Skoči na vsebino

[Uradna tema] Far Cry 2


shoelace

Priporočene objave

  • Odgovorov 168
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Men se pa ravno đungle in robotov/alienov ne da again. Sej to dogajanje v AFriki, te male vojne, plačanci, diamanti - v osnovi se vse čuje super ampak v temu špilu so kiksnal mim čist.

Pa nevem kdo je reku, da je grafika neki huda, ajde res ni fps dropov ampak vidiš ppa tud ne 200m pred sabo, popupov je ogromn pol pa še ta zjeban FOV.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Jao, jao. Razočaranje leta. Montrealovci so očitno čisto ves trud namenili lepi grafični podobi in spodobni umetni pameti, da bi le držali Far Cry 'tradicijo'. Tole, kar je nastalo pa je groza. Saj ne rečem, na čase je zabavna, ampak sicer pa gre za goro frustrirajočih zadev ... lahko začnem kar naštevat:

Zgodba. Očitno se Ubisoftovcem sploh ni zdelo vredno časa zapravljati na taki drobnariji. Sploh ne pojasnijo, kdo te pošilja in zakaj, vse kar izveš je, da je treba fentat Šakala, ki prodaja orožja dvema fakcijama, ki se bojujeta med sabo. Protagonist je nem. Po uvodni sekvenci se v hotelu oz. njegovi okolici začne mesarsko klanje en te za hec reši in brez vprašanja pošlje delat čisto brezvezne naloge, ki vključujejo brevezno klanje ljudi in reševanje človeka, ki je v bistvu sovražnikov delodajalec. Da sploh ne omenimo kretenizmov do take mere, da imata obe fakciji sedež v istem mestu in sta SOSEDI, pri čemer je tisti plac tudi edini kraj, kjer te takoj ne ustrelijo. Brez problema ti obe fakciji dajeta naloge, kljub temu da te sploh ne poznata, da delaš za obe in da celo vsako misijo lahko s pomočjo Buddyja sabotiraš, kar jih sploh ne moti. Karakterji so vsi po vrsti popolnoma plitvi in brez osebnosti. Voice-acting je tako obupen, da noben lik ne kaže čustev, še animacijsko ne. Lahko bi šel še v podrobnosti, torej, da te vsi iz nekega neznanega razloga plačujejo vnaprej, da imajo vsi neko tendenco k pobijanju vsega kar leze in gre ...

No, imbecilnosti se tu še ne končajo. Cel svet je prepreden z cestami, ki so pravzaprav edini način prevažanja. Na vsake 100 metrov (brez pretiravanja) stoji varnostna zapora, kjer so vedno trije do štirje stražarji, ki brez vprašanj začnejo streljat, takoj ko te opazijo. Pravzaprav so taki čisto vsi liki v igri, z par izjemami. Civilistov sploh ni in če na cesti srečamo kakšnega kekca v avtu, bo takoj obrnil ter nas toliko časa zrival ceste, da nas lahko ubije. Hura! Pri tem se je Ubisoft spomnil še briljantne ideje - sovraniki lahko tudi v največji kripi prehitijo igralca, ki drvi z polnim gasom. Praktično se jim ne da izogniti, zato je mesarsko klanje redno na sporedu. Misije so tudi narejene posebej posrečeno, tako da so se potrudili narediti kar največjo razdaljo med dvema točkama. V praksi to pomeni, da je treba najt avto in se do željenega cilja vozit 30 minut, od tega 15 minut porabit z pobijanjem stražarjev na kontrolnih točkah, ponavljajočim se popravljanjem avt in iskanjem vedno nove municije. Kajti še ena razveseljiva zadeva je, da ob nakupu orožja dobimo samo en dodaten okvir, za vse ostale je treba dokupovat 'prostor', kar v praksi pomeni, da kupiš ostrostrelko in dobiš pet nabojev, kar je debilno preko vsake meje. Igra te močno odvrača od pobiranja sovražnikovih orožij, saj se ta na vsake par metkov zataknjejo, na kar je treba udrihati po Xu, da rešimo problem, pri čemer že fašemo smrtno količino svinca. Sovražniki z lastnim orojem tega problema nimajo, poleg tega je njihovo merjenje praktično popolno, ker nas ostrostrelec zadane tudi pri divjanju z avtom čez puščavo. Za čuda so na mitraljezu pravi loji, zadanejo ne niti dva metra stran, je pa to orožje, žal, izjema.

