Skoči na vsebino

[vodič] Universal Unbricker v3


taddy1449

Priporočene objave

Tukaj vam bom pokazal kako odkleniti psp s pandoro in magic memory stick(opazil sem, da že imate enega takega vodiča, vendar nebi rekel, da je odličen;tale je malo drugačen).

Vodič vas bo vodil skozi instalacijo Magic Memory Stick+Pandora baterija, ki bo instaliralo ali unbrickalo psp na 3.71M33-2 custom firmware.

Če nimaš še enega FAT PSPja z 1.50 verzijo ali FAT/SLIM s custom verzijo pojdi TUKAJ

POTREBUJEŠ:

-še en phat psp z 1.50 verzijo ali phat/slim psp s custom verzijo (vprašaj kakšnega prijatelja, če ima psp s custom ali 1.50 verzijo)

-memory stick pro duo(vsaj 500mb)

-komp na xp windowsu(na Visti nebo delala instalacija Magic Memory Stick)

Pa začnimo z Magic Memory Stick

Najprej downloadi tele fajle

Part 1

Part 2

Part 3

Extracki fajle(usi se bodo automatično extrackal v eno mapo - Univer_File)

Zaženi USB povazavo.

Odpri mapo Univer_File, nato odpri mapo Easy Installer in zaženi START.exe

vy-START-.jpg

Izberi jezik 1-3 nato pritisni Enter

b59-IMG1.jpg

Pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje.

Napiši črko diska, ki ga tvoj računalnik prepozna kot PSP(npr. moj je G).Nato pritisni Enter.

9hx-IMG2.jpg

Izberi ˝1 Continue To Pandora installer" in nato pritisni Enter.

2zt-IMG3.jpg

Prekini USB povezavo(na psp-ju pritisni O).

Formatiraj kartico najprej na psp-ju( pojdi pod Setting>System Settings in potem izberi Format Memory Stick). Nato spet vspostavi USB povezavo.

Nato pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje.

Pritisni Enter, ko te vpraša/reče:˝Insert new disk˝ .(memory stick si tako ali tako moral imeti v psp-ju prej, ko si jo formatiral na psp-ju)

Dobiš tako sliko.

z56-verife.jpg

Napiši Y in nato Enter, ko te vpraša ali si prepričan, da boš formatiral memory stick.

f4w-IMG4.jpg

Vzemi ven memory stick in nato prekini USB povezavo

Nato spet vstavi memory stick in nato spet zaženi USB povezavo.

Nato pritisni katerokoli tipko za nadaljevanje.

Izberi 4. izbiro "Universal unbricker for FAT or SLIM (This installs custom firmware 3.71 M33-2)"

Napiši 4 in nato pritisni Enter.

8xj-IMG5.jpg

Fajli bodo sedaj instalirani na memory stick.

Potem, ko bo končalo z zapisovanjem fajlov boš dobil sliko podobno spodnji. Samo napiši Y in nato pritisni Enter, da konča z instalacijo fajlov na memory stick.

l9k-writeb.jpg

Pritisni katerokoli tipko, da se DOS box zapre.

Z Easy Installer-jem si sedaj končal.

Sedaj pa odpri mapo ADD_ON in kopiraj mapo PSP in fajl 1.50.PBP v glavni menu memory stick kartice( po angl. ROOT)

2cw-PSPROO.jpg

Ko te vpraša, ˝Do you want over write files˝? izbereš ˝Yes, to all˝ oz. če imaš slovensko ˝Da za vse˝.

Sedaj pa lahko greš v PSP/GAME in izbrišeš despertar_cementerio in pan3xx zeto ker nista potrebna.

Sedaj si končal z instalacijo Magic Memory Stick.

Sedaj pa Pandora baterija.

TISTI, KI IMATE 1.50 FIRMWARE PSP

Na psp-ju pojdi pod Game Menu Memory Stick in zaženi Pandora Battery Creator.

Nato pritisni trikotnik. PSP te bo nato pripeljal v XMB menu.

Spet zaženi Pandora Battery Creator in pritisni x ˝Convert battery to service mode˝.PSP te bo pripeljal v XMB menu.

Ugasni PSP in vzemi ven baterijo.

Sedaj pa uporabi Magic Memory Stick+Pandora baterijo v psp-ju, za katerega želiš, da je unbrickan ali instaliran custom firmware(najprej vstavi magic memory stick nato pa baterijo).

Potem ko je custom firmware instaliran, vzemi ven baterijo in priključi AC Adapter(polnilec) in prižgi PSP(brez baterije).

Potem, ko te pripelje v XMB menu vstavi baterijo v PSP in pojdi v Game Menu Memory Stick in zaženi OS Pandora Battery Tool.

Pritisni X , da boš prišel v Main Menu. Ko se prikaže Main Menu izberi "flash only serial from mso:/eeprom.bin"

Nato izberi Quit Now in pripejlalo te bo v XMB. Sedaj pa ugasni psp in izključi AC Adapter(polnilec). Sedaj pa vzemi baterijo iz psp-ja in jo vstavi nazaj, tako jo boš spet uporabljal kot normalno.

TISTI,KI IMATE CUSTOM FIRMWARE PSP

Pojdi v Game Menu Memory Stick in zaženi OS Pandora Battery Tool. Pritisni X , da boš prišel v Main Menu.

Izberi "backup battery eeprom to ms0:/eeprom.bin"

Potem, ko je to končano izberi "convert to service mode" .

Potem, ko je to končano izberi Quit Now in pripeljalo te bo v XMB.

Ugasni PSP in vzemi ven baterijo.

