Skoči na vsebino

[Xbox] Ninja Gaiden Black


afi666

Priporočene objave

No, kot sem že napisal na Ugani igro, sem bil en teden odsoten (smo šli Pretepači z avtom v Nemčijo ownat Evropejce, vozil je jasno Kekken, medtem ko sem jaz že vrsto let uradni navigator slovenske reprezentance, zato se tudi vedno izgubimo), zato šele zdaj odgovarjam. Sicer sem pa itak taprvi zraven, ko se kaj o NGBju govori.

Kot sem že nekajkrat omenil, sem obrnil vse misije na najtežji težavnosti Master Ninja, zato se kar spoznam na Mission Mode. Military Destruction je tudi meni najbolj tečno in najtežje poglavje, samo na normal se ga vseeno da dokaj lahko shendlati, medtem ko je meni osebno bila tista prasica, ko moraš ubiti 100 soldatov, na Master Ninja bolj kot ne najtežja misija sploh, prav sovražim jo. Itak so meni solđrji v tej igri zmeraj šli na živce, čisto zamorijo zadevo, prevsem uni prasci, ki te z raketami nažigajo. Ko potem na uni misiji nekajkrat uleti naenkrat šest raketarjev, se na taki mali mapici res nimaš kam dati. Pa od tiste tankovske misije sem tudi čisto popizdil. No, samo, če si 17 misij naredil, potem si itak unlockal naslednje poglavje, ki pa je precej lažje, ti kar naprej misije šibaj, dokler bo šlo. Na splošno na Normal ni neke panike, se da vse komot shendlat, samo proti koncu, ko imaš čapter s po dvema hardkor šefoma hkrati zna biti hudo. Je pa zato dokaj lahek tudi na MN, ko se enkrat navadiš.

Ne vem zdaj, kakšne napotke ti lahko dam, ni nekih splošnih zadev, itak moraš vsako misijo posebej naštudirati. Lahko ti dam samo link do ultimativne NG strani, ki pa je že bila tukaj nekajkrat omenjena.

http://www.iberiansngrealm.com/

Sam sem to stran sicer prvič obiskal šele pred kratkim (pa še to sem samo filmčke gledal, baje imajo tudi neki hudi forum, samo ga nisem nič gledal), sem celotno igro čisto na suho poownal, brez kakršne pomoči. Tako je meni bilo vedno najbolj všeč, ker je edino to res tisti pravi izziv, da celotno igro sam skapiraš in zaobvladaš. Sem pa vseeno potem za hec malo filmčke na tej strani gledal, teh je nekaj sto in prikazujejo vsega sorte zadev, njihovi avtorji pa so povečini najboljši NG igralci tega sveta. Med drugim imaš tudi veliko Mission Mode filmčkov, iz katerih se da marsikaj naučiti. Sicer gre večinoma za hardkor megaowniče na Master Ninja težavnosti, samo, s taktiko, ki deluje za MN, se da Normal kvečjemu še bolj poownati. Ti res priporočam ogled, evo še direkten link do Mission Mode sekcije:

http://www.iberiansngrealm.com/Mission%20Pages/Mission_Main.html

Tebi verjetno ne gre za točke, ampak samo za to, da zadevo obrneš, samo se iz teh filmčkov vseeno lahko marsikaj naučiš. Čeprav se mi zdi, da moraš NGB že orenk obvladati, da sploh kapiraš, kaj se v filmčkih dogaja in da sploh razumeš, zakaj počnejo stvari, ki jih počnejo. Je igra res tako globoka, da ne moreš kar tahude filmčke pogledati in avtomatsko zadeve zaobvladati.

Pa itak sem danes nekam bolan, tako da niti ne morem razmišljati, kaj bi ti lahko uporabnega povedal. Mogoče samo ena res najbolj osnovna zadeva, brez katere praktično ne moreš nič. Mogoče si to že sam skapiral, jaz vem, da sem čisto naključno nekoč že davno tega, če pa nisi, pa nič hudega. Gre za osnovno tehniko, ki je preprosto obvezna. Sigurno si opazil, da na tleh rabiš nekaj časa, ko začneš držati gumb Y, da ti dušice načarđajo specialko, ta čas pa je čisto prevelik, da bi lahko zadevo varno in koristno uporabljal. Je pa sigurno čarđanje bistvenega pomena. No, fora je v tem, da lahko po skoku točno ob pristanku pritisneš Y in se ti bodo dušice v trenutku nafilale in lahko takoj izvedeš Ultimate Technique, ali kako se že tem udarcem reče. Ta finta je bistvenega pomena, gre pa za res osnovno zadevo, ki jo sčasoma čisto mimogrede zaobvladaš, kar pa je itak nujno, preden začneš kakšne res hude napredne fore izvajati.

V bistvu nisem nič pametnega napisal, samo res je najbolje, da si pogledaš kakšne filemčke za misije, ki ti delajo težave. Če ti pa kaj ne bo jasno (verjetno cel kup stvari), pa pač vprašaj tukaj.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • Pred 3 meseci ...
  • Odgovorov 51
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Top debaterji

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.