Skoči na vsebino

Wii in internet


mfbarca

Priporočene objave

  • Odgovorov 68
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Kako wii najlažje povežem z internetom.

Sam uporabljam siol - trio, in imam dinamični ip.

Moram zaprosit za statični ip ali bi že tako delovalo.

Doma imam pa računalnik povezan z internetom preko kabla (brez routerja) iz modema na mrežno.

Najlepša hvala vsem za pomoč

Ja lahko kupiš Wi-Fi USB conector (ki je zelo redek) alpa si kupiš router.

P.S. Od interneta mam tud jaz vprašanje. Kako dobiš neki chanel na wii meniju za gledat na internetu? (baje je to možno, sem nekje bral) :headscratch:

Wiiha!

Link to comment
Kako wii najlažje povežem z internetom.

Sam uporabljam siol - trio, in imam dinamični ip.

Moram zaprosit za statični ip ali bi že tako delovalo.

Doma imam pa računalnik povezan z internetom preko kabla (brez routerja) iz modema na mrežno.

Najlepša hvala vsem za pomoč

Rabš (wifi)router al pa USB Wifi Connector (bi mogl met v Millerju)

Od interneta mam tud jaz vprašanje. Kako dobiš neki chanel na wii meniju za gledat na internetu? (baje je to možno, sem nekje bral) :headscratch:

V Wii store imaš (zdj za plačat) Internet Channel kater je Opera Browser narejen za Wii

Link to comment

Ja nej ti pomagam, da bos vedel in da se ne bos karkoli ne hote zmotil.Torej maras iti k bigbangu in kupiti en ultra adapter, da notri ustavis ethrenet kabl in se potem lahko konektas.. ;) .. kot druga moznost pa je da gres k bigbangu in kupis wifi router ter ga postavis na vidno mesto da ga bo wii lahko videv, tako da odpade dajane routerja v nevidne place...

Meni osebno lovi zelo dobro v pretlicju in s tem nimam nobenih kakorsnih koli tegob tako da tudi tebi ne zelim da bi jih imel... predlagam ti da si kupis wifi router in ga primerno nastavis na zid kjer bo dobro spuscal signale...

:):)

Upam da sem ti kako ulajsal tegobe z uresnicitvijo wiifiija...

Link to comment

Kupil Wii lan adapter in ethernet kabl.

Ta adapter priklopin preko USB prikljucka na Wii, na drugi strani adapterja pa vstavim kabl. HEHE To mi je uspelo

Kam pa priklopim zdaj ta kabel.

Nimam kam se mi zdi da je modem poln. (racunalnik in tv).

Kaj rabim se kaj ali kako to povezem???

Link to comment
Kako wii najlažje povežem z internetom.

Sam uporabljam siol - trio, in imam dinamični ip.

Moram zaprosit za statični ip ali bi že tako delovalo.

Doma imam pa računalnik povezan z internetom preko kabla (brez routerja) iz modema na mrežno.

Najlepša hvala vsem za pomoč

Dobrodošel na forumu.

Ne potrebuješ statičnega IP-ja.

Če si kupil Nintendov USB WiFi Connector, je procedura preprosta. Prepričaj se, da ti na računalniku deluje internet. To upam, da imaš že urejeno. Pri Connectorju si dobil zraven priložen še CD (mislim, da modre barve). Ne še dati USB Connectorja v USB port od računalnika! Najprej daš notri Nintendov CD, da nekaj poinštalira. V nekem trenutku ti bo rekel,da priklopi Connector. Ko ga boš priklopil v USB režo, bo inštalacijska aplikacija to zaznala in nadaljevala z namestitvijo. Počakaj do konca namestitve in to je to, kar se tiče namestitve.

Po uspešni namestitvi se ti bo na dnu, spodaj desno, pri uri, pokazala modra ikonca. Prižgi Wii in pojdi v nastavitve. Tam izberi opcijo za priklop na internet. Izberi Nintendov USB Connector opcijo in Wii ga bo začel iskati. Zdaj pa pojdi na računalnik. Če ti že sam računalnik ni prikazal manjšega modrega okna, 2x klikni na tisto modro ikonco spodaj pri uri. Ko se ti prikaže manjše modro okence, ti bo pisalo za odobritev dostopa napravi. Ime naprave bo enako ime kot si ga dal Wii-ju. Dostop odobriš in aplikacija bo spustila Wii na internet. Wii bo še hotel potrditi konekcijo, da je ok in to je to. Potem lahko posodobiš Wii-jev firmware (tudi v nastavitvah, mislim pa, da to že kar sam naredi po uspešnem priklopu na internet) in greš na Wii Shop channel, itn....

wii_forum2.jpg
Link to comment
]Boš rabil usmerjevalnik še dokupit (da boš lahko delil eno povezavo na več naprav), al pa začasno izklopit računalnik z interneta in vklopit Wii.

Predlagam usmerjevalnik oz. router. Če je na voljo le PPPoE povezava (v Windowsih 2x klikneš na ikono za povezavo na internet), konekcije z internetom z Wii-jem samim ne bo možno narediti.

Routerji pa znajo narediti to povezavo. Na router pa potem lahko priklopiš in računalnik in Wii-ja.

Po tem tudi PPPoE (oz. dial-up v Windowsih) ne boš več potreboval, ker bo konekcijo vzpostavljal sam Router.

Še vedno pa bi te prišlo ceneje (ker boš po vsej verjetnosti moral dokupiti še Router), da neseš tale adapter nazaj v BB in vzameš Nintendo USB Wifi connector za na PC in po mojih navodilih zgoraj narediš WiFi povezavo za Wii-ja.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Slabo sem gledal ja. Na modemu je se prostor za priklopit wii preko usb lan adapterja.

Se pa meni tudi zdi da wii nebo sam znal vzpostavit.

Sem pa klical na Siol in mi je tam povedal da mi lahko nastavijo, da modem deluje kot router, tako da ni vec potrebno vzpostavljat meni povezave ampak je modem sam.

No in zdaj mi je DELA :rock:

Hvala vsem za pomoč

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.