Sedaj pa uporabi Magic Memory Stick + Pandora Baterijo v PSP-ju, za katerega želiš, da bo unbrickan ali instaliran Custom Firmware(Najprej vstavi magic memory stick in nato pandoro baterijo).

Potem, ko je Custom Firmware instaliran vzemi ven baterijo in priključi v PSP, AC Adapter(polnilec) in ga prižgi(brez baterije).

Potem, ko te pripelje v XMB vstavi baterijo v psp in pojdi v Game Menu Memory Stick, ter zaženi OS Pandora Battery Tool.

Prtisni X, da boš prišel v Main Menu. Ko se prikeže Main Menu izberi "flash only serial from mso:/eeprom.bin".

Ko je končano izberi Quit Now in pripeljalo te bo v XMB. Sedaj pa ugasni PSP in ga izključi iz AC Adapterja. Sedaj pa vzemi ven baterijo in jo ponovno vstavi v PSP, tako jo boš uporabljal spet kot normalno.

SEDAJ PA UPGREJDANJE

Pojdi v Game Menu Memory Stick in zaženi program MUX 2.0.

Pokazal se bo menu, ki ima vse update.

dj-MUX20.jpg

Izberi update s tem ,da premikaš X na levi, gor in dol z gor in dol tipkama. Nato pritisni X, ko boš izbral update, ki ga želiš. Nato boš videl kako bo ˝flash-al˝(oranžna lučka) in ko neha ˝flash-at˝ lahko greš EXIT , ki je na vrhu in te bo pripeljalo v XMB. Sedaj pa zaženi UPDATE v Game Menu Memory Stick.

Za tiste, ki hočete iti na 3.80 M33 or 3.90 M33 ali 3.95 GEN pojdite kar direkt in spustite 3.71 M33-4 update.

To je vse. Upam, da bo pomagal. Če pa vam ne bo, mam v planu tako ali tako v kratkem narediti še en vodič, ki bo malce drugačen(vendar na podoben način). Za tiste, ki vam tukaj ne bo delalo(pa vam bi moralo, če imate tisto kar je potrebno), vam bo moralo na tistemu drugemu vodiču, ki ga še bom naredil.

Evo to je DRUGI VODIČ

:D[

Link to comment

Hvala!

Am drgač pa mislm, da se ne da dt podnapisov...če se pa da, je pa edina možnost, da jih daš, pač tko kokr v normalne filme za comp, pol jih pa convertiraš s podnapisi vret. Tega še nisem probal, bom pa poskusil in če bo delalo bom z veseljem naredil vodič. :D

Upam, da nimate nič proti, če bom naredil še kej vodičev zdele med počitnicami k mam res cajta.(kaj menite?) :)

Link to comment

Šel sem točno tako kot si ti napisal, enih screenov sploh ni bilo, so pa bili drugi. OK, to že grem skozi, sej nisem neumen. Potem en od fajlov, ki jih stvar kopira na MS mi je PSP dajal kot corrupted. OK, re-download, isto. Menjaj MS (Sony namesto Sandisk), isto. Potem Pandorizirana baterija + MS nista pognala brickanega PSPja kot je treba (nič menuja, samo zelena lučka PSPja se je vžgala). Potem sem obupal in šel do kolega, ki je imel Disinter in zadevo unbrickal. Par dni kasneje sem še en PSP unbrickal, tokrat samo s cementeriom in pandoro 3.xx, brez najmanjše težave (pa še na Visti, kjer program, ki ga ti navajaš ne dela, in z 8gb MS).

Lepo od tebe, da si se potrudil in napisal vodič vendar meni z njim ni uspelo unbrickat PSPja.

Link to comment

Ja, če gori sam lučka pa da se pol ne pokaže pandora menu, pomen da si naredu narobe memory stick...ta problem se pogosto pojavlja, kriv je pa po vsej verjetnosti komp...sej zato sm pa uzpod nakonc napisu, da bom naredu še en vodič na mal drugačen način tist ti bo pa 100% delal...

Kdaj ga bom naredu je pa vprašanje, ker dans nimam lih cajta pol me pa 5 dni ni doma(kompa pa na počitnce nemorš uzet).

EDIT:Evo sm naredil še en vodič kar se tiče panodre(že spet :lol: )...ta bo 100% delal(ko sem prvič odklepal psp mi je taka pot u prvem delala, potem pa mi je tudi ta pot, ki sem jo navedel tukaj).

Pojdi TUKAJ

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Ko sem prišel do točke:

Potem, ko te pripelje v XMB menu vstavi baterijo v PSP in pojdi v Game Menu Memory Stick in zaženi OS Pandora Battery Tool.

sem zajebal in sem dal notri od slima baterijo in zdaj mi neki error x0025 javi.

A če grem vse od začetka bo kul ali kaj naj naredim?

Prosim če kdo ve.

Ni nam lahko!

Link to comment

Sepravi, da si že instaliru CFW ne?

In ta error se ti je pokazal v tistmu program ne?

Jah če je tko kt sm reku ni nč narobe, pejt pač vn iz programa(sej to si že) in dej not pandoro baterijo in zaženi program in izberi "flash only serial from mso:/eeprom.bin". Tako bo tvoja baterija spet normalna in ne bo več pandora.

Link to comment

Ena glupost, ko instaliraš CF moraš še ročno "premakniti" driver na m33 - stisneš select in premakneš UMD ISO MODE na m33 driver. Šele takrat bodo homebrew programi začeli delovat.

Anyway, despardar del cementerio v.5 in pandora 3.xx delujeta tudi s slim baterijo (pandoriziranje in de-pandoriziranje). Sam sem unbrickal 3 pspje z mojim slimom brez težav.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.