Špil prav tako pravi, da 'spodbuja' taktičen pristop, vendar je to oslarija. Plazenje se večinoma ne splača, ker nas ne glede na čas v dnevu in vreme opazijo takoj, ko stopimo pred njihovo vidno polje. Dokler je sovražnik pred nami sicer še gre, ampak večinoma so na kupu dva do štirje, kjer se 'strateško' pokrivajo, tako da je veliko lažje nabaviti minomet in vse skupaj prav netaktično razf***t, efekt je isti, pa še manj truda je potrebno.

Lahko bi še dolgo nakladal, ker tako kot FC2 me še noben špil ni razkuru. Sploh hroščev ali pa preprosto površnosti je preveč. Npr. sabotiranje misij naj bi bilo lažje, pa je obratno -- tako nam iz puščave npr.prestavi tarčo v džunglo, ker je tam 'bolj ranljiva'. Jok, snajperca, ki je edini način, da si na hrbet na pridelaš ducate sovragov ti tam ne koristi, poleg tega ti buddy, ki misijo sabotira obljubi, da bo sovražno fakcijo naščuval proti tarči, kar jo bo zamotilo. JOK! Obe se spravita nate in zadeva je trikrat težja. Ob takih bedarijah človeku resnično zavre.

Ne rečem, grafika in vreme je v FC2 res čudovito, vendar pa je Ubisoft Montreal očitno vse ostalo prepustil tropu šimpanzov, ki so spisali zgodbo in odlično beta testirali igro. Trenutki so, ko je špil zabaven -- vendar je veliko več takih, ko je ena velika frustracija. Ne kupujte, žal vam bo.

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

Mahe dober spisano, vse kar si napisu je čista resnica in glavni downfall špila, celo do te mere da se jz osebno sploh ne dotaknem več kampanije ker raje zabluzim tist čas za gledanje skozi oken.

Morem pa rečt da me je multiplayer pozitivno presentu. Okej sprva sem se res spravu nabijat nek random ranked quick TDM in verjetno kasiru mute od vseh soigralcev v teamu ker je tuk buč bilo in nasploh completely fucking boring. AMPAK pol ko mi je dopizdl in sem dol šel sem pa slučajno našel neke nemce v private matchu oz. pač nonranked in tam je bila pa res štala. Tipi so baje nek klan oz pač folk ki je skup nabiju že prvi FC na boxu in si tipi delajo custom mape IN TO KAKE MAPE, nekatere so boljše kot kake COD4 res je reku en da vseh 10 mudelov dela lastne mape in pol sami igrajo ampak to ni vse, nismo igral nobenga bednga TDMja al pa nevem kaj ampak tipi te mape delajo prav kot neke scenarije...čak nadaljujem kasnej neki nujnga

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

jah meni špila je huda tko kr ste pa opisal da vam ni všeč mi pa edino ni FOV pa spwani (če se ti res avto pred nosom sapwana ni fino, al pa da greš 5m od chekpointa pa nazaj je pa že 20 novih sovragov)

vse ostalo me pa ne moti tolk, sploh ne če je tak hud mapeditor

[No fear, no pain, be crazy & ride BMX]

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
Mahe dober spisano, vse kar si napisu je čista resnica in glavni downfall špila, celo do te mere da se jz osebno sploh ne dotaknem več kampanije ker raje zabluzim tist čas za gledanje skozi oken.

Morem pa rečt da me je multiplayer pozitivno presentu. Okej sprva sem se res spravu nabijat nek random ranked quick TDM in verjetno kasiru mute od vseh soigralcev v teamu ker je tuk buč bilo in nasploh completely fucking boring. AMPAK pol ko mi je dopizdl in sem dol šel sem pa slučajno našel neke nemce v private matchu oz. pač nonranked in tam je bila pa res štala. Tipi so baje nek klan oz pač folk ki je skup nabiju že prvi FC na boxu in si tipi delajo custom mape IN TO KAKE MAPE, nekatere so boljše kot kake COD4 res je reku en da vseh 10 mudelov dela lastne mape in pol sami igrajo ampak to ni vse, nismo igral nobenga bednga TDMja al pa nevem kaj ampak tipi te mape delajo prav kot neke scenarije...čak nadaljujem kasnej neki nujnga

a lahko nadaljueš
drkoo111.jpg RBD RBD RBD rulezzzz !!!!!!
Link to comment

Jst imam zdej en problem pri FC2. Ko dobim misijo pri APR-ju, da moram ubit Captaina od UFLL (vsaj zdi se mi da so UFLL) in ko hočem zapustit stavbo, kjer sem dobu misijo od APR-ja ne morem potrkat na vrata, da bi dobu nazaj orožja in odšel na misijo (tista roka se mi ne pokaže, ko pridem do vrat, da bi pritisnu Y in potrku na vrata).

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.