ljubljanskim županov, pač vox populis.

V politiki je potrebno iskati druge odlike, ne pa kdo si upa kaj povedat in kako in potem stati za tem. To je banalno mišljenje tistih, ki nimajo pojma o politiki, zato pa tudi izpadejo volitve vedno enako. Vsak voli tistega, s katerim se najbolj poistosveti, ne pa najboljši politični program ali karkoli drugega, ki je res politično usmerjeno in motivirano.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

še jaz dodam neki, do zdej sm zmer volu, zmer sm šu , is vzel cajt ob nedeljah, sm si vzel cajt tistih 5 10min za nedelo, ok sej ne rečem da ni kul volt, da se ne splača, bojim se edin da ne bi bli vsi kot jaz, nočm tega niti pod razno, sm mi je pa vse skup ratal en bull....., ker kaj je, volmo neki, velja 1 mesec, se premislijo, vemo kaj mam v glavi, volmo Janšo zakon vse v p...., vse se draži, ma kaj so trgovci krivi da se draži, je krivo podnebje...ma dejmo se zavedat, da politika že več kot 10let ne dela za ljudi, sej en rečem je neko neurje, so tm kot golobčki, pomagajo, se smejijo, sm men so ratal tako tako bedni, da res niti svoje punce ne bom peljaj v nedeljo an volitve, naj gre sama......raj si podalšam na wc-ju nedelsko srnaje+branje makra jokerja, ker vse j isto, zdej so medeni in medeni, da bi jih lizal,sm da bo minilo nekej 3m, bo enako enako kot g. Drnovšek, kaj dela...ja darfurju pomaga, mi smo pa 10x slabi ku bogi Darfur, firme se zapirajo, grejo lepo v stećaj, najebe 100folka...vrjemte vse zarad politke, vsiu so isti, vsi delajo sranje, a sranje, ja srnaje za nas reveže, en kup kraj, goljufanj......če jih človek posdluša samo 1h na teden spozna, da je to grdo rečeno sm neka temna mafija, pa cvsi imajo lepe plače, bnekje od 3keur+...ne ni jim dost itak, mi pa ku delamo za njegovo plačo tudi po 2leti pa ni nč vredno...aja šolal se nismo, nč ne znamo...za moje pojme sm prodajalo meglo, na začetku lepo meglo, anto pa rata ena grda zaveza!

lepo prsim to je sm moje mnenje in ostaja, in LETOS SM NEHAL S TEM, NE GREM NIKOLI VEČ, GREM KO SE BO RES NEKAKO SPREMENILO, BODO VIDINI VELKI REZULTATI,za vse ostale si želim...le hodite na volitve!!! :bringiton:

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment

Če želiš spremembe, sedenje na sekretu res ne pomaga. Resda volitve niso učinkovito orodje za ljudtsvo, da vpliva na politiko, vseeno pa lahko množica določi kdo jim bo vladal. Po eni strani se zato volitve zdijo nekaterim nesmiselne a hkrati se samo na tak način lahko izognemo recimo predsedništvu Jelinčiča. Takšen hardliner kot je on, si upam reči, da bi naša država doživela delno izolacijo, da o poslabšanju odnosov na mednarodni ravni raje ne govorimo. Čeprav se ti zdi, da vsi kradejo in lažejo, obstaja vidna distanca med takšnimi radikalci ali fundamentalističnimi klerikalci ter bolj liberalnimi politiki, ki se sklicujejo na managerske teorije in približujejo vodenje države bolj ekonomski politiki kot kaj druga. Tako, da je važn koga voliš in da sploh voliš, ker vpiv na naša življenja je neizogiben.

Res pa je, da naš predsednik nemore narediti ama nič v zvezi z odpuščanji, inflacijo in ostalimi pizdarijami, ki se dandaqnes dogajajo. To so pač vplivi globalizacije, ki se neprestanoma širi in prinaša vse več slabosti.

V politiki je težko karkli doseči, ker ima vsak akter svojo agendo in zato vedno prihaja do konfliktov. Sej se ne gre samo za denar, čeprav živimo v zgrešeni demokraciji, se še vedno igra na ideološke karte. Sej vsi vidimo, cerkev pridobiva vse več avtoritete v politiki, kar je popolno nasprotje ideje demokracije in celo nekaterih ustavnih listin. Najbolj očiten primer je itak amerika, sicer nerad govorim o temn, ker so te zadeve že stokrat prežvečene, vendar pod pretvezo širjenja demokracije se ne skriva samo kraja nafte temveč tudi ideje o iztrebljenju Islama, dobesednem ponižanju muslimanov, da odstopijo od vere ter seveda itak obraniti Izrael in ga zavarovati. Eh ma to je že druga stvar, o teh stvareh bi se dal debatirat v neskončnost in povsem specifično.